هزینه های زندگی و تحصیل در اوکراین

هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین

هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین برای علاقمندان به تحصیل در این کشور سوال برانگیز است. پیش از اینکه از هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین مطلع شوید، باید بدانید که هزینه تحصیل در مقاطع و دانشگاه های مختلف در اوکراین نیز مانند کشورهای دیگر متفاوت است. هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین با توجه به کشورهای دیگر به خصوص کشورهای اروپایی دیگر منطقی تر و مناسب تر به نظر می رسد و علاقمندان می توانند در دانشگاه های خوب این کشور و با سطح متوسطی از رفاه زندگی کنند.(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

به طورکلی اگربخواهیم هزینه زندگی در ماه را ذکرکنیم هرفردحدود ۴۰۰-۶۰۰  دلارامریکا نیازدارد. درمورد هزینه تحصیل نمیتوان هزینه ثابتی را اعلام کرد زیرا سالانه هزینه ها توسط دانشگاه ها تغییرمی یابد. گفتنی است تحصیل به زبان روسی کم هزینه تراز همان دوره به زبان انگلیسی است. (این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

برای کسب اطلاعات دقیق تردرمورد هزینه های تحصیل بامشاورین ماتماس گرفته تا پس ازانتخاب رشته ودانشگاه مورد نظردرکشوراوکراین هزینه موردنیازبرای شما اعلام شود.

هزینه مسکن وخوابگاه درکشوراوکراین بر اساس درجه آن هاوموقعییت منطقه ای درهرشهرمتفاوت است هرچه خوابگاه به مرکزشهرویادانشگاه نزدیک ترباشد ودرجه خوابگاه بالاترباشد هزینه بیشتری نیزخواهدداشت بنابراین هزینه هابسیارمتفاوت است که این هزینه ها مابین۱۵۰-۶۰۰ دلارمتفاوت است.

(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

این کشور از سیستم حمل و نقل توسعه یافته ای برخوردار است.فرودگاه بین المللی Borispol در ۳۶ کیلومتری کیف قرار دارد .علاوه بر فرودگاهBorispol  این امکان وجود دارد که از طریق فرودگاه بین المللی واقع در اوکراین سیمفروپل ، اودسا ، دنیپر پتروسک ، دانتسک پرواز کنید.  راه آهن بین المللی اوکراین  تا کشورهای بلغارستان ، اسلواکی ، آلمان و لهستان ادامه دارد و مسیر اتوبوس های بین المللی از طریق کشورهای لهستان ، بریتانیا ، هلند ، بلژیک ، فرانسه و آلمان است. و از راه دریا با ترکیه و بلغارستان در ارتباط است.

(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

ارائه تمامی رشته های تحصیلی به دانشجویان

ارائه کلیه رشته های علوم پزشکی

ارائه دوره پیش دانشگاهی موسوم به پاتفک روسی

امکانات خوب آموزشی با کیفیت مناسب و خوابگاه خوب به دانشجویان در مدت دوران دوره پاتفک روسی

ارئه امکانات ورزشی و اینترنتی در حد مطلوب با پرداخت حق عضویت

امکان تحصیل با نازلترین شهریه و قابلیت تایید در کشورهای اروپایی

هزینه پایین زندگی نسبت به کشورهای اروپایی

کافی بودن مدرک دیپلم برای ورود دانشجویان

(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

قابلیت آموزش زبان روسی در دانشگاهها و کالجها تحت نظارت وزارت علوم اوکراین

ارائه بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی بیمه درمانی اجباری در طول مدت تحصیل ارائه مدرک دکترای حرفه ای در پایان تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی (در بعضی از کشورها مانند هند در پایان تحصیلات رشته پزشکی مدرک فوق لیسانس و دررشته دندانپزشکی مدرک لیسانس ارائه می گردد و دانشجویان باید دوره های تکمیلی در ایران بگذرانند امکان انتقال به ایران و دانشگاههای معتبر جهان با رعایت ضوابط و پس از گذراندن ۳۶ واحد در رشته های غیر پزشکی  اوکراین، بزرگترین کشور اروپا پس از روسیه می باشد.پایتخت این کشورکیفبوده و زبان رسمی مردم اکراین زبانهای روسی واکراینیاست.اوکراینی های داخلی روسیه با استفاده از فرصت حاصله از بروز جهانی اول و انقلاب روسیه اعلام استقلال کردند (ژانویه ۱۹۱۸) ولی درخارکفدولت شوروی اوکراین بر پا شد. (این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

زمانی   که امپراتوری اتریش  هنگری از هم پاشید (نوامبر ۱۹۱۸) اوکراین و گالیسیا با هم  متحد شدند این کشور تازه پا را لهستان به دنبال ادعاهای ارضی و ارتش سرخ شوروی در حمایت از سوویت خارکوف مورد تهاجم قرار دارند.

ارتش سرخ غلبه یافت و در۱۹۲۲اوکراین یکی از بنیانگذاران اتحاد جماهیر شوروی شد، ولی ناحیه لوف در دست لهستان باقی ماند.دانشگاه های این کشور از نظر علمی دارای اعتبار خاصی در اروپا و آمریکا می باشند .

در زمینه علوم پزشکی دانشگاه دولتی کیف معروف به بوگامولتس، در زمینه علوم فنی و مهندسی دانشگاه پلی تکنیک کیف یا کاپئی و دانشگاه ملی هوا فضای کیف معروف به کیگا، در زمینه مهندسی حمل و نقل دانشگاه ترانسپورت و در زمینه علوم انسانی دانشگاه تاراساشفچنکو از معروفیت و اعتبار خاصی برخوردار می باشد.(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

زبان تدریس در این کشور انگلیسی ، روسی و اوکراینی است و برای آموزش زبان روسی ۹ ماه دوره پیش دانشگاهی وجود دارد.البته تدریس به زبان انگلیسی هم امکان پذیراست هم چنین امکاناتی از قبیل خوابگاه و بیمه دانشجویی جهت رفاه دانشجویان ارائه می گردد.ارائه تمامی رشته های تحصیلی به دانشجویان ارائه کلیه رشته های علوم پزشکی ارائه دوره پیش دانشگاهی موسوم به پاتفک روسی امکانات خوب آموزشی با کیفیت مناسب و خوابگاه خوب به دانشجویان در مدت دوران دوره پاتفک روسی ارئه امکانات ورزشی و اینترنتی در حد مطلوب با پرداخت حق عضویت امکان تحصیل با نازلترین شهریه و قابلیت تایید در کشورهای اروپایی هزینه پایین زندگی نسبت به کشورهای اروپایی کافی بودن مدرک دیپلم برای ورود دانشجویان قابلیت آموزش زبان روسی در دانشگاهها و کالجها تحت نظارت وزارت علوم اوکراین ارائه بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی  بیمه درمانی اجباری در طول مدت تحصیل ارائه مدرک دکترای حرفه ای در پایان تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی (در بعضی از کشورها مانند هند در پایان تحصیلات رشته پزشکی مدرک فوق لیسانس و دررشته دندانپزشکی مدرک لیسانس ارائه می گردد و دانشجویان باید دوره های تکمیلی در ایران بگذرانند امکان انتقال به ایران و دانشگاه های معتبر جهان با رعایت ضوابط و پس از گذراندن ۳۶ واحد در رشته های غیر پزشکی اوکراین، بزرگترین کشور اروپا پس از روسیه می باشد.(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

پایتخت این کشورکیفبوده و زبان رسمی مردم اکراین زبان های روسی واکراینی است.اوکراینی های داخلی روسیه با استفاده از فرصت حاصله از بروز   جهانی اول   و انقلاب روسیه اعلام استقلال کردند (ژانویه ۱۹۱۸) ولی درخارکفدولت شوروی اوکراین بر پا شد.(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

زمانی که امپراتوری اتریش هنگری از هم پاشید (نوامبر ۱۹۱۸) اوکراین و گالیسیا با هم  متحد شدند این کشور تازه پا را لهستان به دنبال ادعاهای ارضی و ارتش سرخ شوروی   در حمایت از سوویت خارکوف مورد تهاجم قرار دارند. ارتش سرخ غلبه یافت و در۱۹۲۲اوکراین یکی از بنیانگذاران اتحاد جماهیر شوروی شد، ولی ناحیه لوف در دست لهستان  باقی ماند.دانشگاه های این کشور از نظر علمی دارای اعتبار خاصی در اروپا و آمریکا میباشند .(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

در زمینه علوم پزشکی دانشگاه دولتی کیف معروف به بوگامولتس، در زمینه علوم فنی و مهندسی دانشگاه پلی تکنیک کیف یا کاپئی و دانشگاه ملی هوا فضای کیف معروف به کیگا، در زمینه مهندسی حمل و نقل دانشگاه ترانسپورت و در زمینه علوم انسانی دانشگاه تاراساشفچنکو از معروفیت و اعتبار خاصی برخوردار می باشد .(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

زبان تدریس در این کشور انگلیسی ، روسی و اوکراینی است و برای آموزش زبان روسی ۹ ماه دوره پیش دانشگاهی وجود دارد.البته تدریس به زبان انگلیسی هم امکان پذیراست همچنین امکاناتی از قبیل خوابگاه و بیمه دانشجویی جهت رفاه دانشجویان ارائه می گردد.  هزینه هر دانشجو مشروط به زندگی در خوابگاه حداقل ماهیانه ۳۰۰ دلار می باشد.در کل هزینه زندگی دراوکراین بستگی به خود دانشجو دارد. در صورت زندگی در خانه به صورت مشترک با سایر دانشجویان حداقل ماهیانه ۴۰۰ دلار می باشد. در صورت زندگی در خانه به صورت مستقل حداقل ماهیانه ۶۰۰ دلار می باشد.(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

هزینه اجاره خوابگاه و مسکن دانشجوی هزینه خوابگاه دانشجویی ماهیانه۴۰-۱۵۰ دلار و هزینه اجاره یک سوئیتدانشجوئی ۳۰-۷۰ متر با امکانات رفاهی و مبله دانشجویی بسته به امکانات و فاصله با دانشگاه و موقعیت در شهر ماهیانه ۸۰۰-۳۰۰ دلار می باشد. شارژ ماهیانه شامل هزینه آب و برق و گاز و وسایل گرمایی و نظافت عمومی ساختمان(به جز تلفن و اینترنت) می باشد که بستگی به مساحت هر آپارتمان دارد و در تابستان ۴۰-۲۰ دلار و زمستان ۵۰-۳۰ دلار می باشد. وسایل حمل و نقل عمومی در  اوکراین  شامل مترو و ترانوا و تاکسی و اتوبوس و مینی بوس می باشد که هزینه های آن به قرار زیر است:

هزینه مترو ۲ گریو،و با ارئه کارت دانشجویی رایگان. وترانوا هر بلیط ۱٫۵ گریو،و با ارئه کارت دانشجویی رایگان.  هزینه تاکسی هر کیلومتر ۵-۴ گریو.

هزینه اتوبوس هر بلیط ۱٫۵ گریو،و با ارئه کارت دانشجویی رایگان.  هزینه مینی بوس هر بلیط بسته به نوع مسافت ۲ الی ۳٫۵ گریو، و با ارئه کارت دانشجویی رایگان.
نکته: قیمت ها به گریو(یک دلار= ۸ گریو) و بابت هر کیلو می باشد و بسته به شرایط روز قابل تغییر است.(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

گوشت = ۴۰ گریو

مرغ = ۲۸ گریو

ماهی = ۱۶ گریو

جگر مرغ = ۲۰ گریو

جگر گوسفند = ۲۴ گریو

غاز ۱ عدد = ۷۰ گریو

بوقلمون = ۳۲ گریو

تخم مرغ =یک بسته ۱۰ تایی بین ۶٫۵ تا ۱۰ گریو

برنج = بین ۵ گریو تا ۲۸ گریو بسته به کیفیت برنج

روغن مایع = بسته به برند روغن بین ۱۰ تا ۱۷ گریو

نوشابه ۱ لیتری = کوکا کولا ۹٫۵ گریو و پپسی ۱۰ گریو،نوشابه های متفرقه اوکراینی بین ۴ تا ۲۸ گریو

صابون = بسته به نوع و کیفیت صابون بین ۱٫۵ تا ۶ گریو

پودر شوینده لباس= بسته به مارک و وزن آن بین ۷ تا ۱۳ گریو

نان = نان باتوم ۳٫۵ گریو،نان سیاه اوکراینی ۳٫۸۰ گریو،نان لواش ایرانی ۶ گریو،نان های متفرقه بین ۲ تا ۸ گریو

شیر = بسته به درصد چربی و نوع بسته بندی بین ۶ تا ۱۰ گریو

ماست دوغی = در اوکراین معمولا چیزی به نام ماست به شکل ایرانی نمیتوان یافت،اما معمولا ایرانیان از اسمتانا یا همان خامه ترش به عنوان ماست استفاده می کنند،بسته به درصد چربی بین ۴ تا ۶ گریو(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

سیب زمینی = ۳ گریو

پیاز = ۱٫۵ الی ۲ گریو

ماکارونی = بسته به وزرن و مارک و نوع ماکارانی بین ۴ تا ۲۵ گریو

چای = بسنه به مارک یک بسته ۲۰ تایی چای کیسه ای بین ۶ تا ۲۰ گریو

شامپو = بسته به مارک و وزرن شامپو بین ۱۰ تا ۸۰ گریو

آب معدنی ۶ لیتری = بسته به مارک آن بین ۹٫۵ تا ۱۷ گریو

آب میوه = بسته به شرکت سازنده و مقدار سی سی بین ۳٫۵ تا ۱۳ گریو

قارچ = ۱۵ گریو

عسل = بسته به بسته بندی و نوع

میوه فصل = ۲۴-۵ گریو

دستمال کاغذی = بسته به جنس و مقدار زبری یا نرمی بین ۱٫۵ تا ۱۵ گریو

مایع ظرفشویی = بسته به مقدار حجمی و برند آن بین ۵ تا ۱۰ گریو

سیم ظرفشویی = ۳ گریو

مسواک = بسته به برند مسواک بین ۸ تا ۳۰ گریو

خمیر دندان = بسته به نوع مواد خمیر دندان بین ۱۰ تا ۶۰ گریو

(این مقاله با عنوان هزینه های زندگی و تحصیل اوکراین متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE میباشد.)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *