کار در اتریش

 • کار در اتریش و مقدمه ای بر آن
 • کار در اتریش و شرایط عمومی
 • کار در اتریش و نرخ بیکاری در اتریش
 • کار در اتریش و ویزای کاری اتریش
 • کار در اتریش با پیشنهاد شغلی(job offer )
 • کار در اتریش با ویزای جست و جوی کار
 • کار در اتریش و سیستم امتیاز بندی برای نیروی کار ماهر در سال 2019
 • کار در اتریش و سیستم امتیاز بندی برای نیروی کار ماهر در رشته های مورد نیاز در سال 2019
 • کار در اتریش و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار
 • کار در اتریش و مشاغل مورد نیاز آن در سال 2019
 • کار در اتریش و میزان حقوق در آن
 • کار در اتریش و نحوه کاریابی در آن
 • کار در اتریش و کلام آخر

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کار در اتریش و مقدمه ای بر آن

کار در اتریش ، مهاجرت کاری به اتریش و شرایط اخذ ویزای کار اتریش  و نرخ بیکاری در اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد . کار در اتریش دارای چه شرایطی است و چگونه می توان اقدام به اخذ ویزای کاری اتریش و اقامت اتریش نمود؟ در این مقاله هر آنچه پیرامون کار در کشور اتریش و مهاجرت و مسائل مرتبط با آن جهت اقدام به اخذ ویزای کار یا ویزای جستجوی کار در اتریش نیاز است ، خدمت شما ارائه می گردد . کشور اتریش به دلیل اقتصاد پیشرفته ، صنعت قوی ، همچنین امنیت و رفاه اجتماعی بالا و حقوق خوب مورد علاقه بسیاری از افراد جویای کار می باشد . کشور اتریش، در برخی رشته ها نیاز به نیروی کار دارد و اولویت آن جذب افراد تحصیل کرده و ماهر است.

شما سروران عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر و جامعتر در زمینه کاردر اتریش می توانید محصول بی نظیر موسسه حقوقی ملکپور(MIE اتریش) ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و به طور کامل با انواع روشهای مهاجرت به کشورهای مختلف آشنا شده و مقایسه نمایید و بهترین راه برای مهاجرت را انتخاب کنید . با مشاهده این ویدیو دیگر نیاز به وکیل نخواهید داشت و خودتان می توانید کارهای مهاجرت خود را انجام دهید.

فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با اخذ ویزای کار اتریش بخش دوم

فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با اخذ ویزای کار اتریش بخش اول

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با اخذ ویزای کار اتریش بخش دوم

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با اخذ ویزای کار اتریش بخش اول

کار در اتریش و شرایط عمومی

کار در اتریش یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور است . افراد برای کار در این کشور باید مهارت ها و شرایط لازم را داشته باشند .  مهمترین مرحله در باب رسیدن به کار در این کشور ، اخذ ویزای کار اتریش است . شرایط عمومی برای دریافت ویزای کار در کشور اتریش براساس امتیاز بندی صورت میگیرد که در آن  مدارک تحصیلی ، تجربه کاری ، سطح زبان(آلمانی-انگلیسی) و ثبت اختراع همه دارای امتیاز می باشند که در ادامه بصورت مفصل سیستم امتیاز بندی را شرح خواهیم داد ، پیشنهاد میشود با ما همراه باشید.

پرچم اتریش
اتریش

کار در اتریش و نرخ بیکاری در اتریش

کار در اتریش و  اقدام برای آن نیازمند آنست که بدانیم نرخ بیکاری در این کشور چه تغییراتی داشته است و با توجه به این نرخ برای جستجوی کار اقدام کنیم . بر اساس آمار و ارقام ارائه شده در آگوست 2018  نرخ بیکاری در کشور اتریش 4.8 درصد اعلام شده است ، که میتوان گفت بر اساس این نرخ در واقع از هر 100 نفر حدودا 95 نفر مشغول به کار می باشند که این رقم ، رقم خوبی می باشد و شرایط شغلی مناسب در این کشور باعث جذب افراد جویای کار شده است . در ادامه به چگونگی دریافت ویزای کار خواهیم پرداخت  به شما پیشنهاد میشود با ما همراه باشید .

نرخ بیکاری اتریش

کار در اتریش و ویزای کاری اتریش

کار در اتریش و رسیدن به یک موقعیت کاری ایده آل در کشور اتریش مستلزم دریافت یکی از انواع ویزاهای کاری اتریش میباشد، که از 2 راه میتوان به ویزای کار اتریش دست پیدا کر د، در وهله اول شخص در صورتی که بتواند یک درخواست کاری از یک کارفرما در اتریش پیدا کند میتواند  برای اخذ ویزای کار اتریش درخواست دهد ، راه دیگری که برای دریافت ویزای کار اتریش وجود دارد ، استفاده از ویزای جستجو کار اتریش است ، بر اساس این ویزا به شما فرصت داده میشود تا به کشور اتریش وارد شده و با حضور در محیط شانس یافتن کار را داشته باشید ، در زیر به بررسی کامل انواع  ویزاهای کار در اتریش میپردازیم .

 • کار در اتریش با پیشنهاد شغلی(job offer )

  یک روش جهت کار در اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق کار داشتن پیشنهاد شغلی (job offer ) از طرف کارفرمای اتریشی است . در این روش به افراد دارای مهارت در صورت واجد شرایط بودن و گذر از مراحل خاص دریافت پیشنهاد کار اجازه کار داده می شود . دریافت ویزای کار در این روش بدین صورت است که باید آگهی کار ۳ ماهه در کشور اتریش و همچنین در ادامه آگهی ۳ ماهه در اتحادیه اروپا  منتشر شود  و کارفرما ثابت کند که هیچ نیروی کاری در اتریش و  همچنین در  اروپا دارای شرایط مناسبی برای این شغل نمی باشد.

 • کار در اتریش با ویزای جست و جوی کار

  کار در اتریش با ویزای جست و جوی کار یکی از روش های پر طرفدار برای اخذ ویزای این کشور می باشد . برای اخذ ویزای جستجوی کار در کشور اتریش از 100 امتیاز به ۷۰ امتیاز احتیاج دارید ، که پس از  آن برای  ۶  ماه به منظور  پیدا کردن کار وارد این کشور شده و  پس از پیدا کردن کار و عقد  قرارداد با کارفرمای اتریشی ، مدارک برای اداره کار کشور اتریش ارسال می شود . سپس پس از موافقت قانونی ، کارت اقامت قرمز سفید قرمز نام دارد صادر میگردد.

کار در اتریش و سیستم امتیاز بندی برای نیروی کار ماهر در سال 2019

کار در اتریش و امتیازات مورد نیاز برای نیروی کار در آن بر اساس مدارک تحصیلی ، میزان حقوق دریافتی ، فارغ التحصیلی از دانشگاه های اتریش، سن، سطح زبان و سابقه کار ، مجموعا داری 100 امتیاز می باشد که افراد باید 70 امتیاز را کسب نمایند.

کار در اتریش و سیستم امتیاز بندی برای نیروی کار ماهر در رشته های مورد نیاز در سال 2019

کار در اتریش و امتیازات مورد نیاز برای نیروی کار ماهر در رشته های مورد نیاز این کشور براساس وضعیت تحصیلی ، سابقه کار ، سطح زبان آلمانی ، سطح زبان انگلیسی و سن ، مجموعا دارای 90 امتیاز می باشد که افراد باید 55 امتیاز را کسب نمایند.

امتیازات نیروی کار ماهر اتریش

در سال 2019 برای مشاغل زیر در مجموع به جای 70 امتیاز 65 امتیاز مورد نیاز است:

 • فارغ التحصیلان مهندسی برق
 • فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک
 • مهندسین کارشناسی ارشد رشته IT
 • فارغ التحصیلان مهندسی نرم افزار
 • فارغ التحصیلان رشته مدیریت کسب و کار
 • پزشکان

کار در اتریش و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار

کار در اتریش و رسیدن به ویزای کاری اتریش نیازمند این است که مجموعه ای از مدارک را که برای شروع این پروسه نیاز است ارائه دهید که به ترتیب زیر میباشد :

 • پاسپورت

 • فرم درخواست ویزا

 • شناسنامه

 • عکس 4*3 که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد

 • کپی بلیط و رزرو هتل

 • دعوتنامه

 • پرینت حساب بانکی

 • تمکن مالی مناسب

 • فیش حقوقی

 • گواهی اشتغال به کار

 • سند ملکی

 • بیمه

 • توانایی پرداخت هزینه های زندگی و اثبات آن

 • سایر مدارک

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با ویزای کار اتریش

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

کار در اتریش و مشاغل مورد نیاز آن در سال 2019

کار در اتریش و مشاغل مهم و مورد نیاز در کشور اتریش هر ساله در سایت سفارت اتریش اعلام میگردد ، لیست مشاغل مورد نیاز اتریش در سال 2019 به شرح زیر است :

مشاغل مورد نیاز اتریش

کار در اتریش و میزان حقوق در آن

کار در اتریش و میزان حقوق در آن براساس طبقه بندی شغلی برای همه صنایع تعیین شده است به جز در مشاغلی خاص مانند : کارگران خانگی و یا کارهای مشارکتی که میزان حقوق آن را کارفرما و کارگر می توانند تعیین کرده و به توافق برسند . در کل میزان حقوق غیر رسمی معمولا 1200 یورو در ماه تعیین می شود و میزان حقوق برای کار در این کشور به صورت رسمی برای برخی مشاغل طبق جدول زیر تعیین می شود.

میزان حقوق در اتریش

کار در اتریش و نحوه کاریابی در آن

کار در اتریش و نحوه کاریابی در این کشور مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد . افرادی که به دنبال کار در این کشور هستند، می توانند کار مناسب با حرفه و تحصیل خود را از طریق راه های کاریابی که در زیر به آنها اشاره شده است را پیدا کرده و اقدام کنند.

 • کار در اتریش و کاریابی از طریق روزنامه

  کار در اتریش و افراد جویای کار در این روش می‌توانند آگهی‌هایی را که در روزنامه‌های کاریابی منتشر می‌شود را مورد بررسی قرار داده و در صورت یافتن کار مناسب با مهارت‌های شخصی خود به آن کارفرما درخواست خود راعلام نمایند . سپس کارفرما رزومه متقاضی کار را بررسی کرده در صورت تایید ایشان را به مصاحبه حضوری دعوت میکنند .  سپس  در صورتی که متقاضی صلاحیت‌های لازم را کسب کنند موفق به کسب شغل مورد نظر در کشور اتریش می‌شوند . لازم به ذکر است که درصد موفقیت متقاضیان کار به واسطه این روش در مقایسه با روش های دیگر گاها وقت گیر و دشوار می باشد

 • کار در اتریش و کاریابی از طریق وبسایتهای کاریابی

  کار در اتریش و جست و جوی کار در آن از طریق وبسایتهای کاریابی این امکان را فراهم میسازد تا متقاضیان با توجه به شرایط خود در این سایت ها کار مورد نظر را بیابند . افراد جویای کار در این روش ابتدا به سایت‌هایی که مورد تایید وزارت کار در کشور اتریش می‌باشد رجوع کرده سپس اطلاعات فردی را تکمیل و ثبت نام را نهایی میکنند . بعد از تکمیل ثبت نام افراد باید منتظر یافتن کار متناسب با شرایط خود بمانند . این سایت‌ها ، پایگاه اطلاعات کاریابی در اتریش را بررسی و کار مناسب در اتریش جست و جو کرده و برای افراد جویای کار اقدام میکنند.

سایت های کاریابی اتریش
 • کار در اتریش و کاریابی از طریق آژانسها و موسسات کاریابی

  کار در اتریش و یکی دیگر از روش های مورد اطمینان و متداول برای کار در این کشور  مراجعه به موسسات کاریابی می باشد . افراد جویای کار در این روش به یکی از موسسات کاریابی در اتریش مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام و تکمیل فرم درخواست کار در کشور اتریش می نمایند. در ابتدا این موسسات مدارک تحصیلی ، صلاحیت و سوابق شغلی افراد جویای کار بررسی میکنند . سپس بر اساس ظرفیت‌های کاری موجود ،  اقدام به یافتن کار مناسب برای متقاضی می‌نمایند . موسسات کاریابی در واقع مانند پلی هستند که فرد جویای کار را به کار مورد نظرش پیوند می‌دهند .  پس از یافتن کار توسط موسسات کاریابی متقاضی لازم است تا در مصاحبه توسط کارفرما تایید صلاحیت شود،  و در صورتی که صلاحیت فرد توسط کارفرما تایید شود شخص به شکل کاملا  قانونی می‌تواند به کا در اتریش بپردازد . لازم به ذکر است از جمله موارد مهم برای تایید توسط کارفرما ، تسلط کافی به زبان آلمانی یا انگلیسی می‌باشد.

 • کار در اتریش و کاریابی از طریق موسسات بین الملل

  کار در اتریش و یکی دیگر از روش های کاریابی در آن مراجعه به آژانس‌های کاریابی بین المللی می باشد ، که در صورت تقاضای افراد جویای کار اقدام به یافتن شغل مناسب می کنند . البته این گونه از موسسات بین الملل ، کاریابی را به صورت کلی در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام می دهند و صرفا به صورت تخصصی در اتریش خدماتی ارائه نمی دهند . اما همچنان برای شخص جویای کار در کشور اتریش این فرصت وجود دارد تا به واسطه مراجعه به این موسسات کاریابی شانس یافتن کار مناسب را برای خود افزایش دهند

ویزای کار در اتریش
مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش
آژانس های کاریابی در اتریش
کار در اتریش وسخن پایانی

کار در اتریش و راه های مهاجرت از طریق کار در اتریش در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت . اصولا روش های متفاوتی برای اخذ ویزای کاری اتریش وجود دارد که به صورت کاملا علمی به آنها پرداختیم. سعی بر این شد که تمامی نکات مهم و شرایط کار در کشور اتریش ، سیستم امتیاز بندی ، شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش بیان گردد . چنانچه سوالی در خصوص کار در کشور اتریش دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای معتبر تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را از مشاورین مجرب جویا شوید . موسسه ملک پور با مشاورین مجرب و متخصص در امور حقوق بین الملل در کلیه موارد حقوقی ویزای کار در اتریش همراه شما خواهد بود. جهت دریافت راهنمایی بیشتر در این زمینه می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با مشاوران حقوقی ما بهره مند شوید و یا در قسمت دیدگاه این مقاله سئوالات و نظرات خود را یادداشت نموده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

16 پاسخ
 1. ارش
  ارش گفته:

  ممنون از اطلاعات بروز و خوبتون.
  من مهندسی کامپیوتر سخت افزار خوندم و ۲۷ سالمه و ۳سال سابقه کار مرتبط دارم در زمینه شبکه های کامپیوتری.و سطح زبان انگلیسیم در حد a2هست اما توی سیستم امتیازات مجموعا ۶۶ میگیرم..راهکاری هست بتونم امیتیازم رو بیشتر کنم یا راه دیگه ای هم هست تابتونم ویزای جاب سیکر اتریش رو بگیرم؟؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   سلام و عرض ادب
   در مجموع شرایط خوبی دارید فقط کافیه زبان انگلیسی یه آلمانی رو تقویت کنید تا امتیاز تون رو بتونید ببرید بالا و در عین حال اگر بتونید با یه نامه سابقه کاری تون رو افزایش بدید امتیازتون میره بالاتر واسه اینکه اطلاعات بیشتری بخواهید داشته باشید می تونید با مشاوران موسسه تماس بگیریدو از مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید
   تلفن:02149196000

   پاسخ
 2. الهه
  الهه گفته:

  سلام، من 39 سالمه، کارشناسی ارشد حسابداری هستم، یازده سال سابقه کار، زبان انگلیسی هم حدود A2 هستم، اما رشته من در لیست شغلهای مورد نیاز نبود، آیا باز هم میتونم برای ویزای کار اتریش اقدام کنم؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   سلام و عرض ادب – رشته حسابداری جهت کار در اتریش باید آزمون بدید و مدرک شما به اصطلاح معادلسازی بشه به همین دلیل شرایط کمی سخت هست واستون اما می تونید به بهانه تحصیل وارد بشید و بگردید دنبال کار در صورت نیاز می توانید با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.
   تلفن:02149196000

   پاسخ
 3. علی
  علی گفته:

  با عرض سلام و خدا قوت بابت زحمات و اطلاعات قوی موسسه mie و جناب ملکپور عزیز
  میخواستم در مورد شرایط کار در اتریش برای معماران و معماران داخلی یا interior architect چگونه میبینید؟؟ ایا شانسی هست در اتریش؟
  امتیازات و سن من شامل میشود وسوال اصلی من این که رزومه باید در زمینه کاری باشد یا کار های مرتبط به اون هم حساب میشود و یا امتیاز میباشد؟ به طور مثال رزومه اجرایی کار ساختمان به عنوان مهندس ناظر برای من که معماری خوندم و کار اصلیم طراحی هست رزومه محسوب میشود یا امتیاز؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی جهت اخذ ویزای جستجوی کار اتریش باید یک پروسه امتیاز بندی را طی نمایید تا بتوانید این ویزا را اخذ کنید مواردی که برای شما امتیاز می آورند عبارتند از سن- مدرک تحصیلی – سابقه کار- مدرک زبان انگلیسی و آلمانی – در صورتی که تخصص شما در رشته معماری داخلی باشد و سابقه کار مؤثر داشته باشید می توانید در این کشور موفق باشید. از آنجایی که برای نشان دادن سابقه کار در اتریش نیازی به سابقه بیمه نیست می توانید با یک نامه کاری سابقه کار خود را ارائه نمایید.

   پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   در مجموع زیرشاخه های علوم انسانی در حال حاضر جزو نیازمندیهای کشور اتریش نیستند اما شما در رشته های مدیریتی شانس خوبی برای بازار کار خواهید داشت.

   پاسخ
 4. محمد رضا
  محمد رضا گفته:

  سلام . برای دریافت ویزای جست و جوی کار وجود سند ملکی و سابقه سفر های خارجی در پاس الزامی است ؟
  من 80 امتیاز گرفتم ولی سند ملکی و سابقه سفر خارجی ندارم!

  پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز داشتن سابقه سفر و سند ملکی ارتباطی با اخذ ویزای جستجوی کار ندارد. شما میبایست به اندازه 6 ماه هزینه زندگی در آلمان یا اتریش را داشته باشید و نشان دهید.

   پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز شما برای اقدام در اتریش میبایست حداقل مدرک فوق دیپلم و در آلمان حداقل لیسانس داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید و صرفا با مدرک آرایشگری امکان اقدام وجود ندارد.

   پاسخ
 5. نوشین زاغیان
  نوشین زاغیان گفته:

  سلام ببخشید من رشته interior architecture & design خوندم در مالزی و مدرک از Nottingham انگلیس هست ۳۱ سالمه و زبان انگلیسی میدونم آیا اینکه مالزی زندگی کردم و درس خوندم امتیازی داره؟ ولی تو ایران در رابطه با رشتم کار نکردم میشه راهنمایی کنید باید چکار کنم متاهل هستم شوهرم فوق دیپلم کامپیوتر داره و ۳۳ ساله هست و اینکه کنسرواتوار موسیقی ایران خونده آیا برای تحصیلی اقدام کنیم برای شوهرم بهتره یا باید هر دو تحصیلی اقدام کنیم؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *