تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا و بررسی تحصیل و هزینه ها

 • تحصیل در آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در آمریکا و شرایط عمومی
 • تحصیل در مدارس آمریکا
 • تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری
 • تحصیل در آمریکا به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی
 • تحصیل در آمریکا و کار دانشجویی
 • تحصیل در آمریکا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در آمریکا و معرفی دانشگاه های برتر آمریکا
 • تحصیل در آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا
 • تحصیل در آمریکا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در آمریکا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در آمریکا و سخن پایانی
تحصیل در آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در آمریکا و مقدمه ای بر آن

تحصیل در آمریکا ، شرایط و مدارک موردنیاز جهت تحصیل در این کشور، اخذ اقامت و تابعیت از طریق تحصیل، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار میگیرد. ممکن است، سوالاتی از این قبیل برای دوستان پیش بیاید، هزینه های مربوط به تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف، چگونه می باشد؟ آیا تحصیل در آمریکا، موجب اخذ اقامت و تابعیت این کشور می شود؟ هزینه زندگی در آمریکا به چه صورت است؟ امید است در این مقاله، بتوانیم به تمام سوالات دوستان، پاسخ بدهیم. آمریکا یکی از کشورهای قدرتمند می باشد که از نظر اقتصاد، رتبه اول و از نظر کیفیت آموزشی نیز بسیار بالاست. ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر آمریکا، ایران را تحریم نموده و امکان تحصیل توسط ایرانیان بسیار سخت و حتی غیر ممکن شده است. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، آماده است تا شما را در امور مربوط به تحصیل در آمریکا و کشورهای دیگر،  یاری دهد. در صورت هرگونه سوال و ابهام در زمینه مهاجرت، با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان موسسه ما، بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه تحصیلی آمریکا و کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل در آمریکا و شرایط عمومی

آمریکا، یکی از کشورهای ابرقدرت، می باشد که مساحت آن حدود ۹/۸ میلیون کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن حدود ۳۲۵ میلیون نفر، می باشد. در واقع آمریکا رتبه چهار، از نظر مساحت و رتبه سوم، از نظر جمعیت را در بین سایر کشورهای جهان، داراست. پایتخت آمریکا، شهر واشینگتون دی سی می باشد و نیویورک پرجمعیت ترین شهر این کشور می باشد. آمریکا با حدود ۲۰ درصد، تولید ناخالصی جهان، بزرگترین اقتصاد را در جهان داراست. از این رو همه روزه عده ی بسیار زیادی از سایر کشورهای جهان، قصد مهاجرت به این کشور را دارند. یکی از راه های بسیار خوب مهاجرت به این کشور، تحصیل در آمریکا می باشد که تقاضای بسیار زیادی، از سایر نقاط جهان دارد. موسسه mie اماده است تا هرگونه مشاوره ای در زمینه مهاجرت تحصیلی به این آمریکا، در اختیار شما قرار دهد. همچنین٬ ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور٬ تهیه شده است تا بتواند به شما در زمینه امور مهاجرت٬ مشاوره لازم را بدهد و دیگر نیازی به وکیل نداشته باشید و بتوانید خودتان٬ به صورت مستقل٬ اقدام نمایید.

زندگی در آمریکا
زندگی در آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف

تحصیل پزشکی آمریکا
 • تحصیل در مدارس آمریکا

  یکی از  مقاطع مقاطع که امکان مهاجرت تحصیلی به متقاضیان را می دهد، تحصیل در مدارس آمریکاست.  مقطع ابتدایی در آمریکا پنج سال به طول می انجامد و اجباری می باشد که البته یک سال نیز، قبل از شروع این دوره، فرد می بایست مهدکودک را بگذراند. پس از گذراندن این مقطع، دوره متوسطه اغاز می گردد که چهار سال به طول می انجامد و پس از آن مقطع دبیرستان است که مدت آن چهار سال، می باشد. مدارس در این دوره، به دو گروه خصوصی و دولتی، تقسیم می شود که هزینه مدارس دولتی، پایینتر از مدارس خصوصی می باشد. البته مدارس دولتی، اغلب مخصوص خود آمریکایی هاست و افراد غیر آمریکایی معمولا در مدارس خصوصی، تحصیل میکنند. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی در آمریکا، حدود 12 تا 15 هزار دلار در سال، می باشد.

مشاوره اقامت آلمان
کار پس از تحصیل در آمریکا
 • تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا، باید مدارک تحصیلی 12 ساله خود را با معدل قابل قبول داشته باشید. برای تحصیل در این مقطع حتما، دیپلم را گرفته باشید. البته این امکان نیز برای شما فراهم هست تا، با گذراندن 2 سال پیش دانشگاهی در آمریکا، برای مقطع کارشناسی آمریکا درخواست دهید. طول این دوره بین سه تا چهار سال است. متقاضیان حتما باید مدرک زبان داشته باشند. در کنار این مدرگ برای برخی رشته های نظیر مدیریت نیازمند داشتن مدرک GRE و GMAT هستید و برای رشته های حقوقی نیازمند داشتن مدرک LSATهستید. برای تحصیل در برخی دانشگاه های تراز اول آمریکا و برخی رشته های تاپ مثل مکانیک، معدل شما باید حداقل 15 باشد. همانطور که در جریان هستید، هزینه های تحصیلی به نوع دانشگاه بستگی دارد که به طور میانگین، این هزینه ها 14 تا 20 هزار دلار در سال هستند.

مهاجرت تحصیلی
تحصیل در رشته حقوق در آمریکا
 • تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، نیازمند داشتن حداقل معدل 14 در مقطع کارشناسی هستید. پذیرش در مقطع ارشد را، فقط در رشته هایی مرتبط با رشته ای که مدرک کارشناسی خود را گرفته اید، به شما میدهند. برای تحصیل در این مقطع، باید حتما مدرک زیان با نمره ی حداقل تعیین شده توسط دانشگاه برای رشته ی درخواست داده شده، داشته باشید. بیشتر دانشگاه های آمریکا، در کنار مدرک زبان مدرک GRE و GMAT را نیاز دارند که البته به نوع رشته تحصیلی شما نیز، وابسته میباشد. باید حتما توصیه نامه به همراه انگیزه نامه نیز، داشته باشید. طول این دوره 2 سال میباشد. هزینه های تحصیل در این مقطع وابسته به نوع دانشگاه شما دارد، ولی به طور میانگین حدود 15 تا 22 هزار دلار در سال، میباشد.

پناهندگی در سوئد
 • تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

  یکی از بالاترین مقاطع تحصیل در آمریکا، مقطع دکتری می باشد. طول این دوره حدود چهار تا شش سال می باشد. اولین گام در پذیرش در مقطع دکتری، انخاب یک استاد راهنما و یا سوپر وایزر است که نیاز هست که، پروپوزال شما را تایید نماید و با تایید این شخص، میتوانید فعالیت خودتان را ادامه دهید. استاد راهنما شخصی است در هیئت علمی آمریکا که از، سطح علمی بالایی برخوردار است. برای انتخاب این شخص می توانید از دو طریق عمل نمایید.

اولین راه، استفاده از معرفی نامه ی یکی از اساتید داخل کشور است و دومین راه، مستقیم میباشد. یعنی شما خودتان رزومه و زمینه ی علمی اساتید دانشگاه مربوطه را بررسی میکنید و با آنها صحبت می کنید. شما باید برای پذیرش در این مقطع یکسری مدارک تهیه و تحویل دهید. اولین مدرک ریز نمرات شما میباشد که باید ترجمه کنید و برای دانشگاه مورد نظرتان ارسال نمایید. سپس باید یک فرم تقاضا برای تحصیل در مقطع دکتری که اینترنتی میباشد، پر نمایید و برای دانشگاه به همراه هزینه بررسی که 50 تا 100 دلار است، پست یا ایمیل نمایید. در گام بعدی حتما باید یک توصیه نامه از استاد شما در دانشگاهی که هم اکنون در حال تحصیل هستید، به زبان انگلیسی، برای دانشگاه مورد نظرتان در آمریکا، ارسال نمایید. باید یک معرفی نامه و رزومه تان را نیز، به همراه مدارک بالا، ارسال نمایید. دقت داشته باشید که برای تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا، نیازمند مدرک زبان و آیلتس با نمره ی 7 تا 7.5 هستید. به صورت میانگین هزینه های تحصیل در آمریکا بین 28 تا 40 هزار دلار در سال میباشد که با توجه به بورسیه های فراوانی که در این مقطع برای دانشجویان فراهم است، میتوان این هزینه ها را تامین کرد.

تحصیل در آمریکا به همراه بورسیه تحصیلی

دانشجویان می توانند در دوره های مختلف تحصیلی، بورسیه تحصیلی اخذ نمایند. اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا به راحتی امکانپذیر نیست. در مقطع دکتری، دانشجو می بایست، مدرک آیلتس با نمره بالا و مقالات ISI و رزومه بسیار قوی، ارائه دهد تا بتواند درخواست بورسیه تحصیلی نماید. همچنین در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، فرد می بایست معدل و ریز نمرات بالا و مدرک آیلتس با نمره بالا و مدارک دیگر به دولت ارائه دهد. در بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی باید مدرک زبان آیلتس داشته باشید. همچنین باید کارنامه 12 سال تحصیل شما، با نمرات خوب و معدل بالا باشد. اگر دارای معدل پایینی هستید، باز هم میشود در این مقطع بورس دریافت نمود، به این ترتیب که چند ترم ابتدایی را در دانشگاههای آمریکا به تحصیل بپردازید، و معدل خود را بالا ببرید، سپس برای بورسیه اقدام نماییدو مقطع کارشناسی تنها مقطعی میباشد که، میتواند در آن بعد از پذیرش نیز بورسیه دریافت نمود. در مقطع ارشد نیز، باید مدرک زبان با نمره ی بالا داشته باشید، همچنین مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی شما باید از دانشگاهی معتبر و با معدل بالا باشد. بورسیه تحصیلی در این مقطع، مرتبط با رشته ی فارغ التحصیلی در دوره ی کارشناسی، رشته های معماری، تجارت، وکالت، ریاضیات، روانپزشکی، و تدریس و تخصص های مرتبط با آن، میباشد. در جدول زیر برخی از دانشگاههای آمریکایی، که برای دانشجویان بورسیه ارائه میدهند را، مشاهده میکنید. تحصیل در آمریکا با بورسیه، کار بسیار سختی می باشد و به راحتی امکانپذیر نمی باشد. این مقاله به سایت کمپانی و موسسه حقوقی ملک پور تعلق دارد و کپی برداری از آن ممنوع می باشد و پیگرد قانونی خواهد داشت.

بورسیه تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

دو نوع دانشگاه خصوصی و دولتی، جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور، امکانپذیر می باشد. فرد اگر بخواهد در دانشگاه های خصوصی آمریکا، مشغول به تحصیل شود، می بایست هزینه زیادی حدود شصت هزار دلار، بپردازند که اصلا مقرون به صرفه نمی باشد و همه افراد، توانایی پرداخت این هزینه را ندارند. در دانشگاه های دولتی٬ هزینه حدود ۱۵۰۰۰ دلار تا ۲۵۰۰۰ هزار دلار٬ بسته به مقطع تحصیلی٬ می باشد. هزینه های زندگی در امریکا نسبت به ایران٬ بسیار زیاد می باشد. برخی از این هزینه ها را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

هزینه زندگی در آمریکا

تحصیل در آمریکا و کار دانشجویی

تحصیل در آمریکا و کار دانشجویی در این بین٬ همواره مورد توجه دانشجویان مهاجر٬ بوده است. نکته مهم تر برای دانشجو٬ پیدا کردن کار٬ در ضمن تحصیل می باشد. این دانشجویان٬ هم در داخل دانشگاه و هم خارج دانشگاه٬ می‌توانند کار پیدا کنند. برای کار در دانشگاه٬ نیاز به اجازه اداره مهاجرت نیست اما در خارج از دانشگاه٬ باید از اداره مهاجرت اجازه کار دریافت کنند. دانشجویان لیسانس ۱۰ ساعت در هفته٬ فوق لیسانس ۲۰ ساعت در هفته٬ اجازه کار پاره وقت دانشجویی دارند و برای دکترا ۳۰ ساعت در هفته٬ این امکان وجود دارد. این افراد از طریق سایت های کاریابی٬ می توانند یک کار مناسب٬ پیدا کنند. اخذ ویزای تحصیلی در آمریکا، به راحتی برای افراد امکانپذیر نمی باشد. به خصوص که ایران در حال حاضر در تحریم به سر می برد و این امکان برای ایرانی ها٬ بسیار دشوار می باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل دکترا در آمریکا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل دکترای عمران در آمریکا

تحصیل در آمریکا و بررسی ویزای همراه

جهت تحصیل در آمریکا می بایست٬ به ویزای همراه برای متقاضی٬ نیز توجه داشت٬ چرا که بسیاری از افراد٬ تمایل دارند به همراه خانواده خود٬ اقدام به مهاجرت نمایند. دانشجویی که موفق به تحصیل در آمریکا می شود٬ می تواند برای همراه درجه اول خود٬ شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال نیز اقدام کند٬ اما برای فرزندان بالای ۲۱ سال٬ به مدت زمان طولانی نیاز دارد و همچنین افرادی که اقامت دائم آمریکا را دارند٬ می توانند زودتر٬ برای گرفتن ویزای همراه به نتیجه برسند. اما باید توجه داشت که در خصوص اخذ ویزای همراه٬ اگر فرد یک جرم و جنایت٬ مرتکب شده باشد٬ نمی تواند جهت اخذ ویزا همراه اقدام کند. جهت اخذ ویزای همراه و بالا رفتن شانس این ویزا، فرد موردنظر، می تواند شواهدی مبنی بر تمکن مالی او برای گذراندن زندگی خود و همراهش، ارائه دهد.

تحصیل در آمریکا و معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

آمریکا٬ یکی از کشورهایی است که سطح آموزشی ان بسیار بالا می باشد و از این رو تحصیل در آمریکا٬ بسیار مورد توجه اکثر افراد٬ قرار گرفته است و همه روزه عده بسیاری قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند. دانشگاه های بسیاری در آمریکا٬ وجود دارد که بهترین رتبه را در سطح جهانی دارند و افراد٬ تمام تلاش خود را برای اخذ پذیرش در این دانشگاه ها٬ می نمایند. لیست برخی از این دانشگاه ها را در آمریکا٬ در جدول پایین٬ مشاهده می نمایید.

تحصیل در آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

انواع ویزای تحصیل در آمریکا٬ شامل ویزای F1 می باشد که به افرادی که برای کالج وارد آمریکا می شوند٬ تعلق می گیرد و به همراه آنان٬ ویزای F2 تعلق می گیرد. ویزای دیگردی بنام M1 وجود دارد که به افرادی که قصد دارند٬ از طریق رشته های فنی حرفه ای به این کشور٬ وارد شوند داده می شود. ویزای J1 نیز به افرادی که با اخذ فرصت مطالعاتی وارد آمریکا می شوند٬ داده می شوند. مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا عبارت است از:

 • تمامی ریز نمرات از ابتدا تا پایان مقطع قبلی

 • مدرک زبان که بستگی به نوع دوره نمره متفاوتی دارد.

 • توصیه نامه و انگیزه نامه برای فوق لیسانس و دکترا

 • کپی تمامی صفحات پاسپورت

 • رزومه قوی و سوپروایزر و مقالات ISI برای دکترا

تحصیل در آمریکا و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در آمریکا را افراد٬ با این هدف آغاز می کنند که بعد از اتمام تحصیل٬ مشغول به کار شوند و این٬ بستگی به میزان توانایی شخص و تخصص او می باشد. این دانشجویان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند تا بتوانند خود را به کارفرما ثابت کنند. البته کارفرمایان٬ بیشتر اتباع آمریکایی را جذب می‌کنند و افراد خارجی که در آمریکا موفق به اخذ مدرک تحصیلی می باشند نیز شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارند. پیگیری جهت جست و جوی کار افراد، می تواند از طریق موسسات کاریابی اینترنتی یا بنگاه های کاریابی، انجام گیرد. دانشجویان٬ پس از اتمام تحصیل در آمریکا٬ در صورتی که کار موردنظر خود را نیابند٬ باید بعد از ۶۰ روز خاک آمریکا را ترک کنند٬ اما اگر کار پیدا کنند٬ می توانند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند. ذکر این نکته ضروری است که نرخ بیکاری در آمریکا کم می باشد و در چند سال اخیر٬ به صورت نمودار زیر می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در آمریکا

تحصیل در آمریکا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

افراد معمولا پس از اتمام تحصیل، با هدف اخذ اقامت، برای کاریابی یا سرمایه گذاری از روش های مختلف یا از طریق ازدواج، اقدام می نمایند که بهترین گزینه ی پیش رو در بین این موارد، پیدا نمودن کار و کاریابی در این کشور است. افرادی که٬ از طریق سرمایه‌گذاری وارد می شوند٬ باید سرمایه بالایی داشته باشند اما افرادی که شغل مرتبط را پیدا کنند بعد از چند سال پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم و گرین کارت آمریکا را به دست آورند و پس از چند سال پاسپورت این کشور را به دست بیاورند٬ اما پیدا کردن کار٬ برای افراد غیر آمریکایی سخت است. افراد پس از پنج سال که اقامت دائم در آمریکا را دریافت نمودند٬ با یاد گرفتن زبان و آداب و رسوم این کشور پس از چند سال می توانند٬ پاسپورت نیز دریافت نمایند.

تحصیل دکترا در آمریکا
ویزای دانشجویی آمریکا
تحصیل دکترا در آمریکا
تحصیل در آمریکا و سخن پایانی

تحصیل در آمریکا ، مراحل اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی در این کشور و اخذ اقامت در آمریکا از راه تحصیل در این کشور، مورد بررسی علمی قرار گرفت. امید است که توانسته باشیم تمامی سوالات و ابهام شما را، در رابطه با تحصیل در آمریکا ، پاسخ داده باشیم. همانگونه که می دانید، آمریکا کشوری توانمند در حوزه اقتصاد و صادرات و واردات بسیار بالایی دارند و از نظر سطح کیفیت آموزشی نیز بسیار عالی می باشد. از این رو بسیاری از افراد، آرزوی تحصیل در آمریکا را در سر می پرورانند. البته باید بدانید که آمریکا، در حال حاضر، ایران را تحریم نموده و امکان اخذ پذیرش تحصیلی از این کشور توسط ایرانی ها، وجود ندارد. در صورت هر گونه سوال، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان، دریافت کنید. همچنین می توانید در قسمت نظرات، سوالات خود را بیان کنید تا در سریع ترین زمان ممکن، به شما پاسخ دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *