مدارک لازم برای اخذ پذیرش روسیه

مدارک لازم برای اخذ پذیرش روسیه چه مدارکی هستند؟ در این نوشته توضیحاتی در باب مدارک لازم برای اخذ پذیرش روسیه برای شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت موسسه مشاوره ای  MIE، آورده شده است. مدارک لازم برای اخذ پذیرش روسیه، مانند مدارک لازم برای اخذ پذیرش سایر کشورها در این زمینه، دارای قوانین خاص خود می باشد. جهت تحصیل در دانشگاه­های روسیه، ابتدا باید؛ مدارک لازم برای اخذ پذیرش در روسیه، در نظر گرفته شده است. پس از فراهم نمودن مدارک لازم برای اخذ پذیرش روسیه، می­توان اقدام جهت تحصیل در این کشور نمود. اگر به دنبال یافتن مدارک لازم برای اخذ پذیرش در روسیه هستید، این مقاله را مطالعه نمایید. موسسه مشاوره ای  MIE، آماده پاسخ گویی به تمام سوالات شما عزیزان، در باب مدارک لازم برای اخذ پذیرش روسیه است.

روسیه از دشت­های شرقی اروپا تا شرق آسیا، محدوده­ای تا 17075400 کیلومتر مربع را پوشش می­دهد و از این جهت؛ روسیه بزرگترین کشور جهان است. اگرچه بیش از 100 زبان میان گروه­های قومی که در داخل مرزهای روسیه زندگی می­کنند، رایج است؛ زبان رسمی روسیه، روسی می­باشد. لذا همین امر موجب تنوع گسترده فرهنگی در روسیه می­باشد. آموزش عالی کشور روسیه، بیشتر به دلیل توفق و برتری آن در زمینه­های علمی و تحقیقاتی، معتبر و شناخته شده می­باشد. گفته شده است که بیش از یک چهارم از ادبیات علمی جهان، در کشور روسیه منتشر شده است – یک زبان شگفت انگیز متحدالشکل و یکناخت، علی رغم وسعت گستردگی آن در میان مردم و سراسر کشور – همچنین، یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل متحد است.

دنشگاه­ها و موسسات آموزش عالی در روسیه، طیف گسترده­ای از برنامه­ها در تمام سطوح آموزش و پرورش را ارائه می­دهند. روسیه بیش از هر کشوری در اروپا، دارای فارغ التحصیلان بین المللی است. این امر عمدتاً به دلیل حمایت مالی دولت از هزینه­های  تحصیلات می­باشد. زبان تدریس در دانشگاه­ها غالباً روسی است. دانشجویان بین المللی بسیاری در روسیه وجود دارند که علت آن آموزش و پرورش بسیار خوب آن در تکنولوژی و علوم و هزینه­ها و شهریه­های مقرون به صرفه آن است. با افزایش تعداد دانشجویان بین­المللی، برخی مدارس برای جذب دانشجویان بیشتر از خارج، شروع به ارائه برنامه­هایی به زبان انگلیسی کرده­اند. بسیاری از این برنامه­ها را می­توان در دو قطب بین­المللی بزرگ آن یعنی مسکو و سن پترزبورگ، پیدا کرد.

مانند هر کشور دیگری، نحصیل در کشور روسیه نیازمند مدارک و لوازمی می­باشد. برای ورود به کشور روسیه نیاز به ویزای معتبر می­باشد. مناسب­ترین مویزا برای تحصیل ویزای دانشجویی می­باشد. ویزاهای روسیه بر اساس دعوت نامه از میزبان شما صادر می­شود، در این زمینه، میزبان شما؛ دانشگاه آینده شما می­باشد. برای تحصیل در هر مقطعی، باید گواهی آخرین مدرک تحصیلتان را داشته باشید. به عنوان مثال؛ برای کارشناسی، مدرک دیپلم و برای کارشناسی ارشد، مدرک لیسانس مورد نیاز است.

به طور کلی، 5 مرحله برای پذیرش در دانشگاه­های روسیه به شرح زیر است:

 • انتخاب رشته و دانشگاه
 • دریافت اطلاعات مالی
 • فراهم نمودن مدارک

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه­های روسیه، بسته به هر دانشگاه و دانشکده­ای متفاوت است با این حال در بسیاری موارد ریزنمرات قبلی و گاهی اوقات آزمون ورودی و مصاحبه مورد نیاز است. ریزنمرات باید به زبان روسی ترجمه شود. ترجمه محضری تمام مدارک، به زبان روسی مورد نیاز است. همچنین برای یادگیری زبان روسی، دانشگاه­های روسیه، اغلب قبل از شروع تحصیل، یک دوره زبان روسی ارائه می­دهند.

ورود به دانشگاه­های معتبر روسیه بسیار رقابتی است و بر اساس آزمون کنکوری است که همه ساله برگزار می­شود.

 • آزمون گزینشی
 • دریافت دعوت نامه و درخواست برای ویزای دانشجویی

برای دریافت ویزای دانشجویی روسیه مدارک ذیل لازم است؛

 • دعوتنامه

پس از پذیرش در یک موسسه آموزش عالی روسیه، دعوتنامه شما از طریق وزارت امور خارجه یا دفتر منطقه­ای آن صادر خواهد شد. اگر در جاییکه شما قصد تحصیل دارید، دفتر منطقه­ای وزارت امور خارجه وجود نداشته باشد، دعوتنامه توسط خود دانشگاه صادر می­شود. همچنین دعوتنامه باید در سربرگ رسمی دانشگاه یا موسسه­ای که پذیرفته شدید، صادر شود.

 • درخواست ویزا

درخواست ویزا باید در سفارت یا کنسولگری روسیه، انجام شود

 • ثبت نام ویزا

دانشجو باید ظرف 7 روز از ورود به روسیه، مبادرت به ثبت نام ویزا نماید که معمولاً توسط دانشگاه یا موسسه­ای که در آن ثبت نام کرده، انجام خواهد شد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای دانشجویی روسیه عبارتست از:

 • دارا بودن پاسپورت معتبر و امضاء شده با حداقل 2 صفحه خالی و مدت زمان انقضای آن حداقل 6 ماه باشد.
 • فرم تکمیل شده و امضاء شده درخواست ویزا.
 • دعوتنامه
 • گواهی مدارک تحصیلی
 • اثبات پرداخت شهریه دانشگاه یا موسسه­ای که قصد تحصیل در آن را دارید.
 • ارائه آزمایش ایدز که باید اخیراً انجام شده باشد و نباید در بیش از 3 ماه گذشته باشد.
 • نشان دادن قصد ترک حود از روسیه پس از پایان اقامت مجاز در روسیه.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، به لینک­های زیر مراجعه نمایید:

 • https://www.miemohajerat.com/ تحصیل-در-روسیه/
 • https://www.miemohajerat.com/ تحصیل-پزشکی-در-روسیه/

کشور روسیه، دارای دانشگاه­های معتبری در سطح جهان می­باشد و به دلیل هزینه های مقرون به صرفه تحصیل در آن برای علاقه مندان به تحصیل در خارج، گزینه مناسبی می­باشد. پیش از اقدام برای پذیرش در دانشگاه­های روسیه باید مدارک مورد نیار را فراهم نموده و سپس مبادرت به پذیرش نمود. وکلا و مشاورین موسسه مشاوره ای  MIE، به تمام سولات شما عزیزان در این خصوص پاسخ خواهند داد.

 

منبع:

1-http://www.educations.com/study-guides/europe/study-in-russia/

2-http://studyinrussia.ru/en/study-in-russia/step-by-step-guide-to-applying/prepare-your-document-package/

3- http://www.immigrationworld.com/russia/apply-russian-student-visa/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *