مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار میگیرد.با توجه به اینکه برخی دوستان قصد مهاجرت به کشور اتریش از طریق تحصیل را دارند لازم دانستیم تا مطالبی درباره ی تحصیل در کشور اتریش،مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش،شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش و … را به عرضتان برسانیم.لذا برای کسب اهم نکات و اطلاعات در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل این مقاله را دنبال نمایید.

فایل تصویری استاد ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

فایل صوتی استاد ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش،کشوری با 8.8 میلیون نفر جمعیت شامل خدمات آموزشی و رفاهی در دانشگاه های معتبر میباشد.طبق نظر اقتصاد دانان و وکلای حقوق دان کشور اتریش دارای اقتصادی بسیار غنی و پیشرفته در قلب اروپا است و دارای سیستم آموزشی پیشرفته ای میباشد. وین پایتخت این کشور، چند سال پی در پی به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی در دنیا معرفی شده است و دامنه وسیعی از تفریحات برای هرسلیقه  در این کشور وجود دارد. همچنین از منظر هنر،اتریش مهد هنر ، فرهنگ و موسیقی است.

مدارس اتریش جهت مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش جهت تحصیل در مدارس اتریش رایگان بوده و شما بابت تحصیل در مدارس اتریش هزینه ای نمی پردازید. البته چنانچه در مدارس خصوصی تحصیل کنید،بایستی هزینه ای حدود 4000-2000 یورو بپردازید. جهت اخذ ویزای تحصیلی در سن 17 سال تمام در مقطع دبستان تا دبیرستان شخص حتما بایستی یک ضامن در اتریش داشته باشد.

مقاطع دانشگاهی جهت مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تقریبا رایگان بوده و البته نیاز به قبولی در دانشگاههای ایران و کنکور دارد.اخیراً بعضی از دانشگاه های اتریش مدرک دانشگاه آزاد را قبول ندارند؛البته لازم به ذکر است که پذیرش در رشته های حقوق، فلسفه، علوم اجتماعی و برخی از رشته های دیگر با مدرک دانشگاه آزاد به سادگی میسر است. سفارت اتریش در تهران هم به شما که دانشجو هستید و در مقطع لیسانس پذیرش گرفتید و هم به همراهان شما با نامه ی پذیرش دانشگاه ویزا ی همراه می دهد.چنانچه در این خصوص سوالی دارید می توانید از مشاورین دفاتر موسسه ی مشاوره ای MIE سوال بفرمایید. مشاورین ما متخصصین در امر پذیرش تحصیلی بوده و بهترین مشاوره را در امر مهاجرت تحصیلی به شما عزیزان خواهند داد. سفارت اتریش با اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های اتریش به شما و همراهانتان ویزا خواهد داد.

تحصیل در مقطع دکتری

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش برای تحصیل در مقطع دکتری نه تنها نیازمند قبولی کنکور میباشد بلکه در بعضی رشته ها مثل رشته های فنی الزاما باید استاد راهنما یا همان سوپروایزر داشته باشید. در برخی رشته ها مثل رشته های انسانی به شما فرصت داده می شود که به اتریش بیاید و ظرف یکسال استاد خود را پیدا کنید. نکته ی دیگر این که  تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اتریش همراه با دریافت حقوق است. مهم ترین دانشگاه های دولتی اتریش با شرایط تحصیل رایگان، دانشگاه مرکزی وین و دانشگاه تکنیک وین میباشند.

چنانچه میخواهید مطالبی در ارتباط با دانشگاه های اتریش کسب نمایید در مقالات همین سایت جست و جو نمایید و مقالات مرتبط را بیابید.همچنین میتوانید با جست و جوی عبارت مورد نظر در گوگل با کلیدواژه ی ملک پور مقالات دست اول و اورجینال وبسایت های استاد ملک پور را بیابید.

زبان رسمی کشوراتریش، آلمانی است .آشنایی و تسلط به این زبان تا پایان سطح B2/2 برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش ضروری است.  البته برای اخذ پذیرش نیازی به ارائه ی مدرک زبان آلمانی نیست .دانشگاه پس از ورود دانشجو به کشور و صدور کارت دانشجویی موقت، فرصتی 2 ساله به دانشجوی غیر رسمی جهت تکمیل دانش زبان آلمانی خود تا سطح مورد نظر دانشگاه مربوطه  را می دهد. لازم به ذکر است که درمقاطع فوق لیسانس و دکترای رشته‌های مشخصی می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد.که در این صورت ارائه ی مدرک زبان انگلیسی الزامی است.
اولویت در اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش بویژه دانشگاههای دولتی با دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاههای دولتی بوده و مدرک اخذ شده از سایر دانشگاهها (آزاد،پیام نور و..) شانس کمتری جهت اخذ پذیرش از این داشگاهها را دارند. البته همانطور که در قبل هم ذکر شد، پذیرش در رشته های حقوق، فلسفه، علوم اجتماعی و برخی از رشته های دیگر با مدرک دانشگاه آزاد به سادگی میسر است.

دریافت پذیرش جهت مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش و اخذ پذیرش نیاز به شرایطی دارد.شخص متقاضی بایستی برای ادامه تحصیل در  همان رشته ای که در دانشگاه کشور خود در آن تحصیل  نموده  و مدرک اخذ کرده یا مشغول به تحصیل است، درخواست پذیرش کند.برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های اتریش در هر رشته ای، داوطلب می بایست دانشجوی همان رشته در کشور خود بوده باشد. اخذ نامه ی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و نامه ی عدم منع ادامه تحصیل برای فارغ التحصیلان و ارائه ی گواهی صادره از دانشگاه و ریزنمرات مهر وموم شده در هر دو مورد ، جهت اخذ مجوز تحصیل در کشور اتریش الزامیست. دانشگاه های اتریش دیپلم دبیرستان را به تنهایی قبول ندارند و قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری) در رشته و مقطع مورد نظر لازمه ی درخواست پذیرش است. البته این نکته را باید اضافه کرد که دانشگاه دیپلم فنی را می پذیرد.برای پذیرش در برخی رشته ها مانند پزشکی، داروسازی، روانشناسی و اقتصاد، فرد ملزم به شرکت در امتحان ورودی که شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری است، می باشد.

زمانبندی درخواست پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش نیازمند اخذ پذیرش تا زمان مقرر میباشد و امکان این که در هر موقعی از سال اقدام نمایید وجود ندارد.فرصت درخواست پذیرش از دانشگاه های اتریش برای ترم تابستانه تا آخر ژانویه یا اول فوریه و برای ترم زمستانه تا آخر آگوست یا اول سپتامبر می باشد. یعنی تا این زمان بایستی مدارک را مرکز مربوطه در دانشگاه دریافت کرده باشد.

پس از ورود از طریق مهاجرت تحصیلی به اتریش دانشجو چه کارهایی لازم است انجام دهد؟

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش نیاز به انجام یک سری مراحلی پس از ورود به اتریش دارد.به یاد داشته باشید که پس از ورودتان و اتقرار در محلی که اجاره یا خریداری نموده اید با معرفی کردن خود به شهرداری منطقه آدرس خود را به آنها ارائه نمایید.شما باید برگه ی امضا شده ی شهرداری (Meldezettel ) را داشته باشید.پس از آن افتتاح حساب بانکی دانشجویی در یکی از شعب بانک های اتریش و  سپس ثبت نام در دانشگاه میباشد.که برای این منظور شخص متقاضی باید به همراه نامه پذیرش ، یک قطعه عکس و گذرنامه  بین ساعات ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ ظهر به دانشگاه مراجعه کند. همانطور که پیشتر هم گفته شد، دانشجویانی که مدرک زبان B2/2 یا بالاتر را نداشته باشند، به صورت غیر رسمی( Ausserordentlich ) ثبت نام می شوند و نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارند. اما در همان روز برگ ثبت نام کلاس زبان را بایستی به دانشگاه ارائه دهند.پس از ثبت نام در کلاس زبان،شخص  گواهی ثبت نام کلاس زبان, گواهی ثبت نام در دانشگاه, گواهی محل سکونت و مشخصات حساب بانکی خود را به اداره بیمه مرکزی ارائه کرده و درخواست بیمه دانشجویی می دهد. کارت بیمه چند هفته بعد از طریق پست به آدرس نوشته شده در گواهی محل سکونت فرستاده می شود.

ویزای نوع D برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش با ویزای نوع D دانشجویان محدودیت خروج از اتریش و ورود به محدوده شنگن را دارند ، وارد اتریش می شوند. لذا بایستی برای گرفتن کارت اقامت یکساله (معتبردر تمام اروپای مشترک) اقدام کنند. جهت اخذ این کارت، گواهی بیمه ثبت نام دانشگاه, ثبت نام کلاس زبان برای دانشجویان غیر رسمی , برگ مربوط به محل سکونت (Meldezettel) و برگه تایید موجودی در حساب بانکی به مبلغی که شهرداری (Magistrat) با توجه به شرایط هرشخص تعیین میکند، لازم می باشد.

امکان کار دانشجویی در مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش امکان کار ضمن تحصیل را نیز برای دانشجویا در مقاطع کارشناسی،ارشد و دکترا فراهم می آورد.بدین صورت که

  • دانشجویان مقطع فوق دیپلم و لیسانس: ۱۰ ساعت در هفته
  • دانشجویان مقطع بالاتر: ۲۰ ساعت در هفته
  • این قانون شامل دانشجویان غیررسمی هم میشود.
  • هر متقاضی کار می تواند مانند گذشته، توسط یک کارفرما به اداره کار معرفی شده و اجازه اشتغال درخواست کند. اداره کار نیز موظف است تا بدون در نظر گرفتن وضعیت بازار کار، برای هر دانشجوی متقاضی مجوز صادر کند.
  • مجوز کار می تواند برای تمام طول سال باشد.

نکته: ویزای تحصیلی اتریش ویزای PBS است؛ یعنی امتیازی است .چنانچه امتیاز شخص به سطح لازم برسد شخص ویزا را اخذ می کند و نظر آفیسر ویزا ملاک عمل نیست.

جمع بندی برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش را در این مقاله به صورت  کامل بررسی نمودیم.شما عزیزان چنانچه قصد مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل را دارید میتوانید برای اطلاع از دانشگاه های اتریش،تحصیل در اتریش،هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش و … را در مقالات همین وبسایت مطالعه نمایید.در مجموع این چنین می توان گفت که شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش ، هم به دلیل رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های اتریش و هم به خاطر بالا نبودن هزینه های زندگی در این کشور زیبا،از نقطه نظر دانشجویان مطلوب است.پس از مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش و پس از اتمام دوره ی تحصیل در اتریش،به شما یکسال فرصت داده می شود تا دنبال کار بگردید و در صورت پیدا کردن کارشرایط اقامت کاری که منجر به اقامت دائم اتریش میگردد ، فراهم می شود.موسسه مشاوره ای MIE  تمامی خدمات در باب تحصیل در اتریش را به شما هموطنان عزیز ارئه می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *