سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

یکی از طرق مهاجرتی به سایر کشورهای طریق سرمایه گذاری می باشد، که شاید بنا به دلایلی و در شرایط خاص نسبت به سایر طرق ارجح باشد. لذا در این مقاله بر آن هستیم تا سرمایه گذاری در لوکزامبورگ را بررسی نمائیم. اما مسائل دیگری که در این مقاله سعی بر بررسی آنها می باشیم همانا مزایای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ و علل و عواملی که باعث می شود سرمایه گذار خارجی به سرمایه گذاری در لوکزامبورگ سوق دهد چه می باشد. اما در نهایت به منظور کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در زمینۀ سرمایه گذاری در لوکزامبورگ ، با وکلا و مشاورین ارشد موسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان شما را در مسیر صحیح سرمایه گذاری در لوکزامبورگ هدایت و راهنمائی نمایند.

لوکزامبورگ یکی از کشورهائی است که همواره در امر سرمایه گذاری پیشتاز بوده. اولین سرمایه گذاری که در این کشور صورت گرفت مربوط به سال ۱۹۵۹ می شود. و بدین لحاظ دومین کشور بعد از کشور آمریکا می باشد. علت این امر هم قوانین منظم سرمایه گذاری، چهارچوبهای قانونی محکم در این امر، حمایت از سرمایه گذار، انعطاف پذیری بازار، با این توضیح که سرمایه گذار می تواند خود و محصولات خود را با بازار منطبق سازد. در دسترس بودن طیف گسترده ای از خدمات حرفه ای، خود مشوقی بر این امر می باشد. و در حال حاضر با توجه به عواملی که به آنها اشاره نمودیم کشور لوکزامبورگ در بازار جهانی سرمایه گذاری به عنوان یکی از معتبرترین کشورها شناخته شده است و تبدیل شده به یکی از مکانهایی که سرمایه گذاران تمایل دارند در آن سرمایه گذاری نمایند. علاوه بر این کشور لوکزامبورگ همواره در خصوص سیاست های توسعۀ اقتصادی فعال بوده و در پیشبرد این عوامل گامهای مقتضی را برداشته.

در نهایت در بخش مقدمه بد نیست به این امر خطیر نیز اشاره نمائیم این است که مذاکرات مثبتی در زمینۀ سرمایه گذاری کشور لوکزامبورگ در زمینۀ ict با معاون نخست وزیر لوکزامبورگ در ایران، چندی پیش صورت گرفته است.

 

مزایا و معایب سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

سرمایه گذاری در کشورهای مختلف از مزایای متفاوتی برخوردار می باشد اما در این مقاله و به خصوص در این بخش می پردازیم به مزایای سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ.

از جمله مزایای مهم سرمایه گذاری در این کشور این است که قواعد سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی شفاف و روشن می باشد، و در حقیقت لوکزامبورگ یکی از کشورهای با اقتصاد باز در عرصۀ جهانی شناخته می شود. همچنین لوکزامبورگ یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی در جهان می باشد و دارای حداقل کنترلهای سرمایه گذاری می باشند و علاوه بر آن این کشور از جمله کشورهائی است که گردش سرمایه گذاری آزادانه می باشد. مزیت دیگر وجود شبکۀ ارتباطی گسترده می باشد و به لحاظ سیستم حمل و نقل بسیار پیشرفته می باشد به گونه ای که این کشور را به برترین کشورهای اروپائی به لحاظ اقتصادی متصل می سازد. اما از جمله مزایای کلیدی دیگری که این کشور دارا می باشد همانا قوانین حمایت در باب کار و نیروی کاری می باشد.

اما بد نیست در کنار مزایایی که به آن اشاره می نمائیم، اشاره ای هم داشته باشیم به معایت سرمایه گذاری در این کشور. از جمله عیبی که می توان به آن اشاره نمود هزینه های بالای زندگی در این کشور می باشد.

 

دلایل سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ

بر طبق مطالعات بین المللی صورت گرفته، لوکزامبورگ همواره به لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری رنک بالائی داشته و در سطح برتر قرار دارد. اما در این قسمت می خواهیم بپردازیم به عواملی که باعث جلب سرمایه گذار خارجی به این کشور شده است:

 • مزایای موقعیت جغرافیایی

لوکزامبورگ در قلب اروپا واقع شده است، و به این لحاظ به راحتی با سایر کشورهای اروپائی در ارتباط است و باز به لحاظ اینکه از سیستم حمل و نقل قوی برخوردار می باشد لذا می تواند به عنوان یکی از دلایل قانع کننده در این خصوص باشد.

 • امنیت و آزادی

آزادی و امنیت بالا در این کشور نیز از جمله مزایا و دلایل سرمایه گذاری در این کشور می باشد. و همواره امنیت و آزادی از جمله عوامل بسیار مهمی است که مدنظر متقاضیان می باشد.

 • ثبات سیاسی و اقتصادی

شرایط سیاسی و اقتصادی کشور لوکزامبورگ به گونه ای می باشد که از ثبات خوبی برخوردار می باشد و این قضیه یکی از عوامل و فاکتورهای اصلی برای سرمایه گذاری می باشد و سرمایه گذار خارجی حتماً نیاز دارد که به لحاظ سیاسی و اقتصادی امنیت فکری و ذهنی در آن کشور داشته باشد.

 

 • ارتباط آسان با مقامات دولتی

در کشورهای کوچک از جمله کشور لوکزامبورگ ساختارهای بوروکراتیک، سخت و خشک کمتر دیده می شود.

 • ساختارهای شغلی دوستانه

یکی از مشخصه های اصلی که ساختار اقتصادی و اداری کشور لوگزامبورگ برخوردار می باشد انعطاف و دوستانه بودن سیستم این کشور می باشد.

 • یک محیط رقابتی مالیاتی

سیاست های اقتصادی آزاد در کشور لوکزامبورگ به نحوی تعبیه شده است ک به لحاظ مالیاتی شرایط مساعدی را فراهم نموده است و به این لحاظ موافقت نامه های متعددی را به منظور جلوگیری از پرداخت مالیاتهای دوگانه در این زمینه منعقد نموده است. که این قضیه به ویژه زمانی که شخص شرکتی در کشور خود دارد بسیار اهمیت پیدا می کند.

 • محیط کاری پیشرفته و حرفه ای

بیش از ۱۷۰ تبعه از اتباع سایر کشورها در کشور لوکزامبورگ اقامت دارند.مسلماً  به مرور این امر بر روی فرهنگ آن کشور تاثیر گذار خواهد بود، و البته کشور لوگزامبورگ همواره بین دو فرهنگ آلمانی و لاتین شناخته شده است. و البت این تأثیرات در تمامی سطوح ساری و جاری می باشد از جمله ادب، هنر، ورزش و غیره. و دیگر اینکه اشخاص در این کشور به سه زبان مسلط می باشند.

 • زیرساختهای عالی

کشور لوکزامبورگ  به لحاظ زیر ساخت نیز از زیرساختهای بسیار عالی و قوی در سطوح مختلف از جمله حمل و نقل، ساختار شبکه ای و غیره  برخوردار می باشد.

 • کیفیت بالای زندگی

با توجه به تحقیقات و مطالعات صورت گرفته کشورلوکزامبورگ از سطح بسیار خوب و بالائی برخوردار می باشد.

 

میزان مالیات در کشور لوکزامبورگ

در این بخش می پردازیم به امری که ممکن است ذهن بسیاری از خوانندگاه عزیز را به خود معطوف دارد که همانا میزان مبلغ سرمایه گذاری در این کشور می باشد.میزان مالیات در کشور لوکزامبورگ بین ۲۲ الی ۲۹ درصد تخمین زده شده است. البته در خصوص میزان مالیات پرداختی تا حدودی میان شهرهای لوکزامبورگ تفاوت وجود دارد.

نتیجه گیری

در نهایت اینکه لوکزامبورگ کشوری امن در زمینۀ سرمایه گذاری به حساب می آید و همین امر باعث جلب سرمایه گذاری در این کشور شده است. قوانین حمایتی نیز که در خصوص حمایت از سرمایه گذار خارجی نگاشته شده اند همواره حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذار خارجی را در الویت قرار داده اند. لذا به طور کلی سرمایه گذاری در لوکزامبورگ بسیار مورد توجه سرمایه گذاران خارجی می باشد و همواره کشور لوکزامبورگ در صدر کشورهای سرمایه پذیر قرار داشته است. اما در خاتمه به شما خوانندگان گرامی پیشنهاد می نمائیم تا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینۀ سرمایه گذاری در لوکزامبورگ با مشاورین و وکلای مجرب موسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان شما را در مسیر صحیح مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در لوگزامبورگ راهنمائی و هدایت نمایند.

 

3 پاسخ
 1. قاسم اشوري گفته:

  با سلام و ارادت
  جناب اقای ملک پور
  بنده دو فرزند پسر دارم یکی ١٢ سال و یکی ١٧ سال
  شرایط مالی کاری نیبتا خوبی در تهران دارم صاحب یک شرکت خدمات کشتیرانی بین المللی هستم همسرم فوق لیسانس تا ریخ دارد و خودم لیسانس زبان انگلیسی
  به دنبال مهاجرت به اروپا ترجیحا کشور لوکزامبورگ هستم تا بتوانم در نهایت به پاسپورت ان کشور هم برسم و در مدت چند سال فرزندانم هم در ان کشور تحصیل کنند
  لطفا بنده را راهنمایی کنید
  سپاس

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای مهاجرت به لوکزامبورگ اطلاعات کافی نیاز است . میبایست تمام شرایط را بررسی نموده تا بتوانید به نتایج صحیح دست پیدا نمایید . پیشنهاد مینماییم پیش از هر اقدامی با ما مشورت داشته باشید تا میزان علایق شما و نحوه ی مهاجرت را با هم بررسی نموده و سپس تصمیم درستی را بگیرید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.