مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و بررسی شرایط ازدواج در این کشور

 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و مقدمه
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و شرایط عمومی
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و اخذ اقامت
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و ازدواج ایرانی با اتریشی
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و بررسی آثار حقوقی و شرایط آن
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و بررسی ازدواج صوری
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و روند اخذ اقامت
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و سخن پایانی
راحت ترین راه اقامت آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و مقدمه

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج، شرایط و مدارک لازم برای ازدواج  با یک شخص اتریشی و سایر نکات مرتبط دراین مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار میگیرد. آیا ازدواج در اتریش سبب اعطای اقامت و تابعیت برای فرد خارجی میگردد؟ چه مدتی پس از ازدواج و زندگی در اتریش، امکان اخذ اقامت وجود دارد؟ همانگونه که می دانید یکی از روش های مهاجرت به اتریش، ازدواج در این کشور می باشد و پس از چند سال امکان دریافت اقامت و تابعیت از طریق ازدواج وجود دارد. ما در این مقاله به موضوع مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج می پردازیم و به تمامی سوالات شما در این رابطه پاسخ می دهیم. ازدواج یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در اتریش است. البته باید این را در نظر داشت که ازدواج صوری بسیار عواقب بدی را بهمراه خواهدداشت. درادامه این مقاله به طور مفصل به مقوله ازدواج در اتریش و مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج خواهیم پرداخت. در صورتیکه سوال یا ابهامی درزمینه ازدواج واخذ اقامت و تابعیت از این طریق دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اخذ اقامت از طریق ازدواج در اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اخذ اقامت از طریق ازدواج در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و شرایط عمومی

اتریش کشوری با موقعیت جغرافیای و اقتصادی مناسب است که افراد در صدد اخذ اقامت و تابعیت اتریش هستند.جالب است بدانید که اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اتریش برای همگام میسر است و این سوالات نمونه افکاریست که در ذهن شما پدیدار می شود اگر در صدد اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش هستید می توانید مختصر اطلاعاتی را از این مقاله دریافت کنید و برای کسب اطلاعات کاملتر با مشاوران موسسه مشاوره ای  MIE تماس حاصل فرمایید. اتریش یکی از کشور های اروپای غربی است. .پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک ، از شرق با اسلوواکی و مجارستان ، از جنوب با ایتالیا و اسلووانی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم مرز است.زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است و واحد پولی آن یورو است. بسیاری از اشخاص ممکن است تحت شرایطی با یک تبعه خارجه اعم از زوج یا زوجه ازدواج کنند و شرایطی که کشور اتریش برای ازدواج مقرر کرده است ، لازم الاجرا بدانند. البته شرایط مقدماتی و تشریفاتی آن که تحت عنوان شرایط صوری نامگذاری شده است ، می تواند مطابق شرایط همان دولت اقامتگاه باشد. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

پرچم اتریش
اطلاعات عمومی اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و اخذ اقامت

طبق نظام حقوق بین الملل خصوصی ، در اغلب کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی ما بین شخصی با یکی از تبعه آن کشور ، شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت آن کشور اقدام کند و کشور اتریش هم از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین اگر شخصی با یک فرد اتریشی ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.ازدواج آنها به مدت ۱۵ دقیقه و به زبان آلمانی برگزار می شود و اگر شخص بیگانه زبان آلمانی بلد نیست این روند با حضور مترجم آلمانی انجام می پذیرد تا مورد تایید وی نیز قرار گیرد. در کشور اتریش ازدواج با یک مرد یا زن اتریشی قطعا منجر به اخذ تابعیت می شود.البته در کشور اتریش ازدواج با یک شخص اتریشی نیازمند درخواست برای اخذ تابعیت است و تا شما درخواست و پرونده را ارائه نکنید ،تابعیت به شما ارائه نمی شود.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و ازدواج ایرانی با اتریشی

ایران در موضوع ازدواج قوانینش کمی با کشورهای دیگر متفاوت است. در قوانین اتریش چه زن و چه مرد خارجی در صورت ازدواج با شخص اتریشی، پس ازگذشت مدت زمان مشخصی از ازدواج و زندگی مشترک انان، میتواند اقامت دائم و درپی ان تابعیت آن کشور رابدست اورد اما در قوانین ایران، ازدواج  مرد ایرانی با زن خارجی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت برای زن خارجی می گردداما ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی منجر به اخذ اقامت و تابعیت برای مرد خارجی نمی شود.

 

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و بررسی آثار حقوقی و شرایط آن

ازدواج با شخص اتریشی و دریافت تابعیت اتریش به واسطه ازدواج، آثار حقوقی مثبتی رابرای شخص خارجی به همراه دارد. وقتی شخص تابعیت اتریش را بدست می آورداز کلیه حقوق و مزایای شهروندی اتریش از قبیل بیمه، حقوق بازنشستگی، تحصیل رایگان، حق رای و تمامی حقوق شهروندی برخوردار خواهد شد. البنته برای دریافت تابعیت اتریش شخص باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی تسلط داشته و هیچ جرمی مرتکب نشده و با فرهنگ اتریش عجین شده باشد.

مهاجرت به کشور اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و بررسی ازدواج صوری

ازدواج صوری مقوله ای بسیار خطرناک است که به هیچ وجه توصیه نمی شود. ازدواج صوری با شخصی که نمی شناسید و فقط به صرف دریافت اقامت انجام گردد بسیار غیر عاقلانه است. چون ممکن است شخص با فردمقابل هیچگونه تفاهم فکری و فرهنگی و عقیده ای نداشته باشد و فقط بخاطر دریافت اقامت مجبور باشد حداقل 3 سال با این شخص در زیر یک سقف زندگی نماید و وی را تحمل نماید تا بتواند به هدف خود برسد. از طرفی دیگر اگر دولت اتریش متوجه صوری بودن ازدواج گردد، شخص را از کشور اتریش اخراج نموده و حتی اجازه ورود به اتحادیه اروپا و محدوده شنگن را نخواهد داشت. بنابراین اکیدا توصیه می گردد که به هیچ وجه اقدام به ازدواج صوری ننمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و روند اخذ اقامت

برای اخذ تابعیت بعد از ازدواج اگر یک سال از زمان ازدواج می گذرد، شخص می تواند اقامت خود را دریافت کند و بعد از ۴ سال از زمان ازدواج با یک فرد اتریشی می تواند تابعیت کشور اتریش را به دست بیاورد یعنی برای کسب تابعیت از طریق ازدواج با یک فرد اتریشی جمعا باید ۶ سال در اتریش اقامت داشته باشد.این در صورتی امکان پذیر است که فرد به مدت ۵ سال متداول کنار زوجه یا زوج خود در کشور اتریش اقامت داشته باشد.شرایط پذیرش او به عنوان تبعه در صورتی میسر است که شرایط زیر را دارا باشد:

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
 • به زبان آلمانی مسلط باشد.

 • درباره کشور اتریش و تاریخ اتریش بداند و این مرحله را با موفقیت بگذراند.

اگر فرد خواهان ازدواجی قانونی باشد باید در مورد موارد زیر نیز صلاحیت داشته باشد:

 • به محض ازدواج باید درخواست پاسپورت اتریش کند.

 • مدارک تولد ، زمان و تاریخ تولد خود را در اختیار مقامات ذیل صلاح بگذارد (اصل یا کپی)

 • گواهی رانندگی یا آدرس دال بر محل سکونت فعلی شخص.

 • زمان ورود به کشور اتریش و محلی که در آنجا بوده را نیز مشخص نماید.

این مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شود.همچنین مکان ازدواج آنها نیز باید مشخص شده باشد که این ازدواج به صورت قانونی بوده و توسط مقامات تایید شده است.بعد از طی این مراحل هر دوی آنها باید فرم درخواست برای پذیرش تابعیت شخص بیگانه به عنوان تبعه اتریشی را پر کرده باشند.درخواست تایید سند ازدواج آنها ۲ الی ۴ هفته طول می کشد.

برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش، شخص باید شرایطی را فراهم کند تا درخواست تبعیت او در کشور اتریش تایید شود.این شرایط عبارتند از:

 • تسلط داشتن به زبان آلمانی

 • تابعیت قبلی خود را از دست بدهید (گزینه چند تابعیتی برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش امکان پذیر نیست

 • عدم سوپیشینه کیفری

 • تعهد به ماندن در کشور اتریش به مدت ۱۰ سال

 • مشکلات قانونی در اتریش به وجود نیاورد

 • باید بتواند در جامعه با دیگر افراد اتریشی زندگی کند و مشکلی ایجاد نکند

 • اگر قبلا ازدواج کرده است مدارک آن را به مقامات تحویل دهد و اگر فرزندی از ازدواج قبلی دارد باید اطمینان دهد که حضور این فرزند ،تاثیر ناخوشایندی در ازدواج فعلی او نداشته باشد

 • نباید قاضی پرونده ایی که به درخواست شما رسیدگی می کند تحت فشار قرار دهید چون روند رسیدگی به پرونده شما باید کاملا قانونی درست و کامل انجام شود و شما باید در این زمان صبور باشید

شخص با اجرایی کردن آنچه در بالا آمد می تواند بدون مشکلی تابعیت اتریش را به دست بیاورد.

پاسپورت اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای اتریش
مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و سخن پایانی

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج، شرایط و مدارک مورد نیاز برای ازدواج دراین مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. ما در این مقاله شرایط اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج را بررسی نمودیم. همچنین به عواقب و خطرات ازدواج صوری پرداختیم. مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج راهی مناسب است اما برای اشخاصی که واقعا قصد ازدواج دارند و فقط به صرف دریافت اقامت وتابعیت نمی خواهند اقدام به ازدواج نمایند. بنابراین ما سعی نمودیم همه نکات مرتبط با مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج را بررسی نماییم. درصورت وجود سوال پس از مطالعه مقاله، می توانید در پایان همین مقاله در بخش دیدگاهها سوالات خودرا مطرح نمایید ویا با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *