ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال از چه راه هایی امکانپذیر است؟ برای ثبت شرکت در پرتغال به چه مدارکی احتیاج است؟ آیا می توان ثبت شرکت در پرتغال یک راه مناسب برای مهاجرت به پرتغال دانست؟ آیا می توان یا ثبت شرکت در پرتغال اقامت دائم در پرتغال را کسب نمود؟ چه سوالاتی درباره ی ثبت شرکت پرتغال دارید؟ شرایط ثبت شرکت در پرتغال چگونه است؟

در تماس با موسسه مشاوره ای MIE، دوستان عزیز سوالات متداول را طرح نموده اند و مشاوران موسسه مشاوره ای MIE را مجاب نمود تا مقاله ای تحت عنوان ثبت شرکت در پرتغال برای شما عزیزان در سایت قرار دهند که در این مقاله ثبت شرکت مطابق قانون تجارت پرتغال ، طرق ثبت شرکت در پرتغال ، انواع شرکت در پرتغال به طور خلاصه و مفید تشریح شده است. یکی از راههای مهاجرت به پرتغال است که بسیاری از دوستان جهت مهاجرت از طریق ثبت شرکت در نظر گرفته اند.

ثبت شرکت مطابق قوانین پرتغال: در قانون تجارت پرتغال، مبحثی مهم در مورد ثبت شرکت پرتغال است که در تاریخ 2 سپتامبر 1986 منتشر شده است. همه شرکت ها در پرتغال تحت مقررات قانون ذکر شده در بالا قرار دارند. برای ثبت شرکت در پرتغال که دفاتر مرکزی در پرتغال دارند، قوانین با توجه به قانون شرکت اعمال می شود؛ این در حالیست که در شرکت هایی که دفاتر مرکزی آن در خارج از پرتغال دایر هستند و فعالیت شرکت در پرتغال است، طبق قوانین کشوری است که دفاتر شرکت در آنجا دایراست. شرکت هایی که در پرتغال به ثبت می رسد شامل شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های تضامنی، شرکت های دولتی و شرکت های مشارکت محدود اشاره نمود.

طرق ثبت شرکت در پرتغال: قبل از ثبت شرکت در پرتغال چیزی که حائز اهمیت است این است که نام شرکت مربوطه در ریجستری ملی شرکت پرتغال ( ( Registo Nacional تایید شده باشد. موسسه ریجستری ملی پرتغال یک گواهی اعتبار سنجی یا پذیرش صادر نماید و پس از تایید نام شرکت به ثبت می رسد و موسسه ریجستری کارت موقت هویت شرکت را تحویل متقاضی می دهد. دو راه جهت ثبت شرکت در پرتغال وجود دارد، راه اول جهت ثبت شرکت در پرتغال این است که در اداره ثبت پرتغال یا مراکز مربوط به امور تشریفات کسب و کار شرکت را به ثبت رسانید و به اصطلاح شرکت ریجستر شود. در این روند ثبت شرکت را می توان همراه با یم سهامدار یا نماینده قانونی مشخص و توسط وکیل به انجام رساند. راه دوم برای ثبت شرکت در پرتغال این است که پروسه ثبت شرکت را به نحو آنلاین empresa و نه با مراجعه به وکیل و امور تشریفات کسب و کار به انجام رساند. بنابراین روش دوم که آنلاین و با نت انجام پذیر است تصویب و تنظیم شده توسط ریجستری ملی شرکت در پرتغال است و بسته به نوع اساسنامه متقاضی ممکن است یک یا دو روز طول بکشد.

از طریق یک روش به نام “Empresa مخابرات آنلاین”، که در آن ثبت نام در اینترنت به پایان رسید. این نوع از ثبت شرکت در پرتغال تصویب و تنظیم شده توسط رجیستری ملی شرکتها و می توانید یک یا دو روز طول بکشد، بسته به نوع اساسنامه.

 

جهت ثبت شرکت در پرتغال به پیش نویس اساسنامه شرکت و برخی از اسناد دیگر از جمله کپی گذرنامه ، نمونه فرم امضاء و فرم های خاص دیگری الزامی است.همچنین جهت ثبت شرکت در پرتغال یک دفتر برای فعالیت های شرکت و مدیر مالی ( مشاور مالیاتی ) و یک حساب بانکی الزامی می باشد.

 

انواع شرکت در پرتغال: زمانی که یک فرد خارجی جهت ثبت شرکت در پرتغال اقدام می نماید در بدو امر باید در مورد اینکه چه نوع شرکتی می خواهد به ثبت رساند تصمیم گیری نماید. هر کدام از انواع شرکت در پرتغال تابع قوانین و ساختار منحصر به فرد خود است. شرکت خصوصی محدود-شرکت با مسئولیت محدود LIMITADA -SOSIDADE   شرکت های عمومی مشارکت محدود همکاری عمومی ( SNG collective-sociedade ) شرکت با سهامداران تک ( EIRL )

1-شرکت خصوصی محدود ( LDA-SOSIDADE ) رایج ترین نوع شرکت در پرتغال، شرکت خصوصی محدود ( شرکت با مسئولیت محدود ) است. شرکت خصوصی محدود به طور معمول توسط سرمایه گذاران خارجی که می خواهند کسب و کار در پرتغال داشته باشند انتخاب می شوند. مطابق قانون تجارت پرتغال شرکت خصوصی محدود باید حداقل دو سهامدار بدون در نظر گرفتن ملیت، تابعیت یا اقامت داشته باشد. به منظور ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه از 5000 یورو لحاظ شده است. این سرمایه به سهام تقسیم شده و کمترین مقدار برای هر سهم است.. مشارکت می تواند به صورت نقدی و یا غیر نقدی باشد نیمی از سرمایه اولیه تا قبل از اختلاط، به صورت نقدی پرداخت می شود. دارایی باید توسط حسابرس مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن به طور کامل مالیات پرداخت شود.

2-شرکت های عمومی ( Sosiedad anonima-SA ) سرمایه گذاران خارجی که می خواهند یک رسانه و یا شرکت بزرگ در پرتغال به ثبت برسانند می توانند شرکت های عمومی را جهت این امر انتخاب نمایند. قوانین و ساختار شرکت های عمومی به این صورت است که شرکت های دولتی در پرتغال حداقل باید 50000 EUR یورو سرمایه داشته باشد و حداقل 5 سهامدار باید در این نوع شرکت حضور داشته باشند. بنیانگذار شرکت عمومی در پرتغال ملزم به ایفای تعهدات شرکت می باشد.

3-مشارکت محدود این نوع شرکت در پرتغال در صورتی به ثبت خواهد رسید که دو شریک در آن حضور داشته باشند. به منظور ثبت شرکت در پرتغال با عنوان مشارکت محدود ، طبق قوانین نیاز به سرمایه خاصی نیست. خصوصیات و ویژگی های ثبت شرکت در پرتغال با عنوان مشارکت محدود در این است که یکی از شرکای شرکت مسئولیت کامل و جامع جهت تعهدات شرکت دارد ( sosios coman tarias ) در حالیکه شریک دوم تنها در قبال تعهدات شرکت مسئولیت محدود ( sosios coman di tados ) دارد.

4-همکاری عمومی ( SNG collective-sociedade )

یکی دیگر از انواع ثبت شرکت در پرتغال با عنوان شرکت تضامنی است که همانند شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل دو شریک دارد و مطابق قوانین ثبت شرکت در پرتغال، سرمایه خاص و حداقلی برای آن تعریف نشده است. در شرکت تضامنی بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود ، تمام اعضاء به طور کامل و جامع مسئول تعهدات شرکت هستند و همه آنها قادر به تصمیم گیری از جانب شرکت و مدیریت شرکت می باشد.

5-شرکت با سهامداران تک ( EIRL ) چنانچه شخصی بخواهد به تنهایی بنیانگذار و موسس یک شرکت در کشور پرتغال باشد می تواند از طریق EIRL ثبت شرکت در پرتغال نماید.ساختار ثبت شرکت در پرتغال با عنوان سهامداران مجزا، از لحاظ راه اندازی بسیار ساده و راحت است. منتها به ندرت چنین شرکت هایی در پرتغال به ثبت می رسد. بنیانگذار و موسس این نوع شرکت تنها مسئول تعهدات شرکت است.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در پرتغال 1- پیش نویس اساسنامه شرکت 2- کپی گذرنامه 3-ارائه طرح توجیهی اقتصادی یا بیزنس پلن 4-تکمیل فرم های مربوط به ثبت شرکت 5-خرید یا اجاره دفتر جهت فعالیت های شرکت 6- استخدام مدیر مالی 7-افتتاح حساب بانکی به نام شرکت 8-نمونه فرم امضا و ارائه عدم گواهی سوء پیشینه

 

افتتاح شعبه شرکت در پرتغال افتتاح شعبه شرکت در پرتغال یک فرآیند ساده است و می تواند در چند روز کامل افتتاح شود . طبق قوانین سرمایه مورد نیاز و تمامی دارایی جهت ثبت شعبه شرکت خارجی در پرتغال باید از شعبه مادر و شرکت های خارجی باشد و تمام ویژکی های شرکت اصلی باید در شعبه شرکت گنجانده شود و تصمیمات مهم شرکت تابع به خصوص دستیابی به دارایی و سهام مربوط باید با تایید از شرکت مادر دریافت شود.

الزامات مورد نیاز برای شعبه شرکت در پرتغال

دیگر درخواست های شعبه تابع از جمله ثبت نام ترازنامه شرکت خارجی و اظهارات زیان و سود هر سال در رجیستری تجاری پرتغالی. باید توسط شرکت اصلی بررسی شود و صورتهای مالی از شاخه ها به طور جداگانه نگهداری می شوند و باید هر سال سپرده آن حفظ شود.

اطلاعات لازم در هنگام ثبت شعبه شرکت در پرتغال

نام شرکت، نوع کسب و کار، آدرس ثبت نام، یک کپی از صورت جلسه که در آن تصمیم به باز کردن یک شعبه در نظر گرفته شد، نام شعبه و آدرس آن، نام شخص منصوب به شعبه شرکت و نام نماینده این شعبه، نوع فعالیت که توسط شعبه انجام می شود. ثبت نام در مرکز منطقه ای تامین اجتماعی اطلاع شعبه شرکت به بازرسی کسب و کار،

همه موارد بالا باید پرتغالی نوشته شده و یا همراه با ترجمه رسمی پرتغالی باشد.

اگر شما قصد مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت را دارید و به دنبال اخذ اقامت دائم پرتغال هستید می توانید با وکلای موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و از مشاوره های تلفنی و حضوری در مورد ثبت شرکت در پرتغال ، ثبت شرکت در پرتغال ، اقانت از طریق خرید ملک در پرتغال بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *