ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان از چه راه هایی انجام می شود؟ ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان چه شرایطی لازم دارد؟ برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان چه مدارکی نیاز است؟ چه کسانی می توانند ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان داشته باشند؟ برای اخذ اقامت اروپا و تردد بدون محدودیت در 120 کشور جهان چه راه هایی وجود دارد؟ بهترین راه اخذ اقامت اروپا چیست؟ آیا ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان منتج به اخذ اقامت و پاسپورت آلمانی  میشود؟شرایط لازم برای ثبت شرکت در آلمان چیست؟سرمایه ی اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور آلمان چقدر است؟از چه طریق میتوان برای خود و خانواده ی خود اقامت اروپا را دریافت نمود؟چگونه میتوان پس از اخذ اقامت اولیه پاسپورت کشورهای اروپایی را دریافت کرد؟ آیا میتوان با ثبت شرکت در کشور های اروپایی مثل آلمان اقامت این کشورها را اخذ نمود؟بهترین کشورها برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان کدامند؟

در این نوشتار سعی شده است هرچند کوتاه به این سوالات پاسخ داده شود.

ثبت شرکت در آلمان

یک بیلبورد تبلیغاتی جالب!!!

این عکس به عنوان تیزر تبلیغاتی برتر کشور آلمان در امر جذب سرمایه گذار و کارآفرین آلمانی انتخاب شده است.

اما معنی آن چیست؟ در این بیلبورد تبلیغاتی نوشته شده شما لازم نیست که بتوانید کلمه ی Mitteslstandsentlastungsgesetz را تلفظ کنید تا بتوانید از آن سود ببرید.پیام این این تبلیغ در مورد یک انتقاد ساده ی کشورهای انگلیسی زبان نظیر انگلستان و امریکا از سرمایه گذاری در کشور آلمان است.سیاستمداران و کارآفرینان این کشورها این نکته که زبان رسمی کشور آلمان,آلمانی است را نکته ای منفی برای ورود سرمایه گذاران خارجی به این کشور میدانند.اما دولت آلمان در این آگهی به بیان یک واقعیت می پردازد که شما برای تجارت و ثبت شرکت در کشور آلمان نیازی به دانستن زبان آلمانی ندارید.و در ادامه عنوان میدارد که 7 نفر از هر 10 نفری که شما به عنوان کارآفرین یا سرمایه گذار در آلمان با آنها ارتباط خواهید داشت به زبان انگلیسی مسلط هستند.و همینطور شما به راحتی در آلمان وکلای انگلیسی زبان را خواهید یافت.

فایل های صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب ثبت شرکت آلمان

 

نحوه ی ثبت نمودن شرکت در کشور آلمان:

1-شرکت های با مسولیت محدود:

در آلمان نیز مانند کشورهای دیگر انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارند.راحت ترین و بهترین نوع این شرکت ها برای ثبت شرکت های با مسولیت محدود GMBHهستند. Gesellschaft mit beschränkter Haftung,

امروزه روتین ترین و پرمصرف ترین فرم قانونی شرکت ها مسولیت محدود است.یکی دیگر از ویژگی های مثبت این پروسه ساده بودن و روند سریع این نوع شرکت هاست.

حداقل هزینه ی اولیه برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان 25000یورو است.این مبلغ همچنین میتواند تشکیل شده از چند واریزی باشد.حداقل نیمی از این مبلغ یعنی 12500 یورو باید در موقع ثبت در حساب متقاضی باشد.

شرکت های مسولیت محدود میتوانند توسط چند شخص ثبت شوند.حداکثر تعداد نفرات در این شرکت ها 3 نفر میباشد و یک نفر نیز میتواند به عنوان مدیر معرفی گردد.تمامی این افراد باید در یک محضر معتبر ابتدا به عنوان شریک معرفی گردند.همچنین نمونه ی اسناد مختلف مورد نیاز در این پروسه نیز در اداره صنایع کشور آلمان Industrie- und Handelskammer, IHKموجود میباشد.

به طور کلی زمان مورد نیاز برای ثبت یک شرکت با مسولیت محدود در کشور آلمان بین 2 تا 3 هفته است.هزینه ی دولتی برای ثبت شرکت که به دولت آلمان پرداخت میشود بین 700 تا 800 یورو میباشد که هزینه ی وکیل رسمی آلمان نیز به این میزان اضافه خواهد شد.

یک شرکت GMBHتوسط مدیر عامل خود ارایه و معرفی میگردد.در این نوع شرکت حداقل میبایست 1 مدیرعامل وجود داشته باشد.که این شخص حتما نبایست سهامدار و یا یک شخص آلمانی باشد.همچنین سهامداران نیز میتوانند در اداره ی این شرکت تاثیر داشته باشند.

برای اینکه شرکت ثبتی دارای اعتبار باشد  حتما بایدثبت تجاری شود.بدین منظور نام این شرکت حتما باید  در (Handelsregister) ثبت شود.تمامی مدیران عامل(Geschäftsführer) میبایست مدارک ثبت شده در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی را شخصا امضا کنند. در ( NOTARY)یا همان دفتر اسناد رسمی.

نام شرکت حتما میبایست برگرفته از زمینه ی کاری و یا اهداف شرکت و یا نام سهامداران شرکت باشد.و حتما باید دارای ضمیمه ی مسولیت محدود باشد. “mit beschränkter Haftung.”

بعد از اینکه پرونده در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی ثبت شد.شرکت وجهه ی قانونی پیدا میکند.بعد از این مرحله شرکت میبایست در اداره ی تجارت محلی Gewerbe- oder Ordnungsamt. نیز ثبت شود.

سهم ها در این نوع شرکت ها نمیتوانند دارای گواهی باشند(مانند اوراق بهادار) و همینطور نمیتوانند این سهم ها وارد بازار بورس شوند.هر چند میتوانند دارای گواهی رسمی باشند.

2-شرکت های سهامی عام  Aktiengesellschaft (AG):

این نوع از شرکت ها معمولا مناسب تازه واردان به عرصه ی بیزینس جهانی نیست و به افرادی که برای اولین بار وارد بازارهای جهانی میشوند توصیه میشود ابتدا از شرکت های با مسولیت محدود شروع کنند.

در شرکت های سهامی عام در ابتدا نیاز به 5 عضو میباشد.حداقل سرمایه اولیه برای تاسیس این نوع شرکت ها 50.000 یورو میباشد.سهم های اولیه ی این نوع شرکت ها نیز باید از ابتدا ثبت در بازار بورس شوند.اساسنا مه ی اولیه ی این شرکت ها باید در دادگاه و یا در دفترخانه  اسناد رسمی ثبت شود.

مراحل ثبت در دفاتر تجاری و همینطور اداره ی تجارت محلی نیز مانند مراحل شرکت های با مسولیت محدود میباشد.

نام این گونه شرکت ها نیز معمولا از اهداف تجاری شرکت گرفته میشود.

انواع دیگری از شرکت ها نیز در کشور آلمان قابل ثبت هستند که تنها به نام آنها بسنده میکنیم:

3-Offene Handelsgesellschaft (OHG): شرکت های شراکت کلی که شرکا در آنها توانایی های یکسان دارند و فاقد یک تصمیم گیرنده ی واحد و مدیر هستند.

4-Kommanditgesellschaft (KG) (Limited partnership):شرکت های شراکت محدود مانند شرکت های شراکت کلی هستند اما شرکا ی مختلف در آنها دارای محدودیت های مختلف هستند.

5-(GmbH & Co. KG): شرکت های  مسولیت محدود با شراکت محدود :تلفیقی از این دو نوع شرکت (مورد 1و4)هستند.

6-Töchtergesellschaft.: شرکت های تابعه : شرکت های غیر مستقلی که به طور فیزیکی از شرکت اصلی جدا میشوند.اما حد مشخصی از وابستگی را به شرکت مادر دارند.

7-Zweigniederlassung)):شرکت های شعبه ای:این شرکت ها را در واقع میتوان یک مرکز فروش غیر مستقل و وابسته به شرکت مادر نامید.

حال که به بررسی راه های ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان پرداختیم به این نکته خواهیم رسید  که چرا آلمان را انتخاب کنیم و مزیت  ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور چیست و افرادی که خواستار این امر هستند چگونه باید پروسه ی خود را شروع کنند.

سایت اقتصادی خبری GTAI در یک گزارش تحلیلی از مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان میگوید.

در این گزارش 10 نکته ی مثبت عمده برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در آلمان بیان شده است که به آن میپردازیم.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

10 دلیل برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان از نظر سایت اقتصادی تحلیلی GTAI:

1-سردمدار اقتصاد جهانی :

میتوان گفت که کشور آلمان موتور اقتصادی اروپاست.سرمایه گذاران و کارافرینان در این کشور میتوانند از مزایای اقتصادی چهارمین قدرت اقتصادی جهان بهره مند شوند.

2-یکی از بازیگران اصلی اقتصاد جهانی:

کشور آلمان سومین صادر کننده بزرگ جهان در رقابتی تنگاتنگ با چین و امریکا است.و با شاخص 469 ملیارد یورو در شاخص FDI یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاران خارجی است.

3-تولید کننده برتر:

آلمان یکی ز بزرگترین تولید کنندگان جهان است که دارای تولیداتی با کیفیت تضمین شده و خوشنام در جهان است.همچنین نرخ کارگر نیز اخیرا در این کشور کاهش یافته است.روند رو به رشد بازار جهانی در این کشور و تولیدات با کیفیت و پرطرفدار کشور آلمان آن را به یکی از کشورهای مورد علاقه ی سرمایه گذاران تبدیل کرده است.

4-نیروهای کار عالی

سیستم آموزش و پرورش و همچنین آموزش عالی کشور آلمان یکی از برترین های جهان است.به همین دلیل این سیستم نیروهای کار زبده و توانمندی را وارد بازار کار کشور آلمن خواهد کرد.

5-قدرت خلاقیت و نوآوری

کشور آلمان کشور شماره ی یک در میزان  نوآوری و اختراعات در اروپاست.مخترعین آلمانی هر ساله ملیارد ها یورو بودجه تحقیقات از دولت فدرال دریافت میدارند تا همچنان به عنوان پیشروی اختراعات و نوآوری در اروپا و جهان بمانند.

6-زیر ساخت های برتر جهانی

با توجه به قرار داشتن کشور آلمان در قلب اروپا و بازار شماره یک تدارکات در اروپا کشور آلمان بازاری ایده آل برای سرمایه گذاران خارجی است.زیر ساخت های مناسب و بستر فراهم از نظر ارتباطات و انرژی و همچنین سیستم حمل و نقل جهانی در این کشور کوتاه ترین راه رسیدن به موفقیت را در این کشور تضمین میکند.

7-دعوت از سرمایه گذاران باانگیزه در پروژه هایی جذاب

کشور آلمان جازبه های فراوانی را برای سرمایه گذاران فراهم میآورد.این کشور برنامه های بسیار جذابی را برای سرمایه گذاری معرفی میکند.این فرصت های سرمایه گذاری بسیار جامع و فراگیر هستند و هر نوع سلیقه و زمینه ای را برای سرمایه گذاری شامل میشوند.

8-وضعیت مالیاتی مناسب

کشور آلمان نرخ مالیات را برای شرکت ها و کارآفرینان در این کشور کاهش داده است.اصلاح قانون مالیات در این کشور کمک بزرگی به سرمایه گذاران و کارآفرینان در این کشور نموده است.دولت فدرال این کاهش را جهت سهولت کار سرمایه گذاران و همچنین پایین ماندن هزینه ی نیروی کار انجام داده است.

9-چهارچوب امن سرمایه گذاری

اقتصاد توسعه یافته و همچنین سیاست ها حمایتگرانه دولت از سرمایه گذاران جوی امن را برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور فراهم آورده است.قرارداد ها,ضمانت نامه ها,تعهدات و … در این کشور در چهارچوبی محکم  و ایمن و زیر نظر مراجع قانونی انجام میپذیرد.

10-کیفیت زندگی

کشور آلمان دارای اجتماعی مدرن,ایمن و مقاوم است.این کشور از استاندارد های بالای زندگی در جهان برخوردار بوده و همچنین سیستم آموزش و پرورش و آموزش عالی و همینطور نظام تامین اجتماعی و بیمه سلامت این کشور جزو بهترین های جهان میباشد.همچنین فرصت های بسیاری در زمینه ی فرهنگی اجتماعی و ورزشی برای کسانی که در این کشور زندگی میکنند فراهم است .

سرمایه گذاری در آلمان

تحلیل سایت InvestGermanyاز وضعیت سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور آلمان:

در این قسمت از نوشتار نگاهی اجمالی به دلایل انتخاب آلمان برای سرمایه گذاری از نظر این سایت میپردازیم.

1-اقتصاد پایدار و بدون چالش کشور آلمان

2- آلمان یکی از رهبران اقتصاد جهانی است

3-اختراعات و نوآوری در این کشور در بیشترین حد قرار دارد

4-اعطای سود به سرمایه گذاران از جانب دولت انجام میپذیرد

5-میزان مالیات متعارف در کشور آلمان

6- وجود نیروهای کار زبده در این کشور

7-اقتصاد و زیرساخت های توسعه یافته در کشور آلمان

8-اعطای وام دولتی به سرمایه گذاران خارجی

9-وجود شرایط یکسان برای سرمایه گذار آلمانی و سرمایه گذار خارجی

10-چهارچوب مشخص و ثابت سرمایه گذاری

در انتها این نکته قابل ذکر است که وقتی که یک شخص خارجی در کشور آلمان ثبت شرکت انجام میدهد.میتواند در ابتدا اقامت یک ساله و پس از 3 سال تمدید اقامت دایم را برای خود و خانواده اش دریافت نماید.منظور از خانواده همسر و فرزندان زیر 18 سال هستند. شرط تمدید این شرکت ها انجام کار و درامد زایی و همچنین پرداخت مالیات بر درامد به دولت آلمان است.

میزان گردش مالی برای تمدید اقامت سالانه 100.000 دلار است.

برای اطلاع شما از میزان ارزش و اعتبار جهانی پاسپورت آلمانی در زیر به کشورهایی اشاره شده است که با پاسپورت آلمانی میتوان بدون محدودیت و گاها ویزا به آنها سفر کرد:

کشورهایی که میتوان با پاسپورت آلمانی  بدون ویزا به آنها سفر کرد:

Austria

Belgium

Bulgaria

Cyprus

Czech Republic

Denmark

Estonia

Finland

France

Greece

Hungary

Iceland

Ireland

Italy

Latvia

Liechtenstein

Lithuania

Luxembourg

Malta

Netherlands

Norway

Poland

Portugal

Romania

Slovakia

Slovenia

Spain

Sweden

Switzerland

United Kingdom

کشورهایی که ویزای آنها برای آلمانی ها رایگان یا در فرودگاه صادر میشود:

Canada Japan

 

Antigua and Barbuda

Argentina

Bahamas

Barbados

Dominica

El Salvador

Guyana

Honduras

Hong Kong

Kenya1

Kuwait2

Malaysia

Morocco

Namibia

New Zealand

Senegal

Uruguay

                                 Mexico                         Fiji Panama                Peru

Albania

Bangladesh

Bolivia

Bosnia and Herzegovina

Botswana

Brazil

Brunei

Chile

Colombia

Costa Rica

Guatemala

Malawi

Moldova

Nicaragua1

Paraguay

Serbia

South Africa

South Korea

Taiwan

Ukraine

Venezuela

Zambia2

Egypt1

Indonesia2

Thailand

United Arab Emirates

همانطور که ملاحظه میکنید با پاسپورت آلمانی میتوانید به اکثر کشورهای  جهان بدون محدودیت سفر کنید.

در انتها ذکر این نکته حایز اهمیت است که برای اطلاعات بیشتر و همچنین اطلاع از روند پروسه و انجام امور حقوق بین الملل از جمله ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان میتوانید از مشاوره و خدمات موسسه ی مشاوره ای MIE و شعبات همکار این موسسه در سراسر ایران بهره مند شوید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *