شرایط دریافت بورسیه آلمان برای دانشجویان

شرایط دریافت بورسیه آلمان برای دانشجویان

شرایط دریافت بورسیه آلمان چیست؟ آیا شرایط دریافت بورسیه آلمان را می دانید؟پدیرش اولیه دانشگاه های آلمان از چه شرایطی برخوردار است؟آیا اطلاعاتی در مورد شرایط دریافت بورسیه آلمان دارید؟ آیا کسانی که بورسیه آلمان را اخذ کردند ماهیانه مبلغی را از دانشگاه دریافت می کنند؟آیا نمرات ممتاز و فعالیت های پژوهشی تأثیری در بورسیه آلمان دارد؟آیا تمدید بورسیه آلمان امکان دارد؟آیا درخواست بورسیه آلمان پس از ثبت نام متقاضی در دانشگاه بررسی خواهد شد یا پیش از ورود دانشجو به دانشگاه ؟ آیا دانشجویی که از بورسیه آلمان استفاده میکند متعهد به باز پرداخت آن می باشد؟آیا از شرایط پذیرش دانشگاهی دانشگاه آلمان برای دانشجویان ایرانی اطلاعاتی دارید؟شما می توانید با مطالعه مقاله شرایط دریافت بورسیه آلمان سوالات خود را از موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با بهره مندی از مشاوران عالی رتبه و مدرسین زبان آلمانی، کمک بگیرید.

 

چنانچه تمایل به تحصیلات دانشگاهی واخذ بورسیه آلمان داشته باشید، می توانید انتخابی در میان بیش از ۳۰۰ دانشگاه و مؤسسات مشابه مانند مدارس عالی فنی، مدارس عالی تخصصی و یا مدارس عالی هنر و موسیقی داشته باشید.

در این مقاله برای شما اطلاعات کاربردی مهمی را در خصوص تحصیل در آلمان و بورسیه آلمان تهیه کرده ایم.

بورسیه آلمان نوعی از کمک هزینه مالی برای دانشجویان دانشگاه‌های آلمان است که از سال ۲۰۱۱ میلاد از سوی دوت این کشور و سرمایه گذاران بخش خصوصی تأمین و به متقاضیان داده می‌شود

طبق آماری که به تازگی منتشر شده است تعداد دریافت کنندگان بورسیه آلمان (deutschla dstipendium) در سال جاری به ۱۴۰۰۰ دانشجو رسیده که در مقایسه با دوسال گذشته دو برابر افزایش داشته است.

دانشجویان متقاضی بورسیه آلمان در صورت موافقت با در خواستشان ماهانه مبلغ ۳۰۰ یورو از سوی دانشگاه دریافت خواهند کرد.

آنچه درباره دریافت بورسیه آلمان اهمیت دارد توجه به این نکته است که درخواست بورسیه پس از ثبت نام متقاضی در دانشگاه بررسی خواهد شد نه پیش از ورود دانشجو به دانشگاه.

 

مهلت ارائه درخواست

برای شروع ترم زمستانی، شما می بایست درخواست خود را تا تاریخ ۱۵ ژوئیه هر سال ارایه نمایید. چنانچه مایل به شروع تحصیلات در ترم تابستان هستید، مهلت ارائه درخواست شما ۱۵ ژانویه می باشد.

 

نمرات ممتاز و فعالیت‌های پژوهشی، یکی از شرایط دریافت بورسیه آلمان

شرایط اولیه برای دریافت این بورسیه آلمان کسب نمرات ممتاز دانشگاه، انجام فعالیت‌های پژوهشی و کسب نمرات ممتاز در مقاطع تحصیلات متوسطه است.

نکته قابل توجه دیگر در مورد بورسیه آلمان این است که این کمک هزینه برخلاف برخی ز بورسیه‌های تحصیلی که تنها شامل دانشجویان آلمانی می‌شود، به دانشجویان خارجی نیز تعلق می‌گیرد.

علاوه بر این برخی از کمک هزینه‌های تحصیلی دانشجویان را متعهد می‌کند که بخشی از میزان کمک دریافتی را پس پایان دوران تحصیل بازپرداخت کنند، این در حالی است که بورسیه آلمان جزو وام‌هایی نیست که بازپرداخت داشته باشد و دانشجویان دریافت کننده بورسیه آلمان، تعهدی نسبت به باز پرداخت آن پس از پایان دوران تحصیلاتشان نخواهند داشت.

شرایط پذیرش دانشگاهی برای دانشجویان ایرانی

برای اخذ پذیرش دانشگاهی در آلمان، دانشجویان ایرانی می بایست مدرکی دال بر قبولی در آزمون سراسری دانشگاه ها (کنکور) و یا پایان تحصیلات دانشگاه آزاد را ارائه نمایند. درخواست پذیرش می بایست به اداره امور دانشجویان خارجی هر دانشگاه عالی ارائه شود.

خواهشمند است توجه داشته باشید که مدت زمان لازم برای فراهم آوردن مقدمات ، حدود ۱ سال می باشد لذا درخواست پذیرش خود را به موقع ارائه نمایید.

پس از اخذ پذیرش، شما می توانید در مدرسه عالی مورد نظر خود ثبت نام نموده و درخواست ویزای دانشجویی نمایید.

کلیه کارنامه ها (مدرسه و دانشگاه) می بایست بدین منظور به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه و توسط قوه قضاییه، وزارت امورخارجه ایران و همچنین سفارت آلمان تایید شوند.

زبان آموزش در مدارس عالی آلمان

اصولاً زبان آموزش در مدارس عالی آلمان، زبان آلمانی بوده البته بکارگیری زبان انگلیسی نیز در حال افزایش است. به هر حال شما می بایست ثابت نمایید که دارای اطلاعات کافی زبان می باشید. برای زبان آلمانی حدود ۵۰۰ ساعت آموزش مورد نیاز است.

 

امکان تمدید بورسیه آلمان پس از دو ترم تحصیلی

در صورت توافق با درخواست دریافت بورسیه آلمان دانشجویان به مدت حداقل دو ترم تحصیلی ماعانه ۳۰۰ یورو دریافت خواهند کرد.

دانشگاه پس از پایان این دوره یکساله، از شرایط علمی و شغلی دانشجو را بررسی کرده و در صورت امکان، مدت دریافت بورسیه آلمان را تمدید خواهد کرد.

متقاضیان دریافت بورسیه آلمان باید پیش از هر چیز از طریق نهادهای مسئول در دانشگاه مطلع شوند که آیا دانشگاه محل تحصیل آن‌ها عضو شبکه اهدای بورسیه آلمان می‌باشد یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و شرایط ویژه هر دانشگاه برای اهدای بورسیه آلمان به داوطلبان بهترین را مکاتبه و مراجعه مستقیم به دانشگاه می‌باشد.

موسسه ما با بهره مندی از مشاوران عالی رتبه شما را در اخذ بورسیه آلمان یاری مینماید.

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا متقاضی دریافت بورسیه آلمان از شرایط بورس شدن برخوردار است یا خیر، بر عهده دانشگاه می‌باشد.

لازم به ذکر است که بورسیه آلمان از جمله برنامه‌های حمایتی آنته شاوان، وزیر علوم و تحقیقات پیشین آلمان محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۱ به مرحله اجرا در آمد.

وزیر پیشین آلمان در ابتدای این طرح این برنامه اعلامکرده بود که قصددارد، حدود ۸ درصد از دانشجویان دانشگاه‌های المان را زیر پوشش این برنامه قرار دهد.

حالا با گذشت چند سال از راه اندازی بورسیه آلمان، در حال حاضر بیش از ۱۳ هزارو ۹۰۰ دانشجو در سراسر آلمان از بورسیه آلمان استفاده می‌کنند و آمارها نشان می‌دهد که بورسیه المان در میان مراکز آموزش عالی آلمان، دانشجویان و سرمایه گذاران بخش خصوصی جای خود را باز کرده و بر میزان محبوبیت آن افزوده شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *