تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان از چه راه هایی امکان دارد؟ آیا تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان امکانپذیر است؟ برای تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان چه مقدار هزینه باید در نظر گرفت؟ شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان چیست؟

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE ،در این مقاله ، اطلاعات کامل ، جامع و مفید و بروز را از بهترین شرایط تحصیلی ، در عالی ترین دانشگاههای مجارستان که توسط برترین مشاورهای در موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE ، ارایه می نماید.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با داشتن سالها تجربه در امر مشاوره تحصیلی در مجارستان  به دانشجویان  و دانش آموزان در سراسر دنیا و با داشتن مشاورین خبره مهاجرتی و با سواد ، علاوه بر  ارایه بهترین مشاوره های مهاجرتی ،

با داشتن رابطهایی بسیار قوی در بسیاری از دانشگاههای معتبر دنیا و همچنین در دانشگاههای  معتبر مجارستان ،آماده ارایه سرویس دهی عالی به شما و فرزندان اتان در امر مهاجرت تحصیلی  در مجارستان و  مهاجرت از طریق کاری در کشور مجارستان می باشد .

بر طبق اطلاعات تدوین شده، توسط موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE ،برای ادامه تحصیل در کشور مجارستان ، داشتن چند شرط الزامی می باشد.از جمله دانستن زبان انگلیسی برای تحصیل در رشته های  دانشگاهی مجارستان ضروری است و از آنجاییکه دانشگاههای مجارستان دارای آزمون ورودی است .بنابراین تحصیل در رشته های دانشگاهی مجارستان ، مستلزم پیش زمینه مناسب و آگاهی کافی است.

و از آنجاییکه یکی از شرایط ورود به دانشگاه ،دانستن زبان انگلیسی است و دروس به زبان انگلیسی ارایه می شود.متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاههای مجارستان می توانند دوره های آمادگی را در این کشور بگذرانند و این تاثیر بسیار عالی در روند پذیرش  و ادامه تحصیل دانش آموختگان در دانشگاههای مجارستان دارد.

در دانشگاه های مجارستان ،نظام آموزشی در سه گروه کارشناسی ،کارشناسی ارشد ،و مقطع دکتری می باشد. و بر طبق سیستم آموزش عالی در کشور مجارستان ،دوره کشور کارشناسی  در این کشور سه تا چهار سال زمان میبرد . و دوره کارشناسی ارشد ،یک الی دو سال زمان میبرد و دوره دکتری در کشور مجارستان سه سال طول می کشد .

بر طبق مطالب گرد اوری شده توسط مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE، دانشگاههای مجارستان مورد تایید دولت ایران می باشند.البته یک سری دانشگاه هم در مجارستان ،دروس را به زبانهای دیگر به غیر از زبان انگلیسی مثل زبان فرانسوی، آلمانی،ایتالیایی،و مجاری هم عرضه می کنند. دانشگاهها ترم ها را دردو زمان سپنامبر تا ژانویه و همچنین ترم بهار از فوریه تا ژوین ارایه می کنند.

دانشگاههای مجارستانی ،تسهیلاتی بسیار عالی مثل خوابگاه،حق بیمه و همچنین کار دانشجویی را برای دانشجویان  فراهم می کنند. و این  اجازه کار دانشجویی ، با توجه به مقطع حین تحصیل می تواند متفاوت باشد.در مقطع کارشناسی اجازه ده ساعت کار دانشجویی داده میشود و در مقطع کارشناسی ارشد اجازه بیست ساعت کار دانشجویی داداه میشود و برای مقطع دکتری اجازه سی ساعت کار در هفته داده می شود . و بصورت قانونی می توانند از حقوق خود استفاده نمایند.

طبق اطلاعات ارایه شده توسط موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE همچنین هزینه تحصیل در کشور مجارستان ، با توجه به نوع رشته ، دانشگاه و شهری که دانشگاه در ان قرار دارد ،می تواند از ۷۰۰۰تا ۲۵۰۰۰ دلار متغیر باشد.

همانطور که پیشتردر مقاله ذکر شد، داشتن مدرک زبان برای برخی  دانشگاه های مجارستان الزامی است. و با ارایه مدرک آیلتس ۶الی ۷ و با توجه به مقطع تحصیلی به دانشگاه الزامی است.

از آنجاییکه یکی دیگر از شروط ادامه تحصیل در دانشگاههای مجارستان نشان دادن تمکن مالی است. دانشجویی که قصد ادامه تحصیل در کشور مجارستان را دارد باید برای نشان دادن تمکن مالی سالانه حدود ۲۵۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد .

مجارستان کشور چندان گرانی در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی و امریکایی نیست و میتواند گزینه بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان باشد. هزینه یک دانشجو در مجارستان بطئر متوسط از ۴۰۰۰یورو تا ۵۰۰۰یورو متغییر می باشد. مجارستان یکی از گزینه های بسیار عالی است برای کسانیکه میخواهند در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهند. و برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان احتیاجی به ارایه مدرک زبان نیست. و یک دوره pre medical یکساله برای متقاضیان ادامه تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان برگزار می شود. و از آنجاییکه در بیشتر کشورهای دنیا،برای متقاضیان پزشکی ، محدودیت سنی وجود دارد و تا بیست و یک سالگی می توانند برای پزشکی اقدام کنند ولی در مجارستان این محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضیان تا بیست و هفت سالگی هم می توانند برای رشته پزشکی اقدام نمایند. و هزینه یکسال تحصیلی، در رشته پزشکی در مجارستان حدود ۷۰ میلیون تومان می باشد. و اخذ پذیرش پزشکی در مجارستان نسبتا راحت و آسان است.و بطور متوسط از هر ده نفر ،شش الی هفت نفر می توانند پذیرش بگیرند. تنها مسیله قابل ذکر در مورد مجارستان این می باشد ،که برای اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان ، ویزای همراه (همسر  و فرزند) صادر نمی گردد. و آنها باید از طریق دیگر جهت اخذ ویزا اقدام نمایند.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل نمایید.و از مشاوره و خدمات موسسه MIE در امر مهاجرت ، اخذ ویزای تحصیلی ،و اخذ ویزای کار در مجارستان و سایر کشورهای دنیا اطلاعات کسب نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *