تحصیل مهندسی در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان و بررسی شرایط آن

 • تحصیل مهندسی در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل مهندسی در آلمان و شرایط عمومی آن
 • تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع لیسانس
 • تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع دکتری ( PHD )
 • تحصیل مهندسی در آلمان و هزینه های تحصیل
 • تحصیل مهندسی در آلمان و هزینه های زندگی در آن
 • تحصیل مهندسی در آلمان به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در آلمان به زبان انگلیسی
 • تحصیل مهندسی در آلمان و مدارک مورد نیاز
 • تحصیل مهندسی در آلمان و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل مهندسی در آلمان و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل مهندسی در آلمان و سخن پایانی
تحصیل مهندسی در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل مهندسی در آلمان و مقدمه ای بر آن

تحصیل مهندسی در آلمان ،تحصیل مهندسی در مقاطع مختلف و شرایط اخذ بورسیه در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می‌گیرد. آیا امکان اخذ بورسیه برای تحصیل مهندسی در آلمان وجود دارد؟  شرایط لازم برای تحصیل مهندسی در آلمان چیست؟ اینها نمونه سوالاتی است که شما بر روی وبسایت ما پرسیده اید و ما را بر آن داشت تا مقاله ها حاضر را در مورد تحصیل مهندسی در آلمان تهیه نماییم. در صورتی که پس از مطالعه مقاله در مورد تحصیل در رشته های مهندسی در کشور آلمان سوالی دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE  اتریش تماس گرفته و مشاوره کوتاه رایگان دریافت نمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان و شرایط عمومی

کشور آلمان یکی از قدرت‌های صنعتی اروپا است و به دلیل داشتن صنعت قوی مورد تقاضای افراد زیادی برای مهاجرت قرار دارد. تحصیل مهندسی در آلمان،  راهی مطمئن برای ورود به بازار کار آلمان است. کشور آلمان از عزیزانی که تمایل به تحصیل در آلمان را دارند استقبال نموده و شرایط را برای تحصیل آنان مهیا کرده است. دانشگاه های آلمان تقریبا رایگان است و همین امر نیز مزید بر علت شده تا تحصیل در آلمان متقاضیان زیادی داشته باشد. از شرایط عمده اولیه تحصیل و پذیرش تحصیلی کشور آلمان، داشتن مدرک زبان آلمانی است، البته تحصیل به زبان انگلیسی نیز در آلمان میسر است اما تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی شامل هزینه است و دانشجویان باید برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی هزینه پرداخت نمایند. متقاضیانی که در رشته های مکانیک، آی تی، صنایع و مهندسی ساختمان تحصیل می نمایند برای ورود به بازار کار آلمان شانس بالاتری دارند. در ادامه مقاله به بررسی تحصیل مهندسی در آلمان می‌پردازیم.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
 • تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع لیسانس

  تحصیل مهندسی در مقطع لیسانس امکان پذیر است و علاقه مندان به تحصیل مهندسی در آلمان، برای مقطع کارشناسی نیاز به مدرک دیپلم متوسطه دارند. سوالی که ذهن بسیاری از متقاضیان را برای تحصیل در آلمان مشغول نموده و به کرات از ما پرسیده می شود این است که آیا برای تحصیل در آلمان قبولی در کنکور ایران لازم است؟ در پاسخ به این عزیزان باید بگوییم که تحصیل مهندسی در آلمان نیاز به قبولی در کنکور ایران ندارد،  بنابراین متقاضیان با دیپلم می توانند برای تحصیل مهندسی پذیرش دریافت نمایند. مدت تحصیل مهندسی در مقطع لیسانس در آلمان ۴ سال است که این ۴ سال متقاضی را برای ورود به بازار کار تخصصی آماده می سازد. برای تحصیل در مقطع لیسانس نیاز به مدرک b2 آلمانی دارید.

 • تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع فوق لیسانس

  در اینجا لازم به یادآوری است که اگر هدف شما از تحصیل مهندسی در آلمان،  ورود به بازار کار آلمان است، باید بگوییم که شما با مدرک لیسانس نیز به راحتی می توانید در کشور آلمان، کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابید، اما اگر تمایل دارید در مقطع کارشناسی ارشد، تحصیل نمایید باید ابتدا مدرک تحصیلی لیسانس خود را در سازمان مربوطه تایید نمایید. در برخی از دانشگاه‌های آلمان به دلیل رقابتی بودن برخی از رشته ها، باید در آزمون ورودی شرکت نمایید. برای تحصیل در مقطع ارشد متقاضی باید مدرک زبان آلمانی 2b ارائه دهند.

 • تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع دکتری

  تحصیل در مقطع دکترا و دریافت پذیرش در مقطع دکترا با دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت است.  برای تحصیل مهندسی در مقطع دکترا شخص نیاز به. سوپروایزر دارد.  سوپروایزر یا استاد راهنما شخصی است که باید با وی مکاتبه نمود و رزومه تحصیلی خود را برای وی ارسال نمایید. وقتی که سوپروایزر متقاضی را تایید نماید و پذیرش نماید به وی نامه پذیرشی می‌دهد که متقاضی به وسیله آن نامه می تواند پذیرش اصلی و نهایی را از دانشگاه مورد نظر دریافت کند.  این استاد راهنما یا سوپروایزر از ابتدا تا آخر پروسه تحصیل، راهنما و مشاور شما خواهد بود. سوپروایزر یا استاد راهنما به شما در تکمیل پروژه تحقیقاتی و همچنین ارائه پایان نامه کمک میکند. برای تحصیل مهندسی در مقطع دکترا به مدارک زیر نیاز دارید.

 • مدرک کارشناسی ارشد تایید شده
 • مدارک زبان آلمانی 2b و یا آیلتس ۷ به بالا
 • مدارک کارشناسی و دیپلم
 • توصیه نامه از اساتید دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد
 • مقاله isi
 • انگیزه نامه برای تحصیل در مقطع دکترا
 • ارائه موضوعات تحقیق و پژوهش در دوره دکترا و هدف از طرح پژوهش در زمینه پیشنهادی

تحصیل مهندسی در آلمان و هزینه های تحصیل

همانطور که قبلاً نیز گفتیم تحصیل در آلمان و به زبان آلمانی رایگان است و فقط شامل هزینه های ثبت نام می شود که مبلغی بسیار ناچیز است و حدود ترمی حداکثر 300 یورو است. تحصیل مهندسی در دانشگاه های خصوصی و به زبان انگلیسی هزینه دارد. هزینه تحصیل در این دانشگاه های خصوصی و یا تحصیل به زبان انگلیسی بسته به دانشگاه و رشته و مقطع بین 3 تا ۲۰ هزار یورو متفاوت است.

تحصیل مهندسی در آلمان و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی هر شخصی در آلمان بستگی به سبک زندگی وی دارد.  میانگین هزینه زندگی در آلمان بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو برای هر نفر است که البته باید این نکته را در نظر داشت که طبیعتاً هزینه زندگی برای دو نفر دو برابر نخواهد شد چرا که هزینه مسکن از کل هزینه ها کسر خواهد شد و هزینه زندگی برای دو نفر عموماً بین ۸۰۰ تا 1000 یورو متغیر است. در جدول زیر به برخی از هزینه های مهم در زندگی روزمره در آلمان اشاره می کنیم.

هزینه زندگی در آلمان
اعزام دانشجو به آلمان
تحصیل دکترا در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی یکی از مواردی است که برای دریافت آن هر بنیادی شرایط خاص خود را دارد. اما در مجموع برای دریافت بورسیه باید معدل بالا و سن مناسب و همچنین مدرک زبان را ارائه نمود. در آلمان بورسیه های مختلفی برای دانشجویان وجود دارد که بسته به نوع بورسیه، کل یا بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی را پوشش می‌دهد. دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار محدود است و برای مقطع کارشناسی بورسیه های زیادی وجود ندارد.  اکثر بورسیه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. در اینجا به چند نمونه از بورسیه های تحصیلی در آلمان اشاره می کنیم.

تحصیل در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی در کشورهایی که انگلیسی زبان نیستند، هزینه دارد.  بنابراین تحصیل مهندسی در آلمان به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی هزینه دارد و بسته به نوع دانشگاه و مقطع هزینه ها متفاوت است بنابراین تحصیل مهندسی در آلمان به زبان انگلیسی هم میسر است.

تحصیل مهندسی در آلمان و مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ویزا

مدارکی که برای دریافت پذیرش تحصیلی آلمان و و اخذ ویزای این کشور مورد نیاز است عبارتند از:

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش:

 • برای پذیرش در مقطع لیسانس مدرک دیپلم
 • برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد مدارک دیپلم و لیسانس
 • برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا مدارک دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس
 • مدرک زبان آلمانی b۲ و یا آیلتس حداقل 6.5
 • در هر بخشی از مقاطع، مدارک اضافه مورد نیاز ذکر شده است
 • ترجمه و تایید رسمی مدارک

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

 • فرم پر شده درخواست ویزا
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • گذرنامه با حداقل ۶ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • اجاره نامه محل زندگی در آلمان برای ورود
 • نامه تمکن مالی بانک به اندازه هزینه یک سال زندگی و تحصیل در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان و ویزای همراه

برای متقاضیان تحصیل در آلمان که متاهل هستند، دریافت ویزای همراه برای تحصیل مهندسی در آلمان بسیار اهمیت دارد. ویزای تحصیلی آلمان ویزای همراه دارد اما نمی توان همزمان برای ویزای همراه و الحاق خانواده اقدام کرد.  متقاضی باید به آلمان وارد شود و کارهای اقامت خود را انجام دهد و پس از آن می تواند برای الحاق همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود اقدام نماید. الحاق خانواده طی یک پروسه حدود شش ماهه امکان پذیر است.

ویزای آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دفتر حقوقی ملک پور

در هیچ کشوری نمی توان صرفا با تحصیل اقامت دائم و تابعیت دریافت کرد. مگر در موارد خاص و استثنا.  در آلمان نیز به صرف تحصیل به شخصی اقامت دائم و تابعیت اعطا نمی‌شود. به دانشجویان در آلمان اجازه داده می‌شود که بین ۶ ماه تا یک سال پس از تحصیل اقامت خود را تمدید نموده و به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند.  در صورتی که کار پیدا کنند می توانند اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل نمایند و در صورتی که ۵ سال در آلمان کار کنند و مالیات پرداخت نمایند می توانند اقامت دائم دریافت کنند و پس از شش سال نیز درخواست پاسپورت و تابعیت نمایند.

تحصیل مهندسی در آلمان و سخن پایانی

تحصیل مهندسی در آلمان، شرایط تحصیل در مقاطع مختلف و بسیاری نکات دیگر در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. ما در این مقاله به بررسی ویزای همراه، هزینه تحصیل و زندگی و همچنین دریافت اقامت و تابعیت پس از تحصیل پرداختیم. تحصیل مهندسی در آلمان مورد توجه افراد زیادی قرار دارد و متقاضیان زیادی دارد، چرا که با تحصیل مهندسی در آلمان به راحتی میتوان وارد بازار کار آلمان شد. پس از مطالعه مقاله اگر سوالی در رابطه با تحصیل مهندسی در آلمان دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاوره کوتاه رایگان دریافت کنید. در پایان این مقاله می توانید در قسمت دیدگاه ها نظرات خود را ثبت و اگر مقاله مورد پسندتان واقع شده است به آن رای دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *