اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا و بررسی شرایط اخذ اقامت در این کشور

 • اقامت دائم کانادا و مقدمه ای بر آن
 • اقامت دائم کانادا و شرایط عمومی آن
 • اقامت دائم کانادا از طریق کار
 • اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

 • اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج
 • اقامت دائم کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت دائم کانادا از طریق پناهندگی
 • اقامت دائم کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت دائم کانادا و هزینه های زندگی در کانادا
 • اقامت دائم کانادا و اخذ تابعیت کانادا
 • اقامت دائم کانادا و سخن پایانی
اقامت دائم کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت دائم کانادا و مقدمه ای بر آن

اقامت دائم کانادا، روشهای اخذ اقامت دائم این کشور و هزینه های زندگی در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی  قرار می گیرد. شما عزیزان ممکن است سوالات مختلفی در زمینه اقامت دائم کانادا داشته باشید. آیا تولد در این کشور منجر به تابعیت می شود؟ آیا مهاجرت به کانادا  از طریق اسکیل ورکر موجب اخذاقامت دائم دربدو ورود خواهد شد؟ کدام روش از سرمایه گذاری در کوتاه مدت منجر به اقامت دائم می شود؟ شما می توانید پاسخ بیشتر سوالهایتان را در این مقاله پیدا کرده و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتردر زمینه اقامت دائم کانادا می توانید با موسسه حقوقی ملک پورهمکارموسسه MIE اتریش تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره سریعتر فرم مربوطه در سایت را تکمیل فرموده و شماره واتساپ خود را ثبت کنید  تا مشاورین در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در صورت صلاحدید مشاوران می توانید با مشاوران ارشد در این زمینه جلسه مشاوره داشته و در مورد مهاجرت خود تصمیم قطعی تر بگیرید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری صد هزار دلاری کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری صد هزار دلاری کانادا

اقامت دائم کانادا و شرایط عمومی آن

یکی از کشورهایی که افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور و اقامت دائم را دارند کشور کانادا بوده و طبق آمار به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت انتخاب شده است. این کشور در قسمت شمالی آمریکای شمالی قرار داشته  و بیشترین مساحت این کشور  را جنگلها دربر گرفته است. پایتخت این کشور اتاوا بوده و بزرگترین شهر این کشور تورنتو می باشد. زبانهای رسمی این کشور فرانسه و انگلیسی بوده و دارای ادیان مختلف می باشد. مساحت این کشور زیبا ۹،۹۸۴،۶۷۰ کیلومترمربع بوده و جمعیت آن حدود  ۳۷،۶۰۲،۵۰۷ نفر می باشد. در این مقاله به بررسی روشهای اخذ اقامت دائم کانادا پرداخته و هر کدام را به طور کامل توضیح خواهیم داد. به طور کلی روشهای ازدواج، تولد، کاری، و سرمایه گذاری منجر به اقامت دائم کانادا و اخذ پاسپورت می شوند. لازم به ذکر است که روش تولد از همان ابتدا منجر به اخذ پاسپورت کشور شده و اسکیل ورکر کانادا هم  منجر به اقامت دائم این کشور می شود. برای دریافت اطلاعات دقیقتر می توانید مقاله را مطالعه کرده و با مشاورین ما در این زمینه مشاوره داشته باشید.

پرچم کانادا
شرایط عمومی کانادا

 اقامت دائم کانادا از روش های مختلف

اقامت دائم کانادا از طریق کار

• تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

یکی از روشهای پرطرفدار برای اخذ اقامت دائم کانادا روش کار بوده که در سالهای اخیر متقاضیان زیادی داشته است. روش کار کانادا به دلیل اینکه از اول منجر به اقامت دائم می شود، مورد درخواست افراد زیادی بوده و دارای پیشنیازهای خاص می باشد که در این قسمت به توضیح مفصل آن خواهیم پرداخت. قبل از بررسی روشهای اخذ اقامت دائم کانادا از روش کاری به بررسی نرخ بیکاری این کشور می پردازیم. همانطور که در نمودار ذیل مشخص است نرخ بیکاری در کشور کانادا زیر ۷ درصد بوده و این نرخ بیکاری بدین معنی می باشد که از هر ۱۰۰ نفر بیشتر از ۹۰ نفر مشغول به کار می باشند. با توجه به شرایط ذکر شده کشور کانادا گزینه خوبی برای ادامه زندگی و کار بوده و افراد می توانند از نظر کاری موفق باشند.

نرخ بیکاری در کانادا

به طور کلی روش کار به سه صورت امکانپذیر می باشد که در این قسمت به توضیح مفصل هر کدام می پردازیم.

 • از طریق پیشنهاد شغلی

  متقاضیانی که موفق به اخذ پیشنهاد شغلی می شوند می توانند نسبت به اخذ ویزای کاری خود اقدام کرده و از این طریق می توانند بعد از ۵ سال نسبت به اقامت دائم خود اقدام کنند. شرایط درخواست برای اقامت دائم از طریق ویزای کاری به این صورت می باشد که افراد باید در ۵ سال مالیات پرداخت کرده  و دارای عدم سوء پیشینه کیفری باشند.

 • از طریق ویزای جستجوی کار

  به طور کلی یکی دیگر از گزینه های کاری روش جستجوی کار(Job Seeker) بوده و از طریق ویزای جستجوی کار متقاضی این امکان را دارد که در کشور مقصد حضور داشته و در جستجوی کار باشد. در صورت پیدا کردن کار مورد نظر ویزای جستجوی کار به ویزای کاری تبدیل شده و بعد از ۵ سال منجر به اقامت دائم می شود. ولی به طور کلی ۳ کشور آلمان، اتریش و آفریقای جنوبی به ایرانیها اجازه می دهد  برای جستجوی کار در کشور مقصد حضور داشته و به دنبال کار بگردند.

 • از طریق Federal Skilled Workers

  Federal Skilled Workers یکی از روشهایی است که متقاضی از همان ابتدا اقامت دائم گرفته و نیازی به تمدید مدت اقامت وجود ندارد. این روش براساس سیستم امتیاز بندی بوده و اگر افراد از ۱۰۰ امتیاز حداقل امتیاز ۶۷ را کسب کنند واجد شرایط برای Federal Skilled Workers هستند. در صورت کسب امتیاز حداقل ۶۷، از تمام دنیا متقاضیان واجد شرایط می توانند پروفایلی ایجاد کرده و وارد pool شده و براساس مشخصات متقاضی به آنها رنک داده شده و و براساس رنک و امتیاز، دولت کانادا هر ماه یکسری افراد را انتخاب می کند. افرادی که وارد  pool  می شوند وارد gate دوم شده و در این قسمت دوباره امتیاز آنها براساس زبان، تحصیلات، سابقه کاری، سن، و زبان همسر و … حساب می شود. افرادی که از این طریق موفق به اخذ اقامت دائم کانادا می شوند، دارای همه حقوق شهروندی به جز حقوق رای دادن می باشند.

مواردی که متقاضی می تواند از آنها امتیاز کسب کند:

 • نمره آیلتس جنرال

  هر چقدر نمره زبان متقاضی بالاتر باشد امتیاز بیشتری کسب خواهند کرد.

 • سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و با بیمه

  متقاضی باید حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی داشته باشد.

 • رشته تحصیلی متقاضی باید جزء رشته هایی باشد که مورد نظر دولت فدرال کانادا است.

 • شخص باید دارای حداقل مدرک دیپلم باشد.

نکات مهم:

مهاجرت قاچاقی به کانادا
۱۰۰ هزار دلاری کانادا
 • افراد متاهل می توانند از تحصیلات و سطح زبان همسر خود نیز امتیاز کسب کنند.

 • نمره زبان در انتخاب شدن متقاضی بسیار تاثیر گذار بوده و در داخل استخر نمره زبان در دریافت دعوت نامه بسیار مهم است.

 • بیمه حتما لازم نبوده ولی نامه کاری متقاضی را تقویت می کند. در صورت نداشتن بیمه شخص برای تقویت و اثبات رزومه می تواند فیش حقوقی، نامه کاری و قرارداد ارائه دهد.

 • تحصیل در کانادا و سابقه کار کانادایی امتیاز خوبی برای متقاضی دارد.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی

یکی از روشهای مهاجرت به کانادا  تحصیل می باشد که مد نظر بسیاری از افراد می باشد. نکته مهم این است که تحصیل منجر به اقامت دائم کانادا نشده و افراد باید بعد از اتمام تحصیل ویزای خود را به سایر ویزاها نظیر کاری، سرمایه گذاری و یا ازدواج تبدیل کرده تا منجر به اقامت دائم شود. دانشجویان علاقمند به تحصیل در سه مقطع می توانند تحصیل کرده و در همان کشور پیشنهاد شغلی دریافت کنند تا ویزای دانشجویی به ویزای کاری تبدیل شود.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  تحصیل در مقطع کارشناسی ۳-۴ سال طول کشیده و دانشجویان نباید گپ تحصیلی بیش از ۲ سال داشته باشند. به عبارت دیگر،کشور کانادا یکی از کشورهایی است که نسبت به سن و تحصیلات بسیار حساس می باشد، بنابراین دانشجویان نباید گپ تحصیلی داشته باشند. نکته مهم دیگر این است که متقاضیان باید دارای آیلتس ۶.۵ بوده و هیچ بندی نباید زیر ۶ باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  یکی دیگر از مقاطع مهم تحصیلی کارشناسی ارشد می باشد که گپ تحصیلی باید کمتر از ۴ سال بوده و با سابقه کاری توجیه شود. نمره آیلتس مورد نیاز ۶.۵ بوده و اگر کسی نمره ۶.۵ را نداشته باشد، می توان برای دوره زبان اقدام کرد که برای هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید نمره آیلتس ۵ یا ۵.۵ ارائه دهد. آنچه که باید در مورد تحصیل در مقاطع مختلف در نظر داشته باشید این است که کشور کانادا نسبت به گپ تحصیلی وسن بسیار حساس می باشد. ممکن است شما در مورد شهریه سوال داشته باشید. شهریه ها براساس دانشگاه متغیر بوده و می تواند از  ۱۳۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار متفاوت  باشد.

 • تحصیل در مقطع دکتری

  یکی از مقاطع دیگر تحصیلی دوره دکتری می باشد که نیازمند ارائه مقاله ISI و مدرک آیلتس می باشد. افرادی که علاقمند به تحصیل در این دوره می باشند نباید گپ تحصیلی بیشتر از ۵ سال داشته و این گپ را با سابقه کاری توجیه کنند. یکی دیگر از نکات مهم برای اپلای در دوره دکتری سوپروایزر می باشد که دانشجو باید با استادهای دانشگاه مورد نظر مکاتبه کرده و هنگام اپلای سوپروایزر داشته باشد.

 • تحصیل در دوره کوآپ

  دوره کوآپ یک دوره آموزشی ۶ ماه تا ۱ ساله است و در ۶ ماه تا ۱ سال دوم دوره کارآموزی می باشد. نکته مهم این است که افراد می توانند در دوره کارآموزی از کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کرده و ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. نکته مهم این است که برای دوره کوآپ سن باید زیر ۳۱ سال بوده و گپ تحصیلی زیر ۴ سال باشد.

ممکن است شما عزیزان در مورد اخذ بورسیه تحصیلی سوال داشته باشید. بورسیه تحصیلی برای مقطع ارشد و دکتری امکانپذیر می باشد ولی متقاضی باید دارای رزومه قوی باشد. هر چقدر رزومه قویتر باشد امکان اخذ بورسیه تحصیلی بیشتر است. در حالت کلی برای مقطع مستر و دکتری نمره آیلتس به ترتیب ۶.۵ و ۷ لازم است ولی افرادی که متقاضی بورسیه تحصیلی هستند باید آیلتس بالای ۷ داشته، برای دکتری مقاله ISI داشته باشند و دارای معدل و ریزنمرات خوبی باشند.

اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فنلاند

یکی دیگر از روشهایی که منجر به اقامت دائم کانادا می شود روش سرمایه گذاری در کانادا است که به روش های مختلف امکان پذیر می  باشد و در این قسمت سعی شده است به توضیح مفصل هر کدام بپردازیم.

 • سرمایه گذاری در کبک

   روش سرمایه گذاری در این ایالت به این روش می باشد که شخص باید حدود ۷۵۰۰۰- ۸۰۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری کرده و این سرمایه بعد از ۵ سال به متقاضی داده می شود. در این روش از سرمایه گذاری در مدت ۲۴  تا ۳۶ ماه شخص اقامت دائم گرفته و این اقامت شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال می باشد. همانطور که ذکر شد کل مبلغ سرمایه گذاری شده بعد از ۵ سال به خود متقاضی برگشت داده می شود. یکی از شرایط سرمایه گذاری در کبک این می باشد که متقاضی باید در محدوده کبک مانند مونترال و یاکبک زندگی کند.

 • برنامه کارآفرینی کبک

  برای اینکه برای این پلن اقدام کنیم باید دارای شرایط زیر باشیم:

 • متقاضی باید دارای سرمایه حدود حداقل ۲۸۰۰۰۰ دلار باشد.

 • در ۵ سال گذشته حداقل دارای ۲ سال سابقه مدیریتی باشد.

 • طرح تجاری خود را در کبک راه اندازی کرده و حداقل سرمایه مورد نیاز ۹۴،۰۰۰ دلار می باشد.

 • برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا که دارای دو روش می باشد:

 • حالت قدیمی(base)

 • یکی از پیش نیازهای کارآفرینی در این روش داشتن۴ سال سابقه مدیریتی در ۱۰ سال گذشته بوده و شخص باید دارای مدرک فوق دیپلم باشد. توجه داشته باشیم که هرچقدر میزان تحصیلات بالاتر باشد امتیاز بهتری کسب خواهد کرد.

 • باید یک بیزینس پلن قوی ارائه داده که مورد قبول دولت کانادا باشد.

 • میزان دارایی نقد و غیر نقد باید حداقل حدود ۶۰۰،۰۰۰ دلار کانادا بوده و میزان مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری باید حدود ۲۰۰،۰۰۰ دلار باشد.

 • متقاضی می تواند در هر قسمت استان بریتیش کلمبیا کارآفرینی کند.

 • در این روش نمره زبان مورد نیاز نمی باشد ولی برای داشتن رزومه خوب داشتن حداقل نمره نیز تاثیر گذار می باشد.

 • در این روش افراد می توانند طرح تجاری جدید راه اندازی کرده و یا طرح تجاری در حال اجرا را خریداری کنند.

 • این پلن کارآفرینی براساس امتیاز بندی بوده که شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید تا امتیازات شما کامل بررسی شود.

 • حالت جدید(Regional Pilot)

 • در این حالت سابقه کاری در ۵ سال گذشته بررسی شده و شخص باید در ۵ سال گذشته ۴ سال سابقه کار مدیریتی داشته باشد.

 • میزان دارایی نقد و غیر نقد افراد ۳۰۰ هزار دلار بوده و سرمایه مورد نیاز برای کارآفرینی ۱۰۰ هزار دلار می باشد.

 • میزان تحصیلات متقاضی باید حداقل فوق دیپلم باشد.

 • بیزینسی که راه اندازی می کنند باید کاملا جدید بوده و امکان خرید بیزینس فرد دیگر نمی باشد.

یکی از موارد مهم در سرمایه گذاری بررسی شاخص های اقتصادی کشور مورد نظر می باشد. یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی که باید در سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گیرد نرخ مصادره اموال (Expropriation Risk) است. هر چقدر این نرخ به عدد ۱ نزدیکتر باشد به معنی این است که سرمایه گذاران نگرانی بابت سرمایه خود نداشته و ریسک سرمایه گذاری وجود نداشته و نظام قضایی این کشور برخورد عادلانه ای با مهاجران و سرمایه گذاران خواهد داشت.  براساس نمودار زیر نرخ مصادره اموال ۱ نشان داده شده است و این نشاندهنده این است که سرمایه گذاران نگرانی بابت از دست دادن سرمایه خود را ندارند و نظام قضایی کشور با سرمایه گذاران خارجی مانند سرمایه گذاران کشور خود برخورد خواهد کرد.

اقامت دائم کانادا
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با افتتاح پمپ بنزین دراروپا و کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با افتتاح پمپ بنزین دراروپا و کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

اقامت پس از تحصیل در کانادا

یکی دیگر از روشهای اقدام برای اقامت دائم کانادا روش ازدواج با شهروند کانادایی است که دارای شرایط خاص می باشد. اگر شخصی که دارای اقامت موقت در این کشور می باشد با فردی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت این کشور می باشد ازدواج کند می تواند اقامت دائم این کشور را کسب کند. به عبارت ساده تر، تبعه کانادایی نقش یک اسپانسر را داشته و از این طریق منجر به اقامت دائم همسر خود می شود.  نکته مهم دیگر این است که نحوه اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا برای شخصی که با ویزای موقت در کشور کانادا می باشد با شخصی که در کشور دیگری است متفاوت است. یکی دیگر از نکات مهم این است برای واجد شرایط بودن برای اسپانسر برای همسر خود که با اقامت موقت در کشور کانادا حضور دارد، تبعه کانادایی  باید در این کشور اجازه کار داشته باشد. به صورت کلی تبعه کانادایی یا شخصی که اقامت دائم کانادا را دارد نقش اسپانسر را برای همسر خود داشته و از این طریق منجر به اقامت دائم  می شود.

اقامت دائم کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد

مشاوره اقامت آلمان

یکی دیگر از گزینه های مهم برای اخذ اقامت دائم کانادا و تابعیت این کشور تولد می باشد. کشورها دارای دو قانون سیستم خون و خاک  بوده و نوزادی که در خاک کانادا متولد می شود حق خاک داشته و تابعیت این کشور را می گیرد. لازم به توضیح است که برخی کشورها  مانند هند و مالتا دارای فقط سیستم خون بوده و با تولد افراد تابعیت تعلق نمی گیرد. ولی برخی کشورهای پیشرفته نظیر استرالیا، نیوزلند، ایرلند، اسپانیا، انگلستان، آلمان، فرانسه و …  برای سیستم خاک دارای محدوددیت بوده و در صورتی تابعیت این کشورها را می گیرند که یکی از والدین تابعیت آن کشور را داشته باشد.

کانادا یکی از معدود کشورهایی می باشد که بدون محدودیت و قانون خاص دارای سیستم خاک بوده و نوزادی که در این کشور به دنیا می آید بدون هیچ محدودیتی پاسپورت این کشور را می گیرد. نکته جالب این است که برخی افراد بعد از تولد فرزند به کشور خود باز می گردند  چون فرزند آنها می تواند بعد از چند سال برای ادامه زندگی به این کشور بازگردد. نکته مهم این است که تابعیت فرزند تاثیری در اقامت و تابعیت پدر و مادر نداشته و اقامت آنها از نوع موقت بوده و در شرایطی اقامت دائم به آنها تعلق می گیرد که خود برای اقامت دائم اقدام کنند.

اقامت دائم کانادا از طریق پناهندگی

راحت ترین راه اقامت آلمان

طبق کنوانسیون ژنو، پناهنده به کسی گفته می شود به دلایل مذهبی و عقیدتی ترس از شکنجه شدن و آزار و اذیت در کشور خود را داشته و اقدام به پناهندگی می کند. ما به شما عزیزان این مسیر پرخطر را پیشنهاد نکرده و توصیه ما به شما متقاضیان این است که شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و با توضیح شرایط خود مشاوره رایگان در زمینه سایرروش های مهاجرتی دریافت نمایید. پناهندگی یکی از روش های پر خطر برای اخذ اقامت دائم کانادا بوده و دارای خطرات جانی و مالی زیادی بوده و برخی افراد علیرغم داشتن شرایط خوب و عدم آگاهی کافی از روشهای مهاجرتی راحت و کم هزینه اقدام به این روش پرخطر می کنند. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تدوین شده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی می باشد. افراد متاهل نیز باید در نظر داشته باشند که ممکن است هر کدام از افراد خانواده در کمپ جدا نگه داشته شده تا وضعیت پرونده آنها به نتیجه قطعی برسد.

اقامت دائم کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی دیگر از روشهای مهاجرت از طریق ویزای هنرمندان بوده و ممکن است شما عزیزان نیز در مورد  اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق سوال داشته باشید. کانادا یکی از کشورهایی است که دارای ویزای هنرمندان بوده و براساس شرایط خاص افراد علاقمند می توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند. این ویزا به هنرمند و یا فرد مشهوری تعلق می گیرد که دارای فعالیتهای بین المللی باشد. به عبارت ساده تر، اگر متقاضی ورزشکار باشد باید دارای مدال از مسابقات بین المللی بوده، و یا هنرمندان باید از مسابقات بین المللی جایزه داشته باشند. یکی دیگر از پیش نیازهای ویزای هنرمندان کانادا مصاحبه با رسانه های عمومی ملی می باشد. اگر شخص دارای شرایط ذکر شده باشد می تواند برای خود اشتغالی در کانادا اقدام کند. این جمله به این معنی می باشد که شخص به دولت کانادا ثابت می کند که نیازی به کار در این کشور و کمک مالی دولت کانادا نداشته و با هنر ومهارت های ورزشی خود می تواند از عهده هزینه های زندگی خود برآمده و از این طریق درآمد داشته باشد. ولی به صورت کلی کشور کانادا سخت گیری زیادی در مورد ویزای هنرمندان داشته و شخص باید تمام شرایط را به طور کامل داشته باشد. این نوع ویزا با شرایط خاص می تواند بعد از ۵ سال از طریق خود اشتغالی منجر به اقامت دائم شود. به دلیل اینکه دولت کانادا برای این نوع ویزا سخت گیری زیادی دارد، شما می توانید در این مورد مشاوره دریافت کنید تا سایر روشهای اقامتی برای کشور کانادا بررسی شود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در آمریکا یا کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا

اقامت دائم کانادا و هزینه های زندگی در کانادا

یکی از گزینه های مهم که افراد در اقامت دائم کانادا باید مد نظر داشته باشند هزینه های زندگی در این کشور می باشد. در این قسمت سعی شده است به  طور مفصل به توضیح برخی از هزینه های مهم زندگی در این کشور بپردازیم. نکته مهم قابل ذکر این است که کشور کانادا یکی از کشورهایی است که در مقایسه با برخی از کشورها نظیر انگلیس، آمریکا، آلمان و یا استرالیا کشور ارزانی است. در ذیل به تفاوت قیمت در اجاره منزل در این کشورها پرداخته ایم.

اقامت دائم کانادا
اقامت دائم کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا

اقامت دائم کانادا و اخذ تابعیت کانادا

همانگونه که در این مقاله ذکر شد روشهای مختلفی برای اخذ اقامت دائم کانادا وجود داشته که برخی از این روشها  مانند اسکیل ورکر کانادا و با داشتن شرایط ذکر شده از همان ابتدا منجر به اقامت دائم شده و برخی نیز مانند تولد منجر به اخذ پاسپورت می شود. در این مقاله به طور کامل توضیح داده شد که از طریق تولد شخص تابعیت این کشور را گرفته ولی منجر به اقامت پدر و مادر نمی شود. همانگونه که در این مقاله توضیح دادیم برخی روشهای سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری در کبک بعد از مدت کوتاهی (۲۴-۳۶ ماه) منجر به اقامت دائم می شود. ولی برخی از این روشها مانند کارآفرینی بریتیش کلمبیا بعد از ۵ سال منجر به اقامت دائم می شود. همچنین توضیح داده شد که روش تحصیل اقامت موقت بوده و برای اقامت دائم باید ویزای تحصیلی به یکی از ویزاهای کاری، سرمایه گذاری و یا ازدواج  تبدیل شود.

اقامت دائم کانادا
هزینه تحصیل و زندگی در کانادا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اقامت دائم کانادا و سخن پایانی

اقامت دائم کانادا، نحوه اخذ تابعیت و شرایط عمومی آن در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. به طور کلی در این مقاله به روشهای مختلف مهاجرتی که منجر به اقامت دائم کانادا می شود اشاره شد. همانطور که ذکر شد روش کاری از همان ابتدا منجر به اقامت دائم شده و روش تولد منجر به اخذ پاسپورت می شود. یکی دیگر از گزینه های مهم در انتخاب یک کشور برای مهاجرت هزینه زندگی است که در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر این مقاله را مطالعه فرموده و همچنین می توانید برای افزایش اطلاعات خود در زمینه اقامت دائم کانادا ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده فرمایید. همچنین می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در این زمینه مشاوره رایگان دریافت نمایید که در صورت صلاحدید مشاوران برای مشاوره تخصصی راهنمایی خواهند کرد. همچنین در قسمت پایانی این مقاله سوال خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی سوال شما عزیزان باشند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5