اقامت کاری در اتریش

اقامت کاری در اتریش نوعی از اقامت است که در طی آن شما اجازه کار کردن در این کشور را پیدا می کنید. آیا می دانید اخذ اقامت کاری در اتریش چه شرایطی دارد؟ آیا از انواع کارهای منجر به اقامت کاری در اتریش اطلاع دارید؟ آیا ساعات کاری تعریف شده در اقامت کاری در اتریش را می دانید؟ آیا از سیاست های این کشور در قبال مهاجرین با اقامت کاری در اتریش خبر دارید؟ آیا می دانید بهترین شغل برای اقامت کاری در اتریش چیست؟

بر اساس دست آوردهای جدید سیاسی در اتریش در این کشور نیاز بسیار محسوسی به نیروی کار خارجی حتی از خارج از اتحادیه اروپا احساس می شود. بر این اساس ارزیابی های ویژه ای برای تصدیق صلاحیت افراد مدنظر قرار گرفته شده است.
مدت زمان گرفتن یک کارمند براساس اجازه کار در اتریش چقدر می باشد؟

مدارک معتبری نیازمند است تا بتوان صلاحیت شخص را بررسی کرد واین شرایط باید در کشور آلمان تایید گردند.بنابراین ترجمه صورت گرفته شده باید بر اساس زمان و بودجه سرمایه ای مدنظر بوده باشد. زمانیکه درخواست نامه مطرح شد فرآیند ارزشیابی معمولا ۷ هفته به طول می انجامد.
زمانیکه اجازه کار تصدیق شد شخص متقاضی باید در خواست برای ویزای اقامت داشته تا به اتریش مسافرت نموده و براین اساس کار خود را شروع نماید.
آیا شرکت من می تواند اجازه کار اتریشی بدست آورد؟
دو راه مشخص برای افراد وجود دارد که بر اساس کار خود اجازه کار دریافت کنند:
۱-زمانیکه شخص بصورت مستقیم توسط شرکت اتریشی استخدام گردد، این حالت تحت عنوان درخواست نامه گواهی امنیت کاری (sicherungsbescheingung ) می باشد.
۲-شرکت خارجی نماینده مطلق نبوده و باید بر اساس سرویس های قراردادی درخواست دهد. در این بخش، شخص باید از تمامی مالیاتهای سیستم مطلع بوده باشد. این حالت تحت غنوان درخواست اجازه ای یا (Entsendebwiligung ) نامیده می شود.
چگونه شخص صلاحیت برای اجازه کار در اتریش پیدا می کند؟
شخص باید مدارک کافی دال بر تجارب ویژه در بدست آوردن شغل مذکور را داشته باشد. اگر که فرد متقاضی اجازه نامه داشته باشد باید حداقل ۶-۱۲ ماه تجربه کاری داشته تا بتواند صلاحیت برای کار در سیستم های شرکتی را بدست آورد.

چگونه می توان برای اجازه کار در اتریش اقدام نمود؟

زمانیکه درخواست نامه بررسی شد و تحت نظر AMS (Arbeitsmarketservice ) قرار گرفت سپس تایید نهایی اعلام می شود.
زمانیکه درخواست نامه اجازه کار تصدیق نهایی گرفت، شخص متقاضی نیازمند به ویزای اقامت بوده که درخواست آن باید از طریق کشور شخص متقاضی صورت گرفته شده باشد.
شخص بر این اساس باید گواهی دال بر صدق گفته های خود و همچنین گواهی تولد ارایه داده باشد و بدنبال آن ارزشیابی نهایی مدارک صورت گرفته شده باشد.
تفاوت بین اجازه کار و ویزا در چیست؟
اجازه کار به معنی اجازه از طرف شرکت است به منظور استخدام شخص خارجی توانایی کار می یابد.
این بدان معنی نیست که شخص می تواند به این کشور مسافرت نماید و یا اقامت بگیرد. مگر اینکه اجازه کار آن تصدیق گردد و شخص بتواند ویزای نوع (D ) و یا ویزای نوع (C )را بر اساس نوع استخدامی و اجازه کار خود درافت دارد.
چه مواردی برای دریافت قرارداد و درخواست نامه اجازه کار لازم است؟
سرویس های قراردادی باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:
• روزهای ارایه برنامه های مدیریتی بر اساس سرویسهای مشاوره ای.
• این مورد باید ضمانت های اجرایی لازم خود را داشته باشند.
• این حالت باید کل دوره را براساس اجازه نامه لحاظ کرده باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *