کار در استرالیا

 • کار در استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • کار در استرالیا و شرایط عمومی آن
 • کار در استرالیا و نرخ بیکاری در استرالیا
 • کار در استرالیا و ویزای کاری استرالیا
 • کار در استرالیا و بررسی ویزای همراه
 • کار در استرالیا و مدارک مورد نیاز ویزای کار استرالیا
 • کار در استرالیا و میزان حقوق در استرالیا
 • کار در استرالیا و مشاغل مورد نیاز 2019 استرالیا
 • کار در استرالیا و نحوه کاریابی در استرالیا
 • کار در استرالیا و مؤسسات کاریابی در استرالیا
 • کار در استرالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در استرالیا
 • کار در استرالیا و سخن پایانی
کار در استرالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در استرالیا و مقدمه ای بر آن

کار در استرالیا ،اخذ ویزای کار استرالیا و اخذ اقامت استرالیا  از طریق کار، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. تلاش ما بر این است  که به سوالات شما در باب کار در استرالیا پاسخ دهیم. شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا چیست؟ مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا کدامند؟ شرایط اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق کار چیست؟  با توجه به درخواست مکرر دوستان بر آن شدیم تا مقاله ای کامل در باب کار در استرالیا تهیه نموده و نکات لازم  کار در استرالیا را به طور خلاصه بیان کنیم، شما عزیزان می توانید با مطالعه این مطالب، بهترین و نتیجه بخش ترین مسیر مهاجرت به استرالیا از طریق کار را طی نمایید. این مقاله توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است. در صورت نیاز شما عزیزان می توانید قبل از هر اقدام جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین حقوقی تخصصی ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان بهرمند شوید و یا ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و با تماشای آن به پاسخ تمامی سوالات خود در این زمینه دست یابید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با جاذبه های استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در استرالیا

کار در استرالیا و شرایط عمومی

کار در استرالیا و اقامت در استرالیا با توجه به این که این کشور یکی از پیشرفته ترین کشور های صنعتی جهان است، مورد توجه بسیاری از علاقه مندان واقع شده است. استرالیا ششمین  کشور پهناور جهان می باشد. کشور استرالیا آب و هوای مطبوع و مشابه کشورمان ایران را دارا است. نکته بسیار مهم این است که نرخ بیکاری استرالیا کمتر از 5% است و این نشان دهنده شرایط مناسب این کشور برای کار است. همچنین افراد در مشاغل تخصصی نیز حقوق های بالایی دریافت می کنند. لازم به ذکر است هزینه زندگی در استرالیا  99.74% گران تر از ایران است که این نکته ای بسیار مهم، برای اشخاص متقاضی کار در استرالیا محسوب میشود. افراد برای اخذ ویزای کار استرالیا نیازمند رزومه بسیار قوی و اخذ امتیازات لازم هستند. لازم به ذکر است با کار در استرالیا و پرداخت مالیات امکان اخذ اقامت و تابعیت برای شخص نیز فراهم می شود.

کار در استرالیا و نرخ بیکاری در استرالیا

کار در استرالیا روشی است که افراد زیادی خواهان آن هستند. شخص برای کار در استرالیا باید از شرایط بازار کار این کشور اطلاع داشته باشد و سپس برای کار در استرالیا اقدام کند. استرالیا با نرخ بیکاری کمتر از 5%  از جمله کشورهای پیشرفته صنعتی محسوب شده که تعداد افراد شاغل آن هر سال رو به افزایش است و فضای مناسبی برای متخصصین مجرب در جستجو کار فراهم است. شایان ذکر است در سال 2019 دولت کانادا اعلام کرد 242 هزار شغل خالی از نیروی کار میباشد و نیاز به نیروی کار متخصص در بعضی مشاغل خاص را دارد. البته در رشته های خاص این نیاز حس می شود، این آمار خبری خوش برای افراد خواهان کار در استرالیا و نیروی متخصص است. پس افراد متخصص در رشته های خاص در صورت واجد شرایط بودن می توانند برای کار در استرالیا اقدام کنند. از لحاظ کاریابی نیز با توجه به نرخ کم بیکاری در این کشور افراد دچار مشکل نمی باشند. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور  استرالیا در سال های اخیر نشان داده شده است :

کار در استرالیا و ویزا کاری استرالیا

کار در استرالیا ویزا های متفاوتی داشته که شخص با توجه به شرایط و مدارکشان می تواند  متقاضی هر یک از آن ها باشد. کار در استرالیا سیستم امتیاز بندی دارد، افراد متقاضی در صورتیکه توانایی کسب امتیاز را داشته باشند امکان ثبت درخواست برایشان فراهم می شود. ویزای کار استرالیا اسکیل ورکر نام داشته و به دلیل مهاجر پذیر بودن این کشور ،شخص متقاضی با کسب امتیاز می تواند پروسه اقامت دائم این کشور را طی نماید. این امتیاز بندی بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار با بیمه و سطح زبان می باشد. شخص باید 60 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند. متقاضیان عزیز می توانند با مطالعه جدول زیر از امتیازات لازم مطلع و  امتیازات شخصی خود را نیز محاسبه کنند.

سن متقاضی امتیاز سن مدرک زبان امتیاز مدرک زبان سابقه کار امتیاز سابقه کار میزان تحصیلات امتیاز تحصیلات
18-24 25 ایلتس 6 0 1سال 5 کارشناسی 10
25-32 30 ایلتس 7 10 3سال 10 کارشناسی ارشد 15
32-39 25 ایلتس8 20 5سال 15 امتیاز دکتری 20
40-44 15 _ _ _ _ _ _

ویزا کار 189 استرالیا :

این نوع ویزای کار استرالیا برای افراد واجد شرایط و دارای امتیاز الزامی می باشد و افراد می توانند با توجه به آن درخواست اقامت دائم بدهند. این ویزا برای کسانی می باشد  که از طرف دولت، کارفرما و خانواده حمایت نمی شوند. نکاتی در مورد این ویزا وجود دارد که متقاضیان باید توجه کاملی به آن داشته باشند ،از جمله این موارد میتوان به ارائه دعوت نامه کاری و اسپانسر شیپ اشاره کرد. در این پروسه سن افراد بسیار حائز اهمیت است و حتما باید زیر 45 سال باشد. نکته مثبت این ویزا این است که تمکن مالی فرد ملاک دریافت ویزا نمی باشد. مدارک مورد نیاز ویزا 189 استرالیا عبارت است از :

 • باید شغل و مهارت متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • سن متقاضیان حدکثر 45 سال باشد.
 • در امتحان ارزیابی مهارت امتیاز لازم را کسب کند و دعوتنامه ارسال شود.
 • ارائه مدرک زبان ایلتس 7 .

ویزا کار 462 استرالیا :

ویزا کار 462 استرالیا ویزا کار در تعطیلات نیز نامیده می شود. نکته مهم در مورد این ویزا این است که فرد متقاضی باید  18 تا 30 سال سن داشته باشد. این ویزا به متقاضی امکان جستجو کار به مدت 12 ماه در این کشور را اعطا میکند.

مدارک مورد نیاز این ویزا :

1) پاسپورت معتبر

2) متقاضی باید 18 تا 30 سال سن داشته باشد

3)عکس 3*4

ویزا کار 417 استرالیا :

این ویزا برای افرادی صادر میشود که شغلشان در لیست مشاغل مورد نیاز قرار دارد. شغل متقاضی می بایست مرتبط با مدرک تحصیلی و سابقه کاری فرد باشد. پروسه اقامتی از طریق ویزا 417 استرالیا به 2 صورت است :

1.اگر جزو مشاغل مورد نیاز باشد، بعد از 2 سال می توانند درخواست اقامت دائم بدهند.

2.اگر جزو مشاغل مورد نیاز نباشد، می توانند پس از 4 سال درخواست اقامت دائم کند.

مدارک مورد نیاز ویزا 417 استرالیا عبارتند از :

1) پاسپورت معتبر

2) توسط یک کارفرما مورد حمایت واقع شود .

3) به زبان انگلیسی تسط داشته باشد.

سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا
کشور استرالیا
ویزای استرالیا

ویزای کاری استرالیا

کار در استرالیا و بررسی ویزای همراه

شخصی که با ویزا کاری وارد کشور استرالیا می شود می تواند تقاضای ویزا همراه استرلیا را بدهد. خانواده شخص متقاضی می توانند به صورت همزمان در خواست داده و وارد این کشور شوند. خانواده شامل همسر و فرزند زیر 18 سال است. همراه در صورت موافقت اداره مهاجرت استرالیا اجازه کار  پاره وقت یا تمام وقت در استرالیا را خواهد داشت. بهتر است درخواست همراه با کمی فاصله از شخص متقاضی مطرح شود تا میزان شانس را افزایش دهد. همراه برای کار در استرالیا باید شرایط خاصی داشته باشد، از جمله مدرک زبان و رزومه قوی که  لازمه کاریابی همراه در استرالیا است. در غیر این صورت به همراه ویزا توریستی به منظور دیدار با خانواده داده می شود. تحصیل فرزندان در استرالیا نیز رایگان بوده و از این جهت شرایط عالی برای خانواده شخص فراهم می باشد.

کار در استرالیا و مدارک مورد نیاز ویزای کار استرالیا

 کار در استرالیا نیازمند مدارکی است که شخص با ارائه این مدارک امکان درخواست ویزا نیرو کار ماهر استرالیا را خواهد داشت. این مدارک عبارتند از :

1.ارائه پاسپورت معتبر

2.چند قطعه عکس 3 در 4

3.دعوت نامه کاری یا اسپانسرشیپ

4.ارائه مدارک زبان

5.ارائه مدارک مرتبط با سلامت روحی و روانی

6.ارائه سابقه کاری با بیمه ترجمه شده

7.ترجمه سند ازدواج و مدارک هویتی

8. ارائه مدارک تحصیلی

کار در استرالیا و میزان حقوق در استرالیا

کار در استرالیا برای افراد با توجه به تخصص فردی و  شرایط متقاضی تعیین می شود. حداقل دستمزد افراد با مهارت پایین جهت کار در استرالیا3021 دلار در ماه می باشد. با این حداقل حقوق نیز امکان زندگی مناسب برای متقاضی وجود خواهد داشت. شخص می تواند با این میزان حقوق زندگی معمولی داشته باشد. دستمزد برخی از مشاغل تخصصی در حدود 6120  دلار در ماه میباشد. البته افراد با موقعیت های شغلی بالاتر امکان دریافت حقوق بالاتر را خواهند داشت؛ در واقع موقعیت شغلی شخص و میزان درآمد وی  ارتباط مستقیم با تحصیل، میزان سابقه کار و سطح زبان شخص دارد. هزینه زندگی در استرالیا به نسبت سایر کشور ها بالاتر بوده و حدودا 2790 دلار در ماه است. این  میزان با توجه به نوع زندگی فرد متفاوت بوده و می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

هزینه زندگی  یک نفر در استرالیا 1770 دلار استرالیا در ماه اعلام شده است. به طور کلی هزینه زندگی در استرالیا 15تا 20 هزار دلار استرالیا در سال است این میزان در شهر ها و ایالت های مختلف متفاوت است. شخص با کار در استرالیا میتواند هزینه های خود را پوشش دهد. هزینه زندگی در استرالیا 99.74% بیشتر از ایران است.

کار در استرالیا و مشاغل مورد نیاز 2019در استرالیا

 کار در استرالیا و  مشاغل مورد نیاز جهت کسب امتیاز در سیستم امتیاز بندی استرالیا هر سال توسط دولت استرالیا اعلام می شود. متقاضیان می توانند با آگاهی از این مشاغل امتیاز خود را حساب کرده تا شانس خود را برای کار در استرالیا ارزیابی کنند. این مشاغل اصولا تخصصی می باشند به این معنی که شخص می بایشت در این رشته ها تحصیل نموده و در کشور خود سابقه کار مرتبط همراه با بیمه داشته باشد. از جذابیت های این پروسه آن است که اشخاص با کار در استرالیا در مشاغل خاص می توانند درآمد های قابل ملاحضه ای داشته باشند. لیست مشاغل مورد نیاز کار در استرالیا در جدول زیر آمده است:

9.حسابدار مدیران کسب و کار
10.پاتولوژی زبان گفتاری مدیریت املاک مسکونی
11.پرستار 3.مدیران پروژه مدیران سایت
12.تکمسین آزمایشگاهی 4.مدیر تسهیلات
13.مربی فیزیک افراد معلول 5.معماران
14.مهندسی پزشکی 6.مهندسین عمران
15.ریاضیدان 7.متخصص و جراحان
16.متخصص بیهوشی 8.مدیر مالی
مهاجرت کاری به استرالیا
شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

کار در استرالیا و نحو کاریابی در استرالیا :

کار در استرالیا و اخذ اقامت استرالیا برای اشخاص واجد شرایط  نیازمند مراجعه به سایت های کاریابی و دریافت دعوتنامه کاری از کارفرمایان و شرکت های استرالیایی است. در زیر سایت های مربوط به کاریابی برای شما عزیزان آورده شده است.

http://www.hippo.com.au/

https://jobsearch.gov.au

https://au.indeed.com/

https://www.indeed.com

https://www.betterteam.com

https://oneshift.com.au/

کار در استرالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در استرالیا

کار در استرالیا روشی است که افراد از این طریق می توانند اقامت و تابعیت استرالیا را کسب نمایند. افراد با اقدام  از طریق ویزا کار استرالیا و پرداخت مالیات بعد از 4 سال می توانند اقامت دائم استرالیا را اخذ نمایند. متقاضیان جهت اخد اقامت باید حداقل 1 سال در استرالیا حضور داشته باشند. متقاضی برای درخواست باید شرایطی را رعایت نماید، از جمله باید ثابت کند که سابقه کیفری ندارد و قادر به حمایت از خود می باشد. به طور کلی برای درخواست تابعیت باید مسائلی مانند اشتغال ، ثبات مالی، چگونگی پیوستن به جامعه استرالیا، تطابق و آگاهی  از جامعه، فرهنگ، تاریخ استرالیا و توانایی زبان مد نظر قرار گیرد. همچنین شخص باید اعلامیه ای امضا کند که در آن وفاداری اش به استرالیا ، احترام و رعایت قوانین استرالیا را اعلام دارد. در واقع برای اخذ تابعیت باید در آزمون مربوط به شهروندی شرکت کرده و امتیاز لازم را کسب کند. افراد با کسب تابعیت استرالیا، شهروند استرالیا محسوب شده و از مزایایی همچون حق رآی، خدمات رفاهی و درمانی رایگان، تحصیل رایگان و… بهرمند خواهند شد.

مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت استرالیا عبارتند از :

1.ارائه شناسنامه، پاسپورت و مدارک هویتی

2.ارائه مدارک پزشکی روحی و روانی

3.ارائه مدارک اقامت دائم

4.ارائه تاییدیه از اداره پلیس مبنی بر عدم سوء سابقه

5.کسب امتیازات لازمه در آزمون مربوط به شهروندی

کار در استرالیا و سخن پایانی

کار در استرالیا و اخذ ویزا کار استرالیا در این مقاله مورد تحقیق و بررسی علمی واقع شده است. کشور استرالیا کشوری مهاجر پذیر محسوب می شود. با توجه به درآمد و بازار کار مناسب این کشور و نرخ بیکاری کمتر از 5% مقصد بسیاری از افراد متخصص می باشد. نکته مهم در مورد کار در استرالیا کسب امتیازات لازمه بوده که نیازمند تحصیلات عالی در رشته های خاص، سابقه کار مرتبط همراه با بیمه، مدرک زبان ایلتس 7 به بالا، سن مناسب و دعوتنامه کاری می باشد. با این تفاسیر فقط افرادی با رزومه خاص و قوی امکان کار در استرالیا را دارند. این نکته قابل ذکر است که حتی در صورت کسب تمام امتیازات، پروسه کار در استرالیا به علت متقاضی زیاد از سراسر دنیا، به شدت زمان بر بوده و در حدود 3 الی 4 سال به طول می انجامد. حتی با طی شدن این زمان نیز نتیجه بخش بودن این امر تضمینی نیست. پس بهتر است افراد متقاضی مهاجرت، از طرق دیگر که زمان کوتاه تری داشته و نتیجه بخش بوده مانند (کار در آلمان و اتریش) اقدام کنند. امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما در باب کار در استرالیا پاسخ داده باشیم. جهت اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین تخصصی ما درموسسه حقوقی ملک پور همکار موسسهMIE اتریش تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت کنید، یا در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان کرده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید تا شما را در این امر مهم یاری نمایند .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *