سرمایه گذاری در ارمنستان

سرمایه گذاری در ارمنستان دارای چه شرایطی می باشد ؟ آیا شما هم جزو افرادی هستید که قصد سرمایه گذاری در ارمنستان دارید ؟ آیا علاقمند به سرمایه گذاری در ارمنستان هستید ؟ قوانین سرمایه گذاری در ارمنستان را می دانید ؟ آیا سرمایه گذاری در ارمنستان  منجر به اقامت دائم می شود ؟ برای سرمایه گذاری درارمنستان چه مدارکی مورد نیاز است ؟ چگونه می توان برای سرمایه گذاری در ارمنستان اقدام نمود ؟ سرمایه گذاری در ارمنستان نیازمند چقدر تمکن مالی می باشد ؟ این مقاله برای شما همراهان همیشگی سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE نگارش شده و به تمامی سوالات شما در خصوص سرمایه گذاری در ارمنستان پاسخ می دهد .

قانون سرمایه گذاری در ارمنستان

قانون سرمایه گذاری در ارمنستان حقوق و امتیازهای سرمایه گذاران خارجی را مشخص می نماید . سرمایه گذاری خارجی می‌تواند به صورت سرمایه‌گذاری مشترک با یک شرکت فرعی  ولی با مالکیت کامل انجام شود . سیاست سرمایه‌گذاری خارجی ارمنستان کاملا  آزاد بوده و امکان خارج  کردن دارائی‌ بدون هیچ محدودیتی برای وی فراهم شده و حتی برخی از سرمایه‌گذاری‌ها معافیت ‌از مالیات دارند .

در ارمنستان فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی وجود دارد. بدین صورت که سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند از امکانات ارمنستان ، نظام تجاری مناسب و نیروی کار با دستمزد پایین بهره مند شود و به کسب سود و در آمد بپردازد .

قوانین گمرکی ارمنستان برای تجار

حقوق ورودی کالا در ارمنستان بر مبنای ارزش کالا به میزان صفر یا 10 درصد تعیین شده است . اساس تعیین حقوق کالای وارداتی شامل ارزش کالا، هزینه حمل و نقل ، کارمزد و هزینه‌های مربوط به ترخیص  کالا می باشد .

روابط تجاری ارمنستان  با کشورهای دیگر

ارمنستان با 21 کشور دنیا  روابط تجاری مستحکم دارد . کشورهایی که با ارمنستان داد و ستد تجاری دارند شامل : آرژانتین ، استرالیا ، آمریکا ، اوکراین،  ایتالیا ، ایران ، انگلستان ، بلاروس، پرتغال، رومانی ، چین ، سوئیس ، فرانسه ، قبرس  ، قزاقستان ، کانادا ، گرجستان ، لبنان ، ویتنام و یونان  می شوند .

این کشورها با ارمنستان موافقت‌نامه‌های سرمایه‌گذاری متقابل دارند . همچنین ارمنستان یکی از امضاکنندگان کنوانسیون چند جانبه کشورهای مستقل مشترک‌ المنافع درباره حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران است  .

برای اطلاعات بیشتر درباره کشور ارمنستان و سرمایه  گذاری در ارمنستان در ادامه با ما همراه باشید .

امتیازات سرمایه گذاری در ارمنستان :

سرمایه گذاری نیاز به اخذ مجوز  ندارد.

مالکیت 100 درصد

معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری های کلان وجود دارد

اتباع خارجی میتوانند مالک ساختمان یا آپارتمان شوند و شرکتهای خارجی ثبت شده در ارمنستان حق خرید ملک یا زمین دارند .

معافیت از حقوق گمرکی در راستای  صادرات

معافیت گمرکی برای ورود سرمایه قانونی

مالیات بر ارزش افزوده  در کالاهای صادراتی اعمال نمی شود

هیچ محدودیتی در حسابهای ارزی ندارد

هیچ محدودیتی در ارسال وجوه به خارج وجود ندارد

محدودیت در استخدام کارکنان ندارد

تضمین سرمایه گذاری

 

قوانین جمهوری ارمنستان در خصوص سرمایه گذاری های خارجی :

این قوانین مبانی حقوقی ، اقتصادی ، و سازمانی برای تحقق سرمایه گذاری های خارجی در ارمنستان را مشخص می کند و همچنین  ناظر بر مقررات حمایت از حقوق قانونی ، منافع و داراییهای سرمایه گذاران خارجی است و با فراهم کردن شرایط لازم برای جلب منابع مادی و مالی خارجی و نیز سرمایه گذاری و استفاده کارآمد از فناوری ها ، مدیریت و تجربه سازمان دهی پیشرفته  از سرمایه گذاری خارجی حمایت می نماید .

برای اطلاعات بیشتر درباره کشور ارمنستان و سرمایه  گذاری در ارمنستان به سایت زیر مراجعه نمایید :

مقررات عمومی

“سرمایه گذار خارجی” به معنای هر کشور خارجی ، شخصیت حقوقی خارجی ، شهروند  خارجی ، اشخاص فاقد ملّیت ، شهروندان جمهوری ارمنستان که به طور دائم در خارج از قلمرو ارمنستان اقامت دارند ، و نیز هر سازمان بین المللی بوده  که مطابق قوانین کشوری که درآن مستقر است می تواند  در جمهوری ارمنستان اقدام به سرمایه گذاری کند .
“سرمایه گذاری خارجی” به معنای سرمایه گذاری  هر نوع دارایی ، از جمله منابع  مالی و ارزش های معنوی می باشد ، که توسط یک سرمایه گذار خارجی در فعالیت تجاری یا هر گونه فعالیت که منجر به دستیابی به هر گونه  سود شود می باشد .

انواع سرمایه گذاری های خارجی

سرمایه گذاران خارجی می توانند در موارد زیردر ارمنستان سرمایه گذاری نمایند :

  • ارز خارجی
  • اموال منقول و غیر منقول
  • سهام ، اوراق قرضه ، و سایر اوراق بهاداری
  • پرداختن به فعالیتهای اقتصادی ، از جمله حق اکتشاف ، استخراج ، توسعه ، یا بهره برداری از منابع طبیعی.
  • خدمات کارمزدی

    روش های اجرای سرمایه گذاری های خارجی

    سرمایه گذاران خارجی حق دارند به روشهای زیر اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند .

ایجاد شرکتی که مالکیت کامل  آن  متعلق به سرمایه گذار خارجی می باشد ، و یا یک  شعبه و نمایندگی متعلق به سرمایه گذار است

سرمایه گذاری های مشترک با اشخاص دیگر در ارمنستان و یا با شهروندان ارمنستان

خرید سهام یا اوراق قرضه

 

تضمین های دولتی برای حمایت از سرمایه گذاری های خارجی در نظر گرفته می شود .
برای تشویق سرمایه گذاران ، مزایای اضافی برای سرمایه گذاران تعیین می شود  .

پرداخت غرامت به سرمایه گذاران خارجی :

اگر سرمایه گذار خارجی به دلیل عملکرد نا مناسب نهادهای دولتی متحمل خسارت مادی یا معنوی شود از طرف دولت ارمنستان غرامت دریافت می نماید .
سرمایه گذار خارجی می تواند در بانکهای ارمنستان هر نوع حساب بانکی داشته باشد .

سرمایه گذاران خارجی می توانند سود حاصل از سرمایه گذاری در ارمنستان را از کشور خارج نمایند .

از آنجا که ارمنستان کشور در حال توسعه می باشد . دولت این کشور بدنبال جذب سرمایه گذاران خارجی است . در ارمنستان کلیه مزایایی که سرمایه گذارداخلی دارد از خرید ملک گرفته تا حق استخدام نیروی کار، شامل حال سرمایه گذاران خارجی نیز می شود  . دولت ارمنستان برای سرمایه گذارانی که در زمینه صادرات فعالیت می کنند امتیازات ویژه ای در نظر می گیرد و مالیات بسیار کمی از سرمایه گذاران در یافت می نماید .

چنانچه علاقه مند به سرمایه گذاری در ارمنستان و یا دریافت هر گونه اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری هستید ما به شما پیشنهاد می دهیم از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE بهره مند شوید .به دلیل با اهمیت بودن مقوله سرمایه گذاری در ارمنستان ، پیشنهاد می شود هرگز بدون مشورت با وکلای حقوقی متخصص در این زمینه اقدام به سرمایه گذاری نفرمایید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *