کار ضمن تحصیل در روسیه

آیا دانشجویان با کار ضمن تحصیل در روسیه می توانند اقامت کشور روسیه را اخذ نمایند؟ آیا دانشجویان  می توانند به کار ضمن تحصیل در روسیه بپردازند؟ ساعات کاری در کشور روسیه چگونه می باشد؟ دستمزد کار دانشجویی در کشور روسیه چه مقدار است؟ کارهای دانشجویی موجود در کشور روسیه برای دانشجویان چه کار هایی می باشد؟ شرایط کاردانشجویی در کشور روسیه چگونه است؟

همانگونه که میدانید کشور روسیه به دلایل مختلفی مانند کم هزینه بودن تحصیل، زندگی و غیره مورد استقبال دانشجویان خارجی در سراسر جهان است. افرادی که قصد تحصیل در کشور روسیه را دارند معمولا به دنبال کار ضمن تحصیل در روسیه هستند.  دانشجویان جویای کار در روسیه می بایست قبل از اقدام  اجازه کار ضمن تحصیل در روسیه دریافت نمایند. با توجه به اینکه کار در ضمن تحصیل در روسیه اسان تر پیدا می شود اکثر دانشجویان به دنبال کار دانشجویی در ضمن تحصیل در روسیه می باشند. شرایط کار ضمن تحصیل در روسیه متفاوت است و با توجه به شرایط دانشجو می تواند به صورت پاره وقت و یا تمام وقت باشد.

کار ضمن تحصیل در روسیه با محدودیت ها وقوانین و مقررات خاصی مواجه است. ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما عزیزان را درمورد شرایط کار در ضمن تحصیل در کشور روسیه آگاه سازیم.تا با اطلاعات کافی برای مهاجرت تحصیلی واطالاع  از شرایط کار ضمن تحصیل در روسیه مهاجرت نمایید.

قوانین مهاجرتی کشور روسیه به  دانشجویان خارجی اجازه می دهد  تا ضمن تحصیل خود مشغول یه کار شوند.  دانشجویان خارجی که در دانشگاه های معتبر روسی تحصیل میکنند و با ویزای تحصیلی وارد کشور روسیه شده اند شرایط کار قانونی ضمن تحصیل را دارند نکته ای که مورد توجه در این زمینه می باشد این است که کار در روسیه هنگام تحصیل هم میتواند در دانشگاه باشد وهم بیرون از دانشگاه باشد. که دانش جویان خارجی جویا کار دانشجویی برای کار کردن در دانشگاه محل تحصیل خود مستلزم دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت  کشور روسیه نمی باشند. دانشجویان خارجی جویای کارکه میخواهند خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند نیاز به اخذ اجازه کار هستند.

روسیه کشوری می باشد که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای متقاضیان تحصیل فراهم کرده است. تحصیل در روسیه در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد، دکتری امکان پذیر است.  تحصیل در مقطع لیسانس در روسیه 4 ساله است. افراد متقاضی برای تحصیل در مقطع لیسانس در روسیه باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند. البته باید توجه داشت که تحصیل در مقطع لیسانس در روسیه به زبان روسی تدریس می شود. ودانشجویان میبایست به زبان روسی تسلط داشته باشند.

اجازه کار در مقطع کارشناسی در روسیه : دانشجویان محصل در مقطع کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته را دارند که حداقل حقوق در یافتی آن حدودا 8تا 10 دلار درساعت می باشد که تقریبا هزینه های زندگی دریک سال را در روسیه پوشش می دهد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه امکان پذیراست که حدودا 2 ساله می باشد. هزینه تحصیل در روسیه پائین می باشد با این حال دانشگاه های کشور روسیه از اعتبار پایینی  در سطح جهان برخوردار هستند. بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی مانند دکترا تحصیل در مقطع ارشد را در کشور روسیه می گذرانند زیرا این گونه  می توانند شانس شان را برای  بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند.

در مقطع کارشناسی ارشد دروس دانشگاهی به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می شوند . متقاضیان تحصیل به زبان روسی در مقطع کارشناسی هم می بایست مدرک مبنی بر تسلط به زبان روسی را به دانشگاه ارائه نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های روسیه را دارند باید مدرک آیلتس 6 -6.5 را به دانشگاه ارائه دهند.

اجازه کار در مقطع کارشناسی ارشد : دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در روسیه بیست ساعت در هفته اجازه کار دارند و میانگین حقوق دریافتی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار در هر ساعت است که تقریبا هزینه های زندگی، خورد وخوراک، رفت وآمد در یک سال سال را پوشش می دهد.

تحصیل در مقطع دکتری در روسیه مانند سایر کشور ها امکان پذیر می باشد. ودولت روسیه به دانشجوها  مقطع دکتری توجه ویژه ای دارد. وهزینه ها و مخارج تجصیل وزندگی را برای دانشجویان مقطع دکتری را فراهم میکند و در واقع افراد میتوانند برای تحصیل در مقطع دکتری بورس تحصیلی دریافت کنند. به طورکلی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور روسیه به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل بدون بورسیه تحصیلی امکان پذیر است.

تحصیل بدون اخذ بورس تحصیلی در واقع مانند اخذ پذیرش دد مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد درکشور روسیه  است البته باید توجه داشت که کشور روسیه برای افرادی که در مقطع دکترا در  روسیه مشغول به تحصیل هستند،حقوقی به میزان تقریبا ۲ هزار دلار  در ماه می پردازد.

اجازه کار در مقطع  دکتری :دانشجویان مقطع دکترا در روسیه اجازه 30 ساعت کار در هفته دارند و حقوق دریافتی دانشجویان درمقطع دکتری حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار در هر ساعت است که درواقع دانشجو میتواند از در آمد حاصله خود به راحتی هزینه های زندگی و تحصیل خود را در یک سال پوشش دهد .

دانشجویان بین المللی در روسیه برای کار در دانشگاه ها وسازمان های وابسته به آن خارج از ساعات کلاس و حتی تعطیلات احتیاج به اخذ مجوز ندارند. البته این مجوز به دانشجویان در دوره های تمام وقت در دانشگاه های دولتی داده شده است. این مجوز به مدت یک سال صادر شده است وبرای قرار داد مجدد باید تمدید شود. واگر دانشجو کار خود را ترک کند این مجوز لغو میشود.

مزیت های کارآموزی درضمن تحصیل در روسیه :

-دانشجو میتواند برای مخارج تحصیلی خود در آمد کسب نماید. دانشجو میتواند با کار دانشجویی تجربه ومهارت کسب کند. کار دانشجوییباعث قوی شدن رزومه کاری دانشجو میشود. کار دانشجویی علاوه بر مزایای فوق باعث هدفمند شدن  واستقلال  دانشجو نیز میشود. در نهایت  با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت که دانشجویان در کشور روسیه می توانند به کار ضمن تحصیل در کشور روسیه بپردازند اما کار دانشجویی به صورت محدود و با حقوق اندک است که البته برای گذراندن زندگی دانشجویی در کشور روسیه مناسب می باشد تقریبا هزیه های زندگی آنان را پوشش میدهد. فرادی که قصد اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان از  طریق  کار ضمن تحصیل در روسیه را دارند بهتر است بدانند که با کار ضمن تحصیل در کشور روسیه  نمی توانند اقامت کشور روسیه را در یافت کنند. در مجموع می توان گفت که دولت روسیهبه دانشجویان امکان کار ضمن تحصیل در کشور روسیه را می دهد.

در صورتی که احتیاج به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در روسیه و تحصیل در روسیه دارید میتوانید به وبسایت موسسه مشاوره ای MIE به آدرس miemohajerat.com مراجعه نمایید این موسسه با بهره گیری از وکلا و مشاوران مهاجرتی مجرب اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار میدهد.

منابع :

https://studyinrussia.ru/en/life-in-russia/arriving-in-russia/job-for-students/

https://www.goabroad.com/providers/language-link/programs/work-study-programme-in-russia-10191

https://www.acg.ru/english/students_can_now_get_work_permits

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *