تحصيل دكترا اتريش

 • تحصيل دكترا اتريش و مقدمه ای بر آن
 • تحصيل دكترا اتريش و شرایط عمومی
 • تحصيل دكترا اتريش و شرایط پذیرش
 • تحصيل دكترا اتريش و زبان تحصيل در اين مقطع
 • تحصيل دكترا اتريش و فرآيند ارائه درخواست
 • تحصيل دكترا اتريش و مدارك مورد نياز
 • تحصيل دكترا اتريش و شهريه آن
 • تحصيل دكترا اتريش و کار ضمن تحصیل
 • تحصیل دکترا اتریش و معرفی دانشگاههای این کشور
 • تحصیل دکترا اتریش و کلام آخر
تحصیل دکترا اتریش

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصيل دكترا اتريش و مقدمه ای بر آن

تحصیل دکترا اتریش و شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل دکترا اتریش و شرایط لازم جهت اخذ دکترا اتریش در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. تحصیل دکترا کشور اتریش با توجه به این که  اتریش به دلیل  پژوهش های علمی و تحقیقات در رتبه سه قرار دارد و طی 10 سال گذشته از نظر توسعه  و سیر صعودی تحقیقات با سرعتی فراتر از اتحادیه اروپا رو به جلو حرکت می کند و همچنین آمار بالای اخذ جایزه نوبل از دانش آموختگان دانشگاههای این کشور بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با تحصیل در اتریش

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با تحصیل در اتریش

تحصيل دكترا اتريش و شرایط عمومی

 تحصیل دكترا اتريش  با توجه به اين مطلب كه بخش آموزش عالی اتریش شامل ۲۳ دانشگاه عمومی ، ۱۳ دانشگاه خصوصی و ۱۸ نهاد است که به طور رسمی به عنوان    “Fachhochschulen”   شناخته می شود (دانشگاه علوم کاربردی) و موسسات دارای درجه بالایی از خودمختاری هستند و طیف کامل برنامه های تحصیلی را ارائه می دهند ميسر است. مدارک دکترا توسط دانشگاه های دولتی ارائه می شود . مي توان گفت با تخصص در رشته های مختلف به ویژه علوم انسانی ، اتریش انتخاب خوبی برای محققان در تمام مراحل حرفه ای خود، از جمله دانشجویان دکترا است . شما می توانید جهت اخذ اطلاعات بیشتر نسبت به مهاجرت به اتریش از ویدیوی راهنمای  گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت دیدن نموده و مسیر مناسب جهت مهاجرت خود را با دیدی روشن و واضح انتخاب نمایید. اشخاصی که به تحصیل در اتریش تمایل دارند و خود تصمیم به اپلای و ویزای تحصیلی اتریش دارند می توانند از طریق ویدئویی که استاد ملک پور (وکیل پایه یک دادگستری و دانشجوی دکتری حقوق در اروپا) کامل و مفصل شرح نموده اند برای این مهم اقدام نمایند. همچنین  جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط مناسب جهت مهاجرت می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

تحصيل دكترا اتريش و شرایط پذیرش

تحصيل دكترا اتريش علیرغم تصویب سیستم گزینش اروپایی بولونیا در اتریش و مشابه سیستم گزینش انگلستان ، دوره دکترا در برخی از دانشگاه ها به طور مستقیم پس از اخذ مدرک کارشناسی (و یا معادل آن) قابل دسترسی است . در بیشتر موسسات پیرو سیستم بولونیا برای ورود به مقطع دکترای سه ساله نیاز به مدرک کارشناسی ارشد است . با توجه به اينكه در ساير كشورها زمان كمتري براي اخذ دكترا اتخاذ مي گردد اما در برخي دانشگاههاي اتريش به ويژه دانشگاه ملي وين اتريش اين دوره بين ٤ الي  ٥ سال بسته به نوع رشته و نوع پيشرفت تحصيلي فرد به طول مي انجامد. دانشجویان تحصيل دكترا در اتريش در خصوص روش های تحقیق به صورت کمی و کیفی ، بررسی ادبیات پژوهش ، آمار و روش های تحقیقاتی خاص (در علوم تجربی) آموزش خواهند دید .

 به عنوان مثال می توان به دانشگاه ایسبرک اشاره نمود . مراحل آزمون دكترا اتريش به این صورت می باشد که یک ارائه بصورت شفاهی ، یک پیش نویس پایان نامه برای کمیته آزمون ، در نهایت  پاسخگویی مربوط به پایان نامه الزامی است . براي اخذ مدرک دکترا متقاضی می بایست تعدادی از واحد های درسی را گذرانده باشد و همچنین تعدادی مقاله نیز در مجله های معتبر چاپ کرده باشد .

تحصيل دكترا اتريش و زبان تحصيل در اين مقطع

تحصيل دكترا اتريش با اينكه در بسياری از متون درسي به زبان انگليسي مي باشد اما در بعضي رشته هاي تحصيلي تحصيل دكترا اتريش به زبان آلماني مي باشد كه در اين صورت باید مدرک تسلط به زبان آلمانی حداقل در سطح b1  و b2 ارائه دهید. در صورت تحصيل دكترا به زبان انگليسي بايد مدرك آيلتس با نمره ٧ داشت.

تحصيل دكترا اتريش و فرآيند ارائه درخواست

تحصيل دكترا اتريش  و به طور كلي تحصيل در مقطع دكترا نيازمند يك سوپروايزر است كه با شخص متقاضي تحصيل در مقطع دكترا مصاحبه نموده و براي انجام پروژه هاي علمي دعوت به عمل آورد. در صورت پذیرش از طرف استاد راهنما یا سوپروایزر می توان برای اخذ پذیرش اقدام نمود. مهلت ارائه درخواست در دانشگاه هاي مختلف متفاوت است .  به طور کلی، برای ورود به دانشگاه در ماه سپتامبر شما باید قبل از آغاز سال تحصیلی جدید ، درخواست خود را در دسامبر یا ژانویه ارسال کنید . برای دریافت بورس تحصیلی کامل و یا بودجه پژوهشی باید در مصاحبه شرکت کنید که بخشی از روند گزینش است.

روند اداری در اتریش بسیار جدی است ، تهيه تمامي مدارك  و انجام تمامي دستورالعمل ها الزامي است .  متقاضیان تحصيل دكترا اتريش باید تمام دیپلم ها و گواهی ها را  به عنوان بخشی از پرونده با مهر رسمی یا تمبر رسمی موسسه محل صدور آنها ارسال نمایند علاوه بر این ، تمام مدارک مورد نیاز برای پذیرش باید به زبان آلمانی ترجمه شود و ترجمه آن باید از طرف یک وکیل حرفه ای مورد تایید قرار گیرد . مدارکی که اصل آنها زبان انگلیسی باشد ،  قابل قبول است.

تحصيل دكترا اتريش و مدارك مورد نياز

 • فرم درخواست تحصيل دكترا در اتريش
 • کپی کلیه صفحات پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه
 • 12 قطعه عکس رنگی
 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
 • دو توصیه نامه از اساتید قبلی
 • كليه مدارك تحصيلي در صورت فارغ التحصيلي و ترجمه رسمی آنها
 • کپی از تمام مدارک مربوط به مقاطع تحصیلی قبلی از جمله ریز نمرات ، برنامه هفتگی و امتیاز ECTS اطلاعاتی در مورد طول مدت دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد و امتیاز ECTS و یا برنامه هفتگی تا پایان دوره
 • مدرك زبان انگليسي با نمره آيلتس ٧ و يا مدرك زبان آلماني
 • نامه حاوی توضیحاتی در مورد اهداف و علایق خود که در آن توضیح می دهید که چرا متقاضیِ تحصیل دكترا اتريش هستید و زمینه های پژوهشی مورد علاقه خود را ذکر کنید ( انگيزه نامه )
 • رزومه و يا نمونه كارهاي پژوهشي و علمي و همچنین
 • گواهی عدم منع تحصیل (O.C) از دانشگاه محل تحصیل

تحصيل دكترا اتريش و شهريه آن

تحصيل دكترا اتريش و به صورت كلي تحصيل در اتريش براي متقاضیان به صورت ترمی حدود  ۴۰۰ یورو براي متقاضیان شهروندی اتحاديه اروپا و براي متقاضيان خارج از اتحادیه اروپا حدود ترمی ۷۰۰ يورو مي باشد . از نكات حائز اهميت تحصیل دکترا اتریش این است که در زمان طبیعی و در وقت مقرر فارغ التحصیل شده باشد شهریه پرداخت شده به آنها پس داده خواهد شد . بیمه نیز به این صورت است که دانشجویان حدود 50 الی 60 یورو برای هرماه  باید بپردازند .

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با تحصیل دکترا اتریش

اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش
اعزام دانشجو به اتریش

تحصيل دكترا اتريش و کار ضمن تحصیل

تحصیل دکترا اتریش این امکان را فراهم میسازد که به مدت 3 تا 5 سال با دریافت حقوق مناسب در مراکز و موسساتی استخدام شده که بتوان هزینه های بیمه و تحصیل دکترا اتریش را تامین نمود. پیشنهاد های شغلی از طرف موسسات خواهد بود. لازم به ذکر است که دولت اتریش حمایتهای مالی و تحصیلی  و همچنین اعطای جوایز به دلیل انجام تحقیقات علمی برای  دانشجویان در نظر خواهد گرفت . تحصیل دکترا اتریش همانند یک شغل در نظر گرفته می شود و همچنین پس از تحصیل فارغ التحصیلان دکترای اتریش می توانند به استخدام موسسات و مراکز دولتی اتریش نیز امیدوار باشند چرا که دانشگاهها و موسسات عالی اتریش با این مراکز و موسسات دولتی در ارتباط هستند و می توانند دانشجویان خود را در امر یافتن کار مناسب یاری رسانند.

در اکثر دانشگاههای اتریش سمینارها و نمایشگاههای مختلفی جهت معرفی شغلهای مختلف و همچنین جذب نیروهای کارآمد از میان دانشجویان واجد شرایط  از طریق  مسئولان  شرکت های دارای اعتبار وجود دارد. همچنین برنامه های شغلی و کاریابی در رشته های متفاوتی از جمله رشته های محیط زیست و تجارت به نیروی کار و فارغ التحصیلان امکان  معرفی خود را خواهد داد.

تحصیل رایگان در اتریش
مدارک لازم برای پذیرش اتریش
دانشگاه های اتریش

تحصیل دکترا اتریش و معرفی دانشگاههای این کشور

تحصیل دکترا اتریش به منزله پیشرفت و موفقیت خواهد بود چرا که دانشگاههای اتریش در زمینه تحقیقات علمی و پژوهشی چه در اروپا و چه در میان کشورهای پیشرفته و توسعه یافته سرآمد می باشد. کشور اتریش دارای دانشگاههای بسیاری است که در دنیا شناخته شده هستند و پذیرای دانشجویانی از سراسر جهان هستند. در ادامه به معرفی برخی از دانشگاههای این کشور خواهیم پرداخت.

 • دانشگاه فناوری گراتس
 • دانشگاه علوم کاربردی
 • دانشگاه فناوری وین
 • دانشگاه علوم کاربردی وین
 • دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین
 • دانشگاه هنر و طراحی لینز
 • دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس
 • دانشگاه موسیقی و نمایشی وین
 • دانشگاه کلاگنفورت
 • دانشگاه موزارت سالزبورگ
 • دانشگاه دامپزشکی وین
 • دانشگاه اقتصاد وین
تحصیل دکترا اتریش و کلام آخر

تحصیل دکترا اتریش در این مقاله بصورت کامل و مفصل مورد بررسی قرار گرفت . چنانچه تمایل دارید تحصیل دکترا اتریش را تجربه نمایید و تصمیم دارید برای رسیدن به تحصیل دکترا اتریش خود اقدام نمایید همچنین در صورتی که تمایل به مهاجرت به اتریش و یا سایر کشورها را داشتید ، می توانید با استفاده از ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت خود نیز راهی مشخص یافته و با آگاهی کامل از چگونگی اقدامات لازم جهت امر مهاجرت خود شخصا اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن راه مناسب با دفاتر موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره با کارشناسان مجرب در امر مهاجرت بهره لازم را ببرید . تحصیل دکترا اتریش نیازمند صرف زمان و استفاده از تجارب آگاهان و کارشناسان امر تحصیل دکترا اتریش دارد که موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت میتواند به شما سروران یاری رساند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *