هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا:

هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا چقدر است؟این مقاله درباره در باب هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا نگاشته شده است شما با خواندن این مقاله و در صورتی که به دنبال اطلاعات جامع  در باب هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا می باشید با خواندن این مقاله این امکان را دارید پاسخ اکثر سوالات خود را بیابید لیکن در صورت هر گونه سوال و مطلبی در باب هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا شما این امکان را دارید که با مشاورین برتر  موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید و از اطلاعات و تجربه مشاورین زبده موسسه مشاوره ای MIE بهره مند گردید.  آیا در  ارتباط با هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا سوالاتی برای شما پدید آمده است و ذهن شما را به خود مشغول کرده است؟ آیا در پی کسب اطلاعات بیشتر راجع به هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا هستید؟ آیا تمایل دارید در باب هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا طلاعاتی دقیق و کامل  را کسب نمائید؟ ما در این مقاله سعی بر آن داریم اطلاعاتی جامع در ارتباط با هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا در اختیار متقاضیانی که تمایل دارند به آمریکا مهاجرت نمایند و فقط درباره هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا نگران هستند  قرار دهیم. پیشنهاد ما این است که اطلاعات کامل تر و جامع تر در خصوص هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا را از وکلا و حقوقدانان با تجربه موسسۀ مشاوره ای MIE جویا باشید تا با بهره گیری از اطلاعاتی که مشاورین ارشد و وکلای با تجربه موسسه مشاوره ای MIE  در اختیار شما قرار می دهند بتوانید با دید جامع در مسیر صحیح مهاجرت به آمریکا برنامه ریزی های دقیق انجام دهید.

امروزه اشخاص بسیاری در تلاش هستند که بتوانند از راه های مختلف وارد کشور آمریکا شوند و به این کشور مهاجرت کنند البته قابل ذکر است با توجه به حجم بالای متقاضیان و کثرت درخواست متقاضیان جهت مهاجرت به این کشور پر طرفدار راه های مختلفی برای اشخاص ممکن گشته است که هر یک از متقاضیان با احتساب شرایط خود از راه های مختلفی می توانند به کشور آمریکا مهاجرت نمایند.

در کشور آمریکا مانند دیگر کشورها هزینه های زندگی شامل تمامی امور روزمره وهزینه های زندگی مانند تحصیل، مسکن، خوراک، پوشاک و مایحتاج زندگی می شود و به عبارتی هر شخصی باید تمامی هزینه های زندگی و تحصیل را بداند و در این رابطه تحقیقات به عمل آورده باشد و سپس جهت تحصیل به کشور آمریکا اقدامات لازمه را انجام دهند.

هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا دانشگاه با دانشگاه، کالج با کالج و ایالت با ایالت و نسبت به رشته انتخابی شخص فرق می کند و به صورت تقریبی هزینه تحصیل در دانشگاه ها بین 5000 هزار دلار تا 50 هزار دلار در سال هزینه پرداختی دانشجویان اینترنشنال می باشد همچنین هزینه های زندگی و مواد غذایی به طور معمول در حدود 5000 هزار دلار تا 12 هزار دلار در سال می باشد و مقدار هزینه ای که به صورت ماهیانه می باسست پرداخت شود به صورت میانگین در حدود 700 تا 1000 دلار خواهد بود.البته همه هزینه ها به این بستگی دارد که شما دانشگاه یا کالج خصوصی تمایل دارید اقدامه تحصیل دهید یا عمومی، دانشگاه ها و institution های خصوصی حداقل در حدود 15هزار دلار تا 40 هزار دلار متغیر است و دولتی ها بین  10تا 20 هزار دلار در سال هزینه تحصیل خواهد داشت و هزینه کالج در حدود 8 هزار تا 12 هزار دلار خواهد بود. قابل ذکر است علاوه بر هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا شخص می بایست حتما هزینه لازم برای مسافرت، هزینه های شخصی، تفریحات و… را می بایست شخص حتما داشته باشد و برای مهاجرت به آمریکا این موارد را مدنظر داشته باشد. این هزینه های پرداختی ممکن است برای اشخاص دلهره آور باشد اما تعدادی از مراکز و سیستم های پشتیبانی هستند که به دانشجویان وام می دهند و امکان اخذ وام را برای دانشجویان فراهم می آورند البته قابل ذکر است این مبلغ باید برگردانده شود و این عودت مبلغ وام دریافتی با بهره می باشد ولی جای نگرانی نمی باشد زیرا بهره پرداختی برای دانشجویان بسیار کم است. امکان دارد بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان واجد شرایط اخذ بورس تحصیلی باشند و با انواع بورس هایی که به دانشجویان تعلق می گیرد هزینه های زندگی و تحصیل خود را بپوشانند که واجد شرایط شدن برای اخذ بورس تحصیلی در آمریکا موارد بسیاری مورد بررسی قرار می گیرد مانند فعالیت های مدنی، استعدادهای ورزشی ، معدل و سطح علمی بالا که اکثر بورس های تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس و در نهایت دکترا خواهد بود. نکته بسیار مهم که حائز اهمیت است و می بایست حتما دقت شود و شخص محتاطانه عمل نماید این است که آژانس هایی هستند که بورس تحصیلی جعلی را مشاوره می دهند و اغلب به اتهام اخذ هزینه های گزاف در قبال اطلاعات غلط و اشتباهی که در اختیار اشخاص قرار داده اند در آمریکا تحت تعقیب هستند. قبل از مهاجرت به آمریکا حتما در باب همه هزینه های موجود در آمریکا و علی الخصوص هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا تحقیقات کامل را به عمل آورید و سپس اقدام نمایید.

هزینه های پرداختی را به جزء برای شما شرح می دهیم:

هزینه خرید کتاب ها و وسایل تحصیلی در حدود 500 تا 1000 دلار سالیانه خواهد بود.

هزینه مسافرت در خود ایالت آمریکا در حدود 300 تا 700 دلار سالیانه خواهد بود.

هزینه اتاق و خوابگاه در سال در حدود 3هزار دلار تا 7500 دلار خواهد بود و برای تعطیلات و در مواقعی که خوابگاه به طور کل تعطیل می باشد در حدود 1000 تا 2000 هزار دلار اضافه می بایست پرداخت گردد.

و برای خورد و خوراک شخص سالانه می بایست مبلغ حداقل 2500 دلار را در نظر داشته باشد.

هزینه خرید لباس در حدود حداقل 500 دلار در سال خواهد بود مخصوصا اگر در ایالت های سردسیر شخص اقامت داشته باشد.

هزینه های شخصی در سال در حدود 2000 هزار دلار به صورت تقریبی بسته به سطح زندگی شخص هزینه خواهد داشت.

هزینه بیمه برای هر شخص در ماه 300 تا 500 دلار خواهد بود.

داروخانه 150 دلار در ماه هزینه خواهد داشت و هزینه تلفن 150 دلار خواهد بود مخصوصا اگر دانشجو اینترنشنال باشد.

 

اگر شخص همراه دارد می بایست کلیه هزینه ها را 15 درصد افزایش دهد و یا تقریبا در حدود 5 هزار دلار به ازای هر نفر همراه هزینه به همراه داشته باشد و مد نظر داشته باشد.

به طور مثال یکی از دانشگاه های خوب آمریکا هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا را برای دانشجویان بین المللی منتشر کرده است که در ذیل برای شما جدول منتشر شده را ارائه می نماییم.

 

در ارتباط با شرایط مسکن برای دانشجویان در آمریکا سه نوع Accommodation وجود دارد که در ادامه این سه مورد را برای شما شرح می دهیم:

1) محل اقامت دانشجویان در داخل دانشگاه و به اصطلاح on campus که در این نوع محل اقامت داخل محوطه دانشگاه می باشد که شخص در یک آپارتمان و یا اتاق دانشجویی زندگی می کند این نوع محل اقامت نسبت به دیگر نوع ها گران تر می باشد و به عبارتی باعث می شود که شما با داشجویان بیشتری سریعتر آشنا شوید. در سال اول تحصیل بسیار بهتر است که شخص برای آشنایی با دانشجویان و شرایط دانشگاه در داخل دانشگاه اسکان داشته باشد و وعده های غذایی گاها شامل خوابگاه نیز می شود و در دانشگاه ارائه می شود.

2) برای اینکه شخص برای زندگی و مسکن هزینه کمتری پرداخت نماید می تواند خارج از campus دانشگاه، آپارتمان به صورت مشترک درخواست کند ، همچنین شخص این امکان رو دارد به بخش بین الملل دانشگاه مراجعه کند و برای حتی آپارتمان خصوصی درخواست دهد. در این نوع خوابگاه هزینه اجاره خوابگاه در حدود 300 تا 600 دلار در ماه خواهد بود.

3) میزبانی خانواده (host family) که البته این نوع خوابگاه توسط هر دانشگاهی ارائه نمی شود و فقط بعضی از دانشگاه ها ارائه می کنند. این نوع خوابگاه بدین صورت می باشد که شما در منزل یک خانواده آمریکایی اقامات خواهید داشت و حمایت و پشتیبانی خاصی از این خانواده ها دریافت خواهید کرد.

در خصوص اشخاص و متقاضیانی که تمایل دارند به خاک کشور آمریکا وارد شوند راه های مختلفی مانند تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ویزیت اقوام، الحاق به خانواده و… وجود دارد که با توجه به موارد فوق برای مهاجرت به کشور آمریکا حتما می بایست از همه جوانب هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا سنجیده شود و بررسی شود. پیشنهاد ما این است که در جهت کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر با مشاورین برتر و وکلای زبده و با تجربه موسسۀ مشاوره ای MIE تماس حاصل نمائید تا مشاورین بتوانند با بررسی دقیق و با توجه به شرایط شما بهترین مشاوره را در اختیار شما قرار دهند و  شما را در مسیر صحیح و قانونی مهاجرت هدایت نمایند.چنانچه مطالب فوق از نظر اخذ اطلاعت کافی نبوده است این امکان را دارید به سایت هایی مانند https://miemohajerat.com و همچنین سایتی دیگر https://www.miemohajerat.com/category/immigration مراجعه نمایید و از اطلاعات موجود در سایت بهره مند گردید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *