کارآفرینی در ارمنستان

کارآفرینی در ارمنستان چگونه است ؟ آیا از شرایط کارآفرینی در ارمنستان آگاهی دارید ؟  آیا علاقمند به کارآفرینی در ارمنستان هستید ؟ شرایط کارآفرینی در ارمنستان را میدانید ؟ برای کارآفرینی در ارمنستان چه مدارکی مورد نیاز است ؟ کارآفرینی در ارمنستان چقدر هزینه دارد ؟ برای کارآفرینی در ارمنستان چه مدرک تحصیلی مورد نیاز است ؟ آیا با کارآفرینی در ارمنستان می توان به اقامت این کشور رسید ؟ این مقاله برای شما همراهان هیشگی سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE نگارش شده و در باب کارآفرینی در ارمنستان اطلاعات مفیدی به شما می دهد.

چالش اصلی که امروز دولت ارمنستان با آن مواجه می باشد نیاز به تغییر زیرساخت های اقتصادی است . بازار اقتصادی که در دراز مدت، انعطاف پذیر و به دوراز شوک های خارجی باشد. برای این کار، برای پیدا کردن منابع جدید و رشد اقتصادی بلند مدت نیاز به سرمایه گذار و کارآفرین خارجی دارد که آن را قادر به تبدیل شدن به یک کشور مترقی و توسعه یافته کند . در این زمینه در کنار حضور کارافرین و سرمایه دار خارجی نقش بخش خصوصی پویا و پر جنب و  جوش بسیار تاثیر گذار می باشد.

در فعالیت های کارآفرینی خاص، که تولید کسب و کار جدید و پرورش رقابت و رشد اقتصادی می نماید نقش دولت در کنار بخش خصوص تاثیر گذار است .  ترویج کارآفرینی در ارمنستان با استفاده از عوامل موثر بر رشد اقتصادی بالا و فعالیت های کارآفرینی علاقمندان را به سمت این کشور زیبا  می کشاند .

در حالی که  سطح بالاتری از فعالیت های کارآفرینی در ارمنستان در مقایسه با سایر کشورها در منطقه وجود دارد،  هنوز محدودیتهایی برای  رشد فعالیت های کارآفرینی و نوآورانه باقی می ماند.  بر اساس این  یافته، سیاست های دولت به سمت  راهی  برای بهبود محیط کسب و کار، فراهم آوردن امکان دسترسی به منابع مالی، مهارت های در حال توسعه، افزایش دسترسی به بازار، انگیزه تحقیق و توسعه در سطح بنگاه و بالا بردن سطح آگاهی کارآفرینان می رود  و تلاشها برای جذب بیشتر سرمایه گذار و کارآفرین خارجی و ایجاد شغل از طریق کارآفرینی بیشتر از قبل می باشد. و دولت همواره به دنبال این است که بتواند برای دست اندرکاران توسعه و کسانی که در بخش خصوصی فعالیت می کنند محیط امن اقتصادی را  فراهم آورد .

در این  راستا  کشور ارمنستان برای علاقمندان به کارآفرینی دوره هایی را برگذار می کند . مرکز کوزوو یکی از مراکزی است که به کارآفرینان در ارمنستان کمک می نماید.

 مرکز کسب و کارو پشتیبانی کوزوو (BSCK) :

این مرکز برای بار دوم جایزه بهترین طراح کسب و کار سازمان یافته را دریافت کرده است .  BSCK  چهار هفته فشرده در زمینه کارآفرینی، بازاریابی و روابط عمومی، امور مالی کسب و کار و طرح کسب و کار برگذار می نماید و یه شرکت کنندگان در اتمام دوره سرتیفیکت می دهد .

BSCK  به علاقمندان ایجاد کسب و کار در مورد چگونگی برقراری میکرو، شرکت های کوچک و متوسط از طریق کمک فنی و مالی آموزش می دهد بیشتر این  دوره های آموزشی , عملی است.

هدف نهایی این شرکت این می باشد که برای ایجاد و کمک به  شرکتهای کوچک و متوسط به جوانان کمک کند تا مهارت های لازم  برای خود اشتغالی و ایجاد مشاغل جدید را پیدا کنند .

تا به امروز،این کمپانی  به بیش از 5000 نفر از جوانان برای کارافرینی کمک کرده  و بیش از 200 پشتیبان برای حمایت از انها دارد .

ArmTech   ، دانشگاه آمریکایی در ارمنستان است که  ابتکارات در فن آوری و کارآفرینی را آموزش می دهد .

سن خوزه، CA- یک دانشگاه آمریکایی دیگر در ارمنستان (AUA) است  که آموزش نسل جدیدی از کارآفرینان در ارمنستان را آموزش می دهد . ارمنستان از کارآفرینان، رهبران فن آوری، و محققان در سطح جهانی دعوت می نماید که مورد آخرین ابتکارات این دانشگاه برای ترویج توسعه یک اقتصاد مبتنی بر دانش در ارمنستان تحقیق و بررسی کنند ودر کنفرانسهای این موسسه شرکت کنند .

کنفرانس ArmTech  سالیانه  میزبان  وزارت عمران و مهندسی محیط زیست در دانشگاه استنفورد است .  و مدیران بیش از 120 شرکت فن آوری، کارآفرینان، پژوهشگران دانشگاهی، سرمایه گذاران، و مقامات ارشد دولت ارمنستان را گرد هم آورده  و به بحث و بررسی توسعه بخش فن آوری ارمنستان مشغول است.

دکتر  Boghosian برنامه  فعلی و جدید AUA می باشد که در یک پنل با تمرکز بر توسعه در دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و آزمایشگاه مشخص شده است.  با آوردن تمرکز به آموزش عالی در ارمنستان، معرفی اساتید برجسته در رشته اقتصاد و کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر، با تاکید بر تاثیر بالقوه از این دو برنامه در توسعه کسب و کار، فن آوری و کارآفرینی در کنار هم رونق اقتصادی را در ارمنستان به ارمغان می آورد .

در عین حال کار این موسسات پرورش رهبران کسب و کار و حرفه ای اقتصادی آماده برای کمک به رشد اقتصادی پایدار در ارمنستان و تقویت موقعیت ارمنستان در اقتصاد جهانی و منطقه ای است.”

AUA مراحل اولیه برنامه ریزی یک مرکز کارآفرینی بین رشتهای lojg کسب و کار جدید می باشد، Boghosian   طراحی  مدل یکپارچه سازی آموزش و کارآفرینی در ارمنستان است .

این موسسه عالی در حال آماده سازی یک برنامه برای راه اندازی نوآورانه با برنامه ها ی آموزشی جدید برای کارافرینان می باشد. این برنامه های جدید برای آموزش کارآفرینان علاقمند به راه اندازی کسب و کار در ارمنستان و تخصص در مهارت ها و آماده سازی شغلی می باشد.

موسسات کارآفرینی در ارمنستان با تشکیل جلسات و سمینارها کارآفرینان مختلف را با یکدیگر آشنا می کند و از انها برای همکاری با یکدیگر دعوت می نماید.

ArmTech  است توسط دولت ارمنستان راه اندازی شده است و با همکاری USAIDسازمان  تامین بودجه توسعه سرمایه گذاری و سازمان رقابت در بازار (EDMC) و شرکت رشد بنیاد (EIF)، ViaSphere ، آژانس توسعه ارمنستان  (ADA)، Synopsys ، اسازمان اتاق بازرگانی آمریکا، و GROUPEMENT Interprofessionnel Armenien بین المللی (G2IA)  به فعالیت مشغول است.

چنانچه علاقمند به کارآفرینی و سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری هستید قبل از هر گونه پرداخت و ضررهای یورویی و دلاری با کارشناسان مجرب و وکلای موسسه مهاجرتی MIE تماس  گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان این موسسه در مورد سرمایه گذاری و کار آفرینی بهره مند شوید . موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در اقصی نقاط جهان بهترین برنامه های کارآفرینی و سرمایه گذاری امن و بدون خطر را به شما معرفی می نماید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *