زندگی در کانادا

 • زندگی در کانادا و مقدمه ای بر آن
 • زندگی در کانادا و شرایط عمومی آن
 • زندگی در کانادا و هزینه های آن
 • زندگی در کانادا و شرایط عمومی اخذ اقامت
 • زندگی در کانادا و مشکلات و نقاط منفی آن
 • زندگی در کانادا و نقاط مثبت
 • زندگی در کانادا و شهرهای مهم
 • زندگی در کانادا و سطح رضایت مردم
 • زندگی در کانادا و توصیه های مهم
 • زندگی در کانادا و کلام آخر
زندگی در کانادا

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

زندگی در کانادا و مقدمه ای بر آن

زندگی در کانادا ، مهاجرت به کانادا ، اقامت در کانادا و شرایط آن بررسی راههای مهاجرت در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار می گیرد .  کانادا می تواند یکی از کشورهایی باشد که شما برای مهاجرت و اقامت انتخاب می کنید . قطعا شما برای زندگی در کشور کانادا باید اطلاعاتی اولیه از شرایط آب و هوایی ، شرایط زندگی در کانادا ، میزان هزینه های زندگی در کانادا ، نقاط مثبت و منفی زندگی در کشور کانادا داشته باشید . مهاجرت و اقامت در کانادا از طرق مختلفی امکانپذیر است و راه های گوناگونی دارد . برای اطلاع از  چگونگی شرایط زندگی در کشور کانادا ما در این مقاله به بررسی موضوعاتی می پردازیم که در این زمینه به شما کمک خواهد کرد که آیا انتخاب کانادا برای زندگی با توجه به آنچه شما به دنبال زندگی در کشوری دیگر و مهاجرت هستید مناسب است یا خیر.

زندگی در کانادا و شرایط عمومی آن

زندگی در کانادا و شرایط عمومی آن را با بررسی موقعیت جغرافیایی این کشور ، میزان جمعیت و زبان کانادا آغاز می کنیم . کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و از لحاظ جغرافیایی هم مرز با سه اقیانوس است . از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با اقیانوس اطلس و از شمال با اقیانوس اطلس شمالی می باشد . همچنین کانادا با ایالات متحده از جنوب و شمال غربی هم مرز می باشد . از لحاظ طبیعت و زیبایی کانادا دارای چشم اندازهای متنوع و گوناگونی است . از جمله کوههای بلند ، چمنزارها ، جنگل ها ، رودخانه ها و دریاچه های زیبا از مناظر زیبای طبیعت در کانادا می باشد.

کانادا در قرن پانزدهم توسط کاوشگران فرانسوی و بریتانیایی کشف شد و فرانسه در کانادا ، دارای مستعمراتی بود و فرهنگ فرانسوی نیز در ایالت کبک همچنان باقی مانده است . به همین دلایل در کانادا شما می توانید در ایالت هایی به زبان انگلیسی و در برخی ایالت های آن به زبان فرانسه صحبت کنید .

کانادا دارای 10 ایالت یا استان می باشد . پایتخت این کشور  اتاوا و مساحت کشور کانادا 9.985 میلیون کیلومتر مربع است . شهرهای اصلی کانادا از غرب به شرق عبارتند از : ونکوور (بریتیش کلمبیا) ، ادمونتون( آلبرتا) ، ساسکاتون (ساسکاچوآن) ، وینیپگ(مانتیوبا) ، اتاوا (انتاریو) ، مونترال (کبک) ، فردریکون(برانسویک) ، شارلوت تاون(جزیره پرنس ادوارد) ، هالیفاکس(نوااسکوشیا) ، سنت جان(نیوفاندلند) . جمعیت کشور کانادا 36.708.083 نفر می باشد . مقایسه مساحت کانادا و جمعیت آن ، نشان دهنده این است که موقعیت های بسیاری برای جنبه های مختلف زندگی در کانادا وجود دارد . رشد جمعیت در کانادا طی چند سال اخیر در نمودار زیر نشان داده شده است :

زندگی در کانادا

شرایط آب و هوایی کانادا با توجه به وسعت کانادا و تنوع محیط جغرافیایی آن ، بسیار متفاوت است . در کانادا چهار فصل کامل دیده می شود . دمای تابستانی در کانادا می تواند تا 35 درجه سانتیگراد باشد و در زمستان به منفی 25 درجه سانتیگراد در بعضی از ایالت ها می رسد . به دلیل وسعت مساحت و تنوع جغرافیایی درجه حرارت و بارندگی بستگی به جایی که هستید ، متفاوت خواهد بود.

شهرهایی که در جدول زیر آورده شده است از نظر آب و هوایی خفیفترین روزهای زمستان را در کانادا دارند . میانگین حداکثر دمای روزانه برای ماه های دسامبر ، ژانویه و فوریه به شرح زیر است :

زندگی در کانادا

شهرهایی نیز که دارای گرمترین شب های زمستان هستند در جدول زیر نشان داده شده است . آنها در تمام طول زمستان درجه حرارت کمتر از منفی 8 درجه سانتیگراد را دارند . میانگین حداقل دمای روزانه در ماه دسامبر ، ژانویه و فوریه در این شهرها به عبارت زیر است :

زندگی در کانادا

البته بسیاری از شهرهای کانادا در بیشتر فصل زمستان در معرض انجماد هستند . وینپیگ در ایالت مانیتوبا دارای سردترین آب و هوای زمستانی در کانادا است . دمای این شهر اکثرا به منفی 30 درجه سانتیگراد یا پایین تر هم می رسد و در طول زمستان تنها یک روز بالاتر از انجماد است. انتاریو و کبک نیز جزو سردترین شهرهای کانادا محسوب می شوند .

موسسه حقوقی ملک پور با توجه به سابقه 15 ساله در امور مهاجرت تجارب و اطلاعات لازم در زمینه مهاجرت و انتخاب کشوری مناسب برای زندگی را در قالب ویدیویی کامل با عنوان راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت تهیه نموده است که شما می توانید با دیدن این ویدیو بهترین مسیر برای مهاجرت خود را انتخاب کنید.

زندگی در کانادا و هزینه های آن

زندگی در کانادا و هزینه های آن  قطعا با توجه به سبک زندگی شما متفاوت خواهد بود . در کانادا هزینه های یک خانواده می تواند به اندازه نصف حقوق و دستمزد خالصشان باشد . به عنوان مثال در انتاریو متوسط هزینه های خانوار در سال 2016 به 88953 دلار در سال می رسد که تقریبا 20434 دلار برای مسکن ، 15627 دلار برای مالیات ، 12347 دلار برای حمل و نقل ، 8747 برای غذا و 2258 برای آموزش و پرورش می باشد.

از جمله گران ترین شهرها در کانادا را می توان تورنتو ، اتاوا و بعضی از شهرهای انتاریو نام برد . قوانین مالیاتی در کانادا برای هر استانی دارای قوانین و مقررات مالیاتی خاص خود را دارد . بطور کلی هزینه های زندگی در کانادا 85.59 درصد بالاتر از ایران است و هزینه های اجاره در کانادا 73.08 درصد بالاتر از ایران است.

هزینه های مختلف زندگی در کانادا را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید

مک دونالد 10 دلار کانادا
یک لیتر شیر 2.25 دلار کانادا
نان محلی 2.80 دلار کانادا
یک کیلوگرم برنج سفید 3.95 دلار کانادا
12 عدد تخم مرغ 3.31 دلار کانادا
یک کیلوگرم پنیر محلی 12.31 دلار کانادا
یک کیلوگرم سینه مرغ 12.92 دلار کانادا
یک کیلوگرم گوشت 14.07 دلار کانادا
یک کیلوگرم سیب 3.87 دلار کانادا
یک کیلوگرم گوجه 3.76
یک کیلوگرم سیب زمینی 2.52 دلار کانادا
یک کیلوگرم پیاز 2.48 دلار کانادا
آب 1.5 لیتر 2.23 دلار کانادا
یک کیلوگرم موز 1.71 دلار کانادا
یک کیلوگرم پرتقال 3.90 دلار کانادا
یک پاکت سیگار 14 دلار کانادا

اگر شما قصد خرید آپارتمان در کانادا را دارید ، قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 5,760 دلار کانادا و قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از شهر 3,908  دلار کانادا می باشد . هزینه های اجاره آپارتمان در کانادا ماهیانه عبارتند از :

 • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1,193 دلار کانادا
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 978 دلار کانادا
 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1,977 دلار کانادا
 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر 1,597 دلار کانادا

همان طور هم که در ابتدا گفته شد، هزینه های زندگی شما کاملا بستگی به سبک زندگی شما خواهد داشت. شما می توانید با خواندن مقالات ما در زمینه هزینه های زندگی در کانادا نیز اطلاعات کامل دیگری نیز کسب نمایید.

اقامت کانادا
ویزای کانادا
ویزای تحصیلی کانادا

زندگی در کانادا و شرایط عمومی اخذ اقامت

زندگی در کانادا و شرایط عمومی اخذ اقامت آن با توجه به هدف شما از مهاجرت مشخص می شود . ما سعی می کنیم به طور مختصر در باره شرایط عمومی اخذ اقامت در کانادا توضیحاتی را ارایه بدهیم.

شرایط عمومی اخذ اقامت در کانادا عبارت است از :

 • زندگی در کانادا و اقامت از طریق تحصیل

  تحصیل در کانادا یکی از راههای اخذ اقامت این کشور می باشد .  کانادا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تحصیل دانشجویان بین المللی است و یکی از پنج کشور محبوب در زمینه تحصیلات در کنار کشورهای انگلستان و ایالات متحده آمریکا است . شما می توانید در رشته های مختلف و در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری تحصیل کنید . هزینه های تحصیل نیز بسته به دانشگاه و رشته شما متفاوت خواهد بود. از ویژگی های مثبت تحصیل در کانادا می تواند به وجود چشم اندازهای زیبا ، دانشگاه های برتر ، زندگی دانشجویی با کیفیت بالا و اخلاق خوب مردم کانادا در ارتباط با مهاجران و دانشجویان از جمله دلایل اصلی انتخاب کانادا برای تحصیلات عالی است

 • زندگی در کانادا و اقامت کانادا از طریق کار

  با توجه به وسعت زیاد کانادا و جمعیت کم آن این کشور دارای موقعیت های شغلی فراوانی می باشد . با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور 6.2 درصد می باشد .  شما میتوانید در صورتیکه دارای تخصص و مهارت هستید از طریق ویزای کار کانادا که اصطلاحا (EXPRESS ENTRY) گفته می شود ، برای اخذ اقامت از این طریق اقدام نمایید.

 • زندگی در کانادا و اقامت از طریق سرمایه گذاری

  اگر قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید باید بدانید که سرمایه گذاری در چنین کشوری تشریفات قانونی خاصی دارد و شما باید با ارایه بیزنس پلن خاص و امتیازاتی که کسب خواهید کرد ، موفق به اخذ اقامت در این کشور گردید.

 • زندگی در کانادا و اقامت از طریق ازدواج

   یکی از راههای مهاجرت و اخذ اقامت در کانادا ازدواج است . نکته مهم در این رابطه این است که شما باید پس از ازدواج مدارک و مستندات رسمی خود را به مرجه صالح مربوطه ارایه دهید ، بنابراین نباید تصور کنید که از طریق ازدواج صوری می توانید به اقامت کانادا برسید . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات ما در ارتباط با ازدواج در کانادا مراجعه نمایید.

 • زندگی در کانادا و اقامت از طریق تولد

  بر اساس قوانین کشور کانادا اگر فرزندی که والدین او نوعی اقامت در کانادا را دارند ، متولد شود ، تابعیت این کشور را دریافت می کند اما پدر و مادر او تحت شرایطی اجازه اقامت در کانادا را خواهند داشت که با مطالعه مقالات ما در زمینه تولد فرزند در کانادا می توانید اطلاعات لازم را کسب کنید.

 • زندگی در کانادا و اقامت از طریق پناهندگی

  اگر شما به دنبال اقامت در کانادا هستید ما به شما توصیه می کنیم از راههای قانونی اقدام نمایید پناهندگی راهیی پر خطر و با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد . شما باید بر اساس قوانین و مقررات پناهندگی و کنوانسیون ژنو مشمول پناهجویی باشید تا بتوانید از این روش استفاده نمایید.

زندگی در کانادا و مشکلات و نقاط منفی آن

زندگی در کانادا و مشکلات و نقاط منفی آن از جمله مواردی است که برای مهاجرت به کانادا توجه کرد . مشکلات و نکات منفی کانادا را می توان در موارد زیر خلاصه کرد :

 • آب و هوا : با وجود مناظر زیبای طبیعی در کانادا ، ممکن است که زمستانهای بسیار سرد این کشور آزاردهنده باشد . جاده های یخ زده و منجمد و خطرناک از سختی های زندگی در کانادا می باشد.
 • هزینه های بالای زندگی در کانادا : هزینه های بالای زندگی ممکن است از جمله مواردی باشد که شوک اولیه ای برای تازه واردان در کانادا گردد . شهرهای کانادا بطور مرتب جزو گرانترین شهرهای جهان قرار دارد . ونکوور و تورنتو دو شهر پرطرفدار می باشد.
 • نرخ مالیات : شما با زندگی در کانادا و کار کردن در این کشور و استفاده از مزایایی زیاد آن درآمد خوبی خواهید داشت اما توجه کنید که نرخ مالیات در کانادا بالاست و مهاجران ممکن است که درصد زیادی از حقوق خود را به هردو استان فدرال و محلی بپردازند.

زندگی در کانادا و نقاط مثبت

زندگی در کانادا و نقاط مثبت آن دلایل مختلفی دارد . مهمترین نکته شاید این باشد که متوسط در آمد سالیانه در کانادا 28194 دلار پس از کسر مالیات خواهد بود که این میزان از درآمد 5000 دلار بالاتر از میانگین OECD می باشد.

از دیگر نکات مثبت در کانادا این است که از هر 10 نفر کانادایی ، 9 نفر از آنها از وضعیت مسکن خود راضی هستند و این مساله بسیار مهمی است که هر شخصی در کانادا می تواند به راحتی دارای مسکن بشود.

از لحاظ بهداشت محیطی زیست و سلامت نیز دارای ایده آل مناسبی است . نرخ امید به زندگی در این کشور تا سن 81 سالگی بالاست . هزینه های بهداشتی هم در این کشور 11.4 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. تمامی این نکات نشان دهنده این است که کانادا دارای نقاط مثبیتی برای زندگی است.

زندگی در کانادا و شهرهای مهم

زندگی در کانادا و شهرهای مهم آن از مواردی است که می تواند در انتخاب شما برای مهاجرت و اقامت در کانادا کمک نماید . کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و طولانی ترین مرز زمینی جهان با ایالات متحده آمریکا رادارد . با توجه به اینکه کانادا کشوری بزرگ است به تبع دارای شهرهای بزرگی نیز می باشد . شهرهای مهم کانادا عبارتند از :

تورنتو

تورنتو از شهرهای پرجمعیت کانادا ست و پایتخت انتاریو است و در منطقه مرکزی شرق کشور واقع شده است . تورنتو از متنوع ترین شهرهای جهان است که تقریبا نیمی از جمعیت آن افراد خارجی هستند.

مونترال

دومین شهر مهم کانادا مونترال است . این شهر در ایالت کبک قرار دارد و زبان رسمی آن، زبان فرانسه است . این شهر مرکز مهمی برای تجارت ، اقتصاد و صنعت داروسازی است.

ونکوور

 سومین شهر مهم کانادا که در رتبه سوم قرار دارد ونکوور است . این شهر در ایالت بریتیش کلمبیا قرار دارد . این شهر بیشترین تنوع زبانی را دارد و 52 درصد از مردم انگلیسی زبان هستند . این شهر میزبان بزرگترین بنادر در کانادا است . بزرگترین محل صنعتی در کانادا می باشد.

کلگری

شهر مهم دیگر کانادا کلگری است که واقع در استان آلبرتاست . از لحاظ جمعیت شناسی میانگین سنی آن 36 سال می باشد . این شهر از سال 2001 تا 2006 سریعترین رشد جمعیت را داشته است و نرخ رشد جمعیت آن نسبت به بقیه کشور 5.4 درصد بیشتر است . صنایع عمده در این شهر بخش های نفت و گاز هستند.

ادمنتون

پنجمین شهر مهم کانادا ادمونتون است که به دلیل مراکز بزرگ خرید در کانادا و همچنین آمریکای شمالی شناخته میشود. این شهر دروازه ای است برای ورود معادن نفت و الماس به شمال آلبرتا .

اتاوا-گاتینو

 اتاوا پایتخت کانادا است . این شهر در منطقه شرقی انتاریو واقع شده است . صنایع عمده و مهم آن صنایع با تکنولوژی بالا و ادارات دولتی در این منطقه واقع شده است.

ثبت شرکت در کانادا
پاسپورت کانادا
کار در کانادا

زندگی در کانادا و سطح رضایت مردم

زندگی در کانادا و سطح رضایت مردم در این کشور بسیار بالاست . رضایت کلی زندگی در حوزه و بخش های مختلف زندگی از جمله :  سطح زندگی ، سلامتی ، دستاوردهای زندگی ، ارتباطات شخصی ، زمان در دسترس برای انجام کارهایی که دوست دارید ، کیفیت مطلوب محیط ، ظاهر شخصی بسیار بالاست . سالمندان از زندگی خود حتی از جوانان نیز راضی تر هستند . رضایت زندگی زنان در این کشور نیز بالاست و زنان دارای رتبه های ارشد و مقامات عالی همانند مردان می توانند باشند . رضایت سالمندان از سطح زندگی در کشوری از مسایلی است که می توان به این نتیجه رسید که کانادا دارای سطح مطلوب و ایده آلی برای زندگی را دارد.

زندگی در کانادا و توصیه های مهم

زندگی در کانادا و توصیه های مهم آن به شما می تواند در انتخاب شما برای مهاجرت به کانادا و زندگی در کشور کانادا کمک کند . یکی از بزرگترین چالش ها در مهاجرت به کانادا ارتباط کم خانواده در این کشور است و خانواده ها از هم جدا هستند . از لحاظ مالیاتی این کشور نرخ بالایی دارد . اگر به دنبال کشوری با آب و هوای سرد نیستید به شما توصیه می کنیم این کشور را برای مهاجرت و اقامت انتخاب نکنید . بنابراین زمستان های سخت و یخبندان در این کشور جزو غالب آب و هوایی آن است . هزینه های بالای زندگی نیز از جمله مواردی است که باید به آن دقت کنید . بنابراین توصیه ما به شما این است که با توجه به تمام موارد مثبت و منفی کانادا تصمیم نهایی خود را برای زندگی در کانادا بگیرید . در ارتباط با مهاجرت به کانادا و زندگی در کشور کانادا بهتر است که با یک وکیل حقوقی در این موضوع مشاوره شوید تا با توجه به بررسی همه جوانب زندگی در کانادا تصمیم گیری نماییید. همچنین شما می توانید با تهیه ویدیوی راهنمای انتخاب گام به گام مسیر مهاجرت به بهترین روش برای مهاجرت به کانادا و زندگی در کشور کانادا برسید.

زندگی در کانادا و کلام آخر

زندگی در کانادا و نتیجه گیری درباره مهاجرت به کانادا با توجه به تمام مطالبی که در این مقاله اشاره شد ، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد . اگر به دنبال زندگی در کشوری با مناظر زیبای طبیعی و با تنوع فرهنگی هستید ، زندگی درکشور کانادا می تواندگزینه مناسبی برای مهاجرت شما باشد . با توجه به وسعت زیاد کشور کانادا و میزان کم جمعیت آن ، موقعیت های مناسبی برای تحصیل و کار و زندگی در کانادا برای شما وجود دارد . همچنین توجه به موقعیت آب و هوایی کانادا جزو فاکتورهای مهم انتخاب زندگی و مهاجرت در کانادا می باشد . تمامی این مسایل با توجه به راههای اخذ اقامت در کانادا می تواند به شما در انتخاب زندگی در کانادا باشد . قطعا بسته به اینکه هدف شما از مهاجرت به کانادا و زندگی در کانادا چیست ، تعیین کننده انتخاب درست و یا غلط شما درباره مهاجرت و زندگی درکشور کانادا خواهد بود.شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا و شرایط زندگی در کشور کانادا از مشاوره وکلا و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور استفاده نمایید . موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه در زمینه مهاجرت می تواند به شما در زمینه مهاجرت و زندگی در کشور کانادا کمک نماید و حتی می توانید با تهیه ویدیوی راهنمای انتخاب گام به گام مسیر مهاجرت بهترین روش برای مهاجرت خود و خانوده محترمتان را از طریق دیدن این ویدیو کسب کنید . با توجه به مطالبی که در این ویدیو آمده ، شما می توانید وکیل خود باشید و بهترین مسیر را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *