ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان و بررسی انواع شرکت

 • ثبت شرکت در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی ثبت شرکت در آلمان
 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار ثبت شرکت در آلمان
 • استانداردهای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان
 • انواع ثبت شرکت در آلمان
 • هزینه های ثبت شرکت در آلمان
 • نکات مثبت ثبت شرکت در آلمان
 • وکیل برای ثبت شرکت در آلمان و خدمات موسسه MIE
 • مراحل ثبت شرکت در آلمان
 • طرح تجاری برای ثبت شرکت در آلمان
 • نکات مهم نهایی ثبت شرکت در آلمان
 • سخن پایانی
ثبت شرکت در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ثبت شرکت در آلمان و مقدمه ای بر آن

ثبت شرکت در آلمان ، روش سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در این کشور و طریقه موفق شدن در روش ثبت شرکت  در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. در ادامه این مقاله به روش ثبت شرکت در آلمان می پردازیم.

این مقاله به بررسی موضوع ثبت شرکت  و عناوین مهم در این مورد پرداخته است. نقش طرح تجاری در ثبت شرکت در آلمان چیست؟ هزینه ها و سرمایه لازم برای ثبت شرکت در این کشور چگونه است؟ وکیل معتبر چگونه می تواند شما را در این مسیر همراهی می کند؟ ممکن است شما عزیزان سوالاتی مانند سوالات مطرح شده در ذهن داشته باشید و بخواهید جواب مناسبی برای آن ها دریافت کنید. بنابراین  موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش  مقاله ای در این مورد نوشته است تا به سوال های شما عزیزان پاسخ داده شود. بنابراین این مقاله به روش های ثبت شرکت در آلمان پرداخته است. پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدام، مطالب این مقاله را مطالعه کرده و برای مشاوره رایگان با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ثبت شرکت در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ثبت شرکت در آلمان

شرایط عمومی ثبت شرکت در آلمان

یکی از هدف های افراد سرمایه گذار، ثبت شرکت در آلمان  بوده و قبل از همه اقدامات، باید به شرایط عمومی و اقتصادی آن کشور اطلاع کامل داشته تا بتوان تصمیمات کاملی در این مورد گرفت. کشور آلمان به دلیل موقعیت اقتصادی خوب، نرخ بیکاری پایین و  برخی شاخص های اقتصادی بالا مورد تقاضای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی  می باشد.

همسایه کشورهای آلمان شامل لهستان، چک، اتریش، فرانسه، مجارستان، هلند، لوکزامبرگ و سوئیس می باشد. زبان  رسمی این کشور، آلمانی بوده و مردم به گویش های مختلف نظیر بادی، شوابی، هسی و غیره صحبت می کنند. واحد پول این کشور یورو می باشد و دین رسمی این کشور، مسیحی است. این کشور به طور حدودی دارای ۸۲ میلیون جمعیت و مساحت این کشور ۳۵۷.۳۸۶کیلومتر مربع می باشد. پایتخت این کشور نیز شهر زیبای برلین است. از مهمترین شهرهای کشور آلمان میتوان به فرانکفورت، هامبورگ، مونیخ و درسدن اشاره کرد.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهایی است که دارای اقتصاد قوی و شرایط کارآفرینی و سرمایه گذاری عالی می باشد. بنابراین افراد زیادی تمایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور دارند. یکی از روش هایی که افراد می توانند اقامت کشور آلمان را بگیرند، روش ثبت شرکت می باشد که افراد باید حداقل ۲۵۰۰۰ یورو در شرکت سرمایه گذاری کرده و بتوانند از این طریق اقامت بگیرند. برای اخذ اقامت، اشخاص باید یک طرح تجاری ارائه داده و در صورت پذیرش، توسط دولت کشور آلمان، می توانند برای ثبت شرکت اقدام کنند. ثبت شرکت در آلمان دارای مراحل مختلف بوده و افراد باید  تمامی این مراحل را طی کرده و طرح تجاری آن ها سود دهی خوبی برای کشور آلمان داشته باشد. نکته مهم در مورد اخذ تابعیت این کشور این است که افراد بعد از ۵ سال پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم را کسب کرده و ۳ سال بعد از اقامت دائم پاسپورت این کشور را اخذ می کنند.

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار ثبت شرکت در آلمان

یکی از گزینه های سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت در آلمان بوده و افراد باید در این پروسه مهم به شاخص های اقتصادی آن کشور توجه کرده و براساس مزایا و معایب برای ثبت شرکت در این کشور اقدام کنند.

یکی  از شاخص های اقتصادی مهم و تاثیرگذار در سرمایه گذاری نرخ بیکاری در آن کشور بوده و برای افرادی که قصد اقامت از طریق سرمایه گذاری دارند مهم می باشد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید نرخ بیکاری در آوریل ۲۰۱۹  برابر با ۳.۱ درصد بوده که این مقدار نرخ پایینی می باشد.

نرخ بیکاری در آلمان

نمودار نرخ تورم در آلمان:

نرخ تورم در آلمان

یکی دیگر از شاخص های مهم و اساسی دیگر نرخ سود بانک ها بوده که براساس نمودار و آمارهای بیان شده ۴.۵ درصد بوده و در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی  درصد پایینی  بوده و اشخاص سرمایه گذار نگرانی بابت سود های گزاف و سنگین ندارند.

نمودار نرخ سود بانکی در آلمان

یکی از شاخص های مهم دیگر برای سرمایه گذاران درصد مالیات کشورها می باشد. همانطور که در نمودار ذیل نشان داده شده است درصد مالیات اخذ شده برای افراد ۳۰ درصد بوده که در مقایسه با یرخی کشورهای اروپایی پایین می باشد.

نمودار میزان مالیات در آلمان

استانداردهای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

به دلیل رشد بالای اقتصاد آلمان فرصت های خوبی برای سرمایه گذاران در این کشور وجود دارد  و اقرادی که طرح های تجاری خوبی دارند می توانند در مسیر سرمایه گذاری و ثبت شرکت موفق شوند. افرادی که اقدام به سرمایه گذاری می کنند نگران سرمایه خود می باشند. بنابراین افراد سرمایه گذار در کشور آلمان  می توانند از این جهت مطمئن باشند که دولت آلمان با سرمایه گذاران خارجی مثل سرمایه گذاران آلمانی برخورد کرده و نگرانی در این زمینه نخواهند داشت.  نکته مهم دیگر در مورد ثبت شرکت در آلمان این است که افراد در هنگام سرمایه گذاری باید به نظام قضایی و دادگاه آن کشور توجه کنند. عدالت در دادگاه های کشور منجر به رعایت عدالت در امور کشور می شود. یکی دیگر از نکات مهم در ذهن سرمایه گذاران خارجی  مصادره اموال (expropriation risk) می باشد.  براساس آمار در مورد ثبت شرکت  و سرمایه گذاری در این کشور هیچ گونه خطری در مورد مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی وجود نداشته و افراد می توانند اقدام به ثبت شرکت در آلمان کنند.  یکی دیگر از موارد مهم دیگر در سرمایه گذاری براورد کنترل فساد اداری می باشد. براساس نمودار ارائه شده کنترل فساد در این کشور ۹۳.۵ درصد بوده و این شاخص نشان می دهد که درصد  فساد در کشور آلمان خیلی پایین است.  با توجه به مطالبی که بیان شد کشور آلمان گزینه خوبی برای سرمایه گذاران خارجی می باشد.

کنترل فساد در آلمان

انواع ثبت شرکت در آلمان

 • شرکت با مسئولیت محدود

  برای ثبت شرکت در آلمان می توان از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کرد. این شرکت می تواند توسط حداقل یک سرمایه گذار ثبت شده و حداقل سرمایه لازم برای این نوع شرکت ۲۵۰۰۰ یورو می باشد. شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود قابل انتقال به سهامی عام نمی باشد.

ثبت شرکت در آلمان
 • شرکت های سهامی

  شرکت های سهامی به سرمایه زیادی نیاز داشته  که حداقل سرمایه مورد نیاز ۵۰۰۰۰ یورو بوده و مسئولیت اعضای شرکت بستگی به سرمایه ای که در شرکت گذاشته اند دارد. سرمایه گذاران باید یک هیئت ناظر و حسابرس  برای شرکت مشخص کنند. حداقل تعداد هیئت ناظران ۳ نفر می باشد. سرمایه ای که افراد در این شرکت ها میگذارند می تواند بیشتر از ۵۰۰۰۰ یورو نیز باشد.

ثبت شرکت در آلمان
 • شرکت شراکتی عام

  حداقل افراد مورد نیاز برای شراکت دو نفر بوده و شریکان هدف های تجاری مشترک داشته  و هر دو آنها می توانند در امور شرکت تصمیم گیری کرده و در صورت ورشکستگی شرکت ضرر وارد شده به شرکت به طور یکسان محاسبه می شود.

ثبت شرکت در آلمان
 • تاسیس شعبه

  افرادی که دارای شرکتی در کشور دیگر باشند می توانند شعبه آن شرکت را در آلمان تاسیس کنند.

ثبت شرکت در آلمان

هزینه های ثبت شرکت در آلمان

برای ثبت شرکت در آلمان باید از هزینه های آن اطلاع کافی پیدا کرده و براساس هزینه های جدید اقدام کنیم. هزینه های ثبت بر اساس نوع شرکت و زمان ثبت متفاوت بوده و برای دریافت اطلاعات جدید وکیل معتبر می تواند شما عزیزان را در اخذ اطلاعات جدید کمک کند.  نکته دیگر در مورد ثبت شرکت این است که موسسه MIE می تواند با شرایط فعلی، شما را راهنمایی کرده و تمام اطلاعات مورد نیاز را در این مورد کسب کنید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان ۲۵۰۰۰ یورو بوده و افراد می توانند با ارائه یک طرح تجاری نسبت به آن اقدام کنند. هزینه ها فقط شامل هزینه ثبت شرکت و سرمایه نبوده و هزینه های جانبی دیگر نیز دارد. همانگونه که ذکر شد این هزینه ها متغیر بوده و می توانید از موسسات حقوقی معتبر اطلاعات کسب کنید و موسسه حقوقی ملک پور نیز آماده ارائه مشاوره رایگان در این زمینه می باشد.

نکات مثبت ثبت شرکت در آلمان

در این قسمت از مقاله به نکات مثبت در مورد ثبت شرکت در آلمان پرداخته و در ذیل به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • شما نیازی به شراکت با سهامداران آلمانی راندارید و می توانید مالکیت سهام خود را بر عهده داشته باشید.

 • سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در این کشور خیلی بالا نبوده و افراد علاقمند می توانند نسبت به آن اقدام کنند.

 • برخلاف برخی کشورها سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در آلمان دارای امتیازبندی نبوده و بیشتر افراد می توانند نسبت به این روش سرمایه گذاری اقدام کنند.

 • از طریق ثبت شرکت علاوه بر متقاضی اصلی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز اقامت می گیرند. فرزندان حق تحصیل رایگان داشته و همسر متقاضی می تواند به طور تمام وقت در این کشور کار کند.

سرمایه گذاران می توانند به کشورهای شنگن دیگر به راحتی سفر کرده و در صورت نیاز به اطلاعات تجاری اطلاعات مفیدی را با هزینه کم تجربه کنند.

وکیل برای ثبت شرکت در آلمان و خدمات موسسه MIE

یکی از مواردی که افراد در سرمایه گذاری باید مد نظر قرار دهند این است که اقدام برای ثبت شرکت با یک وکیل مجرب منجر به موفقیت بهتر و بیشتر در این مسیر شده و در تمام مسیر مربوط به ثبت شرکت ما را راهنمایی خواهند کرد. انتخاب وکیلی که به شرایط اقتصادی کشور آلمان آشنایی کافی داشته، می تواند کمک کند که این مراحل سریعتر طی شده و درصد موفقیت در این مسیر سرمایه گذاری بالاتر رود. اگر می خواهید که برای ثبت شرکت در آلمان اقدام کنید ولی در این مسیر مشکل دارید می توانید با انتخاب یک وکیل مجرب مطمئن تر اقدام کنید. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش با ۱۵ سال سابقه در این زمینه می تواند افراد علاقمند به اقدام برای ثبت شرکت را راهنمایی بیشتر کرده و با داشتن آشنایی کافی به شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری کشور آلمان می توانند در این مسیر تا آخرین مراحل شما را راهنمایی کنند.

مراحل ثبت شرکت در آلمان

مراحلی که برای ثبت شرکت در آلمان وجود دارد در ذیل به برخی از آنها به طور خلاصه اشاره کرده ایم. بنابراین برای ثبت شرکت در آلمان باید مراحل زیر را گذرانده و مراحل شامل موارد ذیل می باشد:

 • تکمیل فرم

  این مرحله شامل انتخاب و ثبت طرح تجاری می باشد.

 • ثبت اسم برای شرکت

  نامی که برای شرکت انتخاب می کنیم باید برای شرکت های قبلی ثبت نشده باشد.

 • حساب بانکی

  یک حساب بانکی باید به اسم شرکت ثبت شده و حداقل سرمایه توسط شخص باید در حساب گذاشته شده و نامه ای از بانک برای دفتر اسناد رسمی مربوطه ارائه شود.

 • ارائه مدارک

  مدارک باید به صورت کامل به دادگاه محلی ارائه شود تا به ثبت تجاری برسد.

بعد از تکمیل مراحل گفته شده باید دفتر محلی از ثبت این شرکت مطلع شده و صاحب شرکت باید  نیروهای استخدام شده را بیمه کند. نکته دیگر این است که هر شرکتی باید مالیات پرداخت کرده و برای انجام این کار باید مدارکی را برای اداره مالیات ارائه دهد و در صورت مراجعه اداره مالیات به صاحب شرکت یک شماره مالیات یا شماره VAT ID می دهد. بعد از این مرحله شرکت می تواند فعالیت تجاری خود را شروع کند.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

یکی از موارد مهم  ثبت شرکت در آلمان طرح تجاری و یا همان business plan می باشد. افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند باید برای شرکت خود هدف و طرحی داشته و این طرح مورد تایید دولت آلمان قرار گیرد. طرح تجاری می تواند توسط خود شخص نوشته شود و اگر دولت این طرح را تایید کند می تواند در این کشور نسبت به ثبت شرکت اقدام کند. همانطور که ذکر شد طرح تجاری برای ثبت شرکت در آلمان باید توسط خود شخص نوشته شده و یا از افرادی که در این زمینه تجربه دارند راهنمایی بخواهد. طرح ذکر شده باید به رشد اقتصادی کشور آلمان کمک کرده و سود دهی بالایی داشته باشد. بنابراین یکی از مراحل اولیه و مهمی که در ثبت شرکت بسیار مهم بوده همین طرح تجاری است و در صورت مفید نبودن می تواند منجر به ردی این درخواست شود.

نکات مهم نهایی ثبت شرکت در آلمان

 • بررسی شاخص های اقتصادی کشور قبل از سرمایه گذاری و ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به انتخاب مسیر درست کمک می کند. همانگونه که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت نرخ بیکاری در المان بسیار کم بوده و مالیات اخذ شده در مقایسه با برخی کشورهای دیگر کمتر می باشد. بنابراین افراد زیادی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور اقدام می کنند.

 • نکته مهم دیگر در ثبت شرکت در آلمان طرح تجاری افراد بوده که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و این طرح باید دارای سود دهی بالا بوده و در بهبود اقتصاد کشور آلمان تاثیر زیادی داشته باشد. بنابراین هر چقدر این طرح تجاری خلاقانه تر باشد در پروسه ثبت شرکت در کشور آلمان موفق تر خواهند بود.

سرمایه گذاری در آلمان
کارآفرینی در آلمان
 • نکته مهم دیگر که باید در این مقاله ذکر شود این است که افراد در این کشور نیازی به شراکت در سهام با تبعه آلمانی نداشته و می توانند اختیار سهام شرکت خود را به عهده بگیرند.

خرید ملک در کشور آلمان
کار در آلمان
دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

ثبت شرکت در آلمان، مهاجرت به کشور آلمان از این روش و پروسه لازم برای ثبت شرکت در آلمان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله جزئیات کامل درمورد شرایط عمومی، هزینه های لازم برای ثبت شرکت ، مراحل و نکات مثبت در مورد ثبت شرکت در آلمان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. با توجه به بررسی های انجام شده در این مقاله کشور آلمان گزینه خوبی برای سرمایه گذارانی است که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند. در صورت وجود هر گونه سوال می توانید از سایت موسسه حقوقی ملک پور استفاده کرده و از فایل های مفید جناب آقای دکتر ملک پور و راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اطلاعات مفید کسب کنید. شما عزیزان می توانید با این موسسه تماس گرفته و از مشاوره های رایگان نیز بهره مند گردید. شما می توانید سوالات خود را در قسمت پایانی مقاله مطرح کنید و مشاوران مجرب ما در کوتاهترین زمان پاسخ می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *