ویزای کار سوئد

ویزای کار سوئد و بررسی شرایط کار در این کشور

 • ویزای کار سوئد و مقدمه ای بر آن
 • ویزای کار سوئد و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار سوئد و خدمات ویژه موسسه حقوقی ملک پور در باب کار در سوئد
 • ویزای کار سوئد و انواع ویزای کاری سوئد
 • ویزای کار سوئد و مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئد

 • ویزای کار سوئد و نرخ بیکاری در سوئد
 • ویزای کار سوئد و مشاغل مورد نیاز 2019 سوئد
 • ویزای کار سوئد و میزان حقوق در سوئد
 • ویزای کار سوئد و نحوه کاریابی در سوئد
 • ویزای کار سوئد و مؤسسات کاریابی در سوئد
 • ویزای کار سوئد و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار سوئد و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سوئد
 • ویزای کار سوئد و سخن پایانی
ویزای کار سوئد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار سوئد و مقدمه ای بر آن

ویزای کار سوئد ، مشاغل مورد نیاز برای دریافت ویزای کار سوئد و مهاجرت به سوئد از طریق کار را در این مقاله ی علمی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت  کار در سوئد چیست؟ کاریابی در سوئد چگونه است؟ و … از جمله سوالاتی است که در ادامه به پاسخ آنها خواهیم پرداخت. امروزه بیشتر کشورهای اروپایی، از جمله کشور سوئد با بحران نیروی کار مواجه هستند و این کمبود نیروی کاری به علت اقتصاد پویا و رونق بالای اقتصادی این کشور است. چنین مواردی موجب شده است که هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان کار در اروپا، جذب این کشور خوب اروپایی شوند. شما مخاطبین میتوانید برای آگاهی بیشتر در خصوص ویزای کار سوئد و بررسی شرایط خود، با مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی ملکپور،MIE اتریش ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره ی رایگان کارشناسان ارشد استفاده بفرمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کار در سوئد

ویزای کار سوئد و شرایط عمومی آن

برای اخذ ویزای کار سوئد، بهتر است نسبت به این کشور شناخت بیشتری پیدا کنید. کشور سوئد در شمال منطقه ی اسکاندیناوی قرار گرفته است و با کشورهای خوبی مثل فنلاند و نروژ همسایه می باشد. جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر است و همچنین این کشور عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و سازمان تجارت جهانی می باشد. علاوه بر دارا بودن یک موقعیت عالی اقتصادی، این کشور از نظر کیفیت زندگی، بهداشت و آموزش، رفاه و و توسعه ی انسانی نیز در بالاترین سطوح در اروپا قرار دارد. افرادی که قصد کار در این کشور را دارند، ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی ( job offer ) از یک کارفرمای سوئدی دریافت کنند تا بتوانند با ارائه ی این پیشنهاد شغلی به سفارت، درخواست ویزا نمایند و در خاک این کشور حضور داشته باشند. بر اساس قوانین مهاجرتی این کشور امکان کار برای خارجیان به طور تمام وقت وجود دارد که در ادامه در خصوص چگونگی کاریابی و حتی نحوه ی دریافت اقامت از این طریق بیشتر توضیح خواهیم داد.

سوئد
اطلاعات عمومی سوئد

ویزای کار سوئد و خدمات ویژه موسسه حقوقی ملک پور در باب کار در سوئد

موسسه حقوقی ملک پور در سال 2020 یکی از بهترین خدمات خود را که کاریابی در کشور سوئد است به شما عزیزان ارائه می نماید. کار در سوئد یکی از مقاصد و آمال افرادیست که تمایل به مهاجرت کاری دارند و ما در موسسه حقوقی ملک پور به این رویا برای مهندسین کامپیوتر و آی تی جامه عمل می پوشانیم. ما شما را به صورت مستقیم به کارفرمایان بهترین شرکت های بزرگ سوئدی وصل می کنیم و برای شما شرایط مصاحبه کاری را مهیا می نماییم. کشور سوئد یکی از پیشرفته ترین و بهترین سیستم های بیمه تامین اجتماعی را دارد و همچنین حقوق پرداختی در این دسته های شغلی حدود حداقل 3هزار یورو به بالاست که با کار کردن یکی از زوج ها، هزینه های شما را به صورت کامل پوشش می دهد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق و کامل در رابطه با پیشنهاد کاری در سوئد، با مشاورین ما در موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.  در ادامه یادآور میشویم که این موقعیت فوق العاده در انحصار موسسه بزرگ حقوقی ملک پور است و ما با کارفرماهای سوئدی به صورت مستقیم در ارتباط هستیم.

مدارک مورد نیاز برای کار در زمینه آی تی در سوئد:

 • آیلتس 6.5

 • مدرک دانشگاهی حداقل لیسانس

 • سابقه کار مرتبط با رشته

ویزای کار سوئد و انواع ویزای کاری سوئد

متقاضیان که قصد دریافت ویزای کار سوئد را دارند، باید متخصص باشند، زیرا کشور سوئد در حال حاضر فقط نسبت به جذب افراد متخصص از کشورهای خارجی اقدام میکند. منظور از افراد متخصص در ویزاهای کاری، افرادی هستند که در کار خود تحصیلانت عالی و دانشگاهی دارند و سابقه ی کاری آنها مرتبط با رشته ی تحصیلیشان است. چنین افرادی میتوانند رزومه ی کاری خود را برای کارفرماهای مختلف ارسال کنند تا کارفرماها و شرکت های سوئدی با بررسی شرایط آنها بتوانند به متقاضیان ویزای کار سوئد، پیشنهاد شغلی ارائه دهند. متقاضیانی که بتوانند این پیشنهاد شغلی را دریافت نمایند باید به سفارت کشور سوئد در کشورشان مراجعه کنند و با ارائه ی نامه ی job offer یا پیشنهاد شغلی خود، درخواست ویزا نمایند. نکته ی مهمی که در خصوص پیشنهاد شغلی باید به آن اشاره کرد این است که؛ پیشنهاد شغلی ابتدا باید 3 ماه در خاک سوئد آگهی شود و اگر شهروندی از سوئد واجد شرایط نبود،3 ماه در اتحادیه اروپا و اگر بعد این زمان ها، همچنان موقعیت شغلی پا بر جا بود فرد خارجی میتواند آن را دریافت نماید. ویزای کاری دیگری وجود دارد به نام ویزای جست و جوی کار یا ویزای job seeker ؛ که در این نوع ویزا به فرد متقاضی اجازه داده میشود که 6 ماه در خاک آن کشور حضور داشته باشد و به کاریابی بپردازد. اما در حال حاضر تنها کشورهای اتریش و آلمان در اروپا به ایرانیان چنین ویزایی اهدا میکند و کشور سوئد این امکان را فراهم نساخته است.

شرایط ویزای کار سوئد
اقامت سوئد

ویزای کار سوئد و مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئد

افرادی که قصد اقدام برای ویزای کار سوئد را دارند، باید مدارک هویتی لازم جهت اخذ ویزا و برخی مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را فراهم بیاورند. لیست کامل این مدارک در سایت سفارت سوئد شرح داده شده است ولی جهت آشنایی متقاضیان عزیز برخی از  مهمترین مدارک را ذکر کرده ایم:

 • پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

 • تکمیل فرم های مربوطه که توسط سفارت ارائه میشود.

 • داشتن پیشنهاد شغلی

 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس ( حداقل نمره ی 6 جنرال) و یا مدرک زبان سوئدی

 • ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلی

 • ترجمه ی سوابق کاری ( در صورتی که بیمه داشته اید، سوابق آن ترجمه شود)

 • ترجمه ی مدرک های فنی و حرفه ای و یا دوره های تخصصی مرتبط به رشته به شرط دارا بودن

 • ارائه ی عکس پاسپورتی

 • ارائه مدارک هویتی و پاسپورت همسر به شرط متاهل بودن

دقت داشته باشید که بهتر است این مدارک هم به زبان انگلیسی و هم به زبان سوئدی ترجمه شود و مسئولیت صحت مدارک ارائه شده به طور کامل بر عهده ی متقاضی میباشد، پس باید در تهیه و ترجمه ی این مدارک حساسیت زیادی به خرج دهید.

ویزای کار سوئد و نرخ بیکاری در سوئد

میزان و درصد نرخ بیکاری در یک کشور، میتواند نمایانگر رونق و رشد اقتصادی آن کشور باشد. هر چه درصد نرخ بیکاری در کشوری پایین باشد، نشان دهنده ی آن است که کار و فعالیت اقتصادی در آن کشور به قدری بالاست که افراد متقاضی کار و متخصص به راحتی میتوانند کاریابی نمایند و به شغل مورد علاقه ی خود مشغول شوند. کشور سوئد در چندین سال گذشته از نرخ بیکاری بسیار پایینی برخوردار بوده است  به طوری که این نرخ از سال 2014 تا به امروز مدام رو به کاهش است. این نوشتار علمی توسط مشاورین ارشد موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی MIE  اتریش به تحریر آمده است و کپی از آن شرعا حرام است.در جدول زیر نمودار نرخ بیکاری کشور سوئد قابل مشاهده است. همان طور که اطلاعات این نمودار نشان میدهد، نرخ بیکاری به طور میانگین میان 6 تا 7 درصد است که این عدد، نرخ نسبتا خوبی به حساب می آید.

نرخ بیکاری در سوئد

ویزای کار سوئد و مشاغل مورد نیاز 2019 سوئد

هر سال اداره ی کار سوئد لیستی از مشاغل اعلام میدارد که در کشور در آنها کمبود نیروی کار دارد. این لیست هم شامل برخی از مشاغل حساسی میشود که برای کار در آنها باید مدارک تحصیلی عالیه و دانشگاهی داشته باشد، و هم شامل مشاغل ساده ای که نیاز به داشتن مدارک بالای دانشگاهی ندارد. اما نکته ی بسیار مهم آن است که داشتن دانش زبان سوئدی و یا انگلیسی بسیار حائز اهمیت است، زیرا فردی که زبان نداند نمیتواند در کشور مشغول به کار و فعالیت شود و با مخاطبین خود ارتباط برقرار نماید. در لیست زیر میتوانید برخی از این مشاغل را مشاهده بفرمایید:

مشاغل مورد نیاز سوئد

ویزای کار سوئد و میزان حقوق در سوئد

افرادی که از طریق ویزاهای کاری مهاجرت میکنند، معمولا به دنبال تجریه ی یک موقعیت شغلی جدیدی هستند که آنها را از نظر مالی به طور کامل ساپورت نماید. در نتیجه دانستن میانگین درآمدی در هر کشور برای مهاجرین کاری بسیار مهم خواهد بود. از جمله موارد مهم در این خصوص آن است که افراد در اروپا باید ماهیانه با توجه به حقوق دریافتی مالیات آن را هم پرداخت نمایند و باید توجه داشته باشند که مالیات پرداختی آنها متناسب با حقوق دریافتی باشد تا انگیزه ی کار کردن در آنها حفظ شود. در جدول میانگین دریافتی ماهیانه برخی از مشاغل قابل مشاهده می باشد:

میزان حقوق در سوئد

ویزای کار سوئد و نحوه کاریابی در سوئد

ویزای کار سوئد

همانطور که گفته شد برای گرفتن ویزای کار سوئد، یک کارفرما و یا شرکت سوئدی باید به نیروی کاری شما اعلام نیاز کند، و با اعلام این موضوع به اداره ی کار کشور سوئد و با هماهنگی اداره مهاجرت، بتواند شما را استخدام نماید. مهمترین موضوع در این خصوص نحوه ی برقراری ارتباط و اعلام نیاز به کار توسط متقاضیان و کارفرماها می باشد. برای این کار افراد میتوانند با تهیه ی یک رزومه ی کاری کامل که در آن تمام توانایی های شغلی خود را مشخص کرده اند، به شرکت های مربوط ایمیل بزنند و درخواست خود را اعلام دارند. روش دیگر میتواند این باشد که در سایت های بین المللی و رسمی کاریابی ثبت نام کنند که با تشکیل پروفایل بتوانند در لیست کاریابی قرار بگیرند تا آن سایت آنها را به کارفرماها معرفی کند. همچنین افراد میتوانند با شرکت در دوره های خاص و سمینارهای علمی و بین المللی که در کشور سوئد برگزار میشود، شانس خود را برای کاریابی بالا ببرند.

ویزای کار سوئد و مؤسسات کاریابی در سوئد

در کشور سوئد برخی سایت های کاریابی وجود دارد که ارتباط بین کارفرما و متقاضی کار را فراهم می آورد. روش ارتباط با این سایت ها معمولا بدین صورت است که شما ابتدا باید در این سایت ها ثبت نام نمایید که اصولا رایگان است. سپس مطابق فرم و ساختار مد نظر سایت یک رزومه ی کاری درست می کنید و شماره تلفن و ایمیل خود را به همراه رزومه، در پروفایل خود ضمیمه میکنید. با این کار هم شما از موقعیت های شغلی که مرتبط با سابقه و تخصصتان است مطلع میشوید و هم کارفرماها میتوانند با مراجعه به پروفایل شما، شرایطتان را بررسی نمایند تا در صورت نیاز به شما پیشنهاد شغلی ارائه نمایند. در زیر برخی از این سایت ها معرفی شده است:

موسسات کاریابی سوئد

ویزای کار سوئد و بررسی ویزای همراه

ویزای کار سوئد

موضوع وضعیت ویزای همراه برای افرادی که قصد دریافت ویزاهای کاری را دارند و دارای خانواده هستند بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از کشورها از جمله کشور سوئد به افراد متاهلی که ویزای کاری دریافت میکنند، اجازه میدهد که همسر و فرزند زیر 21 سال خود را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. اگر مدت ویزای کاری فرد اصلی بیشتر از 6 ماه باشد، همسر او نیز اجازه ی کار تمام وقت دارد و همچنین در صورتی که یکی از والدین اقامت بلند مدت دریافت کند، فرزند آنها نیز میتواند از تحصیلات رایگان این کشور که به زبان سوئدی ارائه میشود، استفاده نماید.

ویزای کار سوئد و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سوئد

ویزای کار سوئد

افرادی که برای ویزای کار سوئد اقدام میکنند و میتوانند پیشنهاد شغلی دریافت نمایند، موفق به اخذ ویزای 2 ساله ی کاری میشوند و در صورت حفظ موقعیت کاری، این ویزا به مدت 2 سال دیگر نیز قابل تمدید است و پس از 4 سال تمدید و پرداخت تمام مالیات ها و موارد مربوط به تمدید اقامت، میتوانند درخواست دریافت اقامت دائم نمایند. همچنین متقاضیانی که موفق به کسب اقامت دائم شوند، میتوانند با اثبات انطباق پذیری خود با کشور سوئد، پس 1 تا 2 سال پس از اقامت دائم خود، درخواست پاسپورت کنند.  این مقاله توسط کارشناسان مجرب و حرفه ای موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی MIE اتریش تهیه شده است و کپی از آن غیر قانونی و حرام است.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای کار سوئد و سخن پایانی

ویزای کار سوئد و شرایط کار در این کشور به طور کامل در این نوشتار علمی مورد تحلیل قرار گرفت. دانستیم که افراد متقاضی ویزای کار سوئد باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایان این کشور داشته باشند تا بتوانند ویزای کاری دریافت نمایند. مدت ویزای کار سوئد 2 ساله می باشد که قابل تمدید است و افراد میتوانند پس از 4 سال تمدید ویزای کاری خود، به اقامت دائم کشور سوئد برسند. نرخ بیکاری پایین این کشور موجب گردیده است که شرایط کاری خوبی در این کشور بوجود بیاید و همواره این کشور به نیروی کاری ماهر محتاج باشد. شما عزیزان میتوانید جهت بررسی شرایط خود برای ویزای کار سوئد، با مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی حقوق بین الملل MIE اتریش ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره ی تلفنی و رایگان کارشناسان حاذق این موسسه بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *