پناهندگی در دانمارک

پناهندگی در دانمارک و بررسی خطرات پناهندگی

 • پناهندگی در دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • پناهندگی در دانمارک و شرایط عمومی
 • پناهندگی در دانمارک و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)
 • پناهندگی در دانمارک و خطرات آن
 • پناهندگی در دانمارک و مراحل آن
 • پناهندگی در دانمارک و کیس های پناهندگی در دانمارک
 • پناهندگی در دانمارک و روش های جایگزین
  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق تولد
  • مهاجرت از طریق ازدواج

   

 • پناهندگی در دانمارک و سخن پایانی

   

پناهندگی در دانمارک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پناهندگی در دانمارک و مقدمه ای بر آن

پناهندگی در دانمارک٬ دریافت اقامت و تابعیت از طریق پناهندگی و روش های جایگزین پناهندگی٬ در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی  قرار می گیرد. شاید بعضی از افراد سوالاتی از این قبیل داشته باشند که پناهندگی در دانمارک چه خطراتی را شامل می شود؟ روش های بهتر جهت جایگزینی این روش چیست؟ آیا پناهندگی در دانمارک موجب اخذ اقامت می گردد؟ امید است در این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار موسسه MIE اتریش نگارش گردیده است٬ سوالات و ابهامات شما در رابطه با پناهندگی در دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت از طریق پناهندگی و خطرات و زیان های آن در دانمارک برطرف شود. در اینجا لازم به یادآوریست که موسسه حقوقی ملک پور، هیچ فعالیتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله جهت آگاهی شما نسبت به خطرات پناهندگی می باشد. همانگونه که می دانید دانمارک یکی از کشورهای مهاجرپذیر می باشد که همه ساله عده زیادی از افراد از روش های مختلف همچون تحصیلی٬ کاری٬ سرمایه گذاری و روش های دیگر اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. در صورت هرگونه سوال می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت کنید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پناهندگی

پناهندگی در دانمارک و شرایط عمومی

دانمارک در شمال اروپا واقع است و جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی می باشد. پایتخت آن کپنهاک است و زبان رسمی این کشور٬ دانمارکی می باشد که البته زبان های محلی آن آلمانی و گرینلندی نیز می باشد.واحد پول این کشور٬ کرون دانمارک است. دانمارک به علت اختلاف طبقاتی بسیار کم٬ جزو مهاجرپذیرترین کشورها به شمار می رود و ملت این کشور نسبت به سایر ملت ها راضی ترینند و این نشان دهنده وضعیت مناسب اقتصاد و فرهنگ در این کشور است. دانمارک از نظر درامد سرانه٬ رتبه هفتم را در سرتاسر جهان داراست. این عوامل موجب شده اقشار مختلف ملت در رابطه با مهاجرت به دانمارک تفکر کنند و از راه های مختلف تحصیلی٬ کاری٬ سرمایه گذاری٬ ازدواج و تولد٬ جهت مهاجرت به این کشور اقدام کنند. پناهندگی در دانمارک نیز یکی از روش های غیرقانونی مهاجرت به دانمارک می باشد که به هیچ عنوان توصیه نمی شود و راه های جایگزین نامبرده بسیار ساده تر و بی خطر تر می باشد.

اطلاعات عمومی دانمارک

پناهنده کسی است که به دلایل مذهبی همچون تغییر دین یا دلایل سیاسی مختلف٬ یا اختلافات قومی و نژادی و یا عضویت در فرقه و گروه خاصی  بیم آن دارد که در کشور خود مورد آزار و شکنجه قرار گیرد از این رو اینگونه افراد به کشورهای دیگر رجوع می آورند و دانمارک از آنجایی که کمترین نرخ فساد را نیز دارا می باشد٬ گزینه خوبی جهت مهاجرت برای افراد می باشد. توصیه می شود٬ عزیزانی که قصد پناهندگی در دانمارک را دارند با یک مشاوره متخصص در این باره صحبت نمایند تا بتوانند راه قانونی مطابق با شرایط خود را انتخاب نمایند.

پناهندگی در دانمارک و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)

کنوانسیون پناهندگی در کشور دانمارک اعلام می کند که پناهنده ای که توسط کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است و تحت تعقیب قرار دارد و جان آن فرد درخطر است و به این کشور پناه آورده است٬ می تواند در آن جا درخواست پناهندگی دهد و درصورت موردتایید قرار گرفتن دلایل فرد٬ او به عنوان پناهنده پذیرفته می شود و می تواند در دانمارک به زندگی بپردازد. این قانون بین تعداد زیادی از کشورها وجود دارد و قرارداد آن تصویب گشته است که دولت دانمارک نیز قرارداد آن را امضا نموده است. همچنین قانونی بنام قانون دوبلین در کشورهای اروپایی همینطور کشور دانمارک وجود دارد که عنوان می کند اگر فردی قصد پناهندگی داشته باشد٬ به اولین کشوری که وارد شود٬ باید درخواست پناهندگی خود را ثبت کند و نمی تواند در چندین کشور سفر کند و درخواست پناهندگی را در آنها داشته باشد. خیلی از افرادی که تمایل دارند از طریق دانمارک به سوئد و دیگر کشورها پناهنده شوند باید این را

پناهندگی در دانمارک

بدانند که چنین امکانی وجود ندارد و فرد با وارد شدن به دانمارک می بایست پناهندگی در دانمارک را درخواست دهد. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی انجام نمی دهد و پیشنهاد می کند راه های قانونی و جایگزین را جهت مهاجرت به دانمارک انتخاب نمایید.  برای اینکه اطلاعات بیشتری در رابطه با پناهندگی در دانمارک و راههای مهاجرت به دانمارک بدست آورید، پیشنهاد می کنیم ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه و مشاهده کنید.

ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پناهندگی در دانمارک و خطرات آن

پناهندگی در دانمارک

خطرات زیادی افراد پناهجو را تهدید می کند٬ چرا که این افراد از راه قانونی نمی توانند اقدام به پناهندگی کنند و میبایست از راه غیرقانونی اقدام به پناهندگی کنند و توسط افرادی سودجو که فقط منافعشان را درنظر می گیرند اقدام به این کار می کنند و اعتماد به این افراد موجب می شود که جان و مال و ناموس خود را در خطر بزرگی بیاندازند. افرادی که با پناهندگی در دانمارک سعی در بهبود زندگی خود دارند٬ از نظر اقتصادی نیز با مشکل مواجه می شوند. پناهندگان از نظر اجتماعی بسیار آسیب پذیرترند و افسرده می شوند و حتی ممکن است اقدام به خود کشی نیز بکنند و همچنین ممکن است در این راه به زندان بیفتند و توسط پلیس دستگیر شود و از نظر جانی نیز خطرات زیادی را متحمل شود و در این راه مورد تجاوز نیز قرار بگیرند. لذا توصیه می شود تمام کسانی که قصد دارند از این راه مهاجرت کنند مال و جان خود را در خطر نیندازند و از طریق قانونی و راه های جایگزین اقدام نمایند. این مقاله توسط مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور گرداوری گشته است و هرگونه کپی برداری از آن خلاف شرع می باشد. پیشنهاد می شود جهت مهاجرت یکی از مسیرهای قانونی را انتخاب نموده و از پناهندگی در دانمارک منصرف شوید.

ویزای دانمارک

پناهندگی در دانمارک و مراحل آن

ابتدا به تعریف پناهندگی می پردازیم. اگر شخص در کشور خود امنیت جانی نداشته باشد و بیم آن می رود که مورد شکنجه و آزار قرار گیرد٬ به کشورهای دیگر پناه می آورد و درخواست پناهندگی می دهند و اگر درخواست او از جانب کشور موردنظر٬ مورد تایید قرار گیرد٬ او را پناهنده می نامند. پناهندگی در دانمارک به این صورت است که اگر شخص به عنوان پناهجو درخواست پناهندگی اش تایید گردد پس از سه سال زندگی و اقامت در دانمارک به خانواده اش ممکن است اجازه دهند جهت اقامت به کشور موردنظر درخواست دهد. شرایط قبول شدن درخواست پناهندگی شخص در دانمارک به این صورت می باشد که فرد اگر به کشور خودش برگردد به اعدام یا مجازات هایی مانند شکنجه و رفتار غیر انسانی و تحقیر آمیز٬ دچار شود و همینطور اگر تغییر دین و مذهب و دلایل سیاسی در کشور خود موجب آزار و اذیت شما شود در این صورت کشور دانمارک پذیرای پناهنده می باشد. افراد به دو صورت می توانند جهت پناهندگی در دانمارک اقدام کنند.یکی اینکه شخصا به ایستگاه پلیس دانمارک بروند و درخواست پناهندگی دهند. دوم اینکه شخص می تواند در مرکز پذیرش sandholm در دانمارک درخواست کتبی پناهندگی دهند. پس از ثبت نام پلیس دولت دانمارک از شما اثر انگشت و عکس دریافت می کند و تا زمانی که درخواست شما بررسی شود یک مسکن در مرکز پناهندگی به شما داده می شود. هزینه خوراک و پوشاک و مسکن را دولت به عهده می گیرد و افرادی که در سن مدرسه هستند می توانند به صورت رایگان از مدرسه استفاده نمایند و همچنین برزگسالان نیز در دوره هایی که مرکز پناهندگی برگزار می کند٬ می بایست حضور پیدا کنند و مهارت خود را تقویت نمایند.هزینه های زندگی در دانمارک را می توانید در مقاله زیر مطالعه نمایید که البته با پناهندگی در دانمارک دولت هزینه هایی را برای رفع احتیاجات هر فرد درنظر می گیرد.

پناهندگی در دانمارک
پاسپورت دانمارک
تحصیل در دانمارک

پناهندگی در دانمارک و کیس های پناهندگی در دانمارک

پناهندگی می تواند در اثر تغییر مذهب و دین٬ مسائل سیاسی٬ مسائل اجتماعی٬ نژاد٬ جنگ و موارد دیگر صورت بگیرد و افراد جهت حفظ جان خود به کشورهای دیگر پناهنده می شوند. طبق اماری که از کشورهای مختلف جمع آوری گشته است در سال ۲۰۱۵ این نرخ به ۸۵ درصد رسیده است و در سال ۲۰۱۶ این نرخ ۷۲ درصد و سال ۲۰۱۸ ٬ ۵۸ درصد بوده است. طبق گزارش کنوانسیون پناهندگی در دانمارک در سال ۲۰۱۷ بیشترین تعداد پناهنده حدود ۳۵۰۰ تن ثبت درخواست نموده اند و در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۶۰۰ تن به پناهندگی در دانمارک اقدام کرده اند. درصد تصمیمات مثبت در کشورهایی که بیشترین درخواست را دارند، تا سال 2018  عبارت است از: اریتره 27٪، سوریه 36٪، ایران 69٪، ترکیه 70٪، تایلند 86٪. به طور کلی، تعداد پناهجویانی که در اروپا وارد می شوند، در سال های اخیر کاهش یافته است که نتیجه ی توافق اتحادیه اروپا و ترکیه و افزایش کنترل مرزهای خارجی اتحادیه اروپا می باشد. 41٪ از پناهجویان در سال 2016 کودکان زیر 18 سال داشتند. درصد کودکان زیر سن قانونی از پاییز 2015 افزایش یافته بودکه مجددا رو به کاهش رفته است. در سال 2019 تنها 5 درصد از پناهجویان مستعد بیسوادی بودند. در نمودار زیر نرخ اجازه اقامت به پناهندگان را در سال های اخیر نمایش می دهد.

پناهندگی در دانمارک

نمودار زیر نیز تعداد پناهندگان در دانمارک را در سال های اخیر نشان می دهد که همانطور که قابل مشاهده است در سال های اخیر به نسبت کم شده است.

پناهندگی در دانمارک

پناهندگی در دانمارک و روش های جایگزین

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد٬ پناهندگی در دانمارک یکی از روش های غیرقانونی و سخت مهاجرت است که موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کند.

 • مهاجرت از طریق تحصیل

  یکی از روش های جایگزین پناهندگی، مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل می باشد که تحصیل در مقطع های لیسانس و فوق لیسانس بسیار پرتقاضا است و سالیانه حدود ۱۲ هزار یورو هزینه می شود و اینکه می بایست هزینه ی زندگی یک سال را نیز در حساب داشته باشید. نکته مثبت این است که دانمارک ویزای همراه دارد و زبان انگلیسی می بایست مدرک آیلتس ۶ به بالا داشته باشند و این کشور در زمینه تحصیل روی مدرک زبان حساس می باشد.

 • مهاجرت از طریق کار

   روش دیگر مهاجرت به دانمارک از طریق کار می باشد که افراد می توانند با پیدا کردن کار در این کشور و در واقع گرفتن job offer اقامت کاری دریافت نمایند که البته این کار در ابتدا به مدت سه ماه در دانمارک و سه ماه نیز در اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورتی که فردی که مقیم و تابع این کشور باشد یافت نشود٬ می توانید جهت گرفتن ویزای کاری در دانمارک اقدام نمایید و پس از چند سال کار و پرداخت مالیات در این کشور اقامت خود را اخذ نمایید. این روش نیز روش خوبی جهت جایگزین پناهندگی در دانمارک می باشد چرا که دانمارک از لحاظ اقتصادی در وضعیت خوبی به سر می برد و حقوق بسیار خوبی برای کارمندان خود درنظر دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه روش های جایگزین مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت این کشور می توانید مقاله ی زیر را مشاهده نمایید.

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری یکی از روش های خوب و قانونی جهت مهاجرت به دانمارک محسوب می شود. پیشنهاد می شود٬ کسانی که توانایی مالی خوبی دارند از این روش جهت مهاجرت استفاده نمایند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی و خرید ملک در دانمارک امکانپذیر می باشد که هرکدام شرایط خاص خود را دارد

 • مهاجرت از طریق تولد

  کشورهای مختلف به دو صورت با تولد فرزند برخورد می کنند و تابعیت می دهند. تابعیت یا بر اساس خاک می باشد که فرزند در صورتی که در خاک آن کشور به دنیا بیاید تابعیت کشور موردنظر به او اعطا می گردد. یا اینکه تابعیت بر اساس خون می باشد که تابعیت پدر و مادر به فرزند داده می شود. دانمارک در حال حاضر تابعیت بر اساس خون را میپذیرد و با تولد فرزند تابعیت پدر و مادر به او اعطا می گردد.

 • مهاجرت از طریق ازدواج

  ازدواج یکی از مواردی است که موجب اخذ اقامت و تابعیت در برخی کشورها می گردد. در دانمارک فرد با ازدواج٬ اقامت دو ساله و پس از آن چهار ساله می گیرد و تابعیت پس از چند سال که فرد به زبان دانمارکی مسلط گردید و با رسم و رسوم ملت دانمارک آشنا گشت٬ به او تابعیت اعطا می گردد.

پناهندگی در دانمارک و سخن پایانی

پناهندگی در دانمارک ،خطرات و زیان های پناهندگی در دانمارک٬ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه به شما توصیه می کند روش های قانونی نظیر مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل٬ کار٬ سرمایه گذاری و دیگر روش ها را جایگزین پناهندگی در دانمارک نمایید٬ چرا که خیلی از افراد به علت نداشتن آگاهی٬ پناهندگی در کشور دانمارک را جهت مهاجرت انتخاب نموده و مشکلات زیادی را متحمل می شوند که توصیه می شود پس از مشورت با وکیل معتبر از روش های جایگزین نام برده استفاده نمایند. امید است در این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است به تمامی سوالات و ابهامات شما دوستان عزیز پاسخ داده شده باشد. در صورت هرگونه سوال می توانید با موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار MIE اتریش تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت نمایید و یا در قسمت نظرات٬ سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *