تحصیل در برزیل

 • تحصیل در برزیل و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در برزیل و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در برزیل در مقطع مدارس
 • تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در برزیل در مقطع دکتری
 • تحصیل در برزیل در مقطع دکتری
 • تحصیل در برزیل به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در برزیل و هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل
 • تحصیل در برزیل و کار دانشجویی
 • تحصیل در برزیل و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در برزیل و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در برزیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی برزیل
 • تحصیل در برزیل و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در برزیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در برزیل و سخن پایانی
تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل و مقدمه ای بر آن

 تحصیل در برزیل ،مهاجرت به برزیل از طریق تحصیلی و مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به برزیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط و مدارک مورد نیاز تحصیل در برزیل چیست؟ هزینه های تحصیل در این کشور به چه میزان می باشد؟ آیا با مهاجرت تحصیلی به برزیل می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟ در صورتی که شما به تحصیل در برزیل علاقه مند باشید این سوالات ممکن است در ذهنتان مطرح شود که در این مقاله سعی شده است به کلیه سوالات احتمالی و ابهامات ذهنی شما به صورت ساده و تفصیلی پاسخ داده شود. در صورتی که نیاز به اطلاعات کامل تر دارید شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه mie اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره و اطلاعات رایگان در این زمینه بهره مند شوید. همچنین  می توانید سوالات خود را در ذیل همین مقاله مطرح نموده مشاورین ما با کمال میل پاسخگوی شما خواهند بود.

تحصیل در برزیل و شرایط عمومی آن

 برزیل از نظر وسعت در بین کشورهای آمریکای جنوبی بزرگترین کشور محسوب می‌شود و در بین کشورهای دنیا رده پنجم را به خود اختصاص داده است. این کشور پرجمعیت می باشد و طبق آخرین آمار، جمعیتی بیش از ۲۰۰ میلیون نفر دارد. آب و هوای برزیل بسیار مناسب بوده و اقتصاد رو به رشدی دارد، به همین دلیل مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در دیگر کشورهای دنیا می باشد. به علاوه دانشگاه های این کشور از رنکینگ‌ جهانی بالایی برخوردار بوده و مدارک تحصیلی برزیل در سراسر جهان پذیرفته شده است. تحصیل در برزیل در دانشگاه های فدرال و ایالتی که بودجه آنها از طریق دولت مرکزی و دولت ایالتی تامین می شود رایگان می باشد، ولی در دانشگاه های خصوصی با پرداخت شهریه همراه خواهد بود. هزینه با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت است. در ادامه تحصیل در برزیل در مقاطع مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

ویزای برزیل

تحصیل در برزیل در مقطع مدارس

 در برزیل امکان تحصیل در انواع مدارس وجود دارد. این مدارس شامل دولتی و خصوصی می باشد. کسانی که پدر و مادرشان و یا خود آنها اقامت و یا تابعیت برزیل را داشته باشند می‌توانند در مدارس دولتی تحصیل نمایند که رایگان و بدون پرداخت هزینه است. تحصیل در مدارس دولتی به زبان پرتغالی می باشد. اما دانش آموزانی که واجد شرایط فوق نباشند نمی تواند در مدارس دولتی تحصیل کنند و امکان تحصیل در مدارس خصوصی برایشان فراهم می باشد. تحصیل در این نوع از مدارس با پرداخت هزینه همراه است و شهریه بهترین مدارس این کشور ۳۰ هزار دلار در سال می باشد. همچنین زبان تحصیل در مدارس خصوصی این کشور انگلیسی است. مدت زمان تحصیل در دوره ابتدایی 8 سال و در مقطع متوسطه 4 سال می باشد. به علاوه طول مدت تحصیل در مدارس فنی مربوط به مقطع متوسطه 4 سال است.  با توجه به اینکه با این میزان هزینه  دانش آموز می تواند در مدارس کشورهای بسیار بهتری مثل کانادا تحصیل نماید تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی برزیل توصیه نمی گردد.

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی

 تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور برزیل به زبان پرتغالی می باشد و رشته‌های بسیار محدودی به زبان انگلیسی ارائه می گردد. تحصیل در این مقطع در دانشگاه های این کشور 4 سال به طول می انجامد. هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور که خصوصی هم می باشند بالا است و هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو ماهیانه حدود 800 دلار می باشد. به علاوه در صورتی که متقاضی سابقه تحصیل در نظام آموزش و پرورش برزیل نداشته باشد برای ورود به اکثر دانشگاه ها می بایست در آزمون ورودی آنها شرکت نماید. در این مقطع تحصیلی دانشجو اجازه کار به مدت 10 ساعت در هفته را دارد. همچنین برای بردن همراه در این دوره دانشجو شانس چندانی ندارد. داشتن مدرک دیپلم برای ورود به این مقطع تحصیلی مورد نیاز می باشد.

تحصیل پزشکی برزیل

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد

 تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور برزیل 2 سال به طول می انجامد و دروس رشته های مختلف به دو زبان انگلیسی و پرتغالی ارائه می گردد. اکثر دانشگاه ها رشته های مختلف را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. تحصیل در دانشگاه های دولتی در این مقطع  رایگان می باشد و در دانشگاه های خصوصی با پرداخت شهریه همراه خواهد بود که بین ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا می باشد. در این مقطع تحصیلی دانشجویان اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارند. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این دوره وجود دارد. دانشجویان کارشناسی ارشد در برزیل می توانند نسبت به الحاق خانواده خود به عنوان همراه اقدام نمایند. ارائه مدرک لیسانس برای ورود به این مقطع تحصیلی ضروری می باشد.

ویزای برزیل

تحصیل در برزیل در مقطع دکتری

 در برزیل نیز مانند کشورهای دیگر برای تحصیل در مقطع دکترا متقاضی نیاز به داشتن سوپروایزر و یا همان استاد راهنما دارد تا بتواند از وی تاییدیه اخذ نماید. پس از اخذ تاییدیه شخص می تواند نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نماید. مدت زمان تحصیل در این مدت ۳ تا ۵ سال می باشد و با توجه به اینکه دانشجویان تحصیل خود را از طریق انجام پروژه و تحقیق انجام می دهند معمولا استاد راهنما و دانشگاه برای وی حقوق در نظر می گیرند. از جمله مواردی که در یافتن استاد راهنما به متقاضی کمک می نماید می توان به مقالات معتبر و بین المللی، پروژه های تحقیقاتی، معدل بالا و مدرک زبان مناسب اشاره نمود. این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تنطیم شده است، هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیر قانونی می باشد، موسسه هیچ رضایتی در این خصوص ندارد. تحصیل در مقطع دکترا رایگان می باشد. برای یافتن استاد راهنما  دانشجو می بایست با اساتید دانشگاه های مختلف ارتباط برقرار نماید، در صورت تایید سوابق تحصیلی و رزومه وی از سوی استاد راهنما جهت مصاحبه دعوت خواهد شد. داشتن مدرک فوق لیسانس برای اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی لازم می باشد. همچنین دانشجو می تواند برای الحاق خانواده خود به عنوان همراه اقدام نماید.

تحصیل در برزیل به همراه بورسیه تحصیلی

 از آنجا که تحصیل در دانشگاه های دولتی برزیل هم برای  دانشجویان بومی و هم  دانشجویان بین المللی رایگان می باشد بحث دریافت کمک هزینه تحصیلی در این کشور منتفی می باشد. اما در صورتی که دانشجو شرایط تحصیلی مناسبی داشته و از دانشجویان زبده باشد، اما شرایط مالی مناسبی نداشته باشد می‌تواند از بورس های  دولتی و یا خصوصی که برای این گونه افراد در نظر گرفته شده است استفاده نماید. میزان این کمک هزینه ها ۱۵۰۰ دلار تا  7500دلار در سال می باشد. البته دانشجویان مقاطع کارشناسی شانس زیادی جهت استفاده از این کمک هزینه ها ندارند و بیشتر به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری اختصاص یافته است. برخی از بورسیه های تحصیلی در کشور برزیل به شرح زیر می باشد:

 • بورسیه برنامه OAS-GCU+400
 • بورسیه پست دکترا در رشته بیوشیمی
 • بورسیهITS
 • بورسیه دانشگاه فدرال(UFSC)
 • بورسیه دانشگاه sao Paulo
 • بورسیه PAEC OAS

تحصیل در برزیل و هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل

 همان طور که در بخش های قبلی بیان شد، هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های خصوصی ماهیانه 800 دلار و در مقطع فوق لیسانس 2000 تا 10000 دلار می باشد. علی الاصول هزینه زندگی شخص در هر  کشوری به کیفیت و مکان زندگی وی بستگی دارد. در کشور برزیل هزینه زندگی با توجه به سطح زندگی شخص بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار متغیر می باشد. به طور مثال اجاره ملک آپارتمان سه خوابه در پایتخت برزیل در یک محله سطح بالا ماهیانه 800 دلار و در یک محله معمولی ۵۰۰ دلار می باشد. برخی از هزینه های زندگی در برزیل به صورت جزئی در جدول ذیل بیان شده است.

تحصیل در برزیل و کار دانشجویی

در کشور برزیل نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر، دانشجو اجازه کار حین تحصیل دارد. دانشجویان در این کشور در مقطع لیسانس 10 ساعت، در دوره فوق لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکترا اجازه کار به مدت 30 ساعت در طول هفته را دارند. با توجه به اینکه برای کار در این کشور دانستن زبان پرتغالی ضروری می باشد جستجوی کار تا حدودی دشوار است. به علاوه حداقل دستمزد در برزیل پایین بوده و ساعتی حدودا ۲ دلار می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری در برزیل نمایش داده شده است.

تحصیل در برزیل و بررسی ویزای همراه

در کشور برزیل همراه افرادی که ویزای تحصیلی این کشور را اخذ می نمایند، نمی توانند همزمان وارد این کشور شوند. پروسه الحاق خانواده فرد به عنوان همراه 3 الی 6 ماه به طول می‌انجامد. خانواده شامل همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال می باشد. متقاضی پس از ورود به برزیل می تواند از اداره مهاجرت این کشور برای الحاق خانواده خود تقاضا نماید. الحاق همراه معمولا برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. خانواده در صورتی می توانند ملحق شوند که دانشجو بتواند ثابت کند تمکن مالی کافی برای یک سال  زندگی خود و خانواده اش در برزیل را دارد.

پاسپورت برزیل

تحصیل در برزیل و معرفی دانشگاه های برتر

 یکی از مهمترین مواردی که جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور بایستی مد نظر متقاضی قرار گیرد اعتبار دانشگاه مورد انتخاب وی می باشد. با مراجعه به لیست اعلام شده از سوی وزارت علوم، متقاضی به اعتبار دانشگاه های برزیل دسترسی می یابد. البته رنکینگ دانشگاه های کشورهای مختلف در سایت های جهانی نیز مشخص می شود. در جدول ذیل اسامی 8 برتر دانشگاه برزیل ارائه گردیده است.

تحصیل در برزیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی برزیل

پس از آن که متقاضی از یکی از دانشگاه های برزیل پذیرش تحصیلی اخذ نمود می تواند نسبت به دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نماید. ارائه مدارک ذیل جهت اخذ ویزای تحصیلی برزیل ضروری می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • اصل نامه پذیرش دانشگاه
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • مدارک هویتی شامل شناسنامه و پاسپورت
 • مدارک مربوط به رزرو بلیط هواپیما و هتل یا خوابگاه
 • بیمه مسافرتی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی و پرینت حساب بانکی
 • دو قطعه عکس
 • گواهی سلامت جسمانی

تحصیل در برزیل و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویی که از یکی از دانشگاه های کشور برزیل فارغ التحصیل شود می تواند 12 ماه پس از پایان تحصیلات در برزیل بماند و در پی یافتن کار باشد. در صورت کاریابی شخص می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نماید. به علاوه متقاضی با 5 سال کار کردن در برزیل و پرداخت بیمه و مالیات می تواند درخواست  اقامت دائم نماید.

تحصیل در برزیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

همان طور که پیشتر بیان شد متقاضی 12 ماه پس از پایان تحصیلات خود می تواند در کشور برزیل بماند و شغل مورد نظر خود را جستجو نماید. د رصورتی که شخص موفق به یافتن شغل مناسب شود با کار کردن به مدت 5 سال و پرداخت بیمه و مالیات می تواند درخواست اقامت دائم و دریافت کارت RNE که معروف به ویزای دائم کشور برزیل می باشد اقدام نماید. به علاوه در صورتی که 4 سال پس از اخذ اقامت دائم در برزیل زندگی کند می تواند نسبت به اخذ پاسپورت این کشور اقدام نماید. ابته شایان ذکر است که کشور برزیل تابعیت دوگانه را نمی پذیرد و شخص برای اخذ پاسپورت این کشور بایستی تابعیت اولیه خود را ترک نماید.

دفتر حقوقی ملک پور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در برزیل و سخن پایانی

تحصیل در برزیل ،مدارک مورد نیاز و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. اگر علاقه مند به تحصیل در برزیل می باشید بایستی اطلاعات دقیقی در این زمینه به دست آورید تا با اقدام صحیح از اتلاف هزینه و وقت خود پیش گیری نمایید. بدین منظور شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه کار درخشان در زمینه امور مهاجرت مشاوره تخصصی انجام دهید و علاوه بر کسب اطلاعات تخصصی در این مسیر دچار گمراهی نشوید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب تحصیل در برزیل ذیل همین نوشتار مطرح نموده، مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *