مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال چیست ؟ شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال چگونه به دست می آید؟ آیا امکان کار برای اتباع خارجی در پرتغال وجود دارد؟ آیا برای اخذ ویزای کاری پرتغال نیاز به کارفرمای پرتغالی داریم؟ راههای اخذ ویزای کاری پرتغال چیست ؟ این روزها اشخاص زیادی هستند که خواهان شغل در اتحادیه اروپا و کار در پرتغال هستند و رویای کار در اتحادیه اروپا را در سر دارند اما دقیقا نمیدانند که مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال چیست و در بین کشورهای اتحادیه اروپا ، کشور پرتغال به دلایل متعدد گزینه بسیاری از اشخاص می باشد، حال افرادی که تمایل به مهاجرت به پرتغال را دارند میتوانند با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی در زمینه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال به دست آورند . افرادی که به دنبال کار در پرتغال می باشند ممکن است با سوالات متعددی در باب مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال روبه رو شوند که ما سعی میکنیم در این مقاله با تکیه بر قوانین کاری اتحادیه اروپا و قوانین پرتغال به سوالات شما پاسخ دهیم . موسسه مشاوره ای MIE و دفاتر همکار آن با برخورداری از مشاوران بین المللی متخصص در زمینه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال آماده ارائه مشاوره تخصصی و رایگان در خصوص مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در پرتغال به شما عزیزان می باشند.

کشور پرتغال کشوری توسعه یافته که زبان اصلی آنها پرتغالی می باشد متقاضیان میتواند از راه های مختلف ویزای کار پرتغال را به دست آورند برای مثال یکی از راههای دریافت ویزای کار پرتغال این است که متقاضی دعوت نامه کاری در پرتغال از یک شرکت(فرد) که دارای صلاحیت حقوقی باشد و بتواند برای افراد دعوت نامه کاری ارسال نمایند، داشته باشد،که این پروسه امری بسیار دشوار به نظر میرسد چراکه ابتدا شغل را باید به مدت 3 ماه در پرتغال آگهی نماید و اگر از اتباع پرتغالی شخصی استخدام نگردد می بایست 3 ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی گردد ، اگر به طور کلی در این 6 ماه شخصی پیدا نشد که این شغل را اخذ نماید کارفرما این اجازه را دارد که برای افراد غیراروپایی دعوت نامه صادر نماید .

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در پرتغال

برای اخذ ویزای کاری کشور پرتغال ارائه مدارک زیر الزامی است :

 • اصل پاسپورت (گذرنامه) و کپی آن با حداقل شش ماه اعتبار و حداقل دو برگه خالی در پاسپورت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • شناسنامه
 • قرارداد کاری از طرف کارفرما به صورت واقعی یا وعده کار در پرتغال (کپی)
 • رزومه کاری
 • در صورت تاهل ارائه گواهی ازدواج
 • گواهی پزشکی
 • نامه انتساب
 • بیمه درمان با پوشش کل منطقه شینگن
 • بیمه مسافرتی
 • اجاره نامه در پرتغال(مدرک اثبات محل اقامت در پرتغال)
 • ارادئه پرینت حساب مالی ( مدارک و شواهد تمکن مالی 35تا40میلیون )

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال بین سه تا نه ماه کاری زمان خواهد برد که بعد از پنج الی شش سال میتوان پاسپورت و تابعیت پرتغالی اخذ نمود، در این حین متقاضی میبایست زبان پرتغالی را هم یاد بگیرد، این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE  می باشد.

 

قانون استخدام در پرتغال

کارمندان در پرتغال معمولا 40 ساعت در هفته (هشت ساعت در روز) اجازه کار دارند، اگر چه قانون استخدام در موارد خاص تا حدود 60 ساعت در هفته نیز (12 ساعت در روز) اجازه کار صادر می نماید .

کارمند تمام وقت سالانه 22 روز تحت عنوان مرخصی اجباری می توانند مرخصی دریافت کنند .

قرارداد کار در پرتغال شبیه به بسیاری از کشورهای اروپایی(قرارداد دائمی، بلند مدت ،پاره وقت و قرارداد کار متناوب و از رایج ترین روش های اشتغال در پرتغال می باشد.

اگر شخص کارمند یک شرکت چند ملیتی باشد یا شرکت های پرتغالی و یا شرکت های خارجی فعال در پرتغال که قرارداد تمام وقت یا نیمه وقت داشته باشند کمک های امنیت اجتماعی به طور خودکار از حقوق ماهانه با توجه به آنچه به دست آورده است کسر خواهد شد کارفرما معمولا برای مطابقت با این با پرداخت 24درصد در حالیکه کارمند 11تا 15 درصد پرداخت می کند.

 قرارداد کار در پرتغال

حداقل سن کار در پرتغال 16 سال است، از سن 18 سالگی یک فرد میتواند قرارداد کار بدون دریافت مدارک تحصیلات تکمیلی منعقد نماید.

انواع مختلفی از قرارداد کار در پرتغال وجود دارد

قرارداد با مدت ثابت

مدت زمان آن مشخص است که به طور کلی شش ماه طول میکشد اما ممکن است کوتاهتر و یا طولانی تر شود که بیشترین مدت آن سه سال می باشد.

قرارداد برای مدت زمان نامشخص

این قرارداد نمیتواند بیش از 6 ماه به طول بیانجامد، تا زمانی که لازم است به جای یک کارمندی که در حال حاضر وجود ندارد و یا برای تکمیل یک فعالیت یا پروژه و یا کار مشخص شده در یک قرارداد

قرارداد مدت زمان بسیار کوتاه

این نوع قرارداد نهایتا 60 روز است و تنها در موارد خاص مانند حوادث فصلی کشاورزی یا محل کار یا توریستی مجاز است .

قرارداد پاره وقت

ساعات کار در هفته بیش از 75 درصد از ساعات در یک کار تمام وقت است که می تواند به کاهش در ساعت روز و یا تعداد روزهای کاری در هفته منجر شود .

قرارداد متناوب

در باب مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال، توسط شرکت انجام یک فعالیت که به صورت متناوب و یا متفاوت در شدت و سختی آن است که به موجب آن کارمند برای یک دوره کار میکند و در طول آن کارمند به دنبال یک یا دو دوره استراحت است ، به طور کلی کارمند می بایست به مدت حداقل شش ماه تمام وقت با چهار ماه از اشتغال متوالی در هرسال به کار گرفته شود.

 

شرایط شخص پس از رسیدن به کار در پرتغال

پیرو مهاجرت به پرتغال، هر فردی که در پرتغال کار میکند باید با توجه باآنچه در بالا بیان شد کمک تامین اجتماعی(بیمه) و مالیات پرداخت نماید.

در بدو ورود به پرتغال تعدادی از وظایف رسمی که شخص باید در اسرع وقت آنها را انجام دهد.

 • دریافت کارت اقامت : این سند قانونی و رسمی که همه شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا باید از اداره مهاجرت پرتغالی دریافت نمایند .
 • ثبت نام تامین اجتماعی یا بیمه: آیا متقاضی به صورت تمام وقت یا پاره وقت در یک شرکت قرارداد دارد یا خود اشتغالی که باید کمک های امنیت اجتماعی پرداخت نمایند.
 • دریافت کد مالیاتی : که از شاخه محلی مدیر کل مالیات در منطقه یا محل اقامت به دست می آید.

بخش امنیت اجتماعی و مالیات برای پذیرش نگاهی به مدارک زیر می اندازد که در آن جزئیات ثبت خواهد شد :

 • پاسپورت یا کارت هویت
 • فتوکپی اظهارنامه مالیاتی مجاز به مدت سه سال از کشور
 • شماره بیمه یا شماره مشابه از کشور مبدا

حال باتوجه به شرایط کلی اگر شما متقاضی مهاجرت به پرتغال و اشتغال در پرتقال هستید و میخواهید بدانید که چه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال نیاز است و اینکه شما چه شرایطی برای اخذ ویزای کاری لازم دارید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE  و دفاتر همکار تماس گرفته و مشاوره رایگان در باب مدارک لازم برای اخذ ویزای کاردر پرتغال شوید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *