کار ضمن تحصیل در برزیل

کار ضمن تحصیل در برزیل امکانپذیر می باشد؟ امروزه برزیل یکی از اقتصادهای در حال ظهور در کل دنیا است که با داشتن دانشگاه­های بسیار معتبر در سطح جهان، همیشه دانشجویان بین المللی به آن توجه خاصی داشته اند. می توان گفت از دغدغه­ های دانشجویان بین المللی همواره شرایط کار ضمن تحصیل بوده است که در حال درس در کشورهای خارجی هستند چرا که دانشجویان بین المللی در برزیل با کار ضمن تحصیل در برزیل، می­توانند کسب درآمد کرده و از طریق کار ضمن تحصیل در برزیل، مخارج خود را تأمین کنند. شرایط کار ضمن تحصیل، بستگی به این امر دارد که آیا اساساً دانشجویان بین المللی، ضمن تحصیل، حق کار دارند یا خیر. در مقاله پیش رو به شرایط کار ضمن تحصیل در برزیل پرداخته خواهد شد. موسسه مشاوره ای MIE، آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان در این خصوص می­باشد. موسسه مشاوره ای MIE، مفتخر است که به شما عزیزان همیشه همراه سایت مشاوره ای MIE، مقاله­ای در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در برزیل، ارائه می­دهد.

شرایط کار ضمن تحصیل در برزیل:

پیدا کردن یک پاره وقت در حالیکه شما مشغول تحصیل در کشور خارجی هستید، فرصت عالی است برای شما تا مقداری پول به دست آورده و نیز تجربه کاری کسب کرده و دوستان جدید پیدا نمایید. همچنین می­توانید بازار کار کشوری را که در آن در حال تحصی هستید را نیز بررسی کنید. اگر چه کار ضمن تحصیل، می­تواند به طور مستقیم برخی از هزینه­های شما پوشش دهد اما باید توجه داشته باشید که شما می­بایست قبل از سفر، به اندازه کافی پول برای تحصیل  همراه خود داشته باشید، چرا که برای دریافت ویزا، شما باید اطلاعات مالی خود را به سفارت آن کشور ارائه نمایید. اگر شما علاقه مند به کار ضمن تحصیل در کشورهای خارجی هستید، نکته مهم برای شما این است که نخست، کشورهایی را انتخاب نمایید که در آن دانشجویان بین المللی، ضمن تحصیل اجازه کار کردن داشته باشند. به خاطر داشته باشید؛ از آنجاییکه مقررات همواره در حال تغییر هستند، طلاعات شما می­بایست به روز باشد که در این زمینه، موسسه مشاوره ای MIE، آماده مشاوره به شما خواهد بود.

کشور برزیل، جزء کشورهایی است که دانشجویان بین المللی در آن اجازه کار کردن ندارند. به عبارت روشن­تر، دارندگان ویزای تحصیلی برزیل ( VITEM IV ) اجازه کار در فعالیت­های پرداختی را ندارند. لذا نمی­توانند در جایی استخدام شوند. لذا شما می­بایست قبل از دریافت ویزای تحصیلی برزیل و قبل از سفر به این کشور، منابع مالی زمان تحصیل خود را تأمین نمایید تا در آنجا به مشکلی برنخورید.

شایان ذکر است، تحصیل در کشورهای خارجی از جمله برزیل، فرصت استثنایی برای بالابردن سطح سواد و افزایش میزان آگاهی و اطلاعات عمومی و تخصصی در رشته تحصیلی می­باشد. بنابراین بهتر اس که زمان تحصیل، تمام هم و غم خود را صرق مطالعه کرده تا بیشترین بهره برداری را از این دوران به دست آورد.

کارآموزی در برزیل ( internship ):

شایان ذکر است، دانشجویان بین المللی در برزیل، می­توانند دوره­هایی تحت عنوان کارآموزی بگذرانند. کارآموزی برای کسب تجربه و پیشرفت در بازار کار برزیل، فرصت مناسبی است و در رزومه کاری شخص، اضافه شود. فارغ التحصیلی در بسیاری از رشته­های دانشگاهی در برزیل نیز نیاز به تکمیل دوره کارآموزی دارد که طول آن از 1 ماه تا بیش از 2 سال متفاوت است. شرایط کارآموزی نیز به مشخصات شرکت و رشته تحصیلی شخص وابسته است. نکته بسیار مهم این است که علی رغم اینکه دانشجویان خارجی در برزیل از دریافت حقوق ممنوع هستند – همانطور که در بالا ذکر شد – با این حال واجد شرایط برای دریافت دستمزد کارآموزی خود می­باشند که میزان آن در شهرها و مناطق مختلف گوناگون است. کسانی که در شهرهای عمده و در رشته­هایی مانند فناوری، ریاضیات و مهندسی درس می­خوانند، معمولاً دستمزد بیشتری دریافت می­کنند. به طور متوسط دستمزد کارورز در رشته اقتصاد1.220bra و رشته مهندسی 1.127bra می­باشد.

کارآموزی و کار ضمن تحصیل در برزیل در برزیل نیازمند دریافت ویزای کارآموزی است که البته بسیار شبیه به تحصیل در برزیل است و نام آن همان ویزای vitem iv می­باشد و شرایط دریافت آن نیز مشابه است به غیر از اینکه داوطلب باید علاوه بر فرصت تحصیل، فرصت کارآموزی نیز داشته باشد. داوطلبین باید تمام مدارک اساسی مورد نیاز برای تمام ویزاها و یکسری مدارک اضافی را آماده کند.

 • داوطلب واجد شرایط برای کارورزی و نیز کارآموزی بدون دریافت دستمزد با هدف به دست آوردن دانش و آگاهی عملی باشد که منجر به رشد حرفه آنها شود.
 • قرارداد کارآموزی با شرکت میزبان دانشجو و موسسه آموزشی برزیلی.
 • مدرک اقامت در حوزه قضایی کنسولگری برزیل در 12 ماه گذشته.
 • اثبات توانایی مالی برای پوشش هزینه­های خود در برزیل.
 • یک گواهی عدم سوءپیشینه که در کمتر از 90 روز گذشته صادر شده باشد.

توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز می­تواند از کشوری به کشور دیگر و در کنسولگری­های مختلف، متفاوت باشد.

برای دریافت کارآموزی و کار ضمن تحصیل در برزیل باید به کجا مراجعه نمود:

تعداد زیادی شرکت چند ملیتی و شرکت خارجی در برزیل وجود دارند. بیشتر آنها در شهرهای بزرگ مانند سائوپائولو، ریو دوژانیرو، سالوادور و … قرار دارند. بسیاری از این شرکت­ها – نه همه آنها – از کارآموزی در زمینه­های مختلف و با مدت زمان­های گوناگون حمایت می­کنند. این برنامه­ها معمولاً در وب سایت­های برزیلی این شرکت­ها وجود دارند. همچنین سایت­های مربوط به کار نیز وجود دارد که برای جستجوی کارآموزی و برنامه­های کارآموزی می­باشد. همانند:

 • VAGAS
 • CATHO
 • MY TRAINEE
 • ESTAGIO TRIANEE
 • INFO JOB
 • TRAMPOS

کارآموزی و کار ضمن تحصیل در برزیل معمولاً برای کسانی است که در 2 سال آخر کالج خود باشند و یا اخیراً فارغ التحصیل شده باشند؛ یعنی در 2 سال گذشته. کارآموزی، شانس استخدام در برزیل را افزایش خواهد داد. موارد زیر، شانس دریافت کارآموزی در برزیل را افزایش خواهد داد:

 • رزومه به زبان انگلیسی و پرتغالی
 • توانایی زبان پرتغالی، انگلیسی و دیگر زبان­های عمده در جهان
 • متخصص شدن در یک رشته در حال رشد در برزیل
 • اثبات دانش و تجربه در زمینه تخصصی و حرفه­ای خود
 • تحصیلی در یک دانشگاه معتبر جهانی

نتیجه:

کشور برزیل، دانشگاه­های معتبری در سطح جهان داراست و برای علاقه مندان به تحصیل در خارج، فرصتی عالی می­باشد منتها کسانی که به دنبال کار ضمن تحصیل در کشورهای خارجی هستند، می­بایست کشوری را انتخاب نمایند که در آن، دانشجویان بین المللی اجازه کار داشته باشند. در کشور برزیل، دانشجویان بین المللی، حق کار ضمن تحصیل ندارند. در برزیل دوره کارآموزی وجود دارد که البته بیشتر برای کسب دانش و تجربه می­باشد. موسسه مشاوره ای MIE آماده ارائه تمام اطلاعات تحصیلی کشور برزیل، به شما عزیزان می­باشد.

منبع:

1-https://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/international/central-and-south-america/brazil/

2-https://www.viva-mundo.com/en/noticia/post/7-countries-where-you-can-work-while-studying/

3-https://miami.itamaraty.gov.br/en-us/student.xml

4- https://thebrazilbusiness.com/article/how-to-get-an-internship-in-brazil

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *