بورس تحصيلی در هلند

کشور هلند به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی می باشد که افراد متقاضی می توانند اقدام به دریافت بورس تحصيلی در هلند نمایند. آیا از شرایط بورس تحصيلی در هلند اطلاع دارید؟ آیا میدانید بورس تحصيلی در هلند به چه افرادی اعطا می شود؟ آیا میدانید فرایند اخذ بورس تحصيلی در هلند به چه ترتیبی می باشد؟ کشور هلند یکی از مناسب ترین مقاصد اروپایی برای دانشجویان متقاضی می باشد که در این کشور انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی ارائه می گردد. برای دریافت بورس تحصيلی در هلند و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه موسسه مشاوره ای MIE به عنوان برجسته ترین موسسه خاورمیانه در کنار شما بزرگواران است.
بورس تحصيلی در هلند به دانشجويان بين المللي كه در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد اقدام به دریافت پذيرش از دانشگاه هاي اين كشور کرده اند ارائه مي شود. اين بورسيه تحصيلي توسط وزارت آموزش و پروش و وزارت فرهنگ و علوم هلند براي چندين دانشگاه كه در زمينه هاي علوم برتر تحقيقات گسترده دارند ارائه مي گردد. شرايط اخذ بورسيه براي افراد متقاضي معمولا به اين ترتيب می باشد كه فرد دانشجو بايد رزومه بسيار قوي و چشم گيري از خود ارائه داده باشد تا بتواند براي اخذ بورسيه درخواست دهد. هلند نيز جز كشورهايي است كه براي دانشجويان بين المللي بورسيه تحصيلي در نظر گرفته البته اين بورسيه به صورت مستقيم به دانشجو ارائه نمي شود و به صورت كمك هزينه در تحقيقات و تحصيل ارائه مي گردد.

بورسيه تحصيلي

مبلغ بورس تحصيلی در هلند براي افراد متقاضي در طول يك سال 5000يورو است. بايد در نظر گرفت اين مبلغ براي سال اول تحصيل در نظر گرفته شده و تنها بخشي از هزينه هاي تخصيل و تحقيقات علمي دانشجو را پوشش مي دهد.
اعطاي پاداش دوره اي
دولت هلند به دانشجوياني كه در زمينه رشته تحصيلي تحقيقات و خدمات شاياني ارائه داده باشند و همچنين به نوعي در زمينه رشته تحصيلي خود به نوعي نخبه علمي باشند و رزومه بسيار چشمگيري در طول سال داشته باشند بورسيه اي به صورت پاداش براي اين افراد در نظر گرفته كه البته اين پاداش ممكن براي يك فرد يكبار اعطا گردد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب بورس هلند

معيارهاي اخذ بورسيه تحصيلي هلند

1- فرد متقاضي مليت غير از اروپایی داشته باشد
2- بورسیه تحصیلی هلند به افرادی اعطا می شود که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش تمام وقت یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور را داشته باشند.
3- افراد متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی هلند در صورت واجد شرایط بودن برای دریافت این بورسیه می توانند برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به سایت های دانشگاه های هلند مراجعه کنند.

 

مراحل درخواست بورسیه

در واقع کشور هلند و دانشگاه های این کشور مهلتی را برای افراد متقاضی در نظر می گیرند که در این مدت افراد متقاضی دریافت بورسیه باید درخواست خود را از طریق سایت های دانشگا های این کشور ارائه داده باشند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب بورس دکترا هلند

انواع بورسیه تحصیلی هلند

1- بورسیه تحصیلی دزموند فورتس
این برنامه بورسیه به افرادی اختصاص داده می شود که در زمینه تحصیلی و فیلد کاری خود از تخصص بالایی برخوردار باشند.در واقع این بورسیه از سوی شرکت FMO هلند برای افرادی که در این شرکت استخدام شده باشند در نظر گرفته شده است ولی برای دیگر افراد متخصص نیز میتوان اقدام به دریافت این بورسیه نمود.
2- بورسیه تحصیلی اراسموس
برنامه بورسیه اراسموس در سال 2014 در اتحادیه اروپا به تصویب رسید و بازده زمانی اعمال شده برای این برنامه شش سال از سال 2014 تا 2020 است. هدف از طرح و تصویب این برنامه تشویق دانشجویان و متقاضیان بین المللی مستعد تحصیلی و کاری است که از لحاظ مالی استطاعت مالی را ندارند و در واقع به این افراد کمک مالی می گردد تا بتوانند در اتحادیه اروپا تحصیلات تکمیلی خود را به پایان برسانند.
3- برنامه بورسیه اراسموس موندوس
برنامه بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس یک برنامه تلفیقی بین اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای غیر اروپایی می باشد که به جهت بالا بردن سطح کیفیت آموزش عالی در اتحادیه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی شده است.
4- بورسیه تحصیلی دولتی
5- برنامه بورس تحصیلی لیبرال
این برنامه بورسیه ویژه دانشجویان کانادایی می باشد که می خواهند مابقی واحد های درسی خود را در دانشگاه های هلند بگذرانند و یا اینکه بخواهند واحد های درسی خود را در این کشور تطبیق دهند. مدت زمان در نظر گرفته شده استفاده یا ارائه بورسیه لیبرال برای این دانشجویان سه تا دوازده ماه می باشد.
6- برنامه بورسیه تحصیلی منا (MENA)
این برنامه بورسیه در واقع بین 140 طرح بورسیه در نظر گرفته شده در کشور هلند به اتباع آفریقا و خاورمیانه که در زمینه تحصیل و کاری خود تخصص بالایی داشته باشند و یا اینکه دوره های حرفه ای را گذرانده باشند اعطا می گردد. البته اعطا این بورسیه ها در دوره های کوتاه مدت اتفاق می افتد.
7- برنامه بورسیه تحقیقاتی هلند
برنامه بورسیه تحقیقاتی هلند (NFP) در واقع در جهت ترویج و تشویق افراد متقاضی که در زمینه های رشته تحصیلی خود تخصص بالایی به جهت تحقیقات و انجام پروژه های علمی خود داشته باشند و در زمینه های علمی مقالات معتبری ارائه داده باشند. این بورسیه از سوی وزارت امور خارجه هلند برای این افراد در نظر گرفته شده است.
8- طرح بورسیه تحصیلی هلند
دانشگاه Radboud University که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای افراد متقاضی تحصیل در این دانشگاه بورسیه صادر می نماید. این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی که رزومه بسیار خوبی در زمینه تحصیل خود دارند بورسیه را در صورت بررسی هیات علمی برای این افراد صادر میکند.

از لحاظ سطح علمی دانشگاه رادبود Radboud University در رتبه بندی جهانی از رتبه بالایی برخوردار می باشد. برخورداری از امکانات پیشرفته و اساتید حرفه ای با سابقه کاری بالا این دانشگاه را مبدل به یکی از دانشگاه های برتر اروپا نموده است . این دانشگاه با هدف جذب دانشجویان بین المللی با روزمه تحصیلی درخشان دانشگاهی از سرتاسر دنیا (خارج از اتحادیه اروپا) بورسیه های تحصیلی خود در سال 2016-2017 را ارائه می نماید.

موارد تحت پوشش بورسیه تحصیلی هلند:

بورس تحصيلی در هلند واقع به صورت نقدی پرداخت نمی گردد بلکه بورس تحصيلی در هلند در قالب کمک هزینه تحصیلی در غالب تخفیف در شهریه دانشگاه به افراد متقاضی ارائخه می گردد. به عنوان مثال هزینه تحصیل در دانشگاه RADBOUD 8تا 10هزار یورو است در صورت ارائه و اعمال این بورسیه،افراد باید مبلغ 1900 یورو بپردازند. دانشگاه رادبود در ضمن مبلغ 700 یورو را برای هزینه ویزا، دریافت اقامت و بیمه درمانی دانشجویان پرداخت می نماید.

 

شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند:

1- افراد متقاضی باید تابعیت کشورهای غیر اروپایی را داشته باشد.
2- مدارک معتبر تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
3- اخذ نامه پذیرش از دانشگاه که حاوی اطلاعات پذیرش غیر مشروط فرد متقاضی در مقاطع درخواست شده
4- مدرک زبان آیلتس با نمره 7 یا تافل IBT 100
مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند:
1- گذرنامه معتبر
2- انگیزه نامه
3- ترجمه مدارک تحصیلی
4-مدرک زبان آیلتس
5- توصیه نامه
6-ترجمه رزومه تحصیلی

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده در خصوص اعطای بورس تحصيلی در هلند و نتیجه کلی این کشور میتواند مقصد مناسبی برای دانشجویان متقاضی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد و در این خصوص پیشنهاد می گردد برای کسب اطلاعات بیشتر در راستای دریافت بورس تحصيلی در هلند با تماس با کارشناسان ارشد موسسه مشاوره ای MIE به صورت رایگان مشاوره گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *