خرید ملک در مجارستان

 • خرید ملک در مجارستان و مقدمه ای بر آن
 • خرید ملک در مجارستان و شرایط عمومی
 • خرید ملک در مجارستان و اخذ اقامت مجارستان
 • خرید ملک در مجارستان و استانداردهای سرمایه گذاری
 • خرید ملک در مجارستان و واجدین شرایط خرید ملک
 • خرید ملک در مجارستان و مراحل قانونی خرید ملک
 • خرید ملک در مجارستان و هزینه های خرید و اجاره ملک
 • خرید ملک در مجارستان و وکیل امور ملک
 • خرید ملک در مجارستان و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور
 • خرید ملک در مجارستان و توصیه های حقوقی
 • خرید ملک در مجارستان و سخن پایانی
خرید ملک در مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

خرید ملک در مجارستان و مقدمه ای بر آن

خرید ملک در مجارستان ، شرایط خرید ملک مجارستان و اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. خرید ملک در مجارستان از جهات گوناگونی قابل بررسی است که در ادامه مهم ترین و اساسی ترین نکات پیرامون خرید ملک خدمت شما عزیزان ارائه می گردد، مجارستان با توجه به موقعیت جغرافیایی، هزینه زندگی ارزانتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران واقع شده است، اما آیا واقعا خرید ملک در مجارستان می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت به مجارستان باشد یا خیر؟ شرایط خرید ملک در کشور مجارستان چگونه است؟ آیا با خرید ملک در کشور مجارستان می توان اقامت این کشوررا بدست آورد؟ در این راستا وکیل مهاجرت به مجارستان که در زمینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک تخصص دارد می تواند بهترین مشاور برای شما باشد. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در زمینه خرید ملک در مجارستان خدمت شما سروران گرامی ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در مجارستان

خرید ملک در مجارستان و شرایط عمومی

خرید ملک در مجارستان دارای شرایط متفاوتی می باشد که ما در ادامه برخی از این شرایط عمومی را مطرح خواهیم نمود:

درک ارزش اموال

قیمت ملک در مجارستان در مقایسه با سایر نقاط اروپا به طور قابل توجهی کمتر می باشد، اما قیمت در منطقه دریاچه بالاتون نسبت به سال های گذشته 6 % تقریبا افزایش یافته است. کشور مجارستان بین سال های 2000 تا 2008 رونق اموال مانند سایر نقاط اروپا را تجربه نکرده است. املاک در مجارستان نسبت به کشورهای اطراف خود مانند کرواسی تقریبا هم ارزش هستند اما در برابر کشور اتریش تفاوت ها چشمگیر هستند .

بهره بیشتر برای صرفه جویی در بانک

صرفه جویی در بانک های مجارستان، تقریبا دو برابر انگلیس و ایرلند است. همچنین، همانطور که با سایر نقاط اتحادیه اروپا، شخص از طریق اروپا تا 85،000 پوند برای یک دارنده حساب واحد، 170،000 پوند در یک حساب مشترک بیمه می کند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است. شخص یک حساب بانکی مجارستانی به عنوان صاحب ملک می تواند داشته باشد، برای ایرانیان افتتاح حساب بانکی نسبت با سال های قبل بسیار سخت شده است .

آب و هوای مجارستان

در تابستان مجارستان حدود 8 درجه گرمتر از انگلیس و ایرلند است و بارش باران حدود 50 درصد کمتر است. اما هنوز 8 درجه خنک تر از اسپانیا است، مجارستان اصولا چهارفصل می باشد و از نظر آب و هوایی شرایط مناسبی دارد.

سلامت و درمان

مراقبت های اضطراری برای تمام شهروندان اتحادیه اروپا در مجارستان رایگان است.قبل از سفر شخص باید کارت EHIC بدست آورد.

پایتخت مجارستان شهر بوداپست می باشد که سالیانه توریست های فراوانی از این شهر بازدید می نمائید، خرید ملک در شهر بوداپست نسبت به سایر شهرهای مجارستان متقاضی دارد .

خرید ملک در مجارستان و اخذ اقامت مجارستان

آیا خرید ملک در مجارستان می تواند باعث اخذ اقامت مجارستان گردد ؟

به دو روش خرید ملک مستقیم و خرید ملک شرکتی می شود اقامت مجارستان را دریافت کرد. به روش مستقیم فرد بدون اقامت اتحادیه اروپا می بایست مبلغ ۳۵۶،۰۰۰ دلار آمریکا   بر روی ملکی در مجارستان هزینه کنید. هر جند که فرد باید برای مدتی طولانی در درون کشور بمانند که در این کیس زمان انتظار می تواند ۸ سال باشد.

در روش دوم با داشتن یک تجارت با ثبات و درآمد ثابت، فرد می تواند ملکی را خریداری کند و آن را اجاره دهد بعلاوه می تواند خانواده خود را به مجارستان بیاورد.

خرید ملک در مجارستان و استانداردهای سرمایه گذاری

خرید ملک در مجارستان به دلایل گوناگونی متقاضیان کثیری دارد چراکه سرمایه گذاران خرید ملک را گزینه کم ریسک برای سرمایه گذاری خارجی می دانند، مجارستان در سال های اخیر از تغییر در جهت سرمایه گذاری مستقیم خارجی Foreign direct investment بخش های خرده فروشی مواد غذایی و صنایع غذایی به عمده فروشی، خرده فروشی و تعمیر وسایل نقلیه بهره مند شده است. با این حال، کاهش جمعیت شناختی کشور و پیشرفت آهسته سیستم آموزشی مانع تحولات ساختاری حیاتی می شود. مجارستان در رتبه دوم کسب و کار جهانی 2018 (48 در 2017) رتبه بندی شده است. در میان دارایی های کشور، سیستم مالی مناسب سرمایه گذاری، زیرساخت های خوب و موقعیت جغرافیایی آن به عنوان یک پل ارتباطی بین شرق و غرب اروپا است.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی 2015 2016 2017
جریان سرمایه گذاری به درون کشور (میلیون دلار)  -14,751 -5,855 2,492
سرمایه گذاری بورس (میلیون دلار)  84,822 80,550 93,332
تعداد سرمایه گذاری محیط سبز 103 110 83
سرمایه گذاری به درون کشور  (به درصد)  -56.2 -21.2 n/a
سرمایه گذاری بورس (به درصد) 69.4 61.8 n/a

خرید ملک در مجارستان و واجدین شرایط خرید ملک

خرید ملک در مجارستان در سال های اخیر بسیار ساده تر شده است و تنها محدودیت هایی در محل وجود دارد که مانع خرید خریداران بین المللی از حقوق مشابه با شهروندان مجارستانی می شود. در حال حاضر، مهاجران به دنبال خرید ملک می توانند تنها خانه هایی را که خانه های شهری یا مسکونی در نظر گرفته اند، خریداری کنند، در حالی که بازار املاک روستایی عمدتا برای شهروندان است. در حال حاضر همه چیزهایی که برای خرید ملک در مجارستان مورد نیاز است، مجوز است، که به راحتی از شورای ناحیه به دست می آید و هزینه آن حدود 200 یورو است. این اغلب فقط به صورت رسمی در نظر گرفته می شود و احتمالا در شش هفته تایید خواهد شد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است . کسانی که از یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستند و نیاز به ویزا برای ورود به مجارستان دارند می توانند قبل از ورود، به محل اقامت خود درخواست کنند. این را می توانید در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری خود انجام دهید. پس از دریافت مجوز، خریدار آینده نگر می تواند برای اجازه خرید ملک از مقامات محلی درخواست کند. برنامه های کاربردی معمولا مورد تایید قرار می گیرند، اما برای پردازش می توانند تا سه ماه طول بکشد.

خرید ملک به عنوان یک شرکت

به طور معمول، مهاجران با هدف خرید ملک در مجارستان به عنوان یک شرکت خریداری می کنند. با این حال، در سال های اخیر، این غیر ضروری شده است و در حال حاضر برای این کار شخص باید چند ملک خریداری نماید،  برای اجتناب از هزینه های مرتبط با این، شما باید به عنوان یک فرد خریداری کنید. با این حال، اگر بخواهید به دلیل کسب و کار مهاجرت کنید، هنوز قادر به انتخاب این گزینه هستید، اما باید دانست که هزینه های اضافی و حسابدار نیز خواهید داشت .

خرید ملک در مجارستان و مراحل قانونی خرید ملک

خرید ملک در مجارستان برای اتباع خارجی امکان پذیر می باشد و در ادامه سعی داریم مراحل قانونی خرید ملک در مجارستان را برای شما تشریح نمائیم .

 1. هنگامی که ملک انتخاب شود، مذاکره هم شروع می شود
 2. یک وکیل برای انتقال ملک می شود استفاده کرد. توجه داشته باشید که این وکیل نه تنها خریدار بلکه فروشنده را نیز نمایندگی می کند.
 3. هنگامی که توافق بین خریدار و فروشنده صورت می گیرد، وکیل روند تایید اعتبار دولت محلی را آغاز می کند
 4. ارزش ملک همیشه در حال تغییر هستند.
 5. هنگامی که عنوان از صحت ااستعلام شود، قرارداد خرید توسط وکیل تهیه شده که برای انتقال مالکیت ضروری می باشد.
 6. سپس یک جلسه بین فروشنده، خریدار و وکیل برگزار می شود، که در آن قرارداد در حضور طرفین و نماینده دفتر املاک و مستغلات امضا می شود. در حال حاضر انتظار می رود که خریدار 10 درصد از قیمت توافق شده به عنوان پیش پرداخت (سپرده) را بپردازد.
 7. پس از امضای قرارداد، خریدار باید و هزینه های وکالت را پرداخت کند. قرارداد خرید باید ظرف 30 روز پس از امضاء به اداره ثبت احوال مجاز ارسال شود.
 8. به دلیل فرایند مجوز، بستن قرارداد معمولا 60 تا 90 روز پس از اولین امضای قرارداد خرید انجام می شود. خریدار باید بلافاصله پس از دریافت اجازه خرید از دفتر اداری، فروشنده را مطلع کند. بستن قرارداد معمولا ظرف یک هفته انجام می شود. مهمترین گام زمانی است که خریدار و فروشنده قرارداد بسته شدن را اعلام کنند که قراردادی است که قیمت خرید به صورت کامل پرداخت شده و مالکیت انتقال یافته است. خریدار پس از آن مالک می شود. ثبت نهایی حقوق مالکیت حدود شش ماه طول می کشد.
فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان
مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری
سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در مجارستان

خرید ملک در مجارستان و هزینه های خرید و اجاره ملک

خرید ملک در مجارستان و اجازه ملک دارای هزینه های متفاوتی می باشد، وضعیت اجاره در بوداپست بسیار خوب است. آپارتمان ها در بوداپست( طرف سبزتر بوداپست)، نسبتا بالاتر از 6.89٪ برای یک آپارتمان بزرگتر از 120 متر مربع است، با توجه به تحقیقات بازار جهانی املاک در ماه ژوئیه 2016، 7.21٪ برای یک آپارتمان کوچکتر از 80 مترمربع در مرکز تجارت و بازرگانی بوداپست، درآمد اجاره کمی پایین تر از 5.82٪ به 6.42٪ رسیده است.

اجاره ماهانه در بوداپست در حدود 11 یورو (13.16 دلار آمریکا) تا 11.60 یورو (13.87 دلار آمریکا) در هر متر مربع است. در پست (Pest) آپارتمان ها می توانند از 11.20 یورو (13.39 دلار آمریکا) به 12.61 یورو (15.19 دلار آمریکا) در هر متر مربع اجاره شود .

خرید ملک در مجارستان و وکیل امور ملک

خرید ملک در مجارستان یک پروسه حقوقی و پیچیده می باشد، برای اقدام در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک می بایست از وکیل امور ملک بهره برد، وکلای سرمایه گذاران برای خرید ملک در مجارستان معمولا تمام اسناد را تهیه  به دادگاه ثبت احضار می کنند و مبلغی حدودا 150 فورینت (HUF) مجارستان و معادل 484 یورو می پردازند، برای مراقبت از ثبت یک گزارش سه ماهه و سالانه به مقامات مالیاتی یک حسابدار لازم می باشد، هزینه های حسابداری تقریبا برابر با 75 فورینت معادل 242 یورو در سال می باشد.

نکته مهم: به طور کلی، انتقال املاک و مستغلات مالیات 4٪ دراد، برای آپارتمان ها و خانه ها، مالیات انتقال بین نرخ خای 2 تا 4 % متفاوت می باشد .

خرید ملک در مجارستان و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور

مؤسسه حقوقی ملکپور همواره سعی بر آن داشته که اطلاعات حقوقی و مبتنی بر بروز ترین مطالب را در باب حقوق مهاجرت، اقامت، سرمایه گذاری و تحصیل را به مخاطبان خود با بهترین و کامل ترین شکل خود ارائه دهد و همواره کارشناسان خبره ما پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود. شما با تماس گرفتن با مؤسسه حقوقی ملک پور می توانید از طیف گسترده ای از خدمات حقوقی ما در زمینه سرمایه گذاری و خصوصا خرید ملک در مجارستان بهره ببرید.

ثبت شرکت در مجارستان
سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه مجارستان

خرید ملک در مجارستان و توصیه های حقوقی

خرید ملک در مجارستان مستلزم رعایت و دقت به فاکتور به نقاط قوت و ضعف خرید ملک در مجارستان است که در ادامه به آن اشاره مینماییم .

نقاط قوت برای خرید ملک مجارستان:

 • مجارستان به طور گسترده ای در نظر گرفته شده است که دروازه ای به مرکز و جنوب شرقی اروپا است، که این بازار را جذاب برای سرمایه گذاری خارجی می کند.
 • نیروی کار مجارستان به شدت تحصیل کرده و ماهر است و تاکید خاصی بر مهندسی، پزشکی و اقتصاد دارد. از سال 2015، نرخ سواد آموزی 99.05٪، بالاترین میزان در منطقه است.
 • نیروی کار نیز ارزان است که به کشور اجازه می دهد تا به طور کامل در زنجیره تولید اروپا ادغام شود و به عنوان یک کارگاه تولید کارآمد محسوب شود.
 • با وجود کاهش کوتاه مدت در سال 2015، مجارستان همچنان یکی از سریعترین اقتصادهای اتحادیه اروپا است. سیستم مالی آن یکی از بیشترین توسعه در منطقه است.
 • با وجود کاهش مداوم در سال های 2008 و 2015، مجارستان، با رشد 3.9٪ در سال 2017، همچنان یکی از پویاترین اقتصادهای اروپایی است.
 • تاسیسات زیربنایی و چارچوبی قانونی و قانونی مجارستان محیط مناسب برای رشد پایدار است.
 • ادغام در اتحادیه اروپا ثبات سیاسی و اقتصادی خود را تقویت می کند، در حالی که حمایت از سازمان های بزرگ بین المللی تاثیرات بحران را کاهش داده است.

نقاط ضعف برای خرید ملک در مجارستان

 • اگر چه دولت مجارستان در طی دوره 2014-2017 نسبت به کاهش بدهی به تولید ناخالص داخلی از 76.9 درصد به 72.9 درصد کاهش یافته است، اما هنوز هم باید تلاش های قابل توجهی برای کاهش آن در توسعه اقتصادی آن انجام شود. برای این منظور یک سری اقدامات مانند ایجاد مالیات جدید انجام شده است. با این حال، این تأثیر را بر بخش های کل اقتصاد، به ویژه بخش های بانکی، انرژی و مخابرات، تاثیر گذاشته است. منتقدان اصلی این اقدامات تمایلی به این واقعیت نداشتند که چشم انداز دولت خیلی کوتاه بود و اصلاحات ساختاری را که در دراز مدت ضروری بود، پیش بینی نمی کرد. سرانجام، عواقب بحران اقتصادی سال 2008 هنوز ده سال بعد قابل مشاهده است.

 • بخش بزرگی از مردم که برای وام های ارز خارجی درخواست کرده اند، تلاش می کنند تا آنها را بازپرداخت کنند؛ این بدان علت است که در میان سایر موارد، تورم پس از بحران است.
 • بانک ها در اثر بازپرداخت بدهی ها و سرمایه گذاری های احتمالی رنج می بردند.
 • علی رغم پیشرفت های اخیر، ارز به وضوح ارزش خود را از دست داد.
 • سرمایه گذاری های پایین در نوآوری و تحقیق و توسعه، سطح بالایی از وابستگی انرژی و یک بخش بانکی که بعضا شکننده است (عمومی و خصوصی) مجارستان را در معرض خطر سقف شیشه ای قرار می دهد و به برخی از ناظران اجازه می دهد تا ظرفیت کشور خود را مجددا اخراج کنند و در نتیجه قادر به ترک نقش اقتصادی فعلی خود است.
 • جنون و فساد
 • احتمال مشکلات اقتصادی به دلیل درگیری سیاسی با اتحادیه اروپا

مسائل قابل توجه مهم دیگر که می توان به آن اشاره نمود :

 • وام های ویژه و برنامه های تضمین شده برای جبران مشکلات بانک ها در اعطای وام.
 • بهبود وضعیت اداری و کاهش رسمیات.
 • تسهیل پذیرش مجوزهای ساختمانی
 • اصلاح نرخ ارز مجارستان ارزان تر از قبل ساخته است. در حالی که بهره وری، که قبلا بالا بود، در همان سطح باقی مانده است. به همین دلیل، تعدادی از شرکت های بین المللی سرمایه گذاری های خود را در کشور حفظ کرده اند و کل ادارات مانند مراکز حسابداری و یا مراکز تماس را اداره می کنند.
 • در اواسط سال 2012، دولت طرح خود را برای امضای “توافقنامه های همکاری راهبردی” با سرمایه گذاران کلیدی که عمدتا در زمینه تولید فعالیت دارند، اعلام کرد، با هدف ادامه عملیات در مجارستان، و در نتیجه به رشد و توسعه کمک می کنند.
 • به عنوان بخشی از برنامه توسعه ملی 2014-2020، 6 میلیارد یورو برای برنامه های گردشگری، بهداشت، زیرساخت ها و حفاظت از محیط زیست اختصاص داده شده است.
خرید ملک در مجارستان و سخن پایانی

خرید ملک در مجارستان و شرایط آن به صورت مفصل در مقاله بالا مورد بررسی علمی قرار گرفت، مهاجرت به مجارستان طرق مختلفی دارد که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک نیز یکی از گزینه های مهاجرت محسوب می شود، برای انجام پروسه های سرمایه گذاری و خرید ملک بهتر است با وکیل مهاجرت و وکیل امور ملکی کار را پیش ببرید تا سرمایه گذاری شما امن باشد، شرایط و مراحل خرید ملک در مجارستان، هزینه های خرید ملک و اجاره در مجارستان، نقاط قدرت و ضعف مجارستان در زمینه خرید ملک از دیگر مواردی بود که در این مقاله بررسی شد، امیدواریم توانسته باشیم سئوالات شما در زمینه خرید ملک در مجارستان را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاترین زمان ممکن دریابید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *