تحصیل مهندسی درمجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • تحصیل مهندسی در مجارستان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل مهندسی در مجارستان و شرایط عمومی
 • تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع لیسانس
 • تحصیل مهندسی درمجارستان در مقطع فوق لیسانس

 • تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع دکتری
 • تحصیل مهندسی در مجارستان و هزینه های تحصیل
 • تحصیل مهندسی در مجارستان و هزینه های زندگی در آن
 • تحصیل مهندسی در مجارستان به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در مجارستان به زبان انگلیسی
 • تحصیل مهندسی در مجارستان و مدارک مورد نیاز
 • تحصیل مهندسی در مجارستان و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل مهندسی در مجارستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • سخن پایانی
تحصیل مهندسی در مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل مهندسی در مجارستان و مقدمه ای بر آن

تحصیل مهندسی در مجارستان، هزینه های زندگی در مجارستان و مهاجرت تحصیلی به آن در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. کشور مجارستان در اروپا واقع شده است و دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان جهت تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. تحصیل مهندسی در مجارستان به چه صورت است؟ هزینه تحصیل در مجارستان چقدر می باشد؟ مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان چه می باشد؟ احتمالا سوالات زیادی در زمینه تحصیل مهندسی در مجارستان در ذهن شما عزیزان می باشد. ما در این مقاله سعی نموده ایم تا به سوالات شما عزیزان در باب تحصیل مهندسی در مجارستان پاسخ دهیم. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش آماده پاسخ گویی به سوالات شما سروران گرامی می باشد. ما در این مقاله علمی به نکات زیر خواهیم پرداخت:

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در مجارستان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در مجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان و شرایط عمومی آن

تحصیل مهندسی در مجارستان به دلیل هزینه های مناسب و دانشگاه های معتبر مورد توجه بسیاری از دانشجویان از سرتاسر دنیا واقع شده است. کشور مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است و با کشور های اتریش، اوکراین و رومانی هم مرز می باشد. مساحت این کشور 93.030 کیلومتر مربع و جمعیت آن 9.797.561 می باشد. پایتخت و همچنین پرجمعیت ترین شهر مجارستان بوداپست نام دارد. در سال های اخیر به دلیل امکانات خوب و بالا جهت تحصیل همچنین هزینه های زندگی و تحصیل پایین نسبت به بقیه کشور های اروپایی جزء مقصد پر طرفدار تبدیل شده است و همچنین امکان تحصیل در مقاطع مختلف وجود دارد. یکی از نکات مثبت و پر اهمیت تحصیل در مجارستان این است که دانشجو بعد از اتمام تحصیل می تواند به کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش،سوییس و …. جهت کار و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ورود داشته باشد. برخی از دانشگاه های کشور های مجارستان را به همراه رتبه آنها در جدول زیر مشاهده می فرمایید:

کاریابی در مجارستان
اطلاعات عمومی مجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان در مقاطع مختلف

تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع لیسانس

تحصیل مهندسی در مجارستان

برای تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع لیسانس بایستی در ابتدا دوره ای در کالج گذرانده شود. برای تحصیل در این مقطع مدارکی مانند دیپلم و پیش دانشگاهی ارائه شود. طول دوره تحصیل مهندسی در مجارستان به مدت 4 سال می باشد و دانشجو اجازه کار کردن به مدت 20 ساعت در هفته را دارند. تحصیل در مجارستان در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی امکان پذیر است. رشته هایی نظیر  مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و … را می توان در دانشگاه های مجارستان تحصیل نمود. هزینه تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع لیسانس بین 6000 تا 9000 یورو می باشد.

تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع فوق لیسانس

تحصیل مهندسی در مجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد بین یک تا دو سال است و به دو زبان مجاری و انگلیسی برگذار می شود. برای تحصیل در این مقطع بایستی مدرک لیسانس و دیپلم و پیش دانشگاهی ارائه شود. هزینه های تحصیل در این مقطع نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر می باشد. دانشجویان در این مقطع اجازه 30 ساعت کار در هفته را دارند و هزینه تحصیل بین 7000 تا 9000 یورو می باشد.

تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع دکتری

تحصیل مهندسی در مجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع دکتری از جمله راه های اخذ اقامت تحصیلی در این کشور به شمار می رود. تحصیل در این مقطع نیازمند داشتن مدارکی مانند کارشناسی ارشد، کارشناسی، پیش دانشگاهی و دیپلم می باشد. معمولا تحصیل مهندسی در مجارستان در مقطع دکتری به مدت 4 سال می باشد و در رشته هایی مانند مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و …. امکان پذیر است. تحصیل در این مقطع نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشد.

تحصیل مهندسی در مجارستان و هزینه های تحصیل

یکی از نکات مهم و جذاب برای تحصیل مهندسی در مجارستان هرینه زندگی و تحصیل پایین نسبت به بقیه اروپا می باشد. تحصیل مهندسی با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت می باشد. ما در این قسمت به هزینه های تحصیل در مجارستان می پردازیم. توجه داشته باشید که بخشی از هزینه تحصیل را می توان با کار حین تحصیل جبران نمود که البته این موضوع بستگی به موافقت اداره مهاجرت مجارستان خواهد داشت. در ادامه هزینه های تحصیل در مجارستان را مشاهده خواهید نمود:

تحصیل مهندسی در مجارستان

توجه داشته باشید که مبالغ فوق فقط جهت شهریه می باشد و هزینه های جانبی و مربوط به تهیه کتاب، آزمون ها و بیمه می باشد.

تحصیل مهندسی در مجارستان و هزینه های زندگی در آن

تحصیل مهندسی در مجارستان و هزینه های زندگی در کشور مجارستان در مقایسه با به بقیه کشورهای اروپایی ارزان تر می باشد. البته می بایست این نکته را در نظر بگیرید که سبک زندگی شخص به همراه شهر و منطقه محل سکونت تاثیر بسزایی در افزایش یا کاهش این هزینه ها خواهد داشت و هزینه های ذکر شده بصورت میانگین می باشند.

تحصیل در مجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان به همراه بورس تحصیلی

جهت دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان افراد باید شرایط مناسب و شایستگی های خاصی داشته باشند. از شرایط مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان این است که متقاضی باید ساکن کشوری باشد که جزو لیست کشورهای مجاز برای درخواست بورسیه تحصیلی در کشور مجارستان به شمار می آیند. با توجه به این که تحصیل در بیشتر  دانشگاه های کشور مجارستان به زبان انگلیسی است،  داشتن شرایطی از جمله سطح علمی بالا و مقالات ISI و دانستن زبان در سطح مطلوب از دیگر موارد مهم در افزایش شانس اخذ بورسیه به شمار می روند. همچنین سایر شرایطی که به متقاضی برای این بورسیه تاثیر گذار است می تواند انگیزه نامه و توصیه نامه باشد. در ادامه به معرفی چند بورسیه تحصیلی در مجارستان خواهیم پرداخت:

 • بورسیه تحصیلی stipendium hungaricum

  این نوع بورسیه ویژه دانشجویان مقطع لیسانس می باشد و بر طبق آن ماهیانه مبلغ 130 یورو به عنوان کمک هزینه تحصیل به دانشجو اعطا می گردد. سایر  بورسیه های تحصیلی در مجارستان به شرح زیر می باشند:

 • بورس تحصیلی دولتی دوجانبه

 • بورس تحصیلی Erasmus

 • بورس تحصیلی ceepus

 • بورسیه تحصیلی EEA

تحصیل مهندسی در مجارستان به زبان انگلیسی

تحصیل مهندسی در مجارستان به زبان انگلیسی امکان پذیر است و یکی از دلایلی که دانشجویان تمایل به تحصیل در مجارستان می باشد، تحصیل به زبان انگلیسی و هزینه های پایین این کشور می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که زبان اصلی کشور مجارستان مجاری می باشد اما به دلیل داشتن دانشگاه های بین المللی، این کشور تحصیل مهندسی به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا شرایط را برای دانشجویان از سرتاسر دنیا فراهم نموده است. همچنین در سال های اخیر زبان انگلیسی جزء زبان رایج در کشور مجارستان شده است و حتی مردمان این کشور تسلط به زبان انگلیسی دارند. برای ورود و تحصیل به دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی بایستی مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید، البته مدرک زبان با توجه به مقاطع مختلف متفاوت است. به طور مثال برای تحصیل در مقطع لیسانس آیلیتس 6 ، فوق لیسانس آیلتس6.5 و دکترا آیلتس 7 لازم است. همچنین کشور مجارستان این شرایط را فراهم نموده است که دانشجویان از طریق دوره زبان به مجارستان ورود داشته باشند و سطح زبان خود را تقویت کنند و سپس به دانشگاه های این کشور ورود داشته باشند. این شرایط باعث شده است که دانشجویان زیادی بدون مدرک زبان به کشور مجارستان مهاجرت کنند و پس از اتمام دوره های زبان جهت ادامه تحصیل از دانشگاه های مجارستان پذیرش دریافت نمایند، سپس به دانشگاه های این کشور ورود داشته باشند. برخی از دانشگاه های برتر مجارستان، به همراه رتبه آنها را می توانید در جدول زیر، مشاهده نمایید.

تحصیل دکتری در مجارستان
ویزای مجارستان
تحصیل مهندسی در مجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان و مدارک موردنیاز

برای تحصیل مهندسی در مجارستان و دانشگاه های آن بایستی ابتدا پذیرش را از دانشگاه های مجارستان دریافت نمود و سپس برای دریافت ویزا اقدام کرد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان یه صورت زیر می باشد:

 • نامه رسمی پذیرش

 • فرم درخواست ویزای تحصیلی و تکمیل آن به صورت آنلاین

 • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار

 • اثبات تمکن مالی

 • اثبات محل اقامت دانشجویی در مجارستان ( خوابگاه و یا اجاره آپارتمان)

 • بیمه

تحصیل مهندسی در مجارستان و وضعیت ویزای همراه

تحصیل مهندسی در مجارستان برای دانشجویانی که متاهل هستند این امکان را به وجود آورده است که به عنوان همراه ورود داشته باشد و ویزای همراه را دریافت کنند. این نوع ویزا برای افراد همسر و فرزندان زیر 18 سال امکان پذیر است، البته برای دریافت ویزای همراه بایستی شرایطی فراهم باشد مانند محل اقامت برای زندگی و تمکن مالی، که بتوان به سفارت مجارستان ارائه دهند.

 • اصل پاسپورت

 • عکس 3 قطعه

 • تمکن مالی

 • گواهی اشتغال به کار

 • بیمه

 • قرارداد اجاره نامه

 • تکمیل فرم سفارت

 • پرداختی سفارت

تحصیل مهندسی در مجارستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

افرادی که جهت تحصیل مهندسی در مجارستان مهاجرت می کنند، می توانند پس از تحصیل اقامت خود را از طریق کار در این کشور بدست آورند. پس از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی در صورت یافتن شغل و یا پیشنهاد کاری از شرکت های مجارستانی می توان پروسه اقامت را پیش برد، ولی این نکته را در نظر داشته باشید که فرد بایستی به اداره کار مجارستان مراجعه کند و پس از تایید ان اداره مشغول به کار شود. طبق قوانین کشور مجارستان اگر فرد به مدت 8 سال در کشور مجارستان زندگی داشته باشد می تواند برای درخواست تابعیت این کشور اقدام نمایند که البته بایستی شرایطی نظیر تسلط به زبان مجاری، آشنایی به قوانین اساسی کشور مجارستان، عدم سوء پیشینه را داشته باشند و در آزمون شهروندی قبول شوند و پس از آن برای اخذ تابعیت و پاسپورت اقدام نمایند. نرخ بیکاری کشور مجارستان را در سال های اخیر مشاهده بفرمایید:

نرخ بیکاری مجارستان
کار در مجارستان و اخذ ویزای کار در مجارستان
ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سخن پایانی

تحصیل مهندسی در مجارستان، مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مجارستان و اخذ تابعیت مجارستان در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته شده است. دانشجویان زیادی جهت تحصیل به مجارستان مهاجرت می کنند به دلیل اینکه این کشور در اروپای مرکزی واقع شده است، و نسبت به بقیه کشور های اروپایی از هزینه زندگی و تحصیل پایین تری برخوردار است و دانشجو پس از اتمام تحصیل می تواند برای کار و ادامه تحصیل به کشور هایی نظیر آلمان، اتریش، سوییس و … مهاجرت د اشته باشند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت آماده راهنمایی به شما عزیزان در باب تحصیل مهندسی در مجارستان و نیز سایر کشور های اروپایی می باشد. برای دریافت اطلاعات در این خصوص و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور تماس داشته باشید، تا مشاورین کارشناسان به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. شما عزیزان می توانید سؤالات خود در مورد تحصیل مهندسی در مجارستان را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما به آن پاسخ بگویند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *