تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا چه هزینه ای دارد؟در این نوشتار قصد ما بر این شد تا شما عزیزان را بیشتر با مبحث تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور ، خصوصآ تحصیل دندانپزشکی در آمریکا  که یکی از پرطرفدارترین مباحث است ، آشنا کنیم ، روزانه درصد چشمگیری از افرادیکه با موسسۀ مشاوره ایMIE تماس میگیرند ، جویای شرایط تحصیل در رشتۀ دندانپزشکی در آمریکا میشوند، در پاسخ به آنها ما ابتدا شرایط را گفته و بعد میپردازیم به شرایطی که میتوانند بجای آن در نظر بگیرند تا در هزینه و وقت هم صرفه جویی نمایند ، و کار مشاوران موسسه مشاوره ای  MIE دقیقآ از همینجا آغاز میگردد.تحصیل دندانپزشکی در آمریکا چه روندی دارد؟آیا برای تحصیل دندانپزشکی در آمریکا باید مدرک خاصی داشت؟بدین صورت که در جلسۀ مشاوره ، تمام شرایط موجود را برایتان شرح داده و این شرایط را برای شما با شرایط دیگری که میتوانید پیش رو داشته باشید مقایسه نمایند و با علم و دلیل و منطق ، راهی که مناسب شرایط شماست را برایتان اثبات نموده  و در آخر تصمیم گیری در مورد آینده و زندگیتان را به خودتان بسپارند.

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

عزیزانی که درمورد تحصیلات فرزندشان نگران و حساس هستند و برای ساختن آیندۀ بهتر فرزندشان بدنبال برترین دانشگاههای دنیا و کشورهای مطرح دنیا با مدارک دانشگاهی با اعتبار بسیار بالا هستند ، عمومآ یا بدنبال تحصیل در رشتۀ دندانپزشکی در آمریکا و یا تحصیل دندانپزشکی در انگلستان  و یا تحصیل دندانپزشکی در کشورهایی با برترین رنک های جهانی هستند، باید بعرضشان برسانیم که دو کشور انگلستان و آمریکا قطعآ دو انتخاب برتر در میان جمع کشورهای بنام و با اعتبار بالای جهانی میباشند و بدون شک با انتخاب یکی از این دو کشور جهت تحصیل فرزندشان ، آیندۀ شغلی و موفقیت فرزندشان را تضمین کرده اند، که البته شایان ذکر است که نمیتوان هزینه های بالای تحصیل  در این دو کشور را نادیده گرفت و درصد زیادی از افراد ممکن است که نتوانند از پس این هزینه ها برای تحصیل فرزندشان برآیند که البته برای آن دسته از عزیزان نیز راههای دیگری همچون تحصیل دندانپزشکی در روسیه و تحصیل دندان پزشکی در پرتغال نیز موجود میباشد ، البته در ادامه بحث کمی هم به مقایسه هزینه های تحصیل در دندانپزشکی در انگلستان نیز با هزینه های تحصیل در رشتۀ دندانپزشکی در آمریکا خواهیم پرداخت .

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

شهریه این دوره ها در انگلستان  تقریبآ بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان در سال میباشد که این هزینه شامل تحصیل ، زندگی، تفریح و اقامت کامل متقاضی میباشد. طول این دوره دو سال است که دانشجو می بایست در نهایت امتحانی ورودی شبیه به کنکور را داده و بعد از قبولی در آن میتواند وارد دانشگاه در رشته دندانپزشکی گردد. تا اینجای کار اگر کسی از نظر مالی مشکلی نداشته باشد بالطبع مشکلی بر سر راه نخواهد داشت ، تا مدتی قبل تنها مشکل فقط در مورد ویزا بود ، که آنهم بسته به نظر آفیسر ویزا در سفارت کاملآ میتوانست نتیجه های متفاوت با چیزیکه انتظارش را داشتیم داشته باشد ، که آنهم بخاطر سیستم ویزا دهی سفارت آمریکا بود ، که تمامی تصمیم ها نهایتآ از سوی آفیسر ویزا گرفته می شد ، و البته این در مورد ویزا شدن دوره های زبان نیز به کرّات دیده شده که آفیسر به کسانیکه از دوره های زبان پذیرش اخذ کرده بودند ویزا نداده و ویزای آن عزیزان به اصطلاح rejectشده است. و بنظر ما هم این راه کمی با ریسک همراه بود تا زمان حال،  و خبر خوب آنکه موسسۀ مشاوره ایMIE میتواند در این راه دشوار کنار شما عزیزان بوده و پروسۀ کاری شما را نیز تا حدی تضمین نماید و درصورت ناموفق بودن پرونده هزینۀ قرارداد شما به حساب شما عودت داده خواهد شد . و در نهایت میتوانید شانس خود را در کشورهای دیگر نیز امتحان نمایید.

 

شایان ذکر است که با تغییرات اخیر در روابط ایران با کشورهایی همچون آمریکا ، بتدریج شرایط اخذ پذیرش و ویزای آمریکا سهل تر گشته و نسبت به زمان قبل میتوان گفت شانس متقاضی برای اخذ پذیرش و ویزای آمریکا بالاتر رفته و از طرفی چون هزینه های تحصیل دندانپزشکی آمریکا تقریبآ با هزینه های تحصیل دندانپزشکی در انگلستان نزدیک به هم میباشند متقاضیان گرامی میتوانند زین پس با خیالی آسوده برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی آمریکا نیز اقدام فرمایند.

و مطمئنآ آمریکا با دارا بودن برترین دانشگاههای دنیا ، آرزوی بسیاری از افراد بوده و هست و اینکه اعتبار مدارک صادره از دانشگاههای آمریکا را نمیتوان نادیده گرفت. این خبر میتواند خبری خوشحال کننده برای پزشکان محترم و دندانپزشکان گرامی علاقمند به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا نیز باشد که دیگر با خیال راحت میتوانند در یکی از بهترین دانشگاههای آمریکا با سطح علمی بالا و معتبر در جهان جهت تخصص دندانپزشکی ادامه تحصیل دهند و پس از آن هم در آمریکا اجازه کار خواهند داشت و میتوانند جهت اخذ اقامت دائم آمریکا نیز اقدام فرمایند.

هزینه های A level  دانشگاه های انگلستان با توجه به امکاناتی که در اختیار دانشجو قرار میدهند و سطح کیفی بسیار بالای این برنامۀ آموزشی در مقایسه با هزینه های کالج در قبل از شروع تحصیل دندانپزشکی در آمریکا مقداری پایینتر بنظر میرسد.

و به هرحال بدلیل آنکه میبایست به جز هزینه های شهریه تحصیل در دانشگاه ، هزینه های زندگی را نیز محاسبه کرد بالطبع هزینه های یاد شده در سال تقریبآ دوبرابر میگردند، میتوان گفت هزینه زندگی در انگلستان با توجه به مدت تحصیل کمتر از کشورهای دیگر ، به صرفه تر میباشد.

ما در موسسۀ مشاوره ایMIE مفتخر هستیم که به شما عزیزان و علاقمندان تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا بخصوص علاقمندان تحصیل و زندگی در نیویورک ، که از بهترین ایالت های آمریکا میباشد ، این نوید را بدهیم که اینک راه اخذ پذیرش از برترین دانشگاههای نیویورک آمریکا را برایتان گشوده ایم و شما میتوانید با خیالی آسوده وکالتتان را در این امر به ما بسپارید. همچنین در ایالت های کالیفرنیا و بوستون نیز که از بهترین ایالات آمریکا هستند و به دارا بودن بهترین دانشگاهها با برترین رنک ها معروف میباشند ، امکان اخذ پذیرش در رشتۀ دندان پزشکی موجود میباشد.

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

قطعآ تحصیل در رشته های مرتبط با علوم پزشکی وهمچنین رشتۀ  دندانپزشکی که رشتۀ پولسازی است ، اگر در کشور و دانشگاههایی با اعتبار بالای مدارک باشد برای آیندۀ شغلی فرزندان، بهتر و برای رسیدن ایشان به کار و شغل و درآمد بالا یک نوع گارانتی بشمار می آید.

ولیکن بعضی اوقات متاسفانه شاهد آن هستیم که بعضی دوستان به تحصیل دندانپزشکی در بلاروس ، تحصیل دندانپزشکی در مجارستان ، تحصیل دندانپزشکی در هند و تحصیل دندانپزشکی ارمنستان و تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین، علاقۀ وافری نشان میدهند. و آنهم به جهت آنست که در نظرشان چون شهریۀ دانشگاههای این کشورها کمی پایین تر است بهتر میتوانند از پس آن بر آیند ، ولیکن اگر از دیدگاه متخصصان اقتصادی به قضییه نگاهی داشته باشید ، در میابید که هزینه تحصیل + هزینه زندگی در آن کشور ها که بنظر ارزانتر هستند مساوی و شاید تفاوتی در حدود ۲ تا ۳ هزار دلار با کشورهای گرانتر و البته با سطح و اعتبار بسیار بالاتر  میباشند، و در زمان فارغ التحصیل شدن و جستجوی کار به مشکل برنخواهند خورد ، زیرا مدارک کشورهایی که در بالاتر ذکر شد در بسیاری از کشورهای دنیا و همچنین در ایران نیز مورد قبول و دارای ارزش نمیباشد. چنانچه بسیاری از دانشجویانی که در این کشورها مشغول تحصیل هستند اقدام به جابجایی و گرفتن پذیرش و تحصیل از ابتدا در رشتۀ خود نموده اند و در انتظار یافتن کشوری با دانشگاههای معتبر هستند که آنان را قبول کند.

این در شرایطی است که بدلیل بالا رفتن سن هم تعداد زیادی از شانس های خوب را از دست داده اند و مجبور به انتخاب کشورهای رده پایینتر از انگلستان و آمریکا گشته اند، البته در این مورد نیز میتوانند راه تحصیل در رشتۀ دندانپزشکی در روسیه و تحصیل دندانپزشکی پرتغال را انتخاب کرده، زیرا این کشورها هم در این رده از شرایط بسیار خوبی جهت تحصیل دندانپزشکی برخوردار میباشد و هزینه های تحصیل دندانپزشکی در آنها هم معقول و متعادل میباشد و همچنین شرط سن تا حدودی سهل تر میباشد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

از شرایط دیگر که دانشجو باید دارا باشد آنست که معدل دیپلم تجربی بالای ۱۷ باشد ترجیحآ و مقداری به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد تا روند تحصیل ایشان با مشکلات زیادی بر سر راه تحصیل دندانپزشکی آن هم با یک زبان خارجی، روبرو نگردد.

دانشجو پس از تحصیل در آمریکا خصوصآ در رشته های پزشکی سریعآ میتواند مشغول بکار شود و در این حین نیز میتواند جهت اخذ اقامت دائم نیز اقدام نماید.

ادامه تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

ادامه تحصیل در دندانپزشکی در آمریکا جهت عزیزانی که در ایران و یا کشورهای مورد تایید آمریکا تحصیل کرده و دکترا اخذ نموده اند بدین صورت است که ایشان میبایست حتمآ در امتحان ورودی مخصوص رشته دندانپزشکی در آمریکا شرکت نمایند،  میباشد که برای تحصیل در رشتۀ دندانپزشکی در آمریکا نیاز است.قبول شدگان میتوانند در  آمریکا طبابت   کنند و یا اینکه برای ادامه تحصیل و گرفتن تخصص در رشتۀ دندانپزشکی در آمریکا اقدام نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

دراین زمینه ، UCLAدانشگاه میباشد که موسسۀ مشاوره ایMIE میتواند برای  عزیزانی که دکترای دندانپزشکی دارند و قصد ادامه برای تخصص را دارند، اخذ پذیرش نماید،و ایشان میتوانند فورآ بعد از تحصیل و گرفتن تخصص که حدودآ چهار سال به طول می انجامد ، جهت اخذ اقامت دائم و همچنین جهت اشتغال به کار اقدام نمایند،و قطعآ مدرک دانشگاه یو سی ال ای UCLAاز معتبرترین مدارک دانشگاهی دنیا میباشد و بالطبع موقعیت های شغلی برتری نسبت به کسانیکه در کشورها و یا دانشگاههای دیگر دنیا تحصیل نموده اند خواهند داشت ، ولیکن جهت روشن شدن حقایق و آشنایی شما عزیزان با راههای دیگر پیش رویتان ، باز هم به مقایسه ای کوچک میپردازیم ، شهریۀ تحصیل جهت تخصص رشتۀ دندانپزشکی در آمریکا حدودآ سالی ۱۶۰تا ۲۶۰میلیون تومان بعلاوۀ هزینۀ زندگی  ۲۰هزار دلار در سال میباشد ، اما اگر برای تخصص رشتۀ دندانپزشکی در اتریش اقدام نمایید ، در نهایت سالی ۵-۶ میلیون تومان آنهم فقط بابت ثبت نام پرداخت خواهید کرد ، و در بسیاری از موارد به جهت آنکه تحصیل دکترا در اتریش شغل محسوب میگردد ، به بسیاری از دانشجویان دکترا به بالا فاند یا همان بورسیه تحصیلی تعلق خواهد گرفت، بدین نحو که پس  از آشنایی و توافق با اساتید ، در برنامه های آموزشی و پژوهشی مختلف شرکت داده خواهید شد و از آن زمان ببعد نیز مبلغی بعنوان حقوق دریافت خواهید کرد که تقریبآ میتواند بعلاوۀ هزینه های تحصیلتان ، هزینه های زندگی را نیز پوشش دهد. بعد از اتمام تحصیلاتتان نیز میتوانید مشغول بکار شده و بعد از گذراندن پنج سال کار و پرداخت مالیات جهت اخذ اقامت دائم نیز اقدام فرمایید.

البته ناگفته نماند که چون دکترا شغل محسوب میشود سالهای تحصیلتان به ازای همان کار و پرداخت مالیات محاسبه خواهد شد البته چون بصورت پاره وقت حق کار خواهید داشت ، هر دوسال تحصیل برابر با یکسال کار در نظر گرفته خواهد شد.

برای گرفتن تخصص نیز ابتدا باید در دوره های Clinicalاتریش که سه سال و نیم به طول می انجامد ثبت نام نموده و پس از گرفتن دکترای مجدد و البته بیشتر تطبیق مدرک دکترایتان با دکترای اتریش میتوانید جهت تخصص نیز اقدام فرمایید.

زیرا متاسفانه دکترای ایران در بسیاری از کشورها معادل فوق لیسانس محسوب میگردد و متقاضی جهت کار و یا ادامه تحصیل میبایسا ابتدا مدرک خود را معادل سازی نماید.

در مورد برخی از دندانپزشکان عزیزی که از نظر ارزشیابی مدارکشان واجد شرایط شناخته نمی شوند، این عزیزان میتوانند جهت دوره های کلینیکال در اتریش اقدام فرمایند و از مزایای ادامه تحصیل رایگان و اخذ فاند بهره مند گردند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دندانپزشکی در آمریکا میتوانید با موسسه مشاوره ای وMIE تماس بگیرید.

موسسۀ مشاوره ایMIE پیشرو در مشاورۀ امور مهاجرتی با یاری برترین وکلای فعال در زمینۀ حقوق بین الملل در بیش از ۴۰کشور دنیا میتواند شما را در رسیدن به اهدافتان دلسوزانه یاری نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *