کار ضمن تحصیل در ارمنستان

کار ضمن تحصیل در ارمنستان برای دانشجویان به چه نحوی می باشد؟ دستمزد دانشجویانی که به کار ضمن تحصیل در ارمنستان می پردازند چه مقدار است؟ دانشجویانی که به کار ضمن تحصیل در ارمنستان می پردازند چند ساعت اجازه کار دارند؟ آیا دانشجویان با کار ضمن تحصیل در ارمنستان می توانند اقامت کشور ارمنستان را دریافت کنند؟ آیا دانشجویان قادرند در حین تحصیل در کشور ارمنستان مشغول به کار شوند ؟شما با مطالعه مقاله کار ضمن تحصیل در ارمنستان می توانید هرگونه اطلاعاتی در این باره کسب نمایید و همچنین با مشاوران متخصص موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می توانید تماس بگیرید.

همانطور که می دانید بسیاری از دانشجویان بین المللی در کشور ارمنستان برای گذراندن زندگی خود به کار ضمن تحصیل در ارمنستان مشغول هستند. شرایط کار ضمن تحصیل در ارمنستان شرایط خاص خود را دارد و با توجه به شرایط دانشجو می تواند به صورت پاره وقت و یا تمام وقت باشد البته کار ضمن تحصیل در ارمنستان با محدودیت ها و قوانین و مقررات خاصی مواجه می باشد. همه ساله ایرانیان بسیاری قصد ادامه تحصیل در کشور ارمنستان را دارند که می توانند به کار در حین تحصیل در کشور ارمنستان هم بپردازند. این مقاله به شما همراهان همیشگی سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE که در باب کار در حین تحصیل در کشور نگارش شده است. و به سوالات شما در باب تحصیل کار در حین تحصیل در کشور ارمنستان  پاسخ خواهد داد.

برای دانشجویان بین المللی کار در حین تحصیل در کشور ارمنستان برای امرار معاش بسیار مناسب است و می توانند از این طریق برخی از هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند. تحصیلات عالی در کشور ارمنستان در موسسه های خصوصی و دولتی امکان پذیر است. این موسسه ها شامل دانشگاهها ، موسسات ، آکادمی ها و هنرستان ها میباشند.

کار در حین تحصیل در کشور ارمنستان می تواند به صورت پاره وقت و یا تمام وقت باشد البته می توان گفت که دانشجویان در کشور ارمنستان معمولا به صورت پاره وقت به کار مشغول می باشند.

حجم درسی که به صورت هفتگی در دانشگاه های ارمنستان ارائه می گردند برای مقطع کارشناسی  ۲۸ تا ۳۲ ساعت در هفته (بعضاً بالای ۳۶ ساعت)، ۱۶ تا ۱۸ ساعت برای مقاطع کارشناسی ارشد و برای مقطع دکترا ۴ تا ۸ ساعت طرح ریزی شده . از سال ۲۰۰۸ تمام برنامه های آموزشی برای تحصیل در ارمنستان منطبق بر ECTS شدند.

اکثر کشورها کار پاره وقت ضمن تحصیلشان به اینصورت است که در مقطع لیسانس میزان ساعت کار در ضمن تحصیل ده ساعت در هفته می باشد البته مشروط به اینکه از توانایی زبان خوبی برخوردار باشند و در مقطع فوق لیسانس میزان کار پار تایم بین بیست تا سی ساعت می باشد. و در مقطع دکتری میزان ساعت کار ضمن تحصیل سی ساعت در هفته می باشد. البته باید توجه داشت فرد دانشجو باید ابتدا از اداره مهاجرت و دانشگاه مربوطه مجوز کسب کند البته قبل از این اقدام باید پیشنهاد کاری داشته باشد.

دانشجویان در صورت مشغول شدن به کار پاره وقت علاوه بر اینکه می توانند کسب درآمد داشته باشند می توانند تجربیات عملی کسب کنند و بعد از فارغ التحصیل شدن راحت تر می توانند مشغول به کار شوند و از طرفی با پرداخت مالیات کشور ارمنستان می توانند اقامت دایم کشور ارمنستان را کسب نمایند.

نکاتی برای دانشجویانی که هدفشان در ضمن تحصیل هدفشان کار می باشد:

دانشجویان برای پیدا کردن کار می توانند در محل دانشگاه خود کار را جستجو نمایند.

دانشجویان می توانند در کافه تریا، کتابخانه ، حمایت از بخش اداری مشغول به کار شوند. دانشجویان با همسالان هم ترمان خود که در حال حاضر کار می کنند به بحث و تحلیل در کار خود بپردازند.

چند گزینه ای که دانشجویان می توانند در آن مشغول به کار شوند در عین حال که خارج از دانشگاه می باشد عبارت اند از :  در یک پارک تفریحی، فروشگاه مواد غذایی، بازار، نمایشگاه ها، رستوران ها، پمپ های بنزین، و یا حتی کار در خانه و … بپردازند.

روش های پیدا کردن کار در ضمن تحصیل در ارمنستان

وب سایت های شغلی یابی یکی از مراکز مهم برای شغلیابی است.

آژانس های استخدام : به این صورت می باشد که شخص در آژانس های مربوطه نام نویسی می کند و در صورتی که بنگاه اقتصادی به شخص مورد نظر نیاز داشته باشد.

روزنامه ها: همه روزه آگهی های استخدامی در روزنامه منتشر میشود که اشخاص می توانند در آگهی شغل مربوطه را پیدا کنند

بعضی از شرکت ها اگر  در پشت های شغلی خود در سیستم کاری به نیرو ماهر نیاز داشته باشد اعلام می کنند . این روش به این صورت می باشد که شرکتها براساس نیرو کار مورد نیاز پیشنهاد کاری مطرح می کنند و همان روزی که اعلام نیاز کردند و روی وب سایت اعلام نیاز کردند برای مصاحبه بروید .

متقاضیان گرامی می توانید در مورد دریافت اطلاعت بیشتر  با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در ارتباط باشید.  موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با سالها سابقه درخشان در امر مهاجرت همچنین ارایه مشورت های در مورد حقوق بین الملل شما را یاری دهد. شما می توانید با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE از طریق تلفن مشاوره رایگان دریافت نموده و همچنین از طریق مشاوره حضوری از تجربیات و اطلاعات کافی مشاوران و وکلای حقوق بین الملل کارآمد را به دست آورید و نیز برای کسب اطلاعات بیشتر سایت های مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *