بورسیه تحصیلی استرالیا

  • بورسیه تحصیلی استرالیا و مقدمه ای بر آن
  • بورسیه تحصیلی استرالیا و شرایط عمومی
  • بورسیه تحصیلی استرالیا و شرایط اخذ آن
  • بورسیه تحصیلی استرالیا و انواع آن
  • بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه های بین المللی
  • بورسیه تحصیلی استرالیا دانشگاه بین المللی سیدنی
  • بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه بین المللی آدلاید
  • بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه بین المللی ملبورن
  • بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه بین المللی فلیندرز
  • بورسیه تحصیلی استرالیا و مدارک مورد نیاز آن
بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا و مقدمه ای بر آن

بورسیه تحصیلی استرالیا ،  شرایط تحصیل در استرالیا همراه با بورس تحصیلی و مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. متقاضیان تحصیل در استرالیا و اخذ بورسیه تحصیلی استرلیا می توانند با مطالعه این مقاله از شرایط اخذ بورسیه ، مدارک مورد نیاز ، هزینه های بورسیه تحصیلی و قوانین مرتبط با بورسیه تحصیلی استرلیا اطلاع کامل داشته باشند و بدانند که با توجه به شرایط شخصی خود آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا برای این افراد وجود دارد یا خیر . جهت طرح سؤالات خود و مشاوره بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید.

بورسیه تحصیلی استرالیا و شرایط عمومی

قوانین بورسیه تحصیلی استرالیا در تاریخ 31/ دسامبر/ 2016 دستخوش تغییرات زیادی شده و در تاریخ 1/ ژانویه/ 2017 قوانین بورسیه این کشور به سیستم   RTPتغییر کرده است و این سیستم امکانی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده تا بتوانند برای تحصیل در تمامی مقاطع به خصوص تحصیلات عالیه (کارشناسی ارشد و دکتری) از کشور استرلیا بورسیه اخذ کرده و جهت تحصیلات خود کمک هزینه های تحصیلی دریافت نمایند . اخذ بورسیه تحصیلی استرلیا تا مدت 4 سال امکان پذیر است . دانشجویان باید از دانشگاه های مورد نظر مستقیم اقدام نمایند زیرا هردانشگاه دارای پروپوزال و پروسه انتخاب خود است و باید توجه داشت مدت این پروسه برای هر دانشگاه متفاوت می باشد.

هدف از ایجاد این بورسیه تحصیلی توسط دولت این کشور افزایش ارتباطات بین المللی مخصوصا با همسایگان خود می باشد. بورسیه تحصیلی از طریق وزارت امور خارجه ، وزارت آموزش و پرورش و مرکز تحقیقات کشاورزی بین المللی استرالیا به دانشجویان بین المللی اهدا می شود . بهتراست بدانیم معنی اخذ بورسیه تحصیلی پرداخت تمام هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویی نیست در برخی موارد تنها شهریه دانشگاه و دربرخی موارد هزینه زندگی و درمواردی که امکان اخذ تمام هزینه های تحصیل وجود دارد .  بورسیه تحصیلی استرالیا عموماً 5000 تا 10000 دلار استرالیا به صورت ترمی یا گاها سالانه برای دانشجو به صورت هدیه پرداخت می‌شود.  دانشجویان ایرانی موفق به دریافت بورسیه IPR می‌شوند که این بورسیه عموما متعلق به تمامی دانشگاه‌های استرالیا می باشد و در این بورسیه هزینه های تحصیل و بیمه دانشجویی پوشش داده می شود . باید توجه داشته باشید این پروسه زمان‌ براست و عموما یک سال به طول می انجامد . در بعضی از مناطق استرالیا بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان ممتاز مدارس شبانه روزی که برای تحصیل خود به بورسیه نیاز دارند صادر می گردد.

بورسیه تحصیلی استرالیا و شرایط اخذ آن

بورسیه تحصیلی استرالیا در سه مقطع

1: کارشناسی

2: کارشناسی ارشد

3: دکتری

برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد تنها دانشجویان کشور نیوزلند امکان اخذ هیچ گونه بورسیه تحصیلی در این کشور را ندارند .  بورسیه تحصیلی برای برخی از مدارس کشور استرالیا هم وجود دارد اما این بورسیه به دانش آموزان ایرانی تعلق نمی گیرد.

بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی در دانشگاه های محدودی ارائه می شود اصولا در سطح بین الملل به دانشجویان در مقاطع تحصیلات عالیه بورسیه می دهند . دانشگاه ملی استرالیا  بورسیه ای را به صورت سالانه به عده کمی از دانشجویان پرداخت می نماید که شامل شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی کل دوران تحصیل می شود. نوع دیگری از بورسیه دانشگاه ملی استرالیا بورسیه آنرز است و به دانشجویانی که در مقطع کارشناسی 4 ساله مشغول به تحصیل هستند  تعلق می گیرد. این بورسیه به دانشجویان 5 هزار دلار کمک هزینه تحصیل پرداخت می کند.

توجه داشته باشید اغلب دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی موفق به اخذ بورسیه تحصیل در سال اول نمی شوند اما در صورتیکه دانشجو بتواند نمرات خوبی حین تحصیل کسب کند و عمکرد علمی خوبی داشته باشد می تواند کمک هزینه تحصیلی یا بورس تحصیلی برای سالهای بعد دریافت کند.

بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی استرالیا برای دوره های کارشناسی ارشد تحصیلی و تحقیقاتی امکان پذیر می باشد . به متقاضیان تحصیل در رشته های مهندسی و فناوری اطلاعات برای ترم اول 5 هزار دلار پرداخت می گردد و این بورسیه متعلق به دوره های تحصیلی و تحقیقاتی همزمان  است. دانشکرده اقتصاد و بازرگانی نیز بورسیه ای با نام نیل ووستن دارد که هر سال به 10 نفر از دانشجویان برتر این دانشکده اعطا می شود. بورسیه نیل ووستن 50 % شهریه دانشگاه را تا پایان تحصیلات پرداخت می نماید.  بورسیه های رابرت اونیل و تی بی میلر که مختص دانشجویان رشته های آموزش دفاعی می باشد و کسری از شهریه دانشگاه متقاضیان را می پردازد.

در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند دوره کارشناسی درصد کمی از دانشجویان در این مقطع موفق به اخذ بورس تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی به خصوص در سالهای اول تحصیل نمی شوند . برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد می بایست شروع به تحصیل به خصوص در سال اول با پرداخت شهریه باشد و در صورتیکه نمرات و معدل خوبی در آن دانشگاه کسب کنید امکان دریافت بورس تحصیلی وجود دارد.

بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند در قدم اول باید سوپروایزر و استاد تعیین کنند . به همین منظور می بایست با اساتید دانشگاههای استرالیا مکاتبه کنند و رزومه علمی خود را به اساتید ارائه کنند . به طور معمول دانشجویان مقطع دکترا باید مقالات بین المللی و سابقه علمی خوب در رزومه خود داشته باشند . مواردی که در رزومه علمی دانشجو مورد توجه است شامل معدل ، دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ، مقالات بین المللی ، نمره مدرک زبان ، سن دانشجو و موارد دیگر است.

برای اخذ پذیرش استرالیا در مقطع دکترا نحوه نگارش رزومه و پروپوزال می توانید از وکلا و مؤسسات حقوقی معتبر راهنمایی بگیرید و مراحل اخذ پذیرش دکترا را آموزش ببینید . پس از انجام این مراحل و اخذ پذیرش دکترا می توانید درخواست بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی از سوپروایزر و دانشگاه مقصد داشته باشید . به طور معمول در قبال پرداخت کمک هزینه تحصیلی فعالیت علمی از دانشجو خواسته می شود.

بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه ملی استرالیا که فقط مختص دوره های دکتری بوده و به مدت 3 سال شهریه دانشگاه را تحت عنوان IPRS می پردازد . بورسیه تحصیلی RSES استرالیا به دانشجویانی که برای رشته های علوم زمینی در خواست پذیرش می دهند اختصاص می یابد . کسانی که این بورسیه تحصیلی استرالیا را دریافت می کنند می توانند تا 8 هزار دلار استرالیا از  دولت کمک هزینه ی تحصیلی دریافت می کنند . بورسیه تحصیلی ECCLES  مخصوص دانشجویان دکترای علوم پزشکی است . هزینه ی این بورسیه  سالانه 22500 دلار استرالیا می باشد.

تحصیل در استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا
اعزام دانشجو به استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا و انواع آن

1: ALA

2: ADS

3: AUSAID

4: IPRS

5:  RSES

6: ECCLES

بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه های بین المللی

1: دانشگاه بین المللی سیدنی

2: دانشگاه بین المللی آدلاید

3: دانشگاه بین المللی ملبورن

4: دانشگاه بین المللی فلیندرز

5: دانشگاه بین المللی کاتولیگ

6: دانشگاه ملی استرالیا

7: دانشگاه بین المللی کوتین

8: دانشگاه بین المللی کوئینزلند

9: دانشگاه بین المللی نیوکاسل

10: دانشگاه بین المللی ویکتوریا

بورس تحصیلی در استرالیا
تحصیل رایگان در استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه بین المللی سیدنی

بورسیه تحصیلی استرالیا دردانشگاه بین المللی سیدنی برای سه سطح تحصیلی امکان پذیر است در مقطع کارشناسی ارشد ، پروژه های تحقیقاتی کارشناسی ارشد و مقطع دکتری وجود دارد . امکان در خواست برای پذیرش در این دانشگاه در 2 مقطع زمانی امکان پذیر می باشد . کمک هزینه تحصیل و کمک هزینه زندگی برای متقاضیان حداکثر سه سال می باشد با احتساب یک دوره ترم برای دانش آموزان دکترا که پوشش داده می شود . برای متقاضیان هیچ فرم تقاضای تحصیلی جداگانه ای وجود ندارد که کمک هزینه را در نظر گرفته باشد شما باید یک درخواست برای پذیرش در مقطع تحصیلی و تحقیق علمی را ارسال نمایید و درصورت موافقت با آن امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد.

بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه بین المللی آدلاید

بورسیه تحصیلی در استرلیا در دانشگاه های معتبر بین المللی همچون آدلاید امکان پذیر می باشد . دانشگاه آدلاید این امکان را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده تا بتوانند با تحصیل در این کشور و اخذ بورسیه تحصیلی تحصیلات تکمیلی داشته و از امکانات تحقیقاتی جهت پروژه های خود استفاده نمایند . در دانشگاه آدلاید بورسیه تحصیلی برای دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. شروع ترم این دانشگاه در 2 مقطع زمانی سپتامبر و ژانویه می باشد . بورسیه تحصیلی برای دانشجویان  در مقطع کارشناسی ارشد به مدت  2 سال و برای دانشجویان در مقطع دکتری 3 سال است . متقاضیان باید توجه داشته باشند اخذ بورسیه تحصیلی   در دانشگاه آدلاید برای افراد محدودی می باشد و این امکان تحصیلی برای همه افراد ممکن نمی باشد ، درانتها باید توجه داشت که بورسیه در این دانشگاه برای تمام دانشجویان بین المللی امکان پذیر است به جز دانشجویان نیوزلندی که امکان اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا را ندارند . هزینه های که برای متقاضیان سالیانه پرداخت می شود حدودا 27.082 هزار دلار استرالیا می باشد که شامل پوشش بیمه ای کامل برای دانشجویان می باشد.

کسانی که حداقل مدرک معادل فوق لیسانس استرالیا را داشته باشند برای دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا واجد شرایط خواهند بود. دانشجویان بین المللی می توانند برای شرکت در این پروسه ثبت نام آنلاین داشته باشند پروسه ثبت نام به صورت رایگان است .

بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه بین المللی ملبورن

بورسیه تحصیلی استرالیا و اخذ کمک هزینه ی تحصیلی درکشور استرالیا برای دانشگاه بین المللی ملبورن امکان پذیر می باشد . دانشگاه بین المللی ملبورن در مقطع کارشناسی (لیسانس) به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی و کمک هزینه ی تحصیلی اهدا می کند . بورسیه تحصیلی در این دانشگاه برای تمامی رشته های مقطع کارشناسی امکان پذیرمی باشد . پذیرش در این دانشگاه در 2 مقطع زمانی در سال امکان پذیر می باشد . متقاضیان بورسیه تحصیلی استرالیا باید توجه داشته باشند که دانشگاه ملبورن حدودا 50 نفر در هر مقطع بورسیه تحصیلی اهدا می کند . دانشجویان بین المللی که متقاضی بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد می باشند باید شرایطی را جهت قبولی دارا باشند این شرایط اعم از 1 : کسب نمره  A پلاس 2 : کسب حداقل نمره ی 43 لیسانس بین المللی

بورسیه تحصیلی استرالیا و کمک هزینه زندگی حین تحصیل در دانشگاه ملبورن برای مقطع کارشناسی ارشد دارای مراحل خاصی می باشد . در سال اول 10 هزار دلار استرالیا کمک هزینه تحصیل می باشد و در سال دوم این کمک هزینه 50% کل هزینه های تحصیل شما را پوشش می دهد و در سال پایانی کل هزینه های شما از طرف دولت پوشش داده می شود . جهت  اخذ بورسیه تحصیلی   نیازی به ارائه درخواست برای این بورسیه نیست . تمام دانشجویان واجد شرایط که پیشنهاد بی قید و شرط برای پذیرش در رشته کارشناسی دریافت کرده اند به صورت خودکار در نظر گرفته می شوند . مهلت پذیرش برای نیمسال اول تا اواخر دسامبر و برای نیمسال دوم تا 31 می است.

بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه بین المللی فلیندرز

 بورسیه تحصیلی استرالیا در دانشگاه های سطح بالایی همچون دانشگاه بین المللی فلیندرز این کشور امکان پذیرمی باشد . اخذ بورسیه تحصیلی در این دانشگاه برای دو مقطع تحصیلات عالیه  مقطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه فلیندرز باید توجه داشته باشند تحصیلات دراین دانشگاه به صورت تمام وقت است مدت اخذ بورسیه در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 3 سال می باشد . متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید حتما مدرک زبان مورد تایید دانشگاه را به این مرکز ارائه دهند . شرایط اخذ این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات ایران بسیارمناسب می باشد . باید توجه داشت سیستم ثبت نام جهت اخذ بورسیه تحصیلی این دانشگاه به صورت آنلاین است متقاضیان می تواند برای ثبت نام اقدام نمایند . قابل توجه است بورسیه  تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی به جز دانشجویان نیوزلند امکان پذیرمی باشد.

بورسیه تحصیلی استرالیا و مدارک مورد نیاز آن

برای دریافت بورسیه در استرالیا نیاز به ارائه مدارکی است که در زیر ذکر نموده ایم :

1: کسب نمرات و معدل بالای 18 از دانشگاه و مقاطع تحصیلی قبلی

2: تحصیل در دانشگاه های معتبر و سطح بالای کشورمقصد

3: ارائه هرگونه مقالات مرتبط، سابقه کار مفید ،کار تحقیقاتی، کتاب و ترجمه

4: ارائه مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه الزامی می باشد

5: ارائه انگیزه نامه تحصیلی قوی الزامی می باشد

6: رزومه شما باید قوی و کامل باشد

کلام آخر

بورسیه تحصیلی استرالیا از مواردی است که دانشجویان مستعد تحصیل و پویا درعلم آموزی می توانند از آن استفاده نمایند . با توجه به مطالب بالا در مقاطع مختلف تحصیلی بورس تحصیلی صادر می شود ولی حتما باید با توجه به نوع آن و شرایط مربوط به اخذ این بورسیه اقدام شود . متقاضیان استفاده از این بورسیه می توانند به صورت آنلاین در این پروسه ثبت نام نمایند و درخواست بورسیه تحصیلی استرالیا را داشته باشند . دانشجویان متقاضی جهت اخذ بورسیه می توانند با استفاده از سایت موسسه حقوقی ملک پور و تماشای ویدیوهای رایگان و ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اطلاعات فراوانی دریافت نمایند . متقاضیان تحصیل و اخذ بورسیه در کشورهای خارجی می توانند با استفاده از مشاوران و وکلای تخصصی موسسه ملک پور بهترین روش اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا را پیش روی خود قرار دهند . شما عزیزان می توانید دیدگاه ها و نظرات خود را در ذیل این مقاله درج نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *