اقامت در فرایبورگ آلمان

فرایبورگ

فرایبورگ شهری در کشور آلمان است که شاید تا به امروز کمتر از آن شنیده باشید. فرایبورگ شهری دانشگاهیست که دانشجویان زیادی از سراسر جهان در آن به ادامه تحصیل مشغولند. فرایبورگ دارای جمعیتی حدود دویست هزار نفر است که به نسبت جمعیت زیادی نیست و اغلب این جمعیت را دانشجویان تشکیل می دهند. علاوه بر این فرایبورگ خواهر خوانده شهر اصفهان در ایران است که در همین راستا، یکی از نشان‌های شهر اصفهان روی سنگفرش مقابل ساختمان شهرداری، در جنوب غربی ایالت «بادن وورتمبرگ» در حاشیه‌ی جنوب غربی جنگل سیاه نقش شده است،
همچنین یکی از خیابانهای فرایبورگ به نام اصفهان نام گذاری شده است.

شهر فرايبورگ نزديك به رودخانه راين و در كنار جنگل سياه قرار دارد. اين شهر كارخانه هاي نساجي و مواد شيميايي و تجارت الوار دارد. ولي به طور عمده شهرت آن به عنوان يك مركز فرهنگي است.
داراي كليساي جامع باشكوهي از قرن ۱۲ ميلادي است كه اسقف اعظم نشين است، چند بناي تاريخي ديگر نيز دارد.
فرايبورگ با كشورهاي فرانسه و سوئيس هم مرز است. از جمله ويژگي هاي منحصر به فرد فرايبورگ اين است كه اين شهر هم جلوه‌هايي از يك شهر بزرگ جهاني را در خود دارد و هم نمادهايي از شهرهاي كوچك قديمي را ارائه مي كند.
فرايبورگ تلفيقي از زندگي مدرن و زندگي نوين است. جذابيت هاي خاص فرايبورگ باعث شده است كه هر سال ميليون ها توريست از نقاط مختلف آلمان و جهان براي بازديد از اين شهر زيبا به فرايبورگ سفر كنند.

مهاجرت به آلمان

شهر فرايبورگ يكي از معروفترين شهرهاي آلمان است كه جمعيتي بالغ بر ۲۰۰۰۰۰ را داراست. اين شهر مركز توريسم و صنعت آلمان است. دكتر ژلف بوم Dr . Rolf Bohme شهردار فرايبورگ شهر تحت اداره خويش را چنين توصيف مينمايد :
“مردم فرايبورگ در ميهمان نوازي مشهورند ، آنان آمادگي پذيرائي از مردم تمامي نقاط جهان را دارند . شايد همين امر سبب شده باشد كه اغلب توريست ها در اين شهر احساس مي نمايند كه در خانه خويش هستند و آشنا و خودماني شدن با مردم فرايبورگ بسيار آسان مي يابند . ساختمانهاي زيبا، كليساها، زندگي هاي دانشجويي، و از همه مهمتر فرهنگ غني آن بسياري را متحير ساخته است.”

اولين ساختمان مدرني كه در اين شهر ساخته شد، اداره اطلاعات جهانگردي فرايبورگ بود كه در سالهاي ۳۶-۱۹۳۵ ساخته شده است .
در مركز شهر، كليساي بزرگ واقع شده كه متجاوز از ۷۰۰ سال قدمت داشته و با ارتفاعي بالغ بر ۱۱۶ متر از سطح زمين، بلندترين ساختمان شهر مي باشد. با وجود آن كه چند برج كليساي ديگر از همان نوع در قرون وسطي ساخته شده اند، ولي از برج اين كليسا به عنوان زيباترين برج دوران مسيحيت ياد كرده مي شود .

فرایبورگ کجاست؟

کتابخانه زیبای فرایبورگ

هر شخصي كه مايل به گردش و بخصوص پياده روي باشد، مي تواند از دهها معبر مخصوص چه سطحي و چه در دامنه كوه استفاده نمايد كه معمولاً از مركز شهر فاصله ناچيزي دارند. پاركهاي متعدد، جنگل ها، دشت ها، كوه ها، باغ ها و تپه ها پاكيزگي و تهويه هوا را در تمامي اوقات سال تامين مي نمايند.
اين شهر، شهري ورزشي است، هر شخصي كه به دنبال تمرينات فيزيكي و بدني (جسماني) باشد ورزش مورد علاقه خويش را در آنجا خواهد يافت. ورزشهاي آبي روي درياچه مصنوعي فرايبورگ، مكانهاي پياده روي و در زمستان اسكي و غيره، هر شخصي مي تواند برنامه ورزشي خويش را انجام دهد.
متجاوز از ۱۳۲ باشگاه ورزشي در اين شهر فعاليت دارند كه علاوه بر ورزشهاي سنتي نظير تنيس، دوچرخه سواري و فوتبال، ورزشهاي جديد همانند فوتبال آمريكائي و غيره را نيز دارا مي باشند. دانشگاه فرايبورگ، داراي رشته علوم ورزشي و بخصوص دانشكده ورزشهاي عمومي، ۳۶ رشته از ورزش را دارا مي باشد .

در روزهاي مه گرفته پائيز، قله Schaxinsland همانند يك جزيره در داخل دريايي از ابر است. اين شهر داراي شهرت زيادي براي شرايط خوب زندگي مي باشد. جويهاي باريك آب كه در خيابانهاي اين شهر روان هستند و آب و هواي خوب و مناظر زيبا از ويژگيهاي اين شهر مي باشد. همچنين آن مركزي براي بچه ها و دوچرخه سواران مي باشد.
شهرت فرايبورگ، مركزيت آن براي برگزاري سمينارها و كنفرانس هاي متعدد و متفاوت مي باشد كه همه ساله در اين شهر برگزار مي‌شود. در مركز شهر و بخصوص قسمت قديمي آن، خريد كردن لذتي واقعي دارد. در مركز شهر دانشگاهي وجود دارد كه دانشجويان ، اساتيد و پرسنل آن همچون ديگر شهروندان، از امكانات زندگي روزمره برخوردارند.
اين يكي از شيوه هاي جذب دانشجو به اين دانشگاه است كه آن را براي تحصيل در دنيا مشهور ساخته است. اين دانشگاه در سال ۱۴۵۷ ميلادي تاسيس شده و ۱۵ دانشكده و ۵۴۳ سال قدمت دارد.

آلمان و ایران

اصفهان خواهر خوانده فرايبورگ

اصفهان و فرایبورگ

?معرفی دانشگاه فرایبورگ (Universität Freiburg))?

دانشگاه فرایبورگ ، (به آلمانی Freiburg Albert – Ludwigs-Universität ، Uni Freiburg یا Freiburg) ، یا به انگلیسی : Albert Ludwig University of Freiburg ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در شهر Freiburg im Breisgau ، در ایالت Baden-Wűrttemberg ، در آلمان واقع است.
دانشگاه در سال 1457 ، توسط سلسله Habsburg ، به عنوان دومین دانشگاه بعد از داشنگاه وینا (University of Vienna) در قلمرو Habsburg ، تاسیس شد.
⭐️امروزه ، دانشگاه فرایبورگ ، به عنوان پنجمین دانشگاه قدیمی در آلمان ، با یک سابقه طولانی در آموزش انسان شناسی ، علوم اجتماعی و علوم طبیعی می باشد.

دانشگاه از 11 دانشکده تشکیل شده است و دانشجویان را از سراسر آلمان و همچنین بی از 120 کشور خارجی جذب می کند. دانشجویان خارجی این دانشگاه ، حدود 16% از کل دانشجویان را تشکیل می دهند.

دانشگاه فرایبورگ ، یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا می باشد و همچنین در شمار موسسات برتر آموزشی و پژوهشی است. از آنجا که این دانشگاه مدت طولانی است که به خوبی شهرت دارد ، در گذشته میراث فرهنگی و علمی خود را حفظ کرده است و در آینده نیز روش های جدید را برای تامین نیازهای ان مدرن ، توسعه خواهد داد.

دانشگاه فرایبورگ محل تحصیل بسیاری از اندیشه های بزرگ سنت های غربی بوده است. تعدادی از آن ها شامل : Hannah Arendt، Rudolf Car nap، David Daube، Johann ECK، Hans-Georg Gadamer، Friedrich Hayek، Martin Heidegger، Ed Husserl ، Friedrich Meinecke، Max Weber می باشند. علاوه بر این ، این دانشگاه برنده 19 جایزه نوبل می باشد و از سال 2007 ، تاکنون ، توسط University of Excellence به عنوان دانشگاه برگزیده آلمان انتخاب شده است.

دانشکده های دانشگاه فرایبورگ

1- دانشکده بیولوژی
2- دانشکده شیمی و داروسازی
3- دانشکده پزشکی
4- دانشکده ریاضیات و فیزیک
5- زبان و ادبیات
6- دانشکده فلسفه
7- دانشکده حقوق
8- دانشکده صنعتی
9- دانشکده فقه
10- منابع طبیعی
11- دانشکده علوم اقتصاد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *