بورسیه تحصیلی در روسیه

شاید بورسیه تحصیلی در یکی از کشور های خارجی هدف و آرمان  بسیاری از دانشجویان ایرانی باشد. یکی از این بورسیه ها می تواند بورسیه تحصیلی در روسیه باشد. آیا شما نیز سوالات بسیاری در مورد بورسیه تحصیلی در روسیه دارید؟ آیا قصد دارید که اطلاعاتی در مورد بورسیه تحصیلی در روسیه به دست آورید؟ آیا از شرایط و چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه بی خبرید؟ در این مقاله بر آنیم که با جمع آوری اطلاعات موثق و  به روز در مورد بورسیه تحصیلی در روسیه اطلاعات مفیدی را در اختیا ر شما متقاضیان بورسیه تحصیلی در روسیه بگذاریم. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله مفید در مورد بورسیه تحصیلی در روسیه با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل بگیرید و از مشاوره رایگان در خصوص بورسیه تحصیلی در روسیه برخوردار گردید.

دانشگاه های روسیه انواع مختلفی از آموزش را ارائه می نمایند. آموزش تمام وقت، آموزش پاره وقت و آموزش شبانه. همچنین این آموزش ها در سطوح مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره های حرفه ای کار آموزی که می توانید در این دوره ها شرکت نموده و آماده کار در بازار کاری روسیه گردید و همچنین در حین تحصیل قادر به یادگیری زبان روسی هستید. در طول تحصیل در این مقاطع مختلف گروه خاصی از دانشجویان خارجی ، روسیه ای و افراد روسی که در خارج از روسیه زندگی می نمایند و همچنین مهاجران می توانند در شرایط یکسان با شهروندان روسی به عنوان کمک هزینه تحصیل خود از بورس تحصیلی دولتی در دانشگاه های روسیه برخوردار گردند در شرایطی که بتوانند آزمون ورودی و یا آزمون سراسری دولتی را Uniform State Examination (EGE). پشت سر بگذرانند.

بعلاوه دولت روسیه هر ساله سهمیه ای را به عنوان بودجه برای بورسیه تحصیلی (State-Funded spots) دانشجویان بین المللی فراهم می کند. برای مثال این سهمیه برای سال ۲۰۱۵ حدودا ۱۵٫۰۰۰ در نظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلی تعیین شده توسط دولت روسیه

  • آموزش رایگان برای کل دوره تحصیلی مورد نظر
  • تامین هزینه های تعمیر و نگهداری شخص متقاضی صرف نظر از موفقیت تحصیلی وی ( در سال ۲۰۱۶ این مبلغ حدود ۲۱ دلار آمریکا در ماه می باشد)
  • محل اقامت دانشجو (در صورتی که موجود باشد)

بورسیه تحصیلی دولت

  • هزینه های سفر
  • هزینه های زندگی
  • داوطلبان بیمه درمانی
  • دانشجویان بین المللی که در حال تکمیل دوره کار آموزی خود در برنامه های اصلی حرفه ای خود هستند نمی توانند از بورسیه هزینه های تعمیر و گذران زندگی بهره مند گردند بلکه تنها می توانند از خوابگاه دانشجویی به صورت رایگان استفاده کنند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب بورسیه تحصیلی روسیه

تخصیص سهمیه بورسیه که از طرف آژانس فدرال برای کشورهای مستقل مشترک المنافع، هموطنان مقیم خارج از کشور، و همکاری بشر دوستانه بین المللی مشخص می شود از طریق شبکه های بین المللی و همچنین سفارت های روسیه در خارج از این کشور مقدور می باشد.

در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های روسیه می بایست شخص با دانشگاه مربوطه مکاتبه نماید و مسئول مربوطه جزییات اطلاعات شخص را بررسی کرده و به درخواست او پاسخ می دهد.

همچنین در خصوص مراحل اخذ بورسیه و اطلاع از میزان بورسیه دانشگاه های روسیه برای دانشجویان هر منطقه می توانید از طریق پورتالی که در سایت سفارت روسیه در کشور های مختلف وجود دارد مراجعه کنید. میزان بورسیه ای که به صورت سهمیه به هر کشور داده می شود بستگی به ماهیت همکاری آن کشور با روسیه را دارد .

شما متقاضیان این امر می تواندی به وب سایت رسمی تحصیل در روسیه مراجعه نمایید https://russia.study/registration  و با وارد کردن اطلاعات خود در فدراسیون دولتی بورسیه کشور روسیه به دانشجویان بین المللی ملحق شوید و درخواست خود را ثبت کنید. این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی (نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور محل اقامت، ایمیل و شماره تلفن تماس)، حرفه، تخصص یا رشته تحصیلی شما و غیره… است.

شما می توانید شش دانشگاه را به صورت اولویت بندی انتخاب کنید که سه دانشگاه در حوزه فدرال، مسکو و سنپیتربورگ و دیگر دانشگاه ها در شهرستان های روسیه باشد. همچنین لازم است کپی  پاسپورت خود را که دارای حداقل اعتبار ۱۸ ماهه باشد، مدارک تحصیلی و ریزنمرات خود را ارائه نمایید که پس از این فرآیند یک دعوتنامه برای شما صادر می گردد که باید در آزمون ورودی آن شرکت کرده که این آزمون از طریق ایمیل شما و آنلاین از شما گرفته می شود که نتیجه آن از طریق اپراتور اعلام می گردد.

متقاضیانی که زبان روسی نمی دانند در ابتدا می بایست به مدت یک سال زبان روسی به همراه درسهای عمومی ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، شیمی، و غیره را صرف نظر از نوع رشته خود بگذرانند و دانشجویانی که امتحانات خود را در این یک سال با موفقیت سپری نمی نمایند حق تحصیل رایگان خود را برای این یک سال از دست خواهند داد.

در صورتی که نام شما در بین لیست افراد مورد قبول باشد شما می بایست نامه گواهی سلامت و نداشتن هیچ گونه بیماری و همچنین آزمایش ایدز خود را برای اوپراتور ارسال کنند تا بتوانید با تایید فدرال دولتی بورسیه تحصیلی روسیه به دانشجویان بین المللی بهره مند گردید.

با این توضیحات شما متقاضیان گرامی که قصد دارید برای اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه اقدام نمایید می توانید با آگاهی بالاتری اقدامات لازم را در این امر به انجام برسانید. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری را در مورد بورسیه تحصیلی در روسیه به دست آورید و یا اطلاعات مورد نظر در ضمینه های مختلف بورسیه در کشور های دیگر کسب نمایید می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE به صورت تلفنی تماس برقرار کنید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

 

نگارنده: سوفیا فرجی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *