جستجوی کار و مؤسسات کاریابی در آلمان

مؤسسات کاریابی در آلمان به چه نحوی عمل می کنند؟ آیا مؤسسات کاریابی در آلمان می توانند برای پیدا کردن کار در آلمان گزینه مناسبی باشند؟ ایا به دنبال یک کشور صنعتی در اروپا می گردید؟ایا درمورد اینکه کشور المان از نظر قوانین کاری بسیار قوی است اطلاعاتی دارید؟ ایا شما به دنبال کار و مؤسسات کاریابی در آلمان میباشید؟ ایا میدانستید موسسه MIE میتواند به شما برای کار در المان و مؤسسات کاریابی در آلمان کمک و راهنمایی کند؟ ایا میدانستید موسسه MIE برای دوستان رشته های فنی و مهندسی در جستجو کار کمک میکند؟ایا میدانستید معتبرترین  کمپانیهای جهان در المان مستقر هستند؟ایا میدانستید این کمپانیها به دنبال نیروهای متخصص میباشند؟ ایا میدانستید با تنها حداقل 3 سال سابقه کار میتوانید برای ویزا کار اقدام کنید؟

اگر شما به دنبال درک بهتری از موقعیت کاری در المان هستید این مطالب برای شما راه گشا خواهد بود:

اطلاعاتی در زمینه ی بازار کار کنونی نیازمندیهای شغلی و اجازه اشتغال در کشور المان را برای شما بیان میکنم:

اگر به دنبال کار در کشور المان به عنوان یک فرد خارجی هستید ،شاید سخت بتوانید نقطه شروع پروسه کاریابی را پیدا کنید،اما باید بدانید اگر شما به خوبی اموزش دیده باشید و دارای مدرک پیش دانشگاهی و فنی حرفه ای باشید و بتوانید کمی المانی صحبت کنید و دارای سابقه کاری باشید راه برای کار کردن شما باز است.

موقعیت المان:

المان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا را به خود اختصاص داده و پنجمین اقتصاد بزرگ جهان نیز هست. بنابرین موقعیت های شغلی فراوانی برای نیروها ماهر و حرفه ای ،دانش اموختگان دانشگاه وجود دارد.

حتی برای کارها روتین نه چندان تخصصی هم بازار نسبتا خوبی دارد.

بازار کار در المان:

المان کمترین نرخ بیکاریها در اتحادیه اروپا دارد(در حدود 4/6%) و در برخی شهرهای جنوب المان (مانند باواریا)در نرخ بیکاری حتی از این هم کمتر است.

امار موسسه تحقیقاتی فدرال المان در زمینه جمعیت نشان میدهد بیش از 3/2 افرادی که تبعه کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند در مدتی زیر 12 ماه موفق به یافتن شغل در المان شده اند.

مشاغل موجود در المان :

انواع مختلفی از مشاغل نیروهای حرفه ای در المان موجود است  شامل:

مهندسین  متخصص(مکانک اتوماتیک برق ساختمان دانشمندان ریاضیدانان مهندسین it،پزشکان بیمارستان،افراد  با تخصص ها فنی همچنین در زمینه ها مختلف مشغول به کار شوند .همچنین با پیر شدن جمعیت متخصصین مربوط به سلامت و پرستاری همچنین از موقعیت خوب شغلی برخوردارند.

اموزش زبان انگلیسی:

شغل ها روتی و انواع شغل ها مانند (گارسونی)همچنین  دیگر شغل ها در دسترس افراد  خارجی ساکن در کشور المان است.

ساعت کاری معمول در المان 38 ساعت با حداقل 18 روز مرخصی در سال

موسسات فرهنگی با مدیریت بسیار قوی  و با قوانین مربوط به ساعت کار را ،المانیها با دقت بسیار بالا جزیی ترین مسایل را متدها  قوی برنامه ریزی میکند .

زمان مفهوم بسیار مهم و با جایگاه بسیار بالا در المان است. به خوبی تنظیم شده و در امد برمبنا بین اللملی5/8 یورو در هر ساعت ثبت شده است.

 اجازه کار در المان:

اگر شما تبعه اتحادیه اروپا و یا اسراعیل هستید نیازی به اجازه کار در المان ندارید.تا زمانی که شما یک پاسیون معتبر داشته باشید اجازه کار در المان خواهید داشت.

مگر اینکه شما تبعه کرواسی  باشید با توجه به موسوبات که در سال 2015 برای فعالیت  ودرسال 2020برای کار ،نیاز به اجازه رسمی خواهید داشت.

تبعه های کشورهای چون استرالیا، اسراعیل ،ژاپن ،کانادا، نیوزلند و امریکا میتواند وارد المان شد ه و مشغول فعالیت شوند .

اتباع تمامی کشورهای احتیاج به اجازه رسمی برای شروع رسمی کار در المان خواهند د اشت اما در هر صورت تخصص  فرد در حوزه کاری برای شروع کار در المان و اخذ این اجازه در اولویت است.

ممکن است گاهی دریافت اجازه کار در المان سخت باشداما اشتغال به کار به طور غیر قانونی به هیچ وجه توصیه نمیشود.

زبان:

برای انجام هر نوع کاری در المان (حتی تدریس زبان انگلیسی )شما میبایست دانش زبان المانی را داشته باشید و بسیار بعید است که بدون دانش زبان مناسب شما به جایگاه مهم شغلی دست بیابید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب ویزای جستجوی کار آلمان

شغل های رایج المان:

به طور معمول در حدود60شغل در المان  وجود دارد مانند معلمین ،پزشکی،اپتومتریست و…

شما برای اشتغال به هریک از این مشاغل میبایست مدرک معتبر در زمینه اموزش خود ارایه دهید برای تشخیص اعتبار مدرک خود در المان میتواند به وب سایت KMK.ORG مراجعه کنید.

پیدا کردن شغل در المان:

وب سایتها مختلفی برای کاریابی در المان موجود است که برای دسترسی اسان انگلیسی  زبانها و حتی دیگر زبانها دنیا فراهم شده است مثال:JOBS.expetice.com/germany

اژانس فدرال ((bundesagentur  fur arbeit

اژانس فدرال  یک کاریابی بزرگترین سرویس بازار کار در المان است .این اژانس در حدود 700 دفتر زیر مجموعه در کشور المان دارد .این یک سرویس گسترده بین اللملی در خصوص اطلاعات شغلی میباشد.

شما همچنین میتوانید رزومه خود را به پورتال کاری این شرکت ارسال کنید.

شما میتوانید از طریق ایمل ادرس    meke_it_in_germany @arbeit sagentur.de

و یا تماس با شماره 02287131313-249 برای دریافت مشاوره میتوانید در ارتباط باشید.

اپلای کردن شغل در المان:

به محض اینکه شما شغلی در امان یافتید و برای ان اقدام به ثبت نام کردید میبایست فرم ها مربوطه را بر طبق خواسته های کشور المان به زبان المانی ترجمه کنید . ضمنا شما میبایست رزومه خود ،کپی مدارک تحصیلی و سوابق  کاری را نیز فراهم کنید.

به علاوه اینها زمانی که شما به  مرحله مصاحبه رسیدی باید خود را برای ملزومات کشور المان در این مصاحبه(انچه که باید انجام دهید یا نباید انجام دهید را)

اپلای کردن شغل از طریق سایت مانند سایت expatica.com/de/employment  برای مشاغل مختلف میتوانید اپلای کنید.

شما میتوانید برای راهنمایی و مشاوره بهتر با موسسه مهاجرتی MIE تماس حاصل فرمایید و از شرایط کار و ویزای ان کاملا اطلاعات را کسب کنید.دوستان و مشاوران متخصص ما به شما کمک خواهند کرد که بهتر تصمیم بگیرید.

 

7 پاسخ
 1. پیمان
  پیمان گفته:

  سلام
  فوق دیپلم الکترونیک و ابزار دقیق
  استادکار برق ساختمان با ۱۰ سال سابقه کارو
  بیمه برق ساختمان
  هشت سال هست فروشگاه لوازم برق ساختمان صنعتی دارم سی و سه سال سن و یک فرزند۳/۵دارم
  یک مغازه و خونه به ارزش ۳۰۰ میلیون در شهر رشت دارم و ماشین۳۰میلیون
  همسرم هم لبسانس ریاصی کاربردی داره
  برای اینده پسرم و تناقضات فکری که اینجا دارم میخام بیام اتریش و یا دیگر کشورهای اروپایی لطفا کمکم کنید
  با تشکر پیمان

  پاسخ
  • mie editor3
   mie editor3 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما امکان مهاجرت به طرق مختلف و برای کشورهای متفاوتی را دارید اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید از روش های تحصیلی ، کاری ، خودحمایتی ، ثبت شرکت و … می توانید اقدام نمایید اما بهتر است قبل از هر اقدامی با دفاتر mie تماس حاصل نمایید تا شرایط شما به طور کلی بررسی شود.

   پاسخ
 2. مهسا شريعت
  مهسا شريعت گفته:

  با سلام وخسته نباشيد همسر من مدرك غواصي صنعتي دارن ورزومه كاري هم دارن آيا براي ويزاي كار ميشه اقدام كرد؟ وبه چه صورت هست متشكرم

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   با سلام و عرض ادب
   دوست گرامی جهت کار در آلمان دو نوع اقدام می توان انجام داد اگر ایشان یک پیشنهاد شغلی از این کشور داشته باشند می توانند ویزای کار دریافت دارند و یا اینکه می توانند با ویزای جستجوی کار وارد این کشور شوند و 6 ماه فرصت دارند در آلمان به دنبال شغل مناسب خود باشند در هر دئ حالت دانستن زبان آلمانی لازم می باشد.

   پاسخ
 3. سارا
  سارا گفته:

  سلام .من سارا هستم ۴۲ ساله و همسرم هم ۴۲ سال سن دارن .من هنر قالی بافی در نقش های خشتی و ریز ماهی را دارم .همینطور در زمینه ی تابلو فرش نیز ماهر هستم .همسرم نقره ساز هستن و یک پسر ۱۳ ساله و دختر ۷ ساله دارم .ممنون میشم برای جستجوی کار در آلمان من را راهنمایی بفرمایین .

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان نیاز به حداقل مدرک لیسانس و مدرک زبان b1 آلمانی دارید. با توجه به سن شما دو بزرگوار، ریسک ویزای شما بالاست. بهتر است از دیگر روشها اقدام نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *