اقامت تحصیلی در دانمارک

اقامت تحصیلی دانمارک

اقامت تحصیلی دانمارک چگونه اخذ می گردد؟ آیا می توان اقامت تحصیلی دانمارک را دریافت نمود؟ چه کسانی اقامت تحصیلی دانمارک را برمی گزینند؟ اگر بخواهیم اقامت تحصیلی دانمارک را داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم و از شرایطی باید برخوردار باشیم؟ تحصیلات دانشگاهی داشتن دیپلم دبیرستان نخستین شرط  ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش  عالی کشور دانمارک  است. ثبت  نام  در نظام  آموزش  عالی دانمارک به دو سهمیه  گروه ۱ و ۲ تقسیم  می شود.

داوطلبان  تحصیل در کشور دانمارک می تواند نام  خود را همزمان  در هر دو گروه سهمیه ثبت کند.

اکثر  دوره های  تحصیلی در کشور دانمارک  شرایط  ویژه ای  برای  پذیرش  دانشجو دارند. تعیین حداقل  معدل  در دیپلم  دبیرستان  نخستین  شرط  است.

افراد با داشتن  معدل  مناسب  و نمرات  خوب  در دروس  ریاضیات، فیزیک، شیمی، ادبیات  دانمارکی  و دو زبان  خارجی، می توانند از سهمیه  گروه  ۱استفاده  کنند. سهمیه  گروه  ۲ متعلق به داوطلبانی است که با در نظر گرفتن  تجربه حرفه ای، بدون  داشتن  دیپلم  دبیرستان، طبق  ضوابط  خاصی  به  تحصیل  در رشته  انتخابی خود می پردازند.

همچنین افرادی هم هستند که  در سایر رشته ها مانند فنی  و حرفه ای  که  با گذراندن  امتحان  و داشتن  نمره  ۷در دروس  ریاضی، فیزیک  و شیمی  می توانند وارد دانشگاه  شوند.

هر داوطلب  می تواند حداکثر در ۸رشته  نام نویسی  کند، اما فقط  در یک رشته پذیرفته می شود. سپس دانشجویان در یکی از دانشگاه ها و مدارس  عالی  حرفه ای، از جمله  مدرسه های  عالی  بازرگانان، مراکز پژوهش  مهندسی، مدرسه های  معماری  و غیره  مشغول  به  تحصیل  می شوند.

گذراندن  یک  سال  پیش دانشگاهی در بعضی دانشگاه ها و موفقیت  در امتحان  ورودی  برای  دانشجویان  خارجی  الزامی  است  و فقط  از طریق  سهمیه  گروه  ۲ پذیرفته  می شوند.

(موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) لیسانس در دانمارک (اقامت تحصیلی در دانمارک) دوره ی تحصیلی لیسانس در کشور دانمارک سه تا چهار سال است که به صورت تمام وقت انجام می گیرد، و هم چنین  دوره ای با نام  Teknikum  (Bachelor) که معمولاً  شامل  یک  سال  کارآموزی قبل از ورود به دوره و سه  سال  تحصیل  تمام  وقت  دروس  نظری  در مدارس  عالی  حرفه ای  می باشد.

(موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی فوق لیسانس دوره ی فوق لیسانس در  کشور دانمارک  شامل دو سال  یا بیشتر تحصیل  تمام  وقت  است.

این دوره  امتحان  ورودی  ندارد و فقط  با توجه به نمرات دوره  لیسانس و اظهار نظر معرف ها دانشجو می پذیرد. در بعضی  از رشته ها همچون معماری  و دامپزشکی، این  دوره  پنج  یا شش ساله  است  که  با دیپلم  دبیرستان  آغاز می شود. داشتن مدرک زبان IELTS 6_6.30 برای گذراندن این دوره الزامی است.

(موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)  دکترا برای ورود به  این دوره  مدرک فوق لیسانس از  دانشگاه های  دانمارک  یا معادل آن از کشورهای دیگر الزامی است. در این دوره زبان دانمارکی اجباری  نیست و دانشجو می تواند به  زبان  انگلیسی دوره را طی کند.

برای  دوره  دکترا د ر کشور دانمارک دانشجو باید دروس  تعیین شده و پژوهش  جامعی  را که با نوشتن پایان  نامه  و دفاع  از آن  همراه  است  با موفقیت  بگذراند. طول  متوسط  دوره  دکترا در دانشگاه های  دانمارک  چهار سال  است.

(موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *