اقامت بعد از تحصيل در اوكراين

اقامت بعد از تحصیل در اوکراین چگونه امکان پذیر است ؟ آیا با شرایط اخذ اقامت بعد از تحصيل در اوكراين آشنایی دارید ؟ آیا نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت بعد از تحصیل در اوکراین می باشید ؟  آیا در مورد اقامت بعد از تحصيل در اوكراين سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول داشته؟ آیا در مورد شرایط  اقامت بعد از تحصيل در اوكراين می خواهید اطلاعاتی را کسب نمائید؟  ما در این مقاله سعی بر آن داریم اطلاعاتی را در خصوص اقامت بعد از تحصيل در اوكراين ، نحوۀ اقدام برای اقامت بعد از تحصيل در اوكراين در اختیار شما قرار دهیم. اما پیشنهاد می نمائیم به منظور کسب اطلاعات جامع تر در خصوص اقامت بعد از تحصيل در اوكراين   با وکلا و مشاوران ارشد موسسۀ مهاجرتی MIE تماس حاصل نمائید تا ایشان بتوانند در مسیر صحیح اقامت بعد از تحصيل در اوكراين راهنمائی نمایند.

در این مقاله سعی بر این داریم موضوع اقامت بعد از تحصيل در اوكراين را بررسی نماییم.

جهت اخذ مشاوره رایگان در خصوص چگونگی انجام فرایند اقامت بعد از تحصيل در اوكراين می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید، همپچنین از خدمات موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در کشور اوکراین  جهت مشاوره کامل در  این  باب می توانید همراهی و همیاری بگیرید.

اقامت بعد از تحصیل در کشور اوکراین نیز به مانند دیگر کشورها برای قرد متقاضی وجود دارد که این امر مستلزم رعایت و پیروی قوانین اقامتی اوکراین می باشد.اوکراین جز کشورهایی است که فرد از طریق تحصیل می تواند وارد این کشور شده و بعد از ورود به بازار کار اقدام به اخذ اقامت دائم نماید.اوكراين يكي از كشورهاي عضو اتحاديه CIS مي باشد و از قوانين اين كشورها پيروي مي كند.جمعيت اين كشور در حدود 46ميليون نفر، قلمرو اين كشور نيز در حدود 603.700كيلومتر مربع مي باشد.این کشور در زمینه آموزش و پرورش توسعه گسترده ای داشت.

سيستم آموزش در اوكراين

اوكراين گام هاي قابل توجهي در زمينه آموزش و پرورش در جهت توسعه اين بخش برداشته است. سيستم آموزش و پرورش در اوكراين از كيفيت و توسعه بسيار بالايي برخوردار مي باشد.يكي از مهم ترين وظايف مقامات مركزي دولت اوكراين اعطاء فرصتهاي برابر به تمام افراد ساكن در اين كشور جهت برخورداري از تحصيلات و امكانات سطح بالا مي باشد. در بخش آموزش و پرورش حدود 7درصد از متخصصان در اين زمينه حدود 11ميليون نفر از مردم اوكراين را آموزش مي دهند.

 

در كشور اوكراين حدود 18.400 موسسه آموزش پيش از دبستان وجود دارد. بر طبق قانون اساسي اوكراين دوره تحصيل متوسطه و دبستان به صورت كاملا رايگان در دسترس تمامي اوكرايني ها ميباشد.جمعيت كودكان در بخش دبستان در اوكراين حدود 7ميليون نفر مي باشد.و همچنين حدود 21.900 دانش آموز در دبيرستان ها و مدارس متوسطه اين كشور تحصيل مي كنند.مدارس خصوصي در اوكراين در حدود 1% كل مدارس اين كشور را شامل ميشود كه در حدود 200 مدرسه خصوصي مي باشد.

 

آموزش و پرورش: در اوكراين سيستم آموزش ابتدايي كودكان از سن 6سال تا 10 مي باشد.به مانند ديگر كشورها آموزش كودكان در اين كشور اجباري است.

آموزش متوسطه: دوره متوسطه در اوكراين از سن 10 تا 15 سال مي باشد. و دروس تدريسي شامل تمامي دروس علوم پايه مي باشد.

آموزش فني حرفه اي: در صورتي كه دانش آموزان در دوره متوسطه نتوانستند به صورت پيوسته وارد رشته هاي مهندسي و پزشكي و علوم پايه شوند مي توانند به مدت 4سال دوره آموزش فني حرفه اي را بگذرانند.دوران دبيرستان در اوكراين شامل كالج ها و مدارس فني حرفه اي دولتي و خصوصي مي شود.

دوره پيش دانشگاهي: دوره پيش دانشگاهي در اوكراين 2 تا 4 ساله مي باشد، اين دوره در كالج ها و كالج هاي فني حرفه اي مي باشد.

سطوح دانشگاهي: ليسانس در اوكراين يك دوره 4ساله مي باشد.دوره فوق ليسانس 1تا2ساله است.و دكترا نيز دوره 3ساله مي باشد.

شرايط اخذ اقامت بعد از تحصيل

شرايط اخذ اقامت دائم اوكراين به مانند ديگر كشورها به اين صورت است كه تا زماني كه فرد وارد بازار كار نشده نمي تواند براي دريافت اقامت دائم اين كشور اقدام كند.اخذ اقامت دائم اوكراين براي كساني كه در اين كشور از طريق ويزاي تحصيلي وارد شده اند بسيار راحتر خواهد بود زيرا كه افراد دانشجو در طول دوره تحصيل خود مي توانند تمامي شرايط اقامتي اين كشور را بررسي نموده.در صورتي كه فرد دانشجو بتواند وارد بازار كار تمام وقت اوكراين شده و اقدام به پراداخت ماليات كند به تبع پرداخت ماليات و همچنين تحصيل وي در اوكراين شرايط اقدامش فراهم خواهد شد.

شرايط كسب اقامت و شهروندي اوكراين

1- يكي از راههايي كه افراد مي توانند به اقامت دائم اوكراين دست يابند خريد حق شهروندي اين كشور به مبلغ 100.000يورو مي باشد كه افراد با پراداخت اين مبلغ به دولت اوكراين به اقامت دائم اين كشور مي رسند.

2- دومين راه دريافت اقامت دائم اوكراين ازدواج مي باشد،ازدواج اتباع خارجي با يك اوكرايني منجر به اخذ اقامت دائم اين كشور خواهد شد.شرايط اعطاي اقامت از طريق ازدواج هم به اين صورت است كه دولت اوكراين بلافاصله بعد از ازدواج فرد اقامت دائم وي را صادر نمي كند ابتداي به ساكن فرد بايد ثابت نمايد كه واقعا با قصدش ازدواج بوده و با فرد ثالث زندگي ميكند كه در اين صورت دولت اوكراين بعد از دو سال كارت اقامت دائم فرد را صادر ميكند.

3- ورود به بازار كار تمام وقت اوكراين يكي ديگر از راههاي اخذ اقامت دائم اين كشور مي باشد.و يا اينكه داشتن پيشنهاد كاري از سوي كارفرما در اوكراين كه بعد از طي مراحل آگهي فرد ميتواند وارد بازار كار اوكراين شود. بعنوان مثال فارغ التحصیلان دوره های پزشکی می توانند با مجوز وزارت بهداشت دولت اوکراین دوره ی عملی یا Resident Medical Training را در مراکزی که با دانشگاه طرف قرارداد می باشند بگذرانند و از این طریق ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل و اقامت اخذ نمایند.

۴- اخذ اقامت پس از تحصیل در اوکراین از طریق سرمایه گزاری و ثبت  کردن شرکت
یکی از راه هایی که می تواند منجر به اخذ اقامت شود ، ثبت شرکت و سرمایه گزاری در اوکراین می باشد . در صورتی که شخصی پس از اتمام تحصیلات ، قصد به دست آوردن اقامت کشور اوکراین را داشته باشد و از تمکن مالی بسیار خوبی هم برخوردار باشد، این امکان وجود دارد که با سرمایه گزاری با مبلغ پایینی ، اقامت دائم از طریق ثبت شرکت و سرمایه گزاری در اوکراین را پس از تحصیل به دست آورد. فرد با ارائه بیزنس پلن و یا طرح توجیهی اقتصادی و تائید ان از سوی دولت اوکراین می توان اقدام نماید و پس از ثبت شرکت با کار کردن و پرداخت مالیات سالیانه می توان اقامت دائم این کشور را تحصیل نماید.

5- اخذ اقامت پس از تحصیل در اوکراین از طریق پناهنده شدن

یکی دیگر از راه های ممکن برای دانشجویان پس از ورود به اوکراین و بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه جهت کسب اقامت این کشور، پناهندگی می باشد . متاسفانه این راه ، راهی صحیح در رسیدن و منتهی شدن به اخذ اقامت نمی باشد و مادامی که امکان اقدام از طرق قانونی وجود دارد بهتر است از این روش استفاده نشود.

در نتیجه باید خدمت شما عرض کنیم که اخذ اقامت دائم يك كشور مستلزم رعايت قوانين اقامتي آن كشور مي باشد و افراد براي كسب اقامت دائم بايد از طريق راه هايي كه آن كشور در پيش روي افراد قرار داده اقدام نمايند.اوكراين نيز قوانين مهاجرتي و اقامتي خود را دارد و شما عزيزان مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه اقامت بعد از تحصيل در اوكراين با مشاوران حقوقي موسسه ملكپور به صورت رايگان تماس حاصل فرماييد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *